Skocz do zawartości

technics az60 - wkładki


Szymszon90

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam okazję kupić używane słuchawki technics az60, jednak nie ma całego kompletu "gumek" w zestawie. Miałem cenę graniczną 400zł. i chyba uda mi się zmieścić. Grają super. Skąd, gdzie i jakie gumki dokupić do tych technicsów? Jakie podejdą? Proszę o pomoc. Z góry bardzo dziękuję i pozdrawiam.

Edytowane przez KaszaWspraju
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile mnie pamięć nie myli, to one mają takie dość specyficzne końcówki, raczej w oryginały trzeba iść bo inne mogą się nie trzymać jak należy. Poza tym one są brzmieniowo dość precyzyjnie strojone pod oryginały. Inne gumki mogą dość mocno i negatywnie wpłynąć na brzmienie, a to co jest fabrycznie, jest optymalne. Raczej szukaj oryginałów, albo dedykowanych zamienników na Ali itd. Chociaż trudno wyczuć jak z dostępnością...

Jeśli chodzi o wspomniane wyżej Spinfity, to zdecydowanie zmienią brzmienie, pójdzie raczej w górne rejestry. "Ten typ tak ma", niektórym słuchawkom to pomaga, niektórym niekoniecznie.

Edytowane przez SlawekR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, SlawekR napisał(a):

O ile mnie pamięć nie myli, to one mają takie dość specyficzne końcówki, raczej w oryginały trzeba iść bo inne mogą się nie trzymać jak należy. Poza tym one są brzmieniowo dość precyzyjnie strojone pod oryginały. Inne gumki mogą dość mocno i negatywnie wpłynąć na brzmienie, a to co jest fabrycznie, jest optymalne. Raczej szukaj oryginałów, albo dedykowanych zamienników na Ali itd. Chociaż trudno wyczuć jak z dostępnością...

Jeśli chodzi o wspomniane wyżej Spinfity, to zdecydowanie zmienią brzmienie, pójdzie raczej w górne rejestry. "Ten typ tak ma", niektórym słuchawkom to pomaga, niektórym niekoniecznie.

To chyba się wstrzymam z zakupem. Kurcze szkoda, oryginalnych nigdzie nie ma.

31 minut temu, SlawekR napisał(a):

O ile mnie pamięć nie myli, to one mają takie dość specyficzne końcówki, raczej w oryginały trzeba iść bo inne mogą się nie trzymać jak należy. Poza tym one są brzmieniowo dość precyzyjnie strojone pod oryginały. Inne gumki mogą dość mocno i negatywnie wpłynąć na brzmienie, a to co jest fabrycznie, jest optymalne. Raczej szukaj oryginałów, albo dedykowanych zamienników na Ali itd. Chociaż trudno wyczuć jak z dostępnością...

Jeśli chodzi o wspomniane wyżej Spinfity, to zdecydowanie zmienią brzmienie, pójdzie raczej w górne rejestry. "Ten typ tak ma", niektórym słuchawkom to pomaga, niektórym niekoniecznie.

Ewentualnie jaki tam jest konkretnie rozmiar? T400?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Szymszon90 napisał(a):

 

Ewentualnie jaki tam jest konkretnie rozmiar? T400?

 

 

Problem polega na tym, że one mają krótką tulejkę, do tego zakończoną rantem, na którym oryginalna gumka się zatrzaskuje i dzięki temu się trzyma.

 

Tulejka nie jest gładka, więc trudno obsadzić na nich uniwersalne gumki. Trudno też mówić o jakimś typowym rozmiarze, bo i tak nie będą się trzymać przez długość i przez wspomniany rant, niezależnie jaki rozmiar byś nie próbował tam obsadzić.

 

Widać to dobrze na wycinku zdjęcia poniżej (ze strony producenta).

 

technics.jpg

Edytowane przez SlawekR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Technics EAH AZ 60 ? Prawa u mnie ma firmowy tips a lewa biały biflange czyli podwójny tips bo mi się nie trzyma w uchu lewym stockowy. Nie narzekam na dżwięk. To w końcu nie audiofilskie doki tylko porządne TWSy dla audiofana. Aha - biflange trzyma się i nie zostaje w uchu. 

To pewnie dlatego że nie wiedziałem że "tak nie może być". :)

 

Za 400 zł takie sluchawy to jak dobre (w sensie nie zepsute) to tylko brać.

Poza tym może akurat te co Ci będa pasowały to są w zestawie. 

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maciek Sas ( @maciux) zrobił test Technicsów na Allegro i tam napisał :

"Słuchawki nie są więc tanie, ale wymagający użytkownicy powinni być z nich zadowoleni. Jeśli zależy nam na skutecznym ANC, wysokim komforcie i klarownym, przestrzennym dźwięku, to Technics EAH-AZ60 będą strzałem w dziesiątkę. Z kolei wrażliwi na wysokie tony, preferujący więcej ciepła i łagodności, powinni zainteresować się Sony WF-1000XM4."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.11.2022 o 08:46, Lord Rayden napisał(a):

Maciek Sas ( @maciux) zrobił test Technicsów na Allegro i tam napisał :

"Słuchawki nie są więc tanie, ale wymagający użytkownicy powinni być z nich zadowoleni. Jeśli zależy nam na skutecznym ANC, wysokim komforcie i klarownym, przestrzennym dźwięku, to Technics EAH-AZ60 będą strzałem w dziesiątkę. Z kolei wrażliwi na wysokie tony, preferujący więcej ciepła i łagodności, powinni zainteresować się Sony WF-1000XM4."

Rozumiem słabo z basem w technicsach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności