Skocz do zawartości

DAP do 2500 zł.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Od pewnego czasu rozglądam się za DAPem. Chciałbym czegoś naprawdę dobrego, a jednocześnie czegoś co nie zabije mnie cenowo. 2500, maksymalnie 3000zł to mój budżet. Zaciekawił mnie Hiby R5 gen 2. Co o nim sądzicie? Nie ma dużo recenzji na jego temat. Przygodę z audio zacząłem stosunkowo niedawno i na razie mam Sony MDR-1AM2, jestem z nich zadowolony, balans działa super. W planach późniejszych mam zakup monitorów. Zależy mi na przynajmniej niezłej synergii, dobrej responsywności i przede wszystkim priorytetem jest jakość dźwieku. Jestem również w stanie odwiedzić MP3store w Warszawie i trochę potestować różny sprzęt.

Edytowane przez hibix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HiBy R5 Gen 2 w trybie klasy A jest bardzo dobrą opcją, ale jeżeli chcesz większy przeskok, to doskładaj do Shanling M6 21, New HiBy R6 (2020) lub FiiO M11 ESS w zależności od preferowanej sygnatury.

 

Pytanie, jakie słuchawki planujesz później kupić? Jakiej muzyki słuchasz?

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używałem do tej pory Lotoo Paw S1. DACa sprzedałem. Powodem było przede wszystkim to, że niesamowicie denerwowało mnie EMI, które było wyraźnie słyszalne podczas zapauzowania utworu, czasami nawet podczas odtwarzania. Poza tym stwierdziłem, że przyda mi się oddzielne urządzenie gdzie będę wrzucał np. swoje CD ripy. Przeskok w jakości dźwięku też jest argumentem. Jeżeli chodzi o sygnaturę to preferowałbym coś bardziej neutralnego niż ciepłego i rozrywkowego z racji słuchawek jakie używam. Nowy Fiio m11 plus prezentuje się ciekawie. Dużo też dobrego słyszałem o tym nowym shanlingu m6 21. Jak wygląda ich porównanie jeżeli chodzi o jakość dźwięku? Domyślam się, że Shanling to bardziej ciepłe granie. W planach miałem zakup Fiio FH5s/FH7 albo Dunu SA6, ale te drugie są dosyć ciężko dostępne w Polsce. Możecie przy okazji zaproponować coś innego. Jeżeli chodzi o muzykę to głównie hip-hop, muzyka latynoska, rock, indie i muzyka filmowa. Dzięki wielkie Panowie za pomoc.

Edytowane przez hibix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 hours ago, hibix said:

Witam!

 

Od pewnego czasu rozglądam się za DAPem. Chciałbym czegoś naprawdę dobrego, a jednocześnie czegoś co nie zabije mnie cenowo. 2500, maksymalnie 3000zł to mój budżet. Zaciekawił mnie Hiby R5 gen 2. Co o nim sądzicie? Nie ma dużo recenzji na jego temat. Przygodę z audio zacząłem stosunkowo niedawno i na razie mam Sony MDR-1AM2, jestem z nich zadowolony, balans działa super. W planach późniejszych mam zakup monitorów. Zależy mi na przynajmniej niezłej synergii, dobrej responsywności i przede wszystkim priorytetem jest jakość dźwieku. Jestem również w stanie odwiedzić MP3store w Warszawie i trochę potestować różny sprzęt.

Dapem, który zrobił na mnie duże wrażenie dźwiekowo jest Hifiman Hm-1000 red. Można go jeszcze dostać używanego. Moim zdaniem półka high end jeśli chodzi o dap.

Dwa multibitowe PCM1702 w NOS i mnogość wyjść. Mam też ich inny dap HiFiMan i też jestem zadowolony: hm-601. Dlatego mogę polecić tą firmę, jeśli chodzi o dap. Wiem, że mają teraz nowego hm-901R. Może gdzieś jest w sklepie, to mógłbyś sobie sprawdzić, bo wiem na pewno, że widnieją w ofertach, ale trzeba się kontaktować.

Edytowane przez NuYam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno małe pytanko przed zakupem. Czy w/w DAPy (Fiio, Hiby) są zaprojektowane tak żeby usunąć problem downsamplingu narzucanego przez androida? Gdzieś wyczytałem, że android normalnie obsługuje maksymalnie 24bit/48kHz, a wszystkie lepsze nagrania downsampluje. Czy problem ten dotyczy też serwisów streamingowych?

Edytowane przez hibix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności