Skocz do zawartości

Wymiana kabla Hifiman He6SE V2


wienio20

Rekomendowane odpowiedzi

To mój pierwszy post więc witam wszystkich serdecznie. Dziś odebrałem nowe słuchawki. Mam zamiar wymienić w nich kabel ze względu na to, że jest kiepski jakościowo i teraz mam takie pytanie. Co w nich się bardziej sprawdzi. Czysta miedź, miedź posrebrzana czy może czyste srebro? Docelowy wzmacniacz to będzie Gustard x16+ h16. Zamówiony będzie za ok 2 tyg. Czy ma to jakiekolwiek znaczenie jeśli wybiorę wtyk 4,4mm lub XLR? Co sądzicie o kablach z Aliexpress? np: 

 

https://pl.aliexpress.com/item/4001175523430.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.5a0463a6KGJIhI&algo_pvid=961a67fe-7b58-4ca1-b749-848848457782&algo_exp_id=961a67fe-7b58-4ca1-b749-848848457782-14&pdp_ext_f={"sku_id"%3A"10000015043641851"}&pdp_npi=2%40dis!PLN!!494.94!!!!!%400b0a187916546099193006332e6cd1!10000015043641851!sea

 

Pozdrawiam 

Michał

 

Lub:

https://pl.aliexpress.com/item/1005002165071149.html?spm=a2g0o.cart.0.0.436b3c00G9fzpZ&mp=1&gatewayAdapt=glo2pol

 

https://pl.aliexpress.com/item/1005003532331434.html?spm=a2g0o.cart.0.0.436b3c00lq0aQS&mp=1&gatewayAdapt=glo2pol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z kablami z Ali jest ruletka - podejdzie Ci lub nie. Jedno co chcę napisać to pod HE6SEv2 ja bym nie szukał rozjaśniających kabli a takie zazwyczaj są wyłącznie z srebrem. Tak jak Ci pisałem w PW - na Canare StarQuad to bezpieczna i niedroga opcja na początek. Jeżeli dalej potrzebujesz 3m to w życiu bym nie zaryzykował ponad 8 stów w chińczyka z pierwszego linku. Co do pytania XLR vs 4.4mm. Pod HE6SEv2 i przy tej długości polecam iść w XLRa. Na forum są osoby co robią kable hobbystycznie i przy okazji podpowiedzą Ci z czego najlepiej zrobić pod własne oczekiwania : @Perul i @espe0

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z wypowiedzią przedmówcy.

 

Dodatkowo u mnie HE6SE v2 grają z kabelkiem bazującym na wyprutych żyłach z cordiala cmk422 i uważam że jest lepiej niż na fabrycznym i jednocześnie nie czuję potrzeby na już szukania innego kabelka. Z kabli które mam i wydaje mi się że by podeszły brzmieniowo to 8 żył miedzi litz cyro OCC 7N z audeos( @Mayster ), do Chacrun bazujących na HE5LE wykonał go @Jimmi Dragon  (którego dodał bym do listy poleconych wcześniej ludzi od kabelków) i bardzo fajnie dociąża brzmienie oraz jest ładny i dobry jakościowo - także do HE6SE warty wypróbowania - niestety wtyki nie pasują abym mógł to samemu sprawdzić.

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za odpowiedzi. Macie rację i nie będę kombinował z kablami z Ali. Stwierdziłem, że wykonam kabelek sam. Przyniesie mi to dużo więcej satysfakcji i będę miał wpływ również na jego wygląd. Zaopatrzę się na stronie audeos. W związku z tym będę miał kilka pytań do was.

 

Wezmę jako bazę kabelek litz cyro OCC 7N. Długość docelowa 2,5m. Czy jeśli będę stosował otulinę to kabelki należy spleść ze sobą najpierw? Jeśli je splotę to muszę zamówić odpowiednio więcej przewodu. Jeśli zamówię 8x3mb to po spleceniu wyjdzie ok 2,5m czy trzeba kupić wiecej? Jaka grubość otuliny dla 8 żył po spleceniu i jaka dla 4 żył? Są jakieś tutoriale? Szukałem na YT ale ciężko coś znaleźć. Wstępnie dodałem sobie do koszyka produkty. Czy możecie zerknąć czy coś powinienem dodać lub zmienić? Czy takie wtyki 3,5mm będą odpowiednie, a może wybrać takie z przedłużeniem?

 

 

zakupy.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, wienio20 napisał:

Bardzo dziękuję za odpowiedzi. Macie rację i nie będę kombinował z kablami z Ali. Stwierdziłem, że wykonam kabelek sam. Przyniesie mi to dużo więcej satysfakcji i będę miał wpływ również na jego wygląd. Zaopatrzę się na stronie audeos. W związku z tym będę miał kilka pytań do was.

 

Wezmę jako bazę kabelek litz cyro OCC 7N. Długość docelowa 2,5m. Czy jeśli będę stosował otulinę to kabelki należy spleść ze sobą najpierw? Jeśli je splotę to muszę zamówić odpowiednio więcej przewodu. Jeśli zamówię 8x3mb to po spleceniu wyjdzie ok 2,5m czy trzeba kupić wiecej? Jaka grubość otuliny dla 8 żył po spleceniu i jaka dla 4 żył? Są jakieś tutoriale? Szukałem na YT ale ciężko coś znaleźć. Wstępnie dodałem sobie do koszyka produkty. Czy możecie zerknąć czy coś powinienem dodać lub zmienić? Czy takie wtyki 3,5mm będą odpowiednie, a może wybrać takie z przedłużeniem?

 

 

zakupy.png

Przy 8 żyłach ubędzie go jakieś 15 - 20cm na długości 3m. Oplot medium będzie wyraźnie luźny - będziesz musiał naciągać. Lepiej wziąć small na splot 8 - będzie ładnie przylegał. Splitter jest dosyć spory - termokurczki do redukcji się przydają.

 

Ogólnie ten oplot wymaga trochę wprawy w nakładaniu - miej to na uwadze, bo nieumiejętnie założony potrafi się postrzępić. Lepiej na pierwsze przygody Techflexa wziąć :)

 

Resztę masz ok.

 

Tu masz sploty:

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem kod rabatowy w internecie obniżający łączną kwotę zamówienia o 5% w sklepie audeos. Czy ktoś z forumowiczów posiada może kod rabatowy do tego sklepu obniżający jeszcze bardziej łączną kwotę zamówienia? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yyyy ... nie znam Twoich umiejętności ale czy przypadkiem nie porywasz się na zbyt głęboką wodę ? Materiały za kafla, a umiejętności z YouTuba ? :P Nie zrozum mnie źle bo chcę żeby wyszło Ci najlepiej, a tak wyjdzie jak np. przekażesz te materiały specjaliście lub poprosisz Audeos o wykonanie kabla z powyższych materiałów - chyba idzie się dogadać w ten sposób :) Będziesz zadowolony z efektu a gwarantuję Ci że zaoszczędzisz wiele godzin i nerwów ;) 

Edytowane przez cpu1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, cpu1 napisał:

Yyyy ... nie znam Twoich umiejętności ale czy przypadkiem nie porywasz się na zbyt głęboką wodę ? Materiały za kafla, a umiejętności z YouTuba ? :P Nie zrozum mnie źle bo chcę żeby wyszło Ci najlepiej, a tak wyjdzie jak np. przekażesz te materiały specjaliście lub poprosisz Audeos o wykonanie kabla z powyższych materiałów - chyba idzie się dogadać w ten sposób :) Będziesz zadowolony z efektu a gwarantuję Ci że zaoszczędzisz wiele godzin i nerwów ;) 

Dokładnie, tym bardziej że litz cyro OCC ma emaliowane żyłki w lince przez co trzeba dać trochę więcej temperatury, a przy braku precyzji u umiejętności jak się za długo będzie je lutowało to uszkodzi się izolację(spłynie jak sok z gumi jagód). Wiem że się da(bo sam z tego kabla robiłem sobie adapter jack => XLR), nie znam Twoich umiejętności lutowania czy sprzętu jakim dysponujesz. Ale wiem że dużo ludzi próbowało i narzekało :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Ugz napisał:

Dokładnie, tym bardziej że litz cyro OCC ma emaliowane żyłki w lince przez co trzeba dać trochę więcej temperatury, a przy braku precyzji u umiejętności jak się za długo będzie je lutowało to uszkodzi się izolację(spłynie jak sok z gumi jagód). Wiem że się da(bo sam z tego kabla robiłem sobie adapter jack => XLR), nie znam Twoich umiejętności lutowania czy sprzętu jakim dysponujesz. Ale wiem że dużo ludzi próbowało i narzekało :) 

Ugz trochę lutowałem swego czasu ale zazwyczaj to były przewody elektryczne i lutownica lutola. Elektryk z zawodu. Jakiś czas temu zaopatrzyłem się w stację lutowniczą Zhaoxin 936AH. Użyta kilka razy. Po prostu pomyślałem sobie, że zamiast kupować gotowy kabel za powiedzmy 900 zł to kupię potrzebne rzeczy i zrobię to sam. Dzięki temu będzie najlepszy stosunek jakości do ceny. Zlecając to komuś trzeba będzie dołożyć pewnie z 100-200 zł  żeby się zmieścić w tej kwocie lub wybrać materiały niższej klasy. Zapytam z ciekawości ile taka usługa kosztuję w Audeos.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabijacie w chłopaku twórczość :P

 

...choć jest w tym trochę racji

 

Dobra :D

 

1. Jak masz szczere chęci.

2. Niebiańską cierpliwość (plecenie pierwszy raz 8 żył 3m to jakieś pewnie 3h).

3. Determinację.

4. Doświadczenie w lutowaniu.

5. Jeszcze trochę cierpliwości.

 

To rób sam :)

 

Ja Ci kibicuję i służę radą :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem odpowiedź od Audeos że nie zajmują się tym. Mogą mi zaproponować jakiś gotowy kabel. 

Panowie dziękuję za wszystkie rady i postanowiłem posłuchać się bardziej doświadczonych forumowiczów. Posłucham rad @cpu1 i kupię na początek Canare StarQuad. Rozumiem że mam usunąć czarną izolację i zapleść 8 żył, a na to pójdzie oplot? Zrezygnowałem też ze splittera. Planuję w to miejsce dać opaskę termokurczliwą. W załączniku ponownie wstawiam listę zakupową. Proszę o weryfikację i opinie przed zakupem.

audeos2.jpg

Edytowane przez wienio20
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HE6SEv2 to prądożerne bestie ale bez przesady ja bym nie robił 8 żyłówki z kanarka pod nie. Napiszę część bo za dużo opowiadania. Może koledzy się dołożą swoją wiedzą :D Po pierwsze Canare jest gruby z natury i nie jest liderem elastyczności :D więc nie ma potrzeby kombinować ze splotem. Pod  gumową izolacją jest metalowy ekran. Żeby opisać procedurę robienia kabla to tak dobre kilkadziesiąt zdań więc chyba odeślę Ciebie do kursów na YT :P Weź Neutrika XLR do kanarka wystarczy ;) A z jacków to bym brał najtańsze nie jakieś tam crajo. Zasada ta sama co przy składaniu kompa - wszystko tej samej klasy, na jednym poziomie. Trochę ciągnę Ciebie w dół z tymi elementami ale na początek nie ma co szaleć a jak ładnie go polutujesz to i tak będziesz zadowolony względem fabrycznego do HE6SEv2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cpu1 namieszałeś mi jeszcze bardziej hehe. Z tego co zauważyłem Canare ma 2 grubości. L-4E6S jest grubszy, ja wybrałem L-4E5C ze względu na to że chciałem go splatać (nie mam pewności czy tylko różnią się grubością izolacji zewnętrznej czy poszczególne żyły są również grubsze). Pomyślałem że jak wybiorę cieńszy i go splotę to będzie troszkę bardziej elastyczny i pobawię się zaplataniem 8 żył:D Oczywiście wtedy gumową izolację i metalowy ekran usuwam. Jeśli to ma nie przynieść nic pozytywnego (poprawa elastyczności i jakości dźwięku) to rozumiem że mam wziąć grubszy L-4E6S i co najwyżej naciągnąć na gumową izolację nylonowy oplot żeby poprawić aspekt wizualny?

Edytowane przez wienio20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najgorszy etap prac za mną 😀 Niestety jacki 3,5mm, które kupiłem raczej nie pomieszczą kabla z otuliną. Średnica ok 5,5mm. Jeśli chodzi o rozgałęzienie to zamówię splitter żeby ładniej to wyglądało. Jeszcze trochę to potrwa ale wydaje mi się że dość ładnie to wyjdzie jak na 1 zrobiony kabel.

20220615_085741.jpg

20220615_094525.jpg

20220615_094545.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.06.2022 o 20:31, wienio20 napisał:

ja wybrałem L-4E5C

I dobrze bo ten miałem na myśli jako wystarczający do HE6SEv2. 

 

1 godzinę temu, wienio20 napisał:

Jeszcze trochę to potrwa ale wydaje mi się że dość ładnie to wyjdzie jak na 1 zrobiony kabel.

Już wygląda bardzo ładnie. Splocik wyszedł Ci rewelacyjnie, a szkoda że nie widać tego przez oplot ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, cpu1 napisał:

Już wygląda bardzo ładnie. Splocik wyszedł Ci rewelacyjnie, a szkoda że nie widać tego przez oplot ;) 

Dziękuję ale zplatanie dość sztywnych 8 przewodów o długości 3m to była masakra zwłaszcza na początku.  Nikomu tego nie polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, wienio20 napisał:

Dziękuję ale zplatanie dość sztywnych 8 przewodów o długości 3m to była masakra zwłaszcza na początku.  Nikomu tego nie polecam.

Ale za to ominęło Ciebie chyba jeszcze coś gorszego, a mianowicie lutowanie emaliowanych drucików :D Lutowanie kanarka to czysta przyjemność i wciąga cynę jak taśma rozlutowująca ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności