Skocz do zawartości

Grajek I Słuchy


KHRoN

Rekomendowane odpowiedzi

Co do literki:

słuchy:

EtyER6i+HD212pro

grajek:

SandiskSansaC140

 

Myślę, że można by skrócić pozycje "słuchy" i "grajek" na rzecz ilości miejsca do wpisania... Mogłyby to być miniikonki lub po prostu jakiś krótszy tekst?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cóż... słowa "słuchy" i "grajek" to chyba najkrótsze słowa określające "słuchawki" i "odtwarzacz", jakie mi przyszły do głowy w momencie kiedy dodawałem te pola... ale jeśli masz jakąś propozycję, to słucham :)

 

poza tym mógłbym ustawić i 100 znaków na każde z tych pól, ale wolał bym żeby pozostały one "konkretne"... a nie żeby jak w polu "Miasto"/"From" wpisywać tam fragmenty wierszy (co tu dużo mówić, nawet moje zajmuje dwie linijki ;] ale przynajmniej jest na temat...)

 

no i dzięki temu ograniczone zostanie do tego, czego się naprawdę słucha - a nie do pełnej listy (na co jest miejsce w sygnaturce)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trwają testy - zastanawiam się czy:

1) w ogóle zostawiać te pola na forum

2) udostępnić je tylko "wybranym" (niezależnie "jak" wybranym) na zasadzie "daj cynk adminowi"

3) udostępnić je publicznie, jak każdą inną opcję na forum

 

[edit] to (przynajmniej na początku) ma być "opcja ekskluzywna" (może nawet limitowana) ;p

 

;]

 

a "zmiany"...? jeśli nie będzie trzeba tych zmian robić zbyt często, to nie ma problemu niezależnie od tego czy trzeba wysłać adminowi PM-a, czy nie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że trzecia opcja będzie ok. Nie widzę żadnych skutków ubocznych? ;)

A było by fajnie, gdyby każdy z użytkowników mógł wpisać posiadany sprzęt..

 

Albo, żeby było dla wybranych, a Ci 'wybrani' mieli tą opcję w Panelu. Bo dręczenie za każdym razem Admina/Moda nie wydaje mi sensownym rozwiązaniem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie widzę żadnych skutków ubocznych?

 

a ja widzę, kilka:

- wykorzystanie pól niezgodne z przeznaczeniem (np. próby wpisania tam czegoś, co nie jest odtwarzaczem ani słuchawkami... a to mija się z celem wprowadzania takich pól)

- rozjeżdżanie się forum (zarówno na boki - choć nie w FF) jak i w górę/dół (wiem, że ludzie miają znacznie dłuższe sygnaturki... ale w najgorszym przypadku krótki post by się rozjechał o dwie bądź cztery linijki)

- dublowanie się tych informacji z sygnaturką

- niespójność danych (każdy wpisze tam co chce, czyli i tak "wyszukiwanie użytkownika po odtwarzaczu nie zadziała - np. jeden wpisze "sandisk" drugi "sansa")

 

> dręczenie za każdym razem

 

dla mnie jest to 3 kliknięcia... a ileż to razy na tydzień chciał byś - czysto teoretycznie - mnie "drażnić"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolę 'rozjeżdzanie' się, niż grafiki w sygnaturce i mega wielkie avatary :P

Zresztą nie zauważyłem, żeby wylądało gorzej. Na Operze wszystko wygląda elegenacko.

 

Co do wpisywania czegokolwiek > karać takich warnami/ostrzeżeniami :)

Dublowanie sygnaturki > każdy dubluje, w tym przypadku.

Niespójność > wpisywać tylko model, np. C250 > a nie Sansa/Sandisk C250 itd. (chyba każdy modele zna).

 

dla mnie jest to 3 kliknięcia... a ileż to razy na tydzień chciał byś - czysto teoretycznie - mnie "drażnić"?

Racja, ale i tak wydaje mi się, że zautomazywanie tego było by lepszym rozwiązaniem > nawet dla tych 'wybrańców' ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Douglaz

 

> A dlaczego na forum awatary sa takie malucieńkie ?

 

częściowo uwarunkowane jest to historycznie - jak zaczynałem, to miałem jeszcze modem ;]

 

poza tym nie widzę (na tym konkretnie forum) potrzeby wprowadzania większych avatarów...

 

większy avatar + elementy graficzne w sygnaturce -> forum jak każde inne, koncentrujące się na "image'u" zamiast na treści...

 

... zresztą zrobić ciekawy avatar tego formatu to sztuka, zrobić avatar formatu 128x128 to żadna filozofia... poza tym cóż takiego chciał byś na mamucim avatarku pokazać? "A" w większej rozdzielczości? ;]

 

maba

 

> grafiki w sygnaturce i mega wielkie avatary

 

zapomnij o tym ;]

 

> Co do wpisywania czegokolwiek

 

to dopiero będzie, do tego będzie wymagało dodatkowego wysiłku - żeby "ukarać" trzeba najpierw przeczytać... a jeszcze nie zdażyło się (albo może raz lub dwa - w każdym razie w tym momencie tego nie pamiętam) żebym dostał od forumowicza informację o grafice w sygnaturce kogoś innego...

 

> Dublowanie sygnaturki

 

wiem że każdy dubluje... niby takie jest założenie...

 

> chyba każdy modele zna

 

jeśli ja powiem do Ciebie X3, to nie ma szans żebyś nie zrozumiał... ale jeśli powiem S5 to nie zrozumiesz, bo nie wiesz że jest taki model profesjonalnego aparatu Fuji...

 

... należy mieć na uwadze również osoby "z zewnątrz", które również mogą być zainteresowane takimi infomacjami (np. szukają osoby z odtwarzaczem Sandisk bo chcą zapytać o "wrażenia z użytkowania")... a to że w postach używamy takich "magicznych skrutów" jest - bądź co bądź - nieuniknione...

 

> nawet dla tych 'wybrańców'

 

ok, ale kto w takim wypadku powinien być tym "wybrańcem"? ;]

 

[edit]

 

majkel

 

do podobnego wniosku właśnie doszedłem, dlatego chciałem przeprowadzić na koniec eksperyment i zdecydować się albo-albo...

 

[edit2]

 

czysto teoretycznie - można by jeszcze próbować usunąć część istniejących już informacji "spod avatara" - np. numerku użytkownika czy daty dołączenia ("bo i tak są w profilach")

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poza tym mógłbym ustawić i 100 znaków na każde z tych pól, ale wolał bym żeby pozostały one "konkretne"... a nie żeby jak w polu "Miasto"/"From" wpisywać tam fragmenty wierszy (co tu dużo mówić, nawet moje zajmuje dwie linijki ;] ale przynajmniej jest na temat...)

 

Hmmm... DAP? :D Z drugiej strony wiem, że to pojęcie, które może nie spotkać się u początkujących użytkowników ze zrozumieniem.

 

Co do dublowania się informacji, to moje zaraz polecą z sygnaturki. Pod Avatarem jest po prostu wygodniej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> grafiki w sygnaturce i mega wielkie avatary

zapomnij o tym ;]

Wolę 'rozjeżdzanie' się, niż grafiki w sygnaturce i mega wielkie avatary

:)

 

ale jeśli powiem S5 to nie zrozumiesz, bo nie wiesz że jest taki model profesjonalnego aparatu Fuji...

pewien? :>

Swoją drogą jest jeszcze Nikon i Canon S5, ale my mówimy o odtwarzaczach/słuchawkach tutaj raczej modele się nie powtarzają.

 

ok, ale kto w takim wypadku powinien być tym "wybrańcem"? ;]

To pytanie raczej do Administratorów/Moderatorów niż użytkowników.

 

P.S. Chociaż @majkel ma rację..

 

edit.

 

Imho; wyrzucić można GRUPA (i tak każdy ma jednakową oprócz kilku Adminów i Moderatorów, czy osób 'specjalnych' - u nich mogło by to zostać, bez napisu Grupa), NR UŻYTKOWNIKA (po cholere komu?), DOŁĄCZYŁ (też niepotrzebne)..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja proponuję jeszcze, żeby usunąć właśnie nr. użytkownika, grajek i słuchy wyróżnić jakimś kolorem (jeżeli to możliwe) i tak jak widziałem na jakimś innym forum: usunąć również "grupa" -> to mogłoby zostać tylko u administratorów i moderatorów.

 

Majkel-> IMO będzie to bardziej czytelne... Przyznasz, że niektórzy mają co najmniej dziwne sygnatury. W dodatku jeżeli będzie taka opcja przy rejestracji to więcej osób będzie z niej korzystać niźli z umieszczania swojej playerowej biografii w sygnaturce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maba

 

wiem że wolałeś to NIŻ tamto, ale tamto drugie jest nierealne ;) co do modelu aparatu, to był to tylko przykład - pierwsza rzecz jaka przyszła mi do głowy, a nie "realny test wiedzy" :)

 

> To pytanie raczej do

 

każda opinia się liczy... admin też człowiek ;]

 

ignacy007

 

właśnie chodzi o to, że wszyscy mają już (i są przyzwyczajeni do) sygnaturki... a kazać przepisać to wszystko 10 000 osób było by... dość trudne, o ile w ogóle realne/wykonalne...

 

więc finalnie pewnie te dwa dodatkowe pola znikną...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności