Skocz do zawartości
  • 0

Czy Taskstar 82Pro to dobre słuchawki do domowego użytku?


Jaclav

Pytanie

Witam,

chciałbym kupić słuchawki do 350 pln. Mają służyć do słuchania muzyki i oglądania filmów. Podpięte będą bezpośrednio do Macbooka i iPada Pro, dlatego szukam takich, które łatwo napędzić. Muszą też być wygodne. Myślałem o Taskstar 82Pro lub używkach Sennheiser 569. Które z nich byłyby lepszym wyborem? Podobno te modele nie są brzebasowione i nie mają kłującej góry, a właśnie na tym mi zależy, im równiej, tym lepiej. Z Taskstar nigdy się nie zetknąłem, natomiast z sennheiserów mam doświadczenia tylko z seria pxc i dokami. A może jest w tej cenie coś, co również warto wziąć pod uwagę? 
Będę wdzięczny za podpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Takstar 82 pro ma wg mnie za dużo basu. Raczej do twoich wymagań nie pasują.  Ale możesz wybrać się do salonu mp3store i posłuchać ich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Mają,ale nawet na najmniejszej ilości to klucha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
13 godzin temu, Jaro54 napisał(a):

Takstar 82 pro ma wg mnie za dużo basu. Raczej do twoich wymagań nie pasują.  Ale możesz wybrać się do salonu mp3store i posłuchać ich.

Niestety nie mam możliwości, bo w Olsztynie nie ma mp3store. Różne opinie o Taskstarach są, jedni piszą, że dużo basu na najmniejszym ustawieniu inni, że jest Ok, ale suwak na 2 i 3, to podobno bardzo słabo. A Snab Euphony AF-100? Widzę, że jeden z forumowiczów ma na sprzedaż. Z tego, co czytałem, to grają całkiem nieźle, tylko jakość materiałów słaba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Takstary Pro82 to najwygodniejsze słuchawki, jakie w życiu miałem na uszach - posiadałem kilkanście par, testowałem kilkadziesiąt. Są lekkie i kompletnie nie czuję ich na mojej wielkiej głowie. Pomimo głównie plastikowej konstrukcji są bardzo wytrzymałe: nie policzę, ile razy spadły, ktoś na nie usiadł, pociągnął za kabel itp.

 

Co do samego dźwięku, cóż: moim zdaniem mają za bardzo wycofaną średnicę/za dużo midbassu i za dużo góry (odrobinę kłującej właśnie). Z EQ od oratory1990 robią się fajniejsze. To nie są moje ulubione słuchawki do słuchania muzyki, używam ich głównie do mixu, montażu czy nagrywania wokalu/instrumentów, jako monitory. Jeśli jednak kiedyś mi się zepsują, od razu kupię kolejną parę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
W dniu 20.12.2022 o 11:31, Jaro54 napisał(a):

Mają,ale nawet na najmniejszej ilości to klucha

 

serio? Jak je miałem to słuchałem na questyle m15 i brałem przełącznik basu na środek :D Nigdy by mi do głowy nie przyszło, żeby je tak określić. Kiedyś się spotkałem z informacją, że są różne wersje, ale nic więcej na ten temat nie wiem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ja słuchałem pierwszych z preorderu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nowsza wersja ma podobno złagodzoną górę. Wg zdjęć inny przetwornik. Starsza wersja jest w zestawie z kablem 2,2m (taką ja posiadam), nowsza 1,6m.

Co do różnic w basie, tutaj źródło może mieć duże znaczenie, a szczególnie impedancja wyjściowa wzmacniacza - zdaje się (wg pomiarów), że są na to dosyć podatne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Mam je z kuferkiem. Chyba ta pierwsza rewizja. Muszę powiedzieć że tak są wygodne ale ten przełącznik bassowy to go nie ruszam bo bardzo zniekształca dźwięk coś jak subwoofer. Za 350złociszy pewnie coś dostaniesz lepszego i sensowniejszego. Czy mają być to słuchawki uniwersalne?

https://kropka.audio/test/sluchawki/sivga-sv023-recenzja/ 

Te wypadają lepiej z tego wychodzi ale cena chyba jest wyższa.

Edytowane przez marco-polo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

 

4 godziny temu, marco-polo napisał(a):

https://kropka.audio/test/sluchawki/sivga-sv023-recenzja/ 

Te wypadają lepiej z tego wychodzi ale cena chyba jest wyższa.

Sivgi SV023 to może za 5x budżet Takstarów udałoby się urwać używane :P 

 

21 godzin temu, Jaclav napisał(a):

Kiedy nowsza wersja się pojawiła w sprzedaży?

Trudno powiedzieć, bo Takstar nigdy nic oficjalnie o rewizji tego modelu nie powiedział. Jeśli masz budżet w okolicach 500zł (a tak wnioskuję, bo wymieniłeś Sennheiser 569), to poleciłbym z tego co miałem/mam i uważam za ciekawe opcje np.:

  1. Philipsy Fidelio X2HR - można je obecnie mieć nówki za niecałe 500zł, wielka scena i fajny bas: do filmów idealnie. Tylko to wielkie i ciężkie słuchawki, typowo "domowe". 
  2. ATH MSR7b - teraz są w promkach za 500-550zł. To mój świeży zakup, trzeba mieć świadomość, że u ATH średnio z wytrzymałością np. padów czy obicia pałąka, ale grają pięknie detalicznie, bas nieprzesadzony, jak na zamknięte szeroka scena.
  3. AKG K612/701/702 - trzeba szukać promocji, może coś w okolicach 500zł znajdziesz. Piękna scena (potężna wręcz), piękna średnica, raczej nie za wiele basu wg większości. Bardzo wygodne, ale jednak totalnie otwarta konstrukcja, więc ani się nie odizolujesz od otoczenia jak i otoczenie będzie słyszeć, czego słuchasz. 
Edytowane przez thepianist69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
6 minut temu, thepianist69 napisał(a):

 

Sivgi SV023 to może za 5x budżet Takstarów udałoby się urwać używane :P 

 

Trudno powiedzieć, bo Takstar nigdy nic oficjalnie o rewizji tego modelu nie powiedział. Jeśli masz budżet w okolicach 500zł (a tak wnioskuję, bo wymieniłeś Sennheiser 569), to poleciłbym z tego co miałem/mam i uważam za ciekawe opcje np.:

  1. Philipsy Fidelio X2HR - można je obecnie mieć nówki za niecałe 500zł, wielka scena i fajny bas: do filmów idealnie. Tylko to wielkie i ciężkie słuchawki, typowo "domowe". 
  2. ATH MSR7b - teraz są w promkach za 500-550zł. To mój świeży zakup, trzeba mieć świadomość, że u ATH średnio z wytrzymałością np. padów czy obicia pałąka, ale grają pięknie detalicznie, bas nieprzesadzony, jak na zamknięte szeroka scena.
  3. AKG K612/701/702 - trzeba szukać promocji, może coś w okolicach 500zł znajdziesz. Piękna scena (potężna wręcz), piękna średnica, raczej nie za wiele basu wg większości. Bardzo wygodne, ale jednak totalnie otwarta konstrukcja, więc ani się nie odizolujesz od otoczenia jak i otoczenie będzie słyszeć, czego słuchasz. 

https://www.ceneo.pl/117264136#tab=spec

05BB161E-2210-465E-8127-DEAE28FA90FD.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
31 minut temu, thepianist69 napisał(a):

 

Sivgi SV023 to może za 5x budżet Takstarów udałoby się urwać używane :P 

 

Trudno powiedzieć, bo Takstar nigdy nic oficjalnie o rewizji tego modelu nie powiedział. Jeśli masz budżet w okolicach 500zł (a tak wnioskuję, bo wymieniłeś Sennheiser 569), to poleciłbym z tego co miałem/mam i uważam za ciekawe opcje np.:

  1. Philipsy Fidelio X2HR - można je obecnie mieć nówki za niecałe 500zł, wielka scena i fajny bas: do filmów idealnie. Tylko to wielkie i ciężkie słuchawki, typowo "domowe". 
  2. ATH MSR7b - teraz są w promkach za 500-550zł. To mój świeży zakup, trzeba mieć świadomość, że u ATH średnio z wytrzymałością np. padów czy obicia pałąka, ale grają pięknie detalicznie, bas nieprzesadzony, jak na zamknięte szeroka scena.
  3. AKG K612/701/702 - trzeba szukać promocji, może coś w okolicach 500zł znajdziesz. Piękna scena (potężna wręcz), piękna średnica, raczej nie za wiele basu wg większości. Bardzo wygodne, ale jednak totalnie otwarta konstrukcja, więc ani się nie odizolujesz od otoczenia jak i otoczenie będzie słyszeć, czego słuchasz. 

Słuchawki muszą być zamknięte, więc z wymienionych tylko Ath by się nadawały. Chciałem kupić ich wersję bezprzewodową dsr7, bo na bazarku ktoś wystawił, ale niestety nie zdążyłem. Jeszcze myślę o Ath sr50bt, bo podobno grają bardzo dobrze zarówno po bt, jak i po kablu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
6 minut temu, marco-polo napisał(a):

Słuchawki koniecznie muszę mieć wokółuszne i z głębokimi padami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ja ogólnie posiadam słuchawki bezprzewodowe skullcandy i muszę przyznać że są świetne.

Są też wokółuszne. Ja mam nauszne akurat.

scullcandy.jpg

Edytowane przez marco-polo
dodanie fotki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności