Skocz do zawartości

Parę Pytań O D2


rokin

Rekomendowane odpowiedzi

witam !!!

 

Od niedawna jestem szczęśliwym posiadaczem Cowon D2. Jako, że jest to mój pierwszy playerek mam kilka lamerskich zapewne pytań, ale zaryzykuję.

1. W domu używam playera ze słuchawkami HD 555. Czy do tych słuchawek potrzebny jest wzmacniacz CMOY ?

2. Słuchawki na zewnątrz, skłaniam się ku PX100. Tutaj podobnie, czy wzmacniacz jest potrzebny, czy można sobie go darować. I jeszcze cena PX100, bo sprawdzałem i różnice w cenie to kilkadziesiąt złotych. Czy te tańsze to jakieś podróbki?

3. Jakie głośniki polecilibyście do D2. Chodzi o coś przenośnego, Dobra jakość dzwięku mile widziana, i by nie zajmowały dużo miejsca, tak by można je zabrać np na wyjazd. (coś z Altec Lansing, może JBL on Tour)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezeli D2 przesterowywalby z wlaczonymi efektami HD555 to co dopiero by sie dzialo po podlaczeniu wzm.

moje HD555 maja na szczescie tylko 50om i dlatego uwazam,ze nie ma potrzeby im robic "turbo"

Choc sa wersje 120om a wyzsze modele Sennheisera maja i 300om i tam juz nie obejdziesz sie bez

"dopalenia"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

A ja mam pytanie - gdzieś przeczytałem, że D2 ma problem z czytanie idtagów - przyzwyczaiłem się do obsługi po tagach i mam je uprządkowane. Czy to prawda, że jest jakis problem?

 

I kolejne pytanie - jaki jest najnowszy firmware, ale taki po któego wgraniu nie stracę gwarancji? Czytałem, że po wgraniu któregoź 3.xx traci się gwarancję...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Panowie noszę się z zamiarem kupna D2. Mam pytanie na które nie znalazłem odpowiedzi

przebijając się niezliczone strony forum o D2. Często odsłu****ę dość długie pliki dzwiękowe.

Opracowania, wykłady, książki, które trwają czasami nawet do 90 min i nie chciałbym przewijać

utworu do miejsca wyłączenia playera. Czy D2 zapamiętuje pozycję przerwania odsłuchu utworu ?

Czy jeżeli tak to czy też gdy wyłączenia nastąpi przez timer (sleep'er) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

D2 pozwala na zrobienie zakładki (zakładki mogą być oczywiście zrobione w różnych plikach, albo kilka w jendym - jak wolisz), więc jak chcesz do czegoś wrócić to wybierasz odpowiednią zakładkę

 

poza tym przewijanie w D2 to prosta sprawa - chcesz przewinąć "do połowy"? dotykasz "pasek przewijania" w połowie i D2 odtwarza utwór/plik od połowy (od miejsca, które - dosłownie - wskazałeś)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odzew.

Zakładka to znaczy, że przed rozpoczęciem słuchania muszę najpierw wstawić

presety. Ile można ich wstawić na godzinny utwór ? Nie mam doświadczenia w

takim sprzęcie. Na razie korzystam z SE750 soft-800 1GB i tam playerek

doskonale spełnia moje oczekiwania, bo nie muszę wyciągać z kieszeni tylko

klikam start, a jak "ktoś do mnie coś " :-) to nieznaczny ruch i klik-jest stop,

potem znowu klik i od tego miejsca gdzie był stop dalej jedzie. W ten sposób

głupie wejście po schodach (ok.2 min) mam wykorzystane.

Możesz dokładniej opisać jak te zakładki działają. Jak się ustawia itd...

Telefon by mi wystarczył, ale po 6-8 godzinach odsłuchu ( a często tyle w ciągu

dnia wychodzi ) trzeba ładować... na drugi dzień fon już jest niepewny...

Czy w instrukcji D2 jest to gdzieś opisane ? Która strona (mam PL-instrukcję).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> muszę najpierw wstawić presety

 

nic nie musisz, wyobraź sobie że czytasz książkę i z własnej woli wkładasz pasek (bądź paski) papieru w formie zakładki:

- albo tam, gdzie skończyłeś czytać

- albo tam, gdzie było coś interesującego

- albo tam, gdzie chcesz

 

> Ile można ich wstawić na godzinny utwór

 

nie sprawdzałem, pewnie "do oporu" (aż Ci się znudzi, albo aż dojdziesz do jakiegoś limitu - np. 40 zakładek w ogóle)

 

> Jak się ustawia itd

 

patrz: instrukcja obsługi

 

po prostu wybierasz z menu kolejno: zakładka -> wstaw zakładkę

 

jak chcesz słuchać od tej zakładki to wybierasz: zakładka -> idź do zakładki -> wybierasz zakładkę

 

oczywiście takie rzeczy jak "wznowienie tam gdzie skończyłeś, kiedy wcisnąłeś przycisk PAUZA" odtwarzacz potrafi, nie musisz zawsze i wszędzie używać zakładek...

 

> Która strona

 

bez komentarza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności