Skocz do zawartości

DAC/AMP Xduoo XD-05...+ Monolith M1060C ?


wojtekmarchewka

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, Play napisał(a):

Ja podłączam pod pada DT990 pro i w grach jest wspaniała jakość dźwięku.

To prawda, nie jest źle. Jednak jest lepiej, a jak do tego dodamy jeszcze balans, to mamy większą energię i dynamikę. 

2 minuty temu, Play napisał(a):

Nie widzę potrzeby kupna dodatkowego daca.

To nie jest główne zastosowanie :D. Do samej konsoli bym nie szukał, po prostu chciałem mieć takie Combo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, wojtekmarchewka napisał(a):

Jakie usłyszałeś różnice względem zwykłego kabla?

Różnica jest wyraźnie zauważalna. Większa dynamika, przestrzeń. Oryginalny kabel jest bardzo dobry ale balans to level wyżej. 

2 godziny temu, wojtekmarchewka napisał(a):

 

 

Edytowane przez Cinekk
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M1570 to świetne słuchawki brzmieniowo, ale chyba najbardziej niewygodne, jakie kiedykolwiek miałem. Udało mi się w nich wysiedzieć maksymalnie godzinę, do momentu kiedy czułem, że chcą mi zmiażdżyć kark. I to na szmacianych padach, bo na skórkach dodatkowo mi miażdżyły głowę. Z bólem serca (a raczej głowy) musiałem je odesłać.

Zapewne rzemieślnicy od kabli o tym wiedzą, ale Monolith sobie wymyślił, że piny w M1570 będą zmienione względem standardowych, więc warto na to zwrócić uwagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jot RKuźwa i to jest dziwne, Bo czułem dyskomfort, przy M1060c z wagą 390g, a M1570 są dla mnie mega wygodne mając 670g. Właśnie siedzę w nich piątą  godzinę :) 

23 minuty temu, Jot R napisał(a):

Zapewne rzemieślnicy od kabli o tym wiedzą, ale Monolith sobie wymyślił, że piny w M1570 będą zmienione względem standardowych, więc warto na to zwrócić uwagę.

@PerulTo wie :D 

Edytowane przez wojtekmarchewka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M1570 to świetne słuchawki brzmieniowo, ale chyba najbardziej niewygodne, jakie kiedykolwiek miałem. Udało mi się w nich wysiedzieć maksymalnie godzinę, do momentu kiedy czułem, że chcą mi zmiażdżyć kark. I to na szmacianych padach, bo na skórkach dodatkowo mi miażdżyły głowę. Z bólem serca (a raczej głowy) musiałem je odesłać.
Zapewne rzemieślnicy od kabli o tym wiedzą, ale Monolith sobie wymyślił, że piny w M1570 będą zmienione względem standardowych, więc warto na to zwrócić uwagę.
To ciekawe, jak bardzo różne odczucia mają ludzie w związku z tym modelem, dla mnie najwygodniejsze słuchawki jakie miałem (nie licząc Sony WH-1000XM2, w których mogłem wytrzymać cały dzień), a miałem wcześniej HE400SE, które były ok, Sundare, które ściskały głowę jak imadlo, a obecnie mam także Austrian Audio Hi-X65, w których uszy lekko dotykają poduszek w środku, co powoduje zmęczenie po jakiejś godzinie. M1570 nie męczą mnie ani masą, ani dociskiem, jedynie seal odrobinę siada, kiedy mam okulary. Niestety, prawdopodobnie będę odsyłał, bo uważam, że Austriany je miażdżą w każdym aspekcie, poza basem, który w Monolithach jest genialny, ale to dla mnie trochę za mało żeby trzymać drugą parę za tyle kasy. Mimo to nadal się waham, bo kurcze mają coś w sobie, ale już tydzień przekonuję się na siłę, więc raczej nie byłaby to mądra decyzja. Rewelacyjne słuchawki (po EQ), ale Austriany to jednak wyjątkowa perełka, o której mało się mówi.






  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, marek_m napisał(a):

Kto słucha na m1570, na siłkę chodzić już nie musi :D 

Kurczę ja chodzę :), najpierw dla redukcji (zgubiłem 20kg), teraz dla masy i wyglądu. Może dla tego mój  kark, może więcej  wytrzymać. :D 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, wojtekmarchewka napisał(a):

Tylko sporo się zmienia, gdy pobawimy się Poke 2 i odkryjemy kilka fajnych opcji jak wbudowaną głośność i EQ. Co do Eq, myślałem, że są tylko predefiniowane ustawienia Game/Movie/Music, ale mamy jeszcze None (neutralny), oraz Tone, gdzie wchodząc głębiej mamy +-10 db Bass oraz Treble, dzięki tym ustawieniom możemy, przybliżyć się do muzykalnej natury Link2.

Pytanie czy jest sens dopłacać 2x więcej żeby się zbliżyć do link2?

M1570 to moje pierwsze planary. Porównuję więc dźwięk do dynamicznych. A wcześniej w zasadzie ograniczałem się do dokanałowych choć.

Kiedy szukałem nausznych, robiłem kilka odsłuchów w salonach audio. I dźwiękowo zamiotły, nawet się nie zastanawiałem co wybrać.

 

Ja się już tak przyzwyczaiłem do tych słuchawek, że waga nie robi wrażenia. Ale początek był taki, że pamiętam do tej pory.

Edytowane przez Cinekk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, LeonidK napisał(a):

a obecnie mam także Austrian Audio Hi-X65, w których uszy lekko dotykają poduszek w środku, co powoduje zmęczenie po jakiejś godzinie.

U mnie to samo jest, z M1570, na welurowych padach, są za płytkie, w porównaniu do padów skórkowych.

 

7 godzin temu, Cinekk napisał(a):

Pytanie czy jest sens dopłacać 2x więcej żeby się zbliżyć do link2?

W ślepym teście, zdecydowanie nie. Jednak Poke 2 oferuje trochę więcej, niż Link2. Equalizer, większa moc, sprzętowa kontrola głośności, bluetooth. W regularnej cenie zagranicznej ponad 2k, nie opłacalne, w cenie u @bigmaras-a, po rabacie, jak najbardzie zakupj do rozważenia.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wojtekmarchewka nawet nie zakładałem tych welurowych, raz tylko zmieniałem montowane w ten sposób pady w Momentum 1 i myślałem, że wyrzucę je przez okno. Przy tak mocnym rozchyleniu pałąka nie wiem, w jaki sposób one w ogóle miałyby trzymać się na głowie, biorąc pod uwagę że welury są 2 razy płytsze. A jak oceniasz wpływ na dźwięk? Czy średnica i góra trochę się rozjaśniają? Używasz eq?

Wysłane z mojego DN2103 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, LeonidK napisał(a):

A jak oceniasz wpływ na dźwięk? Czy średnica i góra trochę się rozjaśniają?

Zdecydowanie tak. Słuchawki jeszcze bardziej robią się komfortowe, bez ucisku, na głowę i żuchwę, jaki mają skorki. Trzymają się dobrze. Dźwięk jest nadal super, może trochę mniej dynamiczny, ale szerszy. Jednak wróciłem do skórek, welury powodowały ból głowy (pulsacyjny) i uszu (a może to przypadek) Prawdopodobnie, że są za płytkie i uszy dotykają wnętrza muszli, a i dynamika w skórkach mi odpowiada bardziej.

26 minut temu, LeonidK napisał(a):

Używasz eq?

Do tej pory nie używałem, ani z Xduoo Xd-05 oraz Link2 Bal. Od wczoraj używam wbudowanego, w Xduoo POKE 2, bo na neutralu, jest za płasko

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, wojtekmarchewka napisał(a):

Właśnie siedzę w nich piątą  godzinę

Ja pracując na dwa monitory, czyli cały czas ruszając głową, doszedłem do godziny bez bólu. Ale nawet z przerwami, na koniec dnia czułem się fatalnie. Aż takim audiofilem nie jestem, żeby cierpieć za dźwięk ;)

 

11 godzin temu, wojtekmarchewka napisał(a):

@PerulTo wie

W to nie wątpię, to fachowiec :) Pisałem dla osób, które ewentualnie same chciałyby sobie coś sklecić.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, LeonidK napisał(a):

Wybacz głupie pytanie - czy bardzo łatwo jest rozerwać ten fałd przy zakładaniu? 

To wcale nie głupie pytanie 😁 omeczyłem się jak cholera przy wymianie. Także bałem się o uszkodzenie padów, przy naciąganiu. A wymiana jest tak cholernie prosta, tylko musiałem wpaść na to samemu, bo w necie nie ma żadnych informacji na ten temat (teraz już tak, jak napiszę 😃)

 

Okazało się, że bardzo łatwo je nałożyć, trzeba "zakotwiczyć" na wycięciu i przekręcić padem 😆

316372692_505995724887131_8458110903653898098_n.thumb.jpg.b332a3a50cd5b0968213ab7350a720db.jpg

 

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wojtekmarchewka Dzięki, to chyba zaryzykuję i je wymienię dzisiaj. Na skórkach i z EQ (bez EQ nie jestem w stanie ich w ogóle używać) mam cały czas wrażenie, że dźwięk jest nieco za bardzo przyciemniony, jakby pod kocem i o ile do elektroniki i czasem do współczesnego jazzu to jest fajne, jak przychodzę do domu o 23 i jestem wykończony, to realizm brzmienia akustycznych instrumentów oraz sceny (pod kątem napowietrzenia) jest dużo lepszy na Hi-X65, przede wszystkim w muzyce symfonicznej. Jakbym nie miał Austrianów, to byłbym mega zadowolony z M1570, a tak to mam ciężki dylemat. 

Tak z innej beczki naszło mnie ostatnio spore wku...nie w związku z trwałością współczesnych słuchawek - Austriany są niby wykonane świetnie, jak czołg, w każdej recenzji jest to oceniane na najwyższe noty (pozornie słusznie), a najwyraźniej mają poważną wadę konstrukcyjną, bo w mojej parze plastiki od mechanizmu regulacji pałąka popękały same - nigdy mi nie spadły, pilnowałem jak oka w głowie. Dlaczego nikt już nie robi słuchawek takich jak Sennheiser HD600?! 

Głupie pytanie, wiem czemu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, LeonidK napisał(a):

Tak z innej beczki naszło mnie ostatnio spore wku...nie w związku z trwałością współczesnych słuchawek - Austriany są niby wykonane świetnie, jak czołg, w każdej recenzji jest to oceniane na najwyższe noty (pozornie słusznie), a najwyraźniej mają poważną wadę konstrukcyjną, bo w mojej parze plastiki od mechanizmu regulacji pałąka popękały same - nigdy mi nie spadły, pilnowałem jak oka w głowie. Dlaczego nikt już nie robi słuchawek takich jak Sennheiser HD600?! 

Głupie pytanie, wiem czemu...

Jako sprzedawca sprzętu elektronicznego (smartfony, monitory, elektronika z Chin itp.). Wiem że nie wszystko jest takie, jak się opisuje, w recenzjach. A często są odstępstwa, jakości poszczególnych jednostek. 

 

Do dziś pamiętam historię, z przed kilku lat, z zakupionymi sluchawkami Denon AH-D1100. Był problem z pękającymi pałąkami, przy pierwszym razie mi wymienili, za drugim razem miałem telefon z serwisu, z zapytaniem co ja robię, ze słuchawkami, że mi pęka, bo oni mi wymienili na wzmocniony pałąk. Oczywiście naprawią ponownie, ale to już ostatni raz przyjmują na serwis. Nie poddałem się, powiedziałem że zrobię test i będę im wysyłał zdjęcia. Na ręcznik papierowy kuchenny, o średnicy mojej głowy, założyłem słuchawki, to co u mnie dzialo się po dwóch tygodniach użytkownika, było już po jednym dniu. Po trzech dniach testu, kazali mi odesłać sluchawki i zrobili zwrot kosztów.

 

Natomiast w M1570, prawy pałąk mi cpyka, przy ruszaniu, ale nie odsyłałem, bo na głowie nie wydaje tych irytujących dźwięków 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, wojtekmarchewka napisał(a):

Natomiast w M1570, prawy pałąk mi cpyka, przy ruszaniu

U mnie też coś pyka po prawej przy ruszaniu, jakby jakaś sprężynka. Ale to nie przeszkadza w niczym. A zmiana padów jest rzeczywiście banalna jak już się ogarnie temat. 

Pady skórzane są basowe, trochę tłumią górę, nawet w recenzjach to opisywali. Dla mnie to akurat dobrze bo trafia w gust. Bas w takiej konfiguracji jest smakowity. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem pady na welurowe i wrzuciłem EQ Oratory pod te konkretne pady, ogólnie brzmienie teraz zdecydowanie bardziej mi się podoba, niestety bas stracił trochę na uderzeniu, ale nadal jest bardzo dobry, za to środek i góra bardzo się oczyściły a wokale są teraz dużo bliższe i słodsze. No i co narobiliście? Teraz chyba muszą u mnie zostać...
A ostatecznie pewnie skończy się na dodatkowym wzmacniaczu do M500 MKII i kablu zbalansowanym.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wojtekmarchewka @Cinekk Jakie parametry dźwięku uległy poprawie przy zmianie kabla? Odezwę się do Hart Audio, czy wysyłają do Polski i muszę jeszcze nad jakimś wzmakiem pomyśleć, bo SMSL M500 MKII ma tylko wyjście 6.3mm.

http://www.zadiustech.com/monoprice-m1570-balanced-cable-guide/

Tutaj w ogóle autor napisał, że podłaczając tylko piny 1 i 2, w standardowym schemacie (jak w Audeze) można zrobić kabel, który będzie pasował zarówno do Monolithów, jak i do Audeze/ZMF. Nie znam się na tym zupełnie, ale po pierwsze czy to jest bezpieczne, a po drugie - czy dźwięk nie ulegnie degradacji, skoro wykorzystane są tylko 2 piny z 4?

Edytowane przez LeonidK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, LeonidK napisał(a):

Jakie parametry dźwięku uległy poprawie przy zmianie kabla?

Ja mogę opisać różnice, jak na razie tylko, w M1060c (przerobione na otwarte) i z Xduoo Link2 Bal. Większa energia, bas, dynamika, muzykalność, szczegóły, czystość, szersza scena, "głośniejsze" o 10db i co ciekawe, nawet podglaszajac na mocniejszym Dac-u nie uzyskałem tej energii i dynamiki dźwięku. (tak jakbym dostał inne sluchawki). Kabelek do M1060c zrobił mi także @Perul, z domieszką miedzi perula, teraz do M1570, robi mi magiczny Solid Core😁

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@LeonidK W zasadzie wszystko lekko się poprawia, to nie jest diametralna zmiana ale zauważalna. Przede wszystkim jest więcej mocy po balansie a to robi już efekt. Ja swój kabel zamówiłem na allegro (m1570-kabel-recznie-wykonany-zbalansowany), polecam, bardzo dobrze wykonane. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności