Skocz do zawartości

Hiby RS6


Palpatine

Rekomendowane odpowiedzi

8 hours ago, trez0r said:

. W b. dużym skrócie RU6 jaśniejszy, RS6 pełniejszy, "intensywniejszy", mokry/organiczny. 

@trez0rDziękuję bardzo za porównanie🙂

To jeśli jest jeszcze nie męczący, angażujący, satysfakcjonujący, pozwalający odpocząć przy muzyce, zrelaksować się to byłby małą rewolucją wśród dacków i w ogóle dac. Chociaż to tylko moje marzenia🙂

Z tego szybkiego porównania i tak wynika, że raczej wart jest tych pieniędzy. Opłaciło się zainteresowanie większej liczby audofili technologią multibitową, bo w końcu rynek odpowiedział i za coraz mniejsze pieniądze oferuje coraz lepsze jej implementacje. Super. O takie czasy walczyłem🤣

Dziękuję Hiby i Tobie @trez0r
za udostępnienie nam tego wypasa🙂

Edytowane przez NuYam
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, NuYam napisał:

To jeśli jest jeszcze nie męczący, angażujący, satysfakcjonujący, pozwalający odpocząć przy muzyce, zrelaksować się

Dokładnie taki jest. Mocno analogowy sznyt, coś ala Sony house sound z poprawionymi technikaliami.

Natomiast potrafi oddać też potęgę składów czy nagrań. Jeszcze nigdy muzyka nie była tak fizycznie odczuwalna jak na RS6!

Edytowane przez Palpatine
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, NuYam napisał:

CIACH

Dziękuję Hiby i Tobie @trez0r
za udostępnienie nam tego wypasa🙂

Qrcze widzę, że czegoś nie wiem - kooperatywa jednostronna - wysyłam wiadomość do HiBy, niech mi tutaj gratisy szykuje 😁...

 

Na poważnie już, to i RU6, i RS6 mają konstrukcję "pełnoprawnego" R2R, więc grają analogicznie do "starych" konstrukcji... choć przyznam szczerze, że większy efekt WOW (w sensie r2r vs sd) wywarł na mnie, mój pierwszy, w pełni osobisty r2r - Schiit Asgard + True Multibit - choć technicznie, trochę inaczej to zrobili...  przy Cayina, byłem kontent, przy HiBy pojawiają się fajerwerki 💣

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Moim zdaniem to nie kwestia mocy, a synergii. Niektóre słuchawki wokółuszne przyjemnie grają z DAPa właśnie dlatego, że nie są dobrze wysterowane, lecz w ich wypadku paradoksalnie działa to na plus. Tutaj jest to dobrze opisane:

 

https://www.head-fi.org/threads/lotoo-paw-gold-touch-touchscreen-4-4mm-bal-usb-dac-bluetooth.875802/page-185#post-16806135

Edytowane przez euter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba przyznać ze Utopie są dość łatwe w napędzeniu, natomiast HD800 już potrafią swoje przyjąć. Niemniej jednak nie zauważyłem żadnego problemu z mocą czy kontrolą poszczególnych pasm na obu parach, które były łączone z RS6. 

35 minut temu, euter napisał:

Moim zdaniem to nie kwestia mocy, a synergii. Niektóre słuchawki wokółuszne przyjemnie grają z DAP

Poruszyłeś bardzo ciekawą kwestię. Z racji tego, ze cały świat zmierza do bycia mobilnym producenci dzisiejszych dapow (przynajmniej tych z wyższych serii) projektują je również pod katem słuchawek nausznych. Dzisiaj wątki są pełne pytań o wrażenia z połączeniami z Utopiami, HD800, Etherami czy ATH. Ludzie czesto słuchają przy stacjonarnych systemach, ale w razie potrzeby warto mieć sprzęt który możemy zabrać w rękę i swobodnie przemieszczać się po całym domu z ulubionymi słuchawkami. Te Dapy maja dzisiaj nie czesto tak dużą moc ze gorzej sobie radzą z czułymi armaturami niż z dużymi słuchawkami nausznymi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja słuchałem różnych słuchawek wokółusznych zarówno z najdroższych DAPów, jak i z zestawów stacjonarnych. Niektóre DAPy grają już jakościowo bardzo blisko stacjonarki. Największa przepaść jest w dynamice - nawet na takim mocarzu jak ibasso dx300 max dynamika była spłaszczona względem stacjonarnych wzmacniaczy. Ze sprzętów, które słuchałem tylko ifi Diablo miał popisową wręcz dynamikę z HD800.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

W mojej ocenie, w tej polce cenowej powiedzmy do 8k zl jest bezkonkurencyjny, a wokale wręcz zjawiskowe. Daje mocno analogowy sznyt, ze sporym naciskiem na midbas i koloryzacje srednicy nie tracąc tym samym na dynamice czy scenie, chociaz trzeba przyznać, że są tutaj lepsi zawodnicy.

Ja osobiscie używam NOS czyli powiedzmy taki ortodoksyjny pure sound r2r, ale jak ktos lubi sie bawic eq czy setkami innymi "polepszaczami" dźwięku to tutaj będzie jak dziecko w sklepie z zabawkami. No i soft....tylko ten z DX300 moze sie rownac z tym od Hiby.

Jako minus wymienię fakt, że jest to urządzenie które wymaga doboru neutralnych lub jasnych słuchawek, no chyba że ktoś lubi bardzo analogowe brzmienie i ilość cukru w cukrze może być ponad miarę. Z dapów które znam to tylko SP2K i CA1000 były sprzętami wyraźnie lepszymi, o większym detalu, scenie i dynamice, jednak jeszcze nie słuchałem M9.

Dla wyjaśnienia miałem i testowałem: SR25, SA700, Kann Alpha, SP2KSS, SE180, CA1000, SP2000T, DX300 i kilka innych mniej wartych wspomnienia.

Edytowane przez Palpatine
  • Like 4
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 21.03.2022 o 20:18, NuYam napisał:

@trez0r @Palpatinejak tam odczucia w stosunku do Hiby RS6 po już dłuższym odsłuchu? Hit czy kit?

Odpowiadając krótko, kitem na pewno nie jest, czy hitem? Jakby może kosztował ~5tys, i każdy oczekiwał analogowego grania - to wtedy jasno bym wskazał na to urządzenie. Jednego nie można mu odmówić, potrafi nie męczyć, i przy odpowiednio dobranych IEMach efekt 'wow' zapewniony. Czym dłużej słuchasz tym lepiej, i wyłapujesz na znanych utworach nowe dźwięki (sic!). Generalnie jest OK, ale czasami zostaje w szufladzie, i wyciągam PAW6k lub DXa.

Myślę, że jest to DAP, który potrafi zadowolić, dwie - skrajne, frakcje docelowych użytkowników. Pierwsza, to taka, która wymaga od tego typu urządzeń możliwości dużego dopieszczania dźwięku - EQ, MSEB, filtry, plugin - wszystko jest. Druga, która "wciska" klawisz Play... i to wszystko, ma grać. Tutaj też będziemy zadowoleni, ustawiamy swoje IEMy, podpinamy pod sugerowane wyjście, wybieramy stopień wzmocnienia (GAIN) i gotowe. Natywna apka Tidala, czy HiBy Music w wersji dla dapów (już preinstalowany) i jesteśmy gotowi na długie godz.

Kończąc polecam posłuchać :P - nie pomogłem c'nie? 

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
1 minutę temu, Tomek1777 napisał(a):

Melduje się jako świeży posiadacz RS6 i od raz do Was z pytaniem. Jakie iemy najładniej Wam zagrały z tym dapem ? Najwięcej obecnie słuchałem z Kinera Nanna ale marzenia gonią do UM Mest MKII. Czy to dobry trop ? A może jest inne super synergiczne połączenie ?

 

Większość IEM-ów dobrze gra z tym DAP-em, bo ten gra naturalnie i przyjemnie. MEST MIKII to fajne połączenie, bo UM zyskują na naturalności, a nie tracą na stronie technicznej. Lubiłem go bardzo z Softears RS10, Softears Twilight, DITA The Twins: Fidelity, DUNU Luna, DUNU Vulkan, 64 Audio U12t, MMR Gae Bolg, Campfire Audio Andromeda.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Methuselah napisał(a):

 

Większość IEM-ów dobrze gra z tym DAP-em, bo ten gra naturalnie i przyjemnie. MEST MIKII to fajne połączenie, bo UM zyskują na naturalności, a nie tracą na stronie technicznej. Lubiłem go bardzo z Softears RS10, Softears Twilight, DITA The Twins: Fidelity, DUNU Luna, DUNU Vulkan, 64 Audio U12t, MMR Gae Bolg, Campfire Audio Andromeda.

Sporo tego 😉. A jak bym poprosił o wybór tylko dwóch z tej listy do niego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest nowy FW, ze zmian dodali m.in. HDR (z RS8), HiBy Cast, i obsługę dock'ów CR06/CR08. Dostępny via OTA, ja już na nowej wersji -  1.60.

W dniu 12.01.2023 o 17:07, Tomek1777 napisał(a):

Sporo tego 😉. A jak bym poprosił o wybór tylko dwóch z tej listy do niego ?

Generalnie IMVHO sprawdzają się IEMy oparte na BA, choć jest to na tyle uniwersalny grajek (EQ, pluginy), że z każdymi słuchawkami da radę 🆗 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie "męczę" RS6 Oriolusami MK2 i mogę śmiało rekomendować to połączenie. Jest gęsto ,ciemniej na górze ale z fajnie zaznaczonym ciemnym tłem i nie z zupełnie zgubiona techniką. Bardzo dobry rytm, bas, niezły timing. Nie jest to relaksujące granie ( patrz wyżej rytm, bas) ale na pewno bardzo muzykalne i wciągające.

Edytowane przez Tomek1777
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj sam  mi przypomniał o aktualizacji do. 1603 i właśnie się ładuje.

 

16 godzin temu, Palpatine napisał(a):

Ja lubiałem Oriolusy Mk2 np. z Dragonfly Red...ale zwykle łączę ciepłe słuchawki z jasnymi źródłami aby nadać im synergii i kontroli.

Do końca to ja bym ich ciepłymi nie nazwał. One są masywne, funowe i angażujące. I  o ile najwyższa góra podawana jest oszczędnie ale za to kulturalnie , ładnie wyodrębniona jakby w dalszym tle to już przełom średnicy i góry jest podkreślony, nasycony i pozbawiony zmiękczenia.  Bardzo mi to granie przypomina mi mój set kolumnowy z hornem na górze.

Pora na zmianę . Podpinam  Kinera Nanna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze dzisiaj walczę z Hiby Music a raczej z tym że nie chce mi odtwarzać nic z karty sd. Co robię źle ? Widzisz wszystkie foldery , utwory . Kiedy klikam pojawia się komunikat że folder nie odnaleziony .

edit.

wyjąłem i włożyłem jeszcze raz kartę i działa. Ech ta tiechnika 🤨

Edytowane przez Tomek1777
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności