Skocz do zawartości

Przede Wszystkim Jakość, 2/4 Gb, Do Ok. 800zł


abcmax

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

Przeglądam intensywnie Wasze forum od dwóch dni i w miarę zagłębiania się mam coraz większy mętlik w głowie ;) Dotychczas nie interesowałem się odtwarzaczami MP3. Przyswojenie parametrów i opinii na temat ogromnej ilości playerów w tak krótkim czasie jest niezwykle trudne, a co dopiero mówić o podjęciu właściwej decyzji.

 

Moimi wymaganiami co do odtwarzacza są: przede wszystkim jakość - podobno góruje seria iRiver iFP; 2 lub 4 GB pamięci (ewentualnie więcej), w wyjątkowych sytuacjach może być 1GB gdyby inne czynniki przemawiały za kupnem; bardzo mile widziane radio z możliwością nagrywania w wysokiej jakości, dobry lub bardzo dobry dyktafon, dobrze byłoby gdyby odtwarzał wav'y; powinien pracować jako dysk wymienny, posiadać wejście liniowe. Posiadam słuchawki Sony MDR EX71 ale pewnie dokupię jakieś nauszne do 300zł (może jakieś propozycje? :))

 

Chciałbym kupić coś porządnego, żeby w najbliższym czasie nie planować zmiany odtwarzacza, czy słuchawek. Obecnie muzyki słucham na SE K750i. Teraz szukam czegoś, co jakością powali mnie z nóg :)

 

Czy seria iFP jest naprawdę niedościgniona pod względem jakości dźwięku? Na razie rozglądałem się tylko za iRiverami, wstępnie myślałem nad T60 4GB lub T10 2GB, niestety te nie odtwarzają plików wav. Moje aktualne typy łatwo mogą ulec zmianie, zatem czekam na propozycje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi.

 

T60 raczej sobie daruję. Miałem okazję przesłuchać T10 oraz T50. T50 według mnie grał lepiej, ale nie spełnił raczej moich oczekiwań. Z forum wyczytałem, że jakość dźwięku T50/60 jest gorsza niż iAudio F2. Z iFP też zrezygnuję, bo 1GB to jednak za mało. Tak z ciekawości jednak: jak mają się iFP do iAudio F2 lub Cowon'a D2 jeżeli chodzi o dźwięk? Oraz ważniejsze pytanie: który z dwóch D2 oraz F2 gra lepiej?

 

D2 nęci multimedialnymi funkcjami i slotem na karty, choć z drugiej strony boję się utrudnionej funkcjonalności np. wtedy, gdy odtwarzacz będzie w kieszeni. Na zdjęciach recenzji D2 widziałem trzy przyciski: +, - oraz chyba pauza. Czy tymi przyciskami możliwe jest przełączanie utworów, czy też zostaje tylko ekran dotykowy? Edit: już znalazłem, że jest możliwe.

 

Czy w F2 możliwe jest ustawienie godziny nagrywania radia? Czy nagrywanie rozpocznie się nawet w wypadku wyłączonego odtwarzacza?

 

Jak ma się jakość radia w iAudio? Czytałem, że jest gorsza niż w iRiver, ale czy znośna?

 

Na razie zostaję przy D2 lub F2. Są jeszcze jakieś inne propozycje?

 

Możesz zastanowić się nad iRiverem F700. Byłbyś pierwszą osobą na forum, która by go przetestowała smile.gif.

Sądzę, że z testu mojej produkcji wiele nie wynieślibyście. K750i vs F700 :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

D2 i F2 z ifp nie ma co porównywać, playery grają po prostu inaczej niż ifp. Jedni wolą iRiver, a inni iAudio.

Co do porównania D2 i F2 to według opinii Gregoo2, który słuchał obydwu playerów, F2 gra lepiej.

 

Podobno jakość radia w iRiverze rzeczywiscie jest troche lepsza, ale ja w moim F2 na wogóle nie narzekam, radio gra fajnie, czysto, nie gubi fal wszystko jest wporządku. A ustawienie godziny nagrywania radia... wiesz, że nie wiem :P musze to sprawdzić ;)

 

Ogólnie najlepiej jakbyś wstąpił do któregoś z mp3store i poglądął dokładnie oba playerki. Osobiście nie słyszałem D2, ale jeśli F2 gra lepiej... to ja zostałbym przy F2 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie najlepiej jakbyś wstąpił do któregoś z mp3store i poglądął dokładnie oba playerki.

Chyba będę musiał się przejechać te 100km do MP3store ;)

 

Ok, teraz przejdźmy do słuchawek. Słucham praktycznie każdej muzyki (może poza jazzem i metalem). Moje oczekiwania? Lubię dużo środka i góry, wysokie tony powinny być wyraziste. Dźwięk powinien sprawiać wrażenie przestrzennego, otaczać mnie dookoła, poszczególne instrumenty powinny być dobrze rozróżnialne. Chodzi mi chyba głównie o środek. Tak by wynikało z dzisiejszej zabawy Foobarem i korektorem :) Słuchałem w domu bezprzewodowych słuchawek Philips SBC HC205. Środek bardzo mi się podobał, ale niskie tony i góra nieciekawa.

 

W takim razie jakie słuchawki do D2 lub F2 powinienem typować? Tylko nauszne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

D2 i F2 z ifp nie ma co porównywać, playery grają po prostu inaczej niż ifp. Jedni wolą iRiver, a inni iAudio.

Co do porównania D2 i F2 to według opinii Gregoo2, który słuchał obydwu playerów, F2 gra lepiej.

 

Podobno jakość radia w iRiverze rzeczywiscie jest troche lepsza, ale ja w moim F2 na wogóle nie narzekam, radio gra fajnie, czysto, nie gubi fal wszystko jest wporządku. A ustawienie godziny nagrywania radia... wiesz, że nie wiem :P musze to sprawdzić ;)

 

Ogólnie najlepiej jakbyś wstąpił do któregoś z mp3store i poglądął dokładnie oba playerki. Osobiście nie słyszałem D2, ale jeśli F2 gra lepiej... to ja zostałbym przy F2 :)

 

Nie pisałem nigdzie, że słuchałem D2. Jedynie wychodzę z założenia, że D2 będzie grał podobnie do F2, i6. Te dwa ostatnie grają wręcz identycznie. Pisałem, że porównywałem z Clixem2 i mi sie dźwięk bardzo nie podobał. Ale pewnie wielu powie co innego. Takie moje zdanie.

 

(ps. radio w iAudio jest słabe, bardzo. Gra bardzo cicho i jakby mono, do tego jest obdarte z basu - bleee, jak dla mnie nie idzie słuchać. iRivery tutaj przodują)

 

Słuchawki: Sennheiser PX100 - którą byś drogę nie obrał i tak trafisz na końcu na te słuchawki. Najlepsze przenośne, do tego niewielkie, a onieśmielają dźwiękiem.

 

Player: Zastanawiasz się nad D2 i F2. Zrób sobie tabelke, w której będziesz oceniał ważne dla Ciebie możliwości, zalety obu modeli. Wystawiaj oceny, potem zrób sumę i zobacz który więcej wypunktował :). Czasem takie podejście daje pogląd na sprawę.

 

Jeśli potrzebujesz playera na którym bedziesz cokolwiek oglądał, czytał to F2 odpada. Jest za mały. Jeśli potrzebujesz playera z długą pracą na baterii to tutaj D2 również jest lepszy. Potrzebujesz więcej niż 4 GB, to też lepiej pomyśl o D2. Jeśli chodzi o dźwięk to nie sądze, żeby playery były jakieś bardzo różne pod tym względem.

 

Jeśli dźwięk z iRiverów nie powalił Cie z nóg i spodziewałeś się czegoś lepszego, to masz dużą szansę zachwycić się dźwiękiem iAudio. Pobaw sie ustawieniami, bo za ich pośrednictwem można diametralnie zmieniać brzmienie.

 

Teraz z drugiej strony. Jeśli nie potrzebujesz playera do oglądania filmów to rozmiary F2 należy zaliczyć do zalet. Zmieści się wszędzie, zawsze możesz go mieć przy sobie. Bateria trzyma około 18h, ładuje się ponad godzinę. Wieszasz go na szyję i nawet nie czujesz, że go nosisz. z D2 już sie tak nie pobawisz. Sądze ponadto, że F2 będzie wytrzymalszy.

Pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pisałem nigdzie, że słuchałem D2. Jedynie wychodzę z założenia, że D2 będzie grał podobnie do F2, i6. Te dwa ostatnie grają wręcz identycznie. Pisałem, że porównywałem z Clixem2 i mi sie dźwięk bardzo nie podobał.

 

Sorry, mój błąd :P

 

Jeszcze taka wzmianka o radiu, ja słucham sporadycznie i właściwie tylko audycje więc nie mam na co narzekać w F2 ;)

 

Teraz to właściwie musisz ustalić, który odtwarzacz bardziej odpowiada Twoim wymaganiom, F2 czy D2. Pomysł z tabelką jest naprawdę dobry, wypisz sobie plusy i minusy jednego i drugiego playerka i wybierz ;)

 

Co do słuchawek to ja również powoli się przymierzam do zakupu PX100, wiele osób je bardzo zachwala i ogólnie mają bardzo dobrą opinię na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakieś inne jak PX100? Słuchałem w sklepie na T10 i T50 właśnie PX100 oraz PX200, no i słuchawki nie przekonały mnie do siebie. Nie wiem, może nie wystarczająco się wsłuchałem, może nie były jeszcze dotarte, ale wolałbym spróbować czegoś innego. Już kiedyś raz "nadziałem" się na podobnie zachwalane słuchawki i teraz będę bardziej ostrożny :) Nie zawsze popularne znaczy dobre :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakieś inne jak PX100? Słuchałem w sklepie na T10 i T50 właśnie PX100 oraz PX200, no i słuchawki nie przekonały mnie do siebie. Nie wiem, może nie wystarczająco się wsłuchałem, może nie były jeszcze dotarte, ale wolałbym spróbować czegoś innego. Już kiedyś raz "nadziałem" się na podobnie zachwalane słuchawki i teraz będę bardziej ostrożny :) Nie zawsze popularne znaczy dobre :rolleyes:

Do niedawna te słchawki wcale nie byly takie popularne. Malo kto mial do wydania na nie ponad 200zl. Teraz kiedy mozna je kupic za 129zl w electroworld staly sie popularne. Bądz pewny, ze za te pieniadze nie znajdziesz niczego lepszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do niedawna te słchawki wcale nie byly takie popularne. Malo kto mial do wydania na nie ponad 200zl. Teraz kiedy mozna je kupic za 129zl w electroworld staly sie popularne. Bądz pewny, ze za te pieniadze nie znajdziesz niczego lepszego.

A za nieco większe pieniądze? :) Po prostu sprawdziłbym ile zyskałbym kupując droższe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za 340zl kupisz Grado SR60, ponoć świetne słuchawy. Dostaniesz też Sennki HD555. Niestety ani jednych, ani drugich nie słuchałem. Możesz poczytać o nich na forum, niestety to są mało przenośne słuchawki. Może kup sobie px100 (130zl) i do tego jakies dokanałówki jeśli chcesz poszaleć - ostatnio zachwyt wśród wyjadaczy forumowych robią Crossroads mylarone x3 (170zl). Chyba, ze masz szmal - to kup sobie JBL Reference 220 (320zl).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba wybiorę iAudio F2, zatem mogę dołożyć więcej do słuchawek :) Dokanałówki już mi się przejadły. Może i te Sennki nie są za bardzo "wyjściowe", ale częściej słucham muzyki w domowym zaciszu niż na zewnątrz. Dzisiaj w MediaMarkt słuchałem Sennheiser HD515. Moim punktem odniesienia były tylko Sony MDR-EX71, ale wyczułem wyraźną różnicę pomiędzy tymi słuchawkami. Większą niż EX71 vs PX100. Zatem podwyższam poprzeczkę i z PX100 rezygnuję :) Miałbym szansę gdzieś przesłuchać te Grado? Na jakie nauszne mógłbym jeszcze zwrócić uwagę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy zdajesz sobie sprawe z tego ze takie sluchawki [hd555, hd515 czy sr60] podpiete bezposrednio do playera zagraja slabo... w wypadku takich sluchawek [szczegolnie hd515] niezbedny bylby przenosny wzmacniacz sluchawkowy typu CMOY.

Jesli sluchasz muzyki glownie w domu to czy nie lepiej kupic jakis stacjonarny sprzet?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy zdajesz sobie sprawe z tego ze takie sluchawki [hd555, hd515 czy sr60] podpiete bezposrednio do playera zagraja slabo... w wypadku takich sluchawek [szczegolnie hd515] niezbedny bylby przenosny wzmacniacz sluchawkowy typu CMOY.

Jesli sluchasz muzyki glownie w domu to czy nie lepiej kupic jakis stacjonarny sprzet?

Czy chodzi tu wyłącznie o impedancję? Sennheiser'y mają co prawda 50/120 ohm, ale Grado SR60 czy SR80 to już 32 ohm, czyli tyle samo co Sennki PX100. Muzyki słucham głównie w domu, ale nie w jednym miejscu. Poza tym lubię posłuchać sobie tak "na dobranoc". Biorąc pod uwagę również to, że nie mam jeszcze żadnego przenośnego odtwarzacza mp3 (nie wliczając mp3 w telefonie), stacjonarny sprzęt na razie odpada.

 

Co do Clix2: sądzę, że funkcje takie jak odtwarzanie wideo nie są mi potrzebne. Clix2 nie odtwarza FLAC ani WAV oraz ma mniejszą moc niż F2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może zabrzmi to jak herezja, ale mocy w F2 się "nie czuje" - proporcjonalnie wysterowując moje słuchawki (taka sama część maksymalnego zakresu), zarówno AKG jak i Sennki) uzyskiwałem podobną głośność zarówno na F2, jak i H10 (mimo że H10 ma 15mW na kanał, a F2 30), dopiero D2 faktycznie szokuje mocą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I zgadnijcie co wybrałem. Cowon D2 + Sennheiser PX100 :) Jak zobaczyłem wyświetlacz D2 i pobawiłem się nim nieco, to po przesiadce na F2 zrobiło mi się dziwnie. Niby jakość dźwięku podobna, ale brakowało wizualnych fajerwerków i dotykowego wyświetlacza. Perspektywa dokupienia karty pamięci również przeważała na korzyść D2. Pomyślałem, że warto dołożyć 100 zł, żeby później nie żałować. Co do słuchawek: 129zł to niewiele. Niezły produkt za niewielką cenę. A na lepsze słuchawki jeszcze przyjdzie czas, gdy poznam czym jest muzyka :)

 

Jestem pod ogromnym wrażeniem kompetencji i uprzejmości sprzedawców w MP3Store. Nie ma żadnego porównania do sklepów typu Euro RTV Agd, czy innych. Warto było pojechać do Łodzi te 150km, żeby czegoś takiego doświadczyć. Nie musiałem wiele pytać. Odpowiedzi dostawałem bez pytania. Wypowiedzi bardzo rzeczowe, wolałem posłuchać sprzedawcy niż playera :D Szkoda, że tak mało Waszych sklepów jest w Polsce. To zupełnie inny standard podejścia do klienta. Aż żal zamawiać przez internet :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności