Skocz do zawartości
  • 0

Pełnowymiarowe Bluetooth do 1350 zł


mulleekk

Pytanie

Cześć. Mam nie lada dylemat odnośnie słuchawek bluetooth. Nigdy nie pomyślałem, że będę zmuszony zadać takie pytanie, bo zawsze twierdziłem, że "tylko kabel". Otóż, co nieco się zmieniło ostatnimi czasy i kilka miesięcy temu, kupiłem Final Audio ZE3000. Szczerze, to spodobało mi się rozwiązanie bez kabli w słuchawkach w pracy, czy w pracując w home office. Nie znam się na rozwiązaniach bezprzewodowych, lecz z tego co wyczytałem trzeba zwracać uwagę na kodeki, żeby jakość dźwięku była przyzwoita. Używam LG V60 i iBasso DX170 na Sennheiser HD600 lub Beyerdynamic DT880 250 ohm, lecz chyba nie ma to większego znaczenia jeśli chodzi o bluetooth...? Stacjonarnie mam jeszcze Topping DX3 pro+. Noszę się teraz z zamiarem zmiany telefonu, bo mój V60 robi coraz więcej fochów ostatnio. Chciałbym kupić jakieś fajne nauszne słuchawki Bluetooth do 1350 zł które będą miały jak najlepszą jakość dźwięku i inne ficzery typu czas pracy na baterii. Używam Apple Music i Tidal Master do strumieniowania a pliki to przeważnie z rozsądnym Dynamic Range, bądź gęste FLAC czy DSD. Domyślam się, że przy przesyłaniu bezprzewodowym nie ma to zbytnio znaczenia, ale skądś biorą się ceny słuchawek od 200 do kilku tysięcy złotych.

Jak na razie zaczepiłem oko na kilka par powyżej budżetu i kilka wpasujących się:

B&W PX7 S2

Sennheiser Momentum 4

Shure Aonic 50

Edifier Stax 3

Sennheiser Momentum 3

B&W PX7 pierwsza edycja.

Muzyki słucham różnej, od jazz po black metal, pomijając rap, reagge, disco polo czy techno (choć elektroniki też słucham).

Możecie mi doradzić co kupić? Ewentualnie do czego dołożyć, jeśli będzie ku temu konkretny powód, mogę wstrzymać się z zakupem i poczekać aż mi coś premii skapnie 😬

 

Z góry dzięki za sugestie 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Zależnie od tego jaką szkołę grania preferujesz stawiałbym na M4 albo px7s2 (tych nie słuchałem, ale podobno grają w podobnym klimacie co Px8 których słuchałem). Można obecnie lepiej po BT, ale to już trzeba dorzucić drugie tyle kasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

A ja polecę moje DROP+ Panda z komisu, zupełnie serio :) Dźwiękowo najlepsze BT jakie słyszałem, a poza nimi znam WH-900, Momentum 3 i Audeze Mobius. Gorzej może być z "ficzerami" różnymi, nie ma tam bajerów zbyt wiele.

 

Z tej listy podanej pewnie wziąłbym Stax 3, ze względu na to że to planary. Momentym 3 też były w porządku.

Edytowane przez Andrewek
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
1 godzinę temu, Andrewek napisał(a):

wziąłbym Stax 3, ze względu na to że to planary.

 

A słuchałeś ich może? Opinie na sieci raczej niespecjalnie pozytywne. To na forum parę osób też kupiło i szybko odesłało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie, ale słuchałem Mobiusów, a Stax 3 to ich rebrendy, choć podobno brzmienie jest ciut inne. No i Mobiusy grały mi tak średnio, problem w tym że WH-900 i Momentum też :D Bo to po prostu jest taka klasa słuchawek, której nie jestem w stanie słuchać za bardzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

PX7 gen.1 to możesz od razu skreślić bo to padaka. Z wszystkich słuchawek nausznych BT, które miałem to potwierdzam, Pandy najlepsze.

Po prostu one nie grają jak BT, a jak dobre, zamknięte, przenośne planary.

 

Nie słyszałem jednak najnowszych wypustów BT od Sony i Sennheisera.

Edytowane przez Karmazynowy
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Cześć. Tak się zalogowałem żeby coś dać od siebie. Mnie osobiście najmilej się słucha muzyki na słuchawkach w tej kolejności (luźno patrząc od tych dających najprzyjemniejsze dla mnie wrażenia - wyznacznik to nieświadome kiwanie głową i tupanie nogą do muzyki 😉😞

 

1. Focal Bathys / Px8

(Px8 kupowałem na podstawie odsłuchu px7 s2 🤷🏻‍♂️)

2. Momentum 4

3. Technics EAH-A800 / Hifiman Deva Pro

4. Soundcore q45 

...

5. Sony Xm3 / stax spirit s3

 

Mam jeszcze dali io6 i ath m50xbt2 ale nie potrafię teraz ich tu sensownie umieścić bo poleżały trochę. Myślę, że wyżej niż 4 lub te okolice.

 

(Odsluchiwałem po ok. godzinie:

Aonic 50, które mi niepodeszły,

Mark Levinson No 5909, świetnie grające, drogie, duże, takie "klonkry")

 

Każde słuchawki z tych wymienionych (poza xm3, które sprzedałem) obecnie posiadam. (Kompulsywne kupowanie sluchawek... Takie hobby to sluchanie muzyki 🤪) Wygrzane co najmniej po 20+ godzin. Główne źródło to obecnie Sony Xperia 10iv (ldac i aptx adaptive/hd) wspomagane przez fiio m11 plus ess i cain n3pro. Muzyka głównie z tidal master, czasami spotify i deezer hifi iii... YouTube music, flaci i inne takie 🤪 a co cenię sobie w słuchawkach? W losowej kolejności: detale, holografia, w miarę ciekawa scena, muzykalność, czasami ciemniej czasami jaśniej... zależy od nastroju. Muzyki też slucham różnej: od klasycznej, ludowej, przez różny metal, różny pop, klasyczny rock, na odmianach elektronicznej może skończywszy. Nie lubię jazzu, hiphopu i rapu 🤷🏻‍♂️ Czasami bywam w mp3store w Katowicach 😎

 

Ps... Trochę inna szufladka ale w pracy biurowej hm fajnie mi sie sprawdzają SONY LinkBuds WF-L900H ( czyli te z dziurką ), devy pro i te shokzy aeropex z przewodnictwem kostnym 🤪🤷🏻‍♂️

 

 

Edytowane przez kjl
Skleroza i głupie błędy
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
8 godzin temu, zdzichon napisał(a):

 

A słuchałeś ich może? Opinie na sieci raczej niespecjalnie pozytywne. To na forum parę osób też kupiło i szybko odesłało.

Ja kupiłem i nie odesłałem 😉

Trochę się nie wpisują w brzmienie większości słuchawek BT - są lekko rozjaśnione i przede wszystkim stawiają na średnicę, a nie skraje. Takie trochę granie w stylu Audio-Techniki (głównie w serii Art).

Na ulicy może brakować basu, ale to zależy czego słuchamy i jak jest głośno na zewnątrz. Mi poza mocniejszym metalem i industrialem całkiem to pasuje. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności