Skocz do zawartości
  • 0

TWS 200-2000zl ? jakie ?


pguppgdn

Pytanie

Witam,

Sluchawki beda zasilane pod jakims topowym audio smartfonem, glownie na silowni. Moje obecne sluchawki to byly Mpow T5 https://www.scarbir.com/tws/mpow-t5-review ale sie zepsuly. Chcialbym cos znacznie lepszego dzwiekowo i izolacyjnie. Slucham glownie: eminem/rap/pop/rock.

Nie znam sie kompletnie na TWSach, wymaganych kodekach itd. Jezeli sa jakies sluchawki TWS ktore sie wyrozniaja i bija konkurencje powiedzmy za 1k pln, to szarpne sie na nie. Nie wiem jaka jest zaleznosc w roznicy dzwieku/cenie sluchawek TWS. Nie wiem ktory portal rowniez jest wiarygodny co do rankingowania ich, dlatego prosze o pomoc na forum.

Z gory dziekuje.

Edytowane przez pguppgdn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Doradziłbym Technics EAH AZ 60. Świetne TWS z LDAC (kodek BT). Nie wiem jednak czy wytrzymają tyle potu co na siłowni.

https://www.technics.com/pl/produkty/sluchawki/eah-az60.html

 

Z portali to scarbir.com. U nas w słuchawki ogólnie jest wątek słuchawek wireless.

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

To weź z allegro Tivoli Go Fonico za 89 pln. Ich najwieksza wada to bateria na ok 3,5 godziny. Nie mają super kodeków, ale mogą zawstydzić dużo droższe TWSy np Panasonic RZ-S500W. Nie raz już pisałem że kodeki są potrzebne, jeśli producent nie potrafi zrobić konkretnej elektroniki w słuchawkach. Grają dźwiękiem pełnym, z pięknym obrazowaniem instrumentów. Cena jest niska i uważam, że warto im dać szansę. Słucham na nich bardzo różnej muzyki i radzą sobie bardzo dobrze z każdym z gatunków które słucham. Mam je teraz w uszach

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ja polecę Shanling MTW300, bardzo wygodne, długo trzymają na baterii (ok, 10h), wodoszczelne IPX7, BT 5.2, aptX. Na oryginalnych tipsach średnia izolacja i przez co bas trochę ucieka, ale w Spinfitach cp240 to mój end-game jeśli chodzi o TWS-y.

 

Edit: Biegałem w nich i dobrze siedzą w uszach.

Edytowane przez Jot R
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
48 minut temu, Jot R napisał:

Ja polecę Shanling MTW300, bardzo wygodne, długo trzymają na baterii (ok, 10h), wodoszczelne IPX7, BT 5.2, aptX. Na oryginalnych tipsach średnia izolacja i przez co bas trochę ucieka, ale w Spinfitach cp240 to mój end-game jeśli chodzi o TWS-y.

 

Edit: Biegałem w nich i dobrze siedzą w uszach.

Wyczytalem ze ciezko je zoptymalizowac. Zastanawiam sie rowniez nad SOUNDCORE LIBERTY 3 PRO - nie wiem tylko odnosnie IPX , czy sie nadadza i o ich ksztalt/wage/wielkosc/izolacje. Czy nadadza sie tak samo dobrze jak mniejsze na silownie. Dzwiekowo podobno sa najlepszymi obecnie na rynku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
W dniu 4.03.2022 o 10:07, Jot R napisał:

Co znaczy zoptymalizować?

https://www.telepolis.pl/artykuly/testy-sprzetu/shanling-mtw300-test-recenzja-opinie , tutaj w tescie jest opisane. 

Dodatkowo mam zapytanie, moze ktos sie orientuje. Czy fakt ze np sluchawki jabra elite 7 pro nie posiadaja kodekow aptx i LDAC to jest duzy minus? Dlaczego portale daja dobre noty dla tych sluchawek za dzwiek skoro nie maja one tych kodekow? Czy to oznacza ze one sa przestarzale juz w dniu premiery?

Dzieki za opinie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dla mnie osobiście brak wyższych kodeków przy dużej cenie jest po prostu naciąganiem kupującego. Oczywiście ważna jest budowa słuchawek, użyte przetworniki czyli to co w przewodowych. Ale przy wysokiej cenie powinne być i kodeki. Na dobry dźwięk składa się sporo rzeczy. Słuchawki z AAC I SBC mogą mieć niezłe brzmienie, ale dla mnie to po prostu ograniczanie potencjału słuchawek. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jak w drodze rozróżnisz plik z próbkowaniem 320kbps od 900kbps, to zazdroszczę słuchu i wybitnie dobrych słuchawek bezprzewodowych.

Kodeki i ich implementacja mają głównie znaczenie jeśli chodzi o opóźnienia, a nie jakość dźwięku. Więc muzyki można słuchać bez tych bardziej zaawansowanych, ale już z oglądaniem filmów, to jest udręka.

Więc tak, w wysokiej cenie kodeki powinny być, ale niekoniecznie ze względu na jakość brzmienia - dlatego kupiłem sobie GeekFly GF8s, a nie choćby Sony WF-1000XM3, bo doków TWS używam tylko do muzyki (no i czasem rozmów), więc opóźnienia czy ANC nie mają dla mnie dużego znaczenia.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
W dniu 5.03.2022 o 23:36, pguppgdn napisał:

https://www.telepolis.pl/artykuly/testy-sprzetu/shanling-mtw300-test-recenzja-opinie , tutaj w tescie jest opisane. 

Dodatkowo mam zapytanie, moze ktos sie orientuje. Czy fakt ze np sluchawki jabra elite 7 pro nie posiadaja kodekow aptx i LDAC to jest duzy minus? Dlaczego portale daja dobre noty dla tych sluchawek za dzwiek skoro nie maja one tych kodekow? Czy to oznacza ze one sa przestarzale juz w dniu premiery?

Dzieki za opinie

 

Jeśli się dobierze odpowiednie tipsy, EQ nie jest potrzebny. Dla mnie spinfity cp240 zamykają temat zarówno odnośnie jakości dźwięku jak i izolacji.

Mikrofon faktycznie mają słaby i trzeba je sporo wygrzewać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
W dniu 3.03.2022 o 20:46, Jaro54 napisał:

To weź z allegro Tivoli Go Fonico za 89 pln. Ich najwieksza wada to bateria na ok 3,5 godziny. Nie mają super kodeków, ale mogą zawstydzić dużo droższe TWSy np Panasonic RZ-S500W. Nie raz już pisałem że kodeki są potrzebne, jeśli producent nie potrafi zrobić konkretnej elektroniki w słuchawkach. Grają dźwiękiem pełnym, z pięknym obrazowaniem instrumentów. Cena jest niska i uważam, że warto im dać szansę. Słucham na nich bardzo różnej muzyki i radzą sobie bardzo dobrze z każdym z gatunków które słucham. Mam je teraz w uszach

Skorzystałem z rekomendacji. I potwierdzam, że grają całkiem zacnie - a już za tą cenę, to wręcz wybitnie.

 

Jeszcze raz dzięki za tipa :)

Ch.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

W tej chwili raczej nigdzie. Już nie ma 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
W dniu 16.03.2022 o 11:46, Chesuli napisał:

Skorzystałem z rekomendacji. I potwierdzam, że grają całkiem zacnie - a już za tą cenę, to wręcz wybitnie.

 

Jeszcze raz dzięki za tipa :)

Ch.

Jak ci Tivoli pasują to bierz (póki jest promocja z kodem SPECJAL50) Tranya T20. To dźwiękowo podobne strojenie tylko jeszcze lepszy dźwięk, lepsza wygoda i żywotność baterii ok 7-7,5 godziny. Mam jedne i drugie i uważam, że warto mieć jedne i drugie

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
1 godzinę temu, Jaro54 napisał:

Jak ci Tivoli pasują to bierz (póki jest promocja z kodem SPECJAL50) Tranya T20. To dźwiękowo podobne strojenie tylko jeszcze lepszy dźwięk, lepsza wygoda i żywotność baterii ok 7-7,5 godziny. Mam jedne i drugie i uważam, że warto mieć jedne i drugie

Powiem tak - potrzebowałem po taniości jakieś słuchawki BT do codziennego upodlania się na ergometrze. Małżonka kategorycznie odmówiła "codziennego pożyczania" jej bezprzewodowych słuchawek z LDAC. To kupiłem te Tivoli. I do tego, po co kupiłem chyba będą ich używał. Chyba - bo "chyba" dostałem Twój były egzemplarz (podobna przypadłość - co jakieś 11 min na sekundę rozłącza lewą słuchawkę).

 

Pozdrawiam,

Ch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Zastanawiam się nad zakupem TWS-ów. Wybrałem Bowers & Wilkins PI5, Jabra Elite 85t i Sennheiser Momentum True Wireless 2. Które według Was wybrać? Już prawie kupiłem B&W, ale coś mnie powstrzymało. Może macie jakieś inne propozycje. Głównie do mocniejszego brzmienia.

Edytowane przez anbru
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Poczytaj na www.scarbir.com,znajdziesz tam rzetelne opisy ok 300 TWSów 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Mialem podobny dylemat, chociaz bylo mi troche zal kasy, ale ostatecznie stanelo na SONY WF-1000XM4.

To sa najbardziej "dobre" sluchawki jakie mialem okazje miec.

Generalnie... tanio nie jest, ale wszystko dziala jak powinno i wydaje mi sie ze ciezko byc z tych sluchawek "niezadowolonym".

Moze znajdziesz ciekawsze, albo bardziej w twoim guscie (rozmiar/barwa dzwieku) ale te sa mam wrazenie pod typowego nie-audiofila, ktory ma 1000zł na sluchawki.

 

Dzwiek jest super zbalansowany, ciekawy, przestrzenny, basowy ale nie dudniacy.

Sluchawki sa wygodne, lekkie, male. Ale uwaga, jak masz bardzo male uszy to moga byc wciaz za duze.

Uzywam ich rowniez na silowni i jak na razie bez problemow. ANC powoduje ze nie slysze ani swojego ani cudzego dyszenia :P

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności