Skocz do zawartości

Hiby RS6


Palpatine

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Palpatine napisał:

😉

7375D077-CC7C-42AC-989F-4F52DC034280.jpeg

a z przodu "Reso*u*lution" 😛 Mój osobisty aktualnie ładuję się ~5V, czyli tak 4h "z bańki". Obawiam się, że mój zestaw DX220 + ampy znajdzie się w komisie, a RU6 dzielnie będzie nadal dyndał przy telefonie 🆗 

 

PeeS: sn bym przynajmniej "zblurował" 👍

Edytowane przez trez0r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Mayster napisał:

Awansował z alkoholika na wytwornego degustatora 🤫

zwał, jak zwał 😛 dzięki @Mayster za pre-order 👍

 

@Palpatine jak się naładuję to podpinam Andro, zobaczę czy szumią 😁

Edytowane przez trez0r
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, trez0r napisał:

 

@Palpatine jak się naładuję to podpinam Andro, zobaczę czy szumią 😁

Mesty nie szumią, nawet na high gain na tidal online. Także pełen sukces.

Ale Andro są jeszcze bardziej czułe.

Ładuj i słuchaj jednocześnie ;)

Na HG bateria szybko leci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Palpatine napisał:

Mesty nie szumią, nawet na high gain na tidal online. Także pełen sukces.

Ale Andro są jeszcze bardziej czułe.

Ładuj i słuchaj jednocześnie ;)

Na HG bateria szybko leci.

ja aż taki "wyposzczony" nie jestem 😜 IMO ekran zżera dość pokaźnie, a jakiś super wybitny to nie jest... choć jak wszędzie w tego typu konstrukcjach. Mam czas, zobaczę, z czym się te własne filtry "je" 🆗 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.01.2022 o 10:41, trez0r napisał:
W dniu 26.01.2022 o 00:03, Palpatine napisał:
Która opcja?

System - > opcje programistyczne - > pozostaw ekran włączony

Myślałem, że to dotyczy tylko opcji niewyłączania ekranu podczas ładowania...ale sprawdzę.

Ta opcja pozwala podtrzymać ekran tylko podczas ładowania DAPA. W innym wypadku po max 30 min ekran się wyłączy. 

Edytowane przez Palpatine
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Palpatine napisał:

@trez0rjak RS6 sprawuje się z Andromedami i U12T?

Nie jest źle 👍 choć IMO z Andro delikatnie szumi, ale HiBy trochę się wycfaniło :) Nie wiem, jak to się fachowo nazywa, ale czas między wł/wył ampa, a "puszczeniem" sygnału jest b. krótki, co owocuje wrażeniem czarnego tła, a tak naprawdę, żadne napięcie nie jest puszczane. Mówię o BAL, pewnie z SE będzie OK, mając porównanie do innych sprzętów. Tutaj jeśli chodzi o Andro, i kulturę "szumu" to jednak PAW6k jest nie do pobicia 🆗 

 

Bawię się cały czas presetami, i filtrami, NOSem, i przede wszystkim Harmonic controlem. Pod samę IEMy z BA, podbijam go pod 220, z filtrem nr. 10. Chyba najbardziej analogowe podejście, co najlepsze z nie zabitą górą 👍. Co jest dziwne na nowo potrafię odkryć dźwięki w niektórych znanych utworach 🤯 Myślałem, że względem takiego PAW6k nie będzie, aż takiego przeskoku.

 

Trochę go mało słucham, podpiąłem U12t (tak z 85%), Andro (10%), Fusiony (5% - default filtr, harmonic ~32). IEMy z a64 grają wszystko b.dobrze niezależnie od źródła, tutaj RS6 dodaje im trochę pazura, aby aż tak grzecznie nie grały. To jeszcze nie jest DX228, z M20 i Prudencem, gdzie zamieniają się trochę w takie bass-canony 😜, ale HiBy przede wszystkim dodaję organiczności, coś a'la AMP9 od iBasso. Andro nadal zachwycają górą, tym razem, 1st co się "rzuca" w uszy, to analogowość. Z Fusionami nadal próbuję ustawień.

 

W kolejce czekają ER4XR, a tę pokażą dokładnie, jaki ten Darwin jest 😎   

 

Co do UX, to jestem pod wrażeniem. Praktycznie 2-3 lata między, np. takim DX220 a RS6, jest to przepaść technologiczna. Responsywność, usługi Google z pudełka (w ibasso mam Lurkera) - w "5 min" od wyjęcia z pudełka mam działające urządzenie z wszystkimi ustawieniami 🆗  Brawa też należą się za HiBy Music, bo dopiero na tym sprzęcie pokazał na co go stać... wcześniej był 3. czy 4. wyborem, po UAPP/Neutronem, natywną apka Tidala.

 

Uff..., szkoda pisać. Trzeba słuchać.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do ampa to Hiby nas troszkę czaruje. Niby 0.4 ohm na 3,5 i 0,8h na 4.4 i czarne tło między utworami, ale gdy są bardzo ciche dźwięki to pojawia się jakiś bardzo cichy delikatny brud, nawet nie jest to szum...ale póki co to jedyna wada jaką znalazłem. Takie słuchawki jak Andro, Mest, U12T są wrecz testerami czystego sygnału.

Co do dźwięku...jestem zauroczony R2R - tak żywych wokali, melodyjnego przekazu z zachowaniem fajnego sq dawno nie słyszałem. Sony w WM1A starało się zrobić taki analogowy sznyt ale tam ewdidentnie brakowało mi detalu i sceny. Tutaj wszystko jest na swoim miejscu. Zejscie basu, uderzenie, mokra dociążona średnica, czyste wysokie do tego holografia, scena we wszystkich kierunkach. Oczwyiście nie ma detalu i sceny jak w SP2000 ale to zupełnie inny przekaz. Przekaz który zaprasza aby zanurzyć się w muzyce na długie godziny.

UI świetne, bezapelacyjnie najlepsze ze wszystkich dapów jakie przerobiłem w ostatnim roku a było ich kilkanaście.

Osobiście najczęściej słucham na NOS i ew. porównuje z gotowym prestem pod Mest Mk2.

Mam jakieś 20h i zauważam pewne zmiany w barwie....czekam na dalsze wrażenia ;)

Edytowane przez Palpatine
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Palpatine napisał:

@Methuselahszykujesz jakąś recenzje lub szerszy opis?

 

Szerszy opis na 100%. Pod reckę będę musiał wypożyczyć kilka IEM-ów 64 Audio, aby dedykowane profile dobrze sprawdzić, więc zajmie to nieco więcej czasu, ale finalnie coś się uda zrobić.

Edytowane przez Methuselah
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Methuselah napisał:

 

Szerszy opis na 100%. Pod reckę będę musiał wypożyczyć kilka IEM-ów 

Fajnie, czekam na Twoje wrażenia.

 

2 godziny temu, Methuselah napisał:

 

IEM-ów 64 Audio, aby dedykowane profile dobrze sprawdzić, więc zajmie to nieco więcej czasu, ale finalnie coś się uda zrobić.

Wygląda na to, że z każdą aktualizacją tych presetów przybywa i działają coraz lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Methuselah napisał:

 

Szerszy opis na 100%. Pod reckę będę musiał wypożyczyć kilka IEM-ów 64 Audio, aby dedykowane profile dobrze sprawdzić, więc zajmie to nieco więcej czasu, ale finalnie coś się uda zrobić.

Po pierwszym 'wow', przychodzą refleksje... :) Profile to jest szlif, szlifów - dużej zmiany nie oczekuj. Ustawiają filtry modulacyjne (przeważnie nr. 10 - jako najbardziej analogowy) oraz (co bardziej odczuwalne) 'Harmonic controller' - jak bardzo ma brzmieć "lampowo". Dla IEM opartych na samych BA, winduje pod 220, dla hybryd, gdzie dół jest przeważnie pełniejszy pod 32. Osobiście pod hybrydy wolę jednak NOS, gdzie scena się powiększa + góra się napowietrza, dół jest odchudzony. Separacja instrumentów się powiększa,  analogicznie do NOS/OS w takim RU6.

IMO kwestia też materiału źródłowego, R2R uważam, że zdecydowanie bardziej oddaje jakość, a bardziej "psiakość" nagrań. Zostaje wtedy przejście na tryb OS + presety :P, albo przeniesienie na delta-sigma. Mój PAW6k nadal dzielnie się trzyma, szczególnie z Andromedami.

Trochę zaskoczony byłem graniem MQA - zdecydowanie na 👍

Przy tym DAPie na karcie SD, mam już tylko albumy w DSD, podstawą jest streaming... najwidoczniej znak czasów :P 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wręcz na odwrót...po wielu latach słuchania TIDAL zacząłem kompletować gęste pliki, najczęściej 24.

A streamingów używam tylko do poznawania nowej muzyki. Jednak pliki offline grają mi ciut lepiej, ale faktycznie mqa na RS6 gra zjawiskowo, mimo że wszyscy wiemy że ten format to scam.

RS6 wciąż słucham na NOS, ale przyjdzie jeszcze czas na odkrywanie tych wszystkich funkcji ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, Palpatine napisał:

U mnie wręcz na odwrót...po wielu latach słuchania TIDAL zacząłem kompletować gęste pliki, najczęściej 24.

A streamingów używam tylko do poznawania nowej muzyki. Jednak pliki offline grają mi ciut lepiej, ale faktycznie mqa na RS6 gra zjawiskowo, mimo że wszyscy wiemy że ten format to scam.

RS6 wciąż słucham na NOS, ale przyjdzie jeszcze czas na odkrywanie tych wszystkich funkcji ;)

Przecież pisałem, że też lubię granie "gęstych" plików, no DSD na karcie trzymam 😜 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Palpatine napisał:

Ja dostępu do mojej muzyki w DSD nie mam, przynajmniej nie do takiej które nie są ripami w vinyli lub zwykłym upscalingiem

Też nie rozumiem, tych ripów vinyli 😕 DSD dla mnie to ścieżka z SACD 🆗 

 

12 godzin temu, NuYam napisał:

@trez0r

Jak wygląda porównanie Hiby Rs6 do Cayin Ru6?

 

Wieczorem postaram się coś napisać...

 

EDIT: na szybko, bo ostatnio nie mam jakoś czasu 😕 Muszę wygospodarować "minutkę" i sprawdzić 1:1, ale jeśli ktoś się spodziewa, że RU6 okaże się sprzętem, który gra jak sprzęt 5x droższy, to pragnę poinformować, że tak nie jest... RS6 jak dla mnie wszystko robi lepiej. Dół ma pełniejszy, o zdecydowanie lepszej fakturze. Środek, zależy czy NOS/OS, bo przy over-samplingu Cayin zbija/skupia dźwięki o wiele bardziej, i ma się wrażenie 1st primo zacieśniania sceny, 2nd primo :) przyjmowania wszystkiego na twarz 😕 . HiBy tutaj okazuje się poukładany, co dla nie których może skutkować brakiem klaustrofobii. Góra, szczególnie, kiedy dongle ma zapewnione dobre zasilanie, potrafi zaiskrzyć, co w DAPie jeszcze przy żadnym nagraniu tego nie odczułem. W b. dużym skrócie RU6 jaśniejszy, RS6 pełniejszy, "intensywniejszy", mokry/organiczny. 

 

Edytowane przez trez0r
  • Like 2
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności