Skocz do zawartości

Dlaczego Asymetryczne Lepsze?


szatek

Rekomendowane odpowiedzi

Tak są wygodniejsze.

Gdy nie używasz słuchawek, przewieszasz je na szyję i nie masz z nimi problemu. Symetryczne musisz najczęściej zwijać i chować, chyba że zawiesisz na koszulce/bluzie ale to jest imho niewygodne :)

Dokładnie. Ale nie kieruj się tym przy kupnie słuchawek :) Chyba, że będzie cię ta świadomość drażniła :)

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomalu tez sie przekonalem do sluchawek z kablem asymetrycznym, ale musze znalesc takie, w ktorych odpowiadala by mi dlugosc przewodu bo jak narazie sluchawki od playera mojej siostry (e808) maja przy jeden z sluchawek zbyt krotki kabel i to mi przeszkadza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam symetryczne MX500 i asymetryczne słuchawki firmy Panasonic od discmana i jakoś mi symetryczne nie przeszkadzają choć faktycznie jak się nie słucha i słuchawki są przewieszone przez bluzę to latają, a w asymetrycznych mi przeszkadza to że jedna słuchawka ta krótsza mocniej ciągnie w dół niż druga gdzie jest dłuższy kabel bo tam w ogóle nie ciągnie. Najlepsze rozwiązanie według mnie jest w słuchawkach nausznych gdzie kabel wychodzi tylko z jednej strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w teorii asymetryczne beda lepsze. ale np. moje philipsy she785 sa malo wygodne. caly ciezar kabla wisi na lewej sluchawce. zupelnie inaczej mam w iriverowych mx400 - te sa juz wygodniejsze. wg mnie to zalezy bardziej od konkretnego modelu sluchawek a nie dlugosci samego kabla.

jedne beda lepsze symetryczne inne modele asymetryczne. wykonanie i ciezar moga tu decydowac o komforcie uzytkowania.

to rozwazania z cyklu czy ladniejsze sa blondynki czy brunetki. zawsze ktos napisze, ze rude sa the best.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w zasadzie prawkie każdy kto słuchac muzyki zaczynał na starych walkmanach ( sony, philips...) jest przyzwyczajony, i woli asymetryczne słuchawki (praktycznie to było tam standartem)...

A ile cm mniej więcej ma ten dłuższy kabelek?

Zazwyczaj tak ze 3 razy dłuższy.., to zalezy od słuchawek...

 

Ja słuchawek nie wyjmuje z uszu - pewnie dlatego wolę symetryczne

Ja na asymetrycznych cały czas mam kabel od prawej słuchawki na karku, i nie wyobrażam sobie słuchania inaczej... :huh:

całość wtedy zwisa elegancko z lewej strony, i nic sie nie plącze pod brodą ;)

 

Słuchanie na asymetrycznych nie przewiniętych przez szyję?? całe zwoje kabla przy szyii, a tego bym nie zniósł... <_<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w zasadzie prawkie każdy kto słuchac muzyki zaczynał na starych walkmanach ( sony, philips...) jest przyzwyczajony, i woli asymetryczne słuchawki (praktycznie to było tam standartem)...

To ja chyba zaczynałem na dużo starszych - jak ojciec przywiózł mi dawno temu bodajże z Niemiec walkmana SONY to miał on w komplecie słuchawki a la PX 100 :D

Sorry za mały OT... :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to rozwazania z cyklu czy ladniejsze sa blondynki czy brunetki. zawsze ktos napisze, ze rude sa the best.

I to będę ja! :P Kabel wyprowadzany z jednej strony rządzi! :D Serio, w domowych jest to dużo wygodniejsze.

W IEMach natomiast kabel symetryczny to jedyna sensowna opcja i nigdy problemu z rodzajem kabla mnie miałem.

Kabel asymetryczny ma natomiast jedną dużą zaletę: jest mniejsza szansa że słuchawki spadną/wypadną. Dużo miałem sytuacji, gdy w symetrycznych (wtedy pchełkach jeszcze) obie słuchawki mi wypadały np podczas szarpnięcia kablem. W asymetrycznym zawsze wypadała tylko lewa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to będę ja! :P Kabel wyprowadzany z jednej strony rządzi! :D

 

a nie mowilem :)

 

teraz kolej na wielbicieli sluchawek bezprzewodowych i fanatykow interfejsu bluetooth.

bo po co wogole przewody, precz z nimi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to rozwazania z cyklu czy ladniejsze sa blondynki czy brunetki. zawsze ktos napisze, ze rude sa the best.
teraz kolej na wielbicieli sluchawek bezprzewodowych i fanatykow interfejsu bluetooth.

bo po co wogole przewody, precz z nimi :)

 

Czyli obrazowo ujmując; blondynki to symetryczne, brunetki to asymetryczne, rude to 'te z jednym kablem' a ci 'bez przewodu'? Homo? :lol:

 

ps. wole brunetki ^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli obrazowo ujmując; blondynki to symetryczne, brunetki to asymetryczne, rude to 'te z jednym kablem' a ci 'bez przewodu'? Homo? :lol:

 

ps. wole brunetki ^^

 

no wiesz. moze bezprzewodowce to wlasnie "bezwłosowce" ? czyli jakby to delikatnie powiedziec - łyse !!

 

ps. ja wole wszystkie (poza lysymi glowami) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wygoda symetrycznych zależy od puszczenia kabla

- plecami jest wygodniej niż po brzuchu, bo nieużywane słuchawki zrzuca się i normalnie zwisają na klacie..

 

zaś

 

wygoda asymetrycznych zależy od tego jak wychodzą kabelki

- jeśli oba w jedna stronę (tak jak choćby w stockowych od iA i iR) to trzeba je nosić po brzuchu i znów jest problem jak w symetrycznych - gdzie zawiesić nieużywane słuchy..

- jeśli kabelki wychodzą w dwie strony (jeden w górę od wtyczki drugi w dół - jak choćby w creativach, ep 480 lub 180 bodajże) to wtedy puszcza się plecami i jest gites...

na wszystko jest sposób.. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś miałem Creativy dodawane do MuVo, dwie sztuki (obie się z***ały, nie polecam tego syfu), asymetryczne.

 

Teraz mam MX400, KOSS Spark Plug, MX500 i po prostu szlag mnie trafia, że kabel jest symetryczny. Krótko mówiąc, powinien być zakaz produkowania słuchawek z symetrycznym kablem :))

 

Asymetryczne są pod każdym względem wygodniejsze. No może jedynie to, co napisał Colnet przyszkadza - że jednak słuchawka przeciąża drugą jak wiszą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności