Skocz do zawartości

Adam T5V vs kolumny pasywne


LeonidK

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam zestawu w kwocie do 2000zł, ze względu na ograniczone miejsce w pokoju myślałem nad Adamami T5V. Czy ktoś może słyszał te monitory i może porównać, jak one się mają do pasywnych rozwiązań w kwocie ok. 1000zł, jak Elac Debut B6.2 czy Dali Spektor 2? Za pozostałą sumę kupiłbym najprawdopodobniej wzmacniacz klasy D, np. Topping MX5. Lubię równe brzmienie z lekkim basem, dlatego studyjne przeznaczenie Adamów mnie nie odstrasza, natomiast nie wiem, czy tego typu monitory po prostu nie grają zupełnie sucho i bez przyjemności. Pokój 10m2.

Edytowane przez LeonidK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam Adamy T5V i akurat dobrze celujesz bo mają one bardzo dobre pozycjonowanie, stereofonię i szczegół a przy tym nie są pozbawione barwy ocieplonej, analogowej (mają dużo z typowego brzmienia HiFi). Dla przykładu KRK Rokit 5 z podobnej półki oferują brzmienie bardziej analityczne.(niestety nie znam tych elac ani dali)

 

@LeonidK

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@blueme dziękuję! Jutro chyba uda mi się posłuchac Elaców, niestety Spektorów i Adamów nie mam gdzie, mogę ew. zamówić jedną parę i zwrócić.

 

Mam jeszcze kilka pytań dot. Adamów:

1. Czy są one wystarczająco uniwersalne, że można by je w przyszłosci umieścić np. w salonie 20m2, czy one muszą grać w bliskim polu, powiedzmy na planie trójkąta równobocznego a=1.2m? 

2. Czy scena i wrażenie znajdowania się "jak na koncercie" (jak w przypadku dużych kolumn) bardzo cierpią na odsłuchu w bliskim polu?

3. Do jakiego urządzenia najlepiej je podłączyć? Będzie w porządku, jeśli podepnę je do Zen Daca w trybie preamp i będę regulował głośność na dacu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, LeonidK napisał:

@blueme dziękuję! Jutro chyba uda mi się posłuchac Elaców, niestety Spektorów i Adamów nie mam gdzie, mogę ew. zamówić jedną parę i zwrócić.

 

Mam jeszcze kilka pytań dot. Adamów:

1. Czy są one wystarczająco uniwersalne, że można by je w przyszłosci umieścić np. w salonie 20m2, czy one muszą grać w bliskim polu, powiedzmy na planie trójkąta równobocznego a=1.2m? 

2. Czy scena i wrażenie znajdowania się "jak na koncercie" (jak w przypadku dużych kolumn) bardzo cierpią na odsłuchu w bliskim polu?

3. Do jakiego urządzenia najlepiej je podłączyć? Będzie w porządku, jeśli podepnę je do Zen Daca w trybie preamp i będę regulował głośność na dacu?

 

Hej, to są monitory bliskiego pola, odsłuch powinien być z max 1,5 - 2 m

Dla mnie odsłuch z bliskiego pola jest bardziej monitorowy, bardziej przypomina odsłuch na słuchawkach wokółusznych, ale też ma oczywiscie juz cos z kolumn

Monitory aktywne standardowo używa się z interfejsami audio np. Behringer UMC204HD lub modele Focusrite, ale te Adamy mają też wejście RCA/chinch, czyli do Zen Daca chyba też byś mógł - sprawdź, nie mam Zen daca

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności