Skocz do zawartości

Zdjęcia Stacjonarnych Zestawów Audio


lobuz1

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 21.03.2024 o 22:10, decees napisał(a):

O matko, ile ja się namęczyłem z tym Condorem za młodziaka, notorycznie padał mechanizm startu - głowica podjeżdżała do góry i zaraz zjeżdżała. Czasami załapywała za trzecim, a czasami za 20stym razem. Jak już przestawała łapać, to na gwarancję szedł, a serwisował go Pan Mietek w swojej osiedlowej kanciapie. Taki serwis zewnętrzny z lat 90tych :D

 

Załączyłeś mi nostalgię.....

Screenshot_20240329-220704.png

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
2 godziny temu, kuman napisał(a):

@lobuz1o co chodzi z tymi audio technicami, wielokrotnie już na forumowych zdjęciach się przewalają - w sensie słuchawkami to są te WP900 ?? jak to gra w porównaniu do th610 ??

Nie znam tych th610. Tak to te AT. Grają świetnie, ale mają deczko wycofaną średnicę i nie wszystkim to odpowiada bo wokale nie są tak bliskie, intymne. Za to wyglądają jak milion $.

 

Edit:

 

Odpisywałem koledze w Muzycznych zakupach., który pytał o te zabawki poniaej i trochę się naprodukowałem, ale mój post zniknął. Może dlatego, że nie odpowiedni temat.. Poniżej dal potomności, w bezpiecznym moim temacie, na temat. :P 

 

W skrócie- pistolecik działa. Do rozpakowanych, nowych, naelektryzowanych płyt przykleja się kartka i po strzeleniu pistolecikiem odpada. Oczywiście największym złem jest kurz. Płyty powinno się myć, ale nie chce mo sie wyciągąć myjki Okki Nokki, więc strzelam. Czyściki welurowe są do bani bo to one powodują ten problem a używanie ich go pogłębia, gdyż przyklejony kurz włazi głębiej w rowki.

 

 

Ramię podłączyłem i ładnie zbiera kurz- na igle nic się nie osadza. Czy odprowadza ładunki to nie wiem bo wkładam płyty już ich pozbawione.9

Edytowane  przez lobuz1

IMG_4146.jpeg
 

IMG_4147.jpeg
 

IMG_4153.jpeg
 

Mam też takie rękawiczki antystatyczne za 3 zł. Takie same audiofilskie kosztują prawie 30 dychy.

IMG_4154.jpeg

Edytowane przez lobuz1
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile taki pistolecik kosztuje? Bo na winyl.pl pisali, że nie opłaca się go kupować, samemu można za kilka zł go zrobić, ale jeśli uznam cenę za rozsądną to może kupię? Bo nie chcę sam dłubać i z jakichś zapalarek klecić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Rafacio napisał(a):

Ile taki pistolecik kosztuje? Bo na winyl.pl pisali, że nie opłaca się go kupować, samemu można za kilka zł go zrobić, ale jeśli uznam cenę za rozsądną to może kupię? Bo nie chcę sam dłubać i z jakichś zapalarek klecić.

Tutaj kupiłem. Chyba najtaniej.

https://www.amazon.pl/dp/B0033SHDSS?psc=1&ref=ppx_yo2ov_dt_b_product_details

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje się, że mam to ogarnięte.
Ramię czyszczące antystatyczne musi być umieszczone dokładnie w odległości 18-18,5cm od osi płyty, gdyż w przeciwnym razie siła dośrodkowa jest zbyt mała i szczotka nie dochodzi do końca płyty.

Ważna jest wysokość- ramię czyszczące powinno być ustawione równolegle do płyty (dopuszczalne 2-5 stopni odchyłki)- dlatego musiałem postawić je (a nawet przykleić) na pudełeczku, do którego wsypałem paciorki aby było cięższe jako podstawa (zajumane od synka).

Ramię musi być odpowiednio wyważone (zachowany poziom, gdy wisi swobodnie) a włosie (nie obyło się bez fryzjera i przycinania nożyczkami bo chińczyk się nie popisał i włosie było różnej długości co wpływało negatywnie na nieodpowiednią prędkość przesuwu- zbyt duży skok) w szczotce lekko przegięte, aby ładnie wybierać kurz z rowków.

 

Jeśli się do tego nie zastosujemy to:

- szczotka może skończyć czyszczenie zbyt szybko

- szczotka może skończyć czyszczenie zbyt wolno

- może nie dojechać do końca


 Ciężarek na ramieniu zbyt luź się przesuwa gubiąc ustawienia, więc dałem troche taśmy wulkanizacyjnej na pręt z obu stron ciężarka aby go zablokować.

U mnie ramię gramofonu i czyszczące kończą niemal jednocześnie.

Pozdro.

 

IMG_4175.jpeg
 

IMG_4176.jpeg

Edytowane przez lobuz1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.04.2024 o 16:24, kuman napisał(a):

@lobuz1o co chodzi z tymi audio technicami, wielokrotnie już na forumowych zdjęciach się przewalają - w sensie słuchawkami to są te WP900 ?? jak to gra w porównaniu do th610 ??

 

Bo to ciekawe słuchawki, do tego ultra-wygodne i jak pisał łobuz, pięknie wyglądają. Tylko no właśnie - gdzieś zgubiły średnicę... Ogólnie są dziwnie zestrojone, niektóre kawałki grają wybitnie, a inne tak, że brzmią jak popsute. 

 

Od TH610 graja totalnie inaczej, nawet nie ma czego porównywać.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Lubię mój stary gramofon Technicsa z wkładką Ortofon i dobrze, że nie sprzedałem kiedyś integry  Onkyo TX-8390. Kolumny to Jbl ES80- różnie oceniane i dla niektórych seria E była lepsza (będące kiedyś częścią kina domowego- mam cały zestaw a monitory grają ze wzmacniaczem lampowym). Ostatnio zrobiłem nawet biwiring bo ten metalowy mostek łączący terminale mnie nie przekonuje. Ustawienia kolumn można dopasować do wnętrza. Bardzo przyjemnie mi się tego słucha. Oczywiście mam też cyfrowe audio- streamer malinka RPI4B z kartą hat Allo Digione po coax oraz całkiem fajny dac.

IMG_4308.jpeg
 

IMG_4309.jpeg
 

IMG_4310.jpeg

 

IMG_4311.jpeg

 

IMG_4312.jpeg

 

IMG_4313.jpeg

 

IMG_4314.jpeg

IMG_4315.jpeg
 

IMG_4316.jpeg

 

IMG_4317.jpeg

 

IMG_4318.jpeg
 

IMG_4319.jpeg

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy seria E jest lepsza, bo ES nigdy nie słuchałem, ale kochałem moje E30. Wytrzymałe też były. Kiedyś po pijaku puszczałem muzykę tak głośno, że aż obudowy ciepłe się zrobiły, a głośnikom nic się nie stało. Wbrew wszelkim audiofilskim mitom uważam, że to bardzo dobry sprzęt był.

Edytowane przez Rafacio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Rafacio napisał(a):

Nie wiem czy seria E jest lepsza bo ES nigdy nie słuchałem, ale kochałem moje E30. Wytrzymałe też były. Kiedyś po pijaku puszczałem muzykę tak głośno, że aż obudowy ciepłe się zrobiły, a głośnikom nic się nie stało. Wbrew wszelkim audiofilskim mitom uważam, że to bardzo dobry sprzęt był.

Ja mam monitory ES20. Pewnie, że bardzo dobry, nie do zajechania i wciąż daje dużo radości. Jak kiedyś kupowałem ten zestaw to były jeszcze dostępne z serii E, ale te ES były nowsze, wyglądały fajniej to kupiłem. Wtedy firma JBL to było coś.

IMG_4324.jpeg
 

IMG_4323.jpeg

 

IMG_4325.jpeg

 

IMG_4326.jpeg

 

IMG_4327.jpeg
 

Drugi tor- wzmacniacz lampowy dostałem a bańki wymieniłem na węgierskie Tungsramy. W roli dac/streamer Chord Mojo 2 + Poly.

 

IMG_4328.jpeg
 

Trzeci tor-zmieniam tylko kabelek: Mojo2 + Condor 😀.

IMG_4331.jpeg

 

IMG_4332.jpeg

Edytowane przez lobuz1
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności