Skocz do zawartości

Dongle USB (wątek zbiorczy)


marek_m

Rekomendowane odpowiedzi

A ja zwyczajnie raz na jakiś czas lubię sprawdzić coś nowego. Coś, co zaprezentuje muzykę którą kocham w sposób, jakiego jeszcze nie znałem. Co do dongli, to patrząc obiektywnie mój "nowy" Colorfly wcale nie leży tak daleko od mojego ulubionego dapa wszechczasów, Shanlinga M8, którego mam od jakiegoś czasu i jaram się nim codziennie, nieustannie. Moim zdaniem ten "donglowy" progres na przestrzeni ostatnich kilku lat został wykonany dzięki miniaturyzacji oraz właśnie zakupoholikom, którzy sprawdzają wszystkie nowości i napędzają rynek. A że da się korzystać ze starszego sprzętu i cieszyć się muzyką? No pewnie, że się da, założę się też, że więcej ludzi nie będących w hobby "audiofilskim" czerpie większą korzyść ze słuchania muzyki niż większość zakupoholików, którzy słuchają sprzętu. Natomiast do licytacji na elektrośmieci możemy dodać nasze podróże, dietę, zakupy ciuchów, posiadanie psów czy oglądanie telewizji ;) Nie dajmy się zwariować. Peace ✌️

  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie , z względu na Hd - 650 chyba zdecyduję się na xDuoo XD05 Bal2 lub xDuoo XD05 Plus2  mam pytanie laika  chciałbym wymienić opamp na https://audeos.pl/pl/searchquery/Opamp+Burson+Audio+Supreme+Sound+V5i+Dual/1/phot/5?url=Opamp,Burson,Audio,Supreme,Sound,V5i,Dual  co mam kupić  dwie szt dual ? . Następnie potrzebuję adapter zbalansowany  Xlr - 4 pin na 4,4 , takie coś wystarcz czy szukać czegoś lepszego https://allegro.pl/oferta/adapter-zbalansowany-gniazdo-xlr-4-pin-wtyk-jack-4-4mm-miedz-6n-occ-14677422344?reco_id=6b6e5ccb-9b39-11ee-9375-02d749594a2e&sid=f8bddad5d737919e6c726c989b66bdbe96499e13bc806f55bd0c404f69ac7020    

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie , z względu na Hd - 650 chyba zdecyduję się na xDuoo XD05 Bal2 lub xDuoo XD05 Plus2  mam pytanie laika  chciałbym wymienić opamp na https://audeos.pl/pl/searchquery/Opamp+Burson+Audio+Supreme+Sound+V5i+Dual/1/phot/5?url=Opamp,Burson,Audio,Supreme,Sound,V5i,Dual  co mam kupić  dwie szt dual ? . Następnie potrzebuję adapter zbalansowany  Xlr - 4 pin na 4,4 , takie coś wystarcz czy szukać czegoś lepszego https://allegro.pl/oferta/adapter-zbalansowany-gniazdo-xlr-4-pin-wtyk-jack-4-4mm-miedz-6n-occ-14677422344?reco_id=6b6e5ccb-9b39-11ee-9375-02d749594a2e&sid=f8bddad5d737919e6c726c989b66bdbe96499e13bc806f55bd0c404f69ac7020    
Tak i Tak

Wysłane z mojego NAM-LX9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, side napisał(a):

Szkoda, że nie ma telefonów z takim maluchem na pokładzie.

to tylko kwestia czasu, dongle i moda na nie odejdą w zapomnienie jak odtwarzacze EmPeTrzy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.12.2023 o 15:58, Najner napisał(a):

A ja zwyczajnie raz na jakiś czas lubię sprawdzić coś nowego. Coś, co zaprezentuje muzykę którą kocham w sposób, jakiego jeszcze nie znałem. Co do dongli, to patrząc obiektywnie mój "nowy" Colorfly wcale nie leży tak daleko od mojego ulubionego dapa wszechczasów, Shanlinga M8, którego mam od jakiegoś czasu i jaram się nim codziennie, nieustannie. Moim zdaniem ten "donglowy" progres na przestrzeni ostatnich kilku lat został wykonany dzięki miniaturyzacji oraz właśnie zakupoholikom, którzy sprawdzają wszystkie nowości i napędzają rynek. A że da się korzystać ze starszego sprzętu i cieszyć się muzyką? No pewnie, że się da, założę się też, że więcej ludzi nie będących w hobby "audiofilskim" czerpie większą korzyść ze słuchania muzyki niż większość zakupoholików, którzy słuchają sprzętu. Natomiast do licytacji na elektrośmieci możemy dodać nasze podróże, dietę, zakupy ciuchów, posiadanie psów czy oglądanie telewizji ;) Nie dajmy się zwariować. Peace ✌️

Tak sobie to tłumacz.

  • Thanks 1
  • Haha 1
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, PioterD napisał(a):

to tylko kwestia czasu, dongle i moda na nie odejdą w zapomnienie jak odtwarzacze EmPeTrzy

Wątpię. Teraz się promuje słuchawki bt pod telefony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie ze względu na dosyć płytkie małżowiny większość TWS odpada, a te, które dobrze siedzą w uchu (np. malutkie Linkbuds S) grają zauważalnie gorzej od kablowych w podobnej cenie. Pewnie nowsze i lepsze TWS (Finale, Technicsy) grają lepiej, ale ergonomia je eliminuje. W moim przypadku dużo lepiej by się sprawdził neckband, w dodatku niektóre z nich są na tyle mocne, że pędzą wokółuszne:

 

 

Za jakiś czas może spróbuję coś takiego dla zabawy, ale jak dotąd w kwestii sprzętów bluetooth zdecydowanie najlepiej mi się sprawdza Qudelix.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czytam i zgłupiałem, bo piszecie, że ten jest łagodny, ten ma lepszy bas inny bardziej dynamiczny. Który przenośny, wzmacniacz słuchawkowy polecacie?

Najlepiej aby nie miał baterii. Muzyka różnorodna i jedynie z telefonu iPhone 13.  Z tego, co tu widzę to piszecie na forum o: 

iBasso DC03
Lotoo PAW S1

ikko ITM03 Zerda
fiio ka13

COLORFLY CDA-M2

DragonFly Cobalt

I Pewnie jeszcze kilka pominąłem 🤦

Edytowane przez Smokeyz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Smokeyz napisał(a):

 

Witam. Czytam i zgłupiałem, bo piszecie, że ten jest łagodny, ten ma lepszy bas inny bardziej dynamiczny. Który przenośny, wzmacniacz słuchawkowy polecacie. Najlepiej aby nie miał baterii. Muzyka różnorodna i jedynie z telefonu iPhone 13.  Z czego tu widzę to piszecie na forum o: 

iBasso DC03
Lotoo PAW S1

ikko ITM03 Zerda
fiio ka13

COLORFLY CDA-M2

DragonFly Cobalt

I Pewnie jeszcze kilka pominąłem 🤦

 

Hiby FC6 lub bardziej budżetowo iBasso DC06 Pro, albo DC04 Pro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Smokeyz napisał(a):

DragonFly Cobalt lub Chord Mojo 2? 

Cobalt gra bardzo fajnie bo z jednej strony ma świetne technikalia a z drugiej cudownie wybite harmoniczne których po prostu przyjemnie się słucha chociaż to jest nieoczywiste, możesz o tym zupełnie nie wiedzieć ale zacząć się doszukiwać dopiero jak o tym przeczytasz. Tutaj jest trochę na temat przyjemnej dla ucha dystorsji ale też o dobrych implementacjach feedback loop wzmacniczy które spopularyzowane przez toppinga (a obecne na rynku od ponad 40lat masowo) minimalizują jakiekolwiek zniekształcenia i to też nie musi brzmieć źle. https://www.firstwatt.com/pdf/art_dist_fdbk.pdf

 

Ja z dongli polecam możliwie małe możliwie przyjemnie brzmiące. IFI GoLink taki jest i Shanling UA1plus. Prądu żadnemu nie brakuje w zakresie napięć oferowanych. Moim zdaniem nie brzmią gorzej niż cobalt a kosztują znacznie mniej i jest lepszy serwis konsumenta w razie co. Jak chcesz uniknąć neurozy to nie doszukuj się mikro różnic brzmienia 😉 wszystko gra dzisiaj dobrze, dla mnie iPhoneSE2020 gra już znakomicie jeżeli chodzi o słuchawki którym wystarcza jego moc. iPhone 5 też grał znakomicie. A jak nie to GoLink i bez problemu podpinam K612pro czy T50RP i nie chcąc ogłuchnąć mam przy 80dB jeszcze duży zapas głośności.

 

mojo to jest większy sprzęt, mocniejszy, z fajnym cyfrowym EQ (bezstratny DSP) - urządzenie które może spokojnie stanowić endgame zarówno stacjonarny słuchawkowy jak i przenośny ; ale jednak znacznie większy niż dongiel i z baterią.

Edytowane przez PioterD
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Najner napisał(a):

Mały pojedynek elektrośmieci przy herbatce ;) Testowane po balansie z Takstar 580 i 64Audio U4S.

 

Oba grają super, świetne urządzonka. Colorfly ciut gęstszy, dłużej zostawia dźwięki w powietrzu, ma łagodniejszą wyższą średnicę, kreuje scenę szerszą i głębszą. "Mesa" Zimmera zagrane lepiej z Colorfly, Takstary przedstawiły subbasowe uderzenie jakby nie miało granic, Moondrop nie z takim rozmachem. "No One Knows" qotsa (lubię ten kawałek testować pod kątem sybilantów) zagrał łagodniej Colorfly, Moondrop z takstarami sybilował na wokalu, z U4S bez sybilantów. Przez to, że Moondrop gra bardziej intymną sceną wokale śpiewane są bliżej ucha, co w takim "Get Lucky" Daft Punk podobało mi się bardziej. Wyższa szybkość Moondropa sprawdziła się też lepiej w "Tinnies & Ciggies" Amossa, w tym kawałku agresywniejsze rzucenie dźwięków z bliższej odległości bardziej mi się podobało. Moondrop jest zauwazalnie mniejszy i znacznie lżejszy, także jakbym miał zamiar używać dongla typowo mobilnie, to wybrałbym jego.

 

Bardzo tam słychać ten VELVET na akm ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Smokeyz napisał(a):

Może Ty też mi udzielisz jakiś wskazówek. 
Jesli Moondropa gra bardzo ładnie, to dlaczego niektórzy polecają np DragonFly Cobalt lub Chord Mojo 2? 

Cobalt'a nie znam, a Mojo2 to już zupełnie inne urządzenie (Kolega wyżej wyjaśnił) z większymi możliwościami. Widzę, że szukasz czegoś do iPhone, więc najlepiej też poszukać od razu w tym kierunku, żebyś nie miał problemów z kompatybilnością - niektóre dongle da się od razu kupić z kablem lightning w zestawie, więc nie miałbyś problemu. Jakie słuchawki chcesz do tego podpiąć?

 

37 minut temu, kuman napisał(a):

 

Bardzo tam słychać ten VELVET na akm ?

Jest słyszalny (jak napisałem w poprzednim poście - takie No One Knows zostało złagodzone), ale nie idzie w nudę. Miałem kiedyś DX150 i dla mnie był zbyt velvetowy, w Colorfly aż takiej przesady nie słyszę z moimi słuchawkami i moim repertuarem.

 

 

@marek_m niepotrzebnie, mogę Ci pożyczyć albo kupisz mojego Moondropa, który niedługo wyląduje na giełdzie, bo dwóch dongli nie potrzebuję :D

 

Edytowane przez Najner
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Najner

Tak, kiedyś chyba pisaliśmy na ten temat "velvet" właśnie przy okazji dx150. ja wtedy brałem dx200 z komisu...

Czy ten colorlfy gra ciepło w strone shanlingowych dapów, czy raczej z tych małych dongli nie jesteśmy w stanie większej masy/ciepła już wyciągnąć ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności