Skocz do zawartości

Vibez- Wasze Ustawienia Eq


kolomar

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki. :) No tak faktycznie mogłem jeszcze to napisać. Słucham wszystkiego po trochu, ale przeważnie jest to jakiś rock i od czasu do czasu metal. Jak grają UM1 ciężko pisać bo to już było na forum i zgadzam się raczej z tymi opiniami. Moim zdaniem brakuje im nieco dołu właśnie (nie jestem basshead). Możliwe że to wina niewłaściwych tipsów bo mam tylko oryginalne pianki z zestawu i ultraflexy duże od Shure. Może jakieś tri-bi flange rozwiązałoby problem tylko nikt na forum nie sprzedaje chyba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli jest to rock, metal to w okolicy 50hz-63hz podbijesz sobie tylko stope, dla gitary baswoej powinienes raczej podbijac 125 i wyzsze (moze sprobuj np. 160hz i szerokosc na 2 )

Mam zbęde bi-flange, ale z kompletu UE (takie pasujace tez do ep-630), jesli beda pasowac do Twoich Westonow moge je odstapic :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc. :) Milo z Twojej strony, ale o ile sie orientuje niestety tipsy od UE nie pasują do Westone'ów. :( Nie wiem czy nawet te od Ety pasują. Całej paczki takich u polskiego dystrybutora chyba jednak zamawiał nie będę. ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. :) No tak faktycznie mogłem jeszcze to napisać. Słucham wszystkiego po trochu, ale przeważnie jest to jakiś rock i od czasu do czasu metal. Jak grają UM1 ciężko pisać bo to już było na forum i zgadzam się raczej z tymi opiniami. Moim zdaniem brakuje im nieco dołu właśnie (nie jestem basshead). Możliwe że to wina niewłaściwych tipsów bo mam tylko oryginalne pianki z zestawu i ultraflexy duże od Shure. Może jakieś tri-bi flange rozwiązałoby problem tylko nikt na forum nie sprzedaje chyba.

 

Jezeli jest to rock, metal to w okolicy 50hz-63hz podbijesz sobie tylko stope, dla gitary baswoej powinienes raczej podbijac 125 i wyzsze (moze sprobuj np. 160hz i szerokosc na 2 )

 

 

Joosepe ma rację - nie warto schodzić z ustawieniem pierwszego filtra poniżej

100 Hz także dlatego że pasmo przenoszenia UM1 jest na pewnomocno ograniczone

( nie miałem co prawda UM1 , ale kiedyś badzałem pasmo przenoszenia UM2

- w koncu dual driver - na generatorze tonów . Częstotliwości

50 Hz to ja na na nich niestety już nie usłyszałem )

 

Ustaw więc pierwszy filtr najlepiej na 100 (lub 125 Hz ) -szerokość filtru np 2.2 Q

i daj mocne podbicie > np 7dB.

 

Z kolei drugi filirt daj szeroki i trochę w tym pasmie dzwięk podetnij ( proponuję 330 Hz

, 2.8 Q i tylko + 3 ) UM 1 w tym pasmie mają i tak najlepszą skuteczność a różnica

większa 3dB pomiedzy basem a średnicą ( na korzyść basu oczywiście ) powinna go

dodatkowo uwypulić .

 

Podbicia pozodtałych dwóch wysokiej średnicy i niskiej góry ( np 1.3 kHz , 4 kHz po 2.2 Q ) możesz

dać trochę mocniejsze niż średnicy właściwej , ale słabsze od basu ( np+ 5 dB ) .

 

Czy opłaca Ci się na Westonach samą górę ( filtr na 10 lub 12 kHz ) musisz już zadecydować już Ty

- o ile pamiętam to moje UM2 bardzo nie lubiły akurat podbijania tego pasma i na każdemu

podciągnięciu equalizera na przykład na Iriverze T20 który ma filtr -przynajmniej nominalnie na 15khz

- towarzyszła nie tylko brzydka metaliczna sybilizacja dzwięku , ale także od czasu

jakieś dziwne bardzo charakterystyczne pyrkanie .

 

Co do tipsów do UM 1 - to włożenie tri-flange do ucha w tym modelu jest możliwe tylko

przy posiadanie bardzo szerokich kanałów słuchowych . Jeżeli skrócisz je do bi-flange

będziesz miał natomiast bardzo zimny dzwięk -to zdecydowania najbardziej analityczna

ale i najchłodniejsza konfiguracja jaką można otrzymać na Westonach .

Flexy są pod tym wzgędem dokładnie pośrodku , natomiast najbardziej ocieplony

( ale i najmniej czysty ) dzwięk produkują foamy - a więc końcówki które juz masz . :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki @getz. :) Jutro wypróbuję takie ustawienia i sprawdzę jak to gra z UM1. Co do tych końcówek to wychodzi na to że jestem skazany na ultra flexy. ;) Może tylko powinienem kupić mniejszy rozmiar, bo L wydają mi się być odrobinę za duże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

witam, a może ktoś ma ktoś jakieś dobre ustawienia EQ w połączeniu Vibeza z sr60 dla rockowej muzyki?? jeśli tak to prosiłbym o podzielenie się wartościami filtrów i poziomów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
  • 3 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności