Skocz do zawartości
  • 0

Które słuchawki otwarte pod IFI Zen Dac?


Wuja_

Pytanie

Cześć,

mam już 2 pary słuchawek zamkniętych tj. SoundMagic HP151 i Beyerdynamic DT 770 Pro 80 Ohm a teraz uznałem, że czas zaopatrzyć się w końcu w konstrukcję otwartą/półotwartą.

Źródła to przywołany w temacie IFI Zen Dac i Dragonfly Black. Słuchawki do użytku domowego, w 99% podpięte pod komputer.

 

Pomimo, iż chciałbym spróbować czegoś z odmienną od ww. słuchawek sygnaturą dźwięku, jednocześnie korci mnie przetestowanie w końcu 990 Pro 250 Ohm.

Kombinować w innym kierunku czy to dobry start w temacie słuchawek otwartych? Budżet do 1000 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Ja bym polecił albo wyżej wspominane HF580, albo Hifimany HE400se, z zenem ładnie współpracują na moje uszy ;).

Ewentualnie jeszcze inna "stajnia" dźwięku - Sennheiser HD560s.

 

Ciężko tak gdybać, można wiedzieć "pod jaką muzykę" byś je brał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
3 godziny temu, Wuja_ napisał:

 

Znacznie gorzej, inaczej, lepiej? Zdjęcie tego uroczego skadinąd stworzenia nic mi nie mówi. ;)

Osobiście nie przepadam za AKG, w szczególności za seriami 6xx i 7xx (nie mylić z 7XX Massdrop Edition 😁), za mało "mięsa" w nich jest, grają zbyt szkieletowo, stąd wystraszona mina czworonoga. 😉

 

HF580 uważam, że są bardziej muzykalne, przy zachowaniu dobrych technikalii i nie popadające w ostrości, ale z kolei nie mają takiej dużej sceny, dystansu, grają blisko, intymnie i obszernie.

 

Komfort wyższy w AKG, tutaj Takstar'y leżą i kwiczą ze swoimi 550gr vs 235gr K712. ;)

Edytowane przez neonlight
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
3 godziny temu, neonlight napisał:

 7XX Massdrop Edition 

 

Ostatnio czytałemnich recenzję na ASR z pomiarami. Wypadły bardzo słabo hehe, teraz bym się nimi w ogóle nie zainteresował. Seria AKG to chyba tylko dla ludzi którym wyjątkowo podejdzie takie granie, szczególnie jak ktoś potrzebuje dużej sceny. Ja miałem tylko K712, miałem z nimi dobre chwile, ale ogólnie nie polecił bym ich jakoś specjalnie nikomu. Takstary uważam za lepsze. Z padami od z sendy zyskują na scenie. :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
5 minut temu, MrBrainwash napisał:

Ostatnio czytałemnich recenzję na ASR z pomiarami. Wypadły bardzo słabo hehe, teraz bym się nimi w ogóle nie zainteresował. 

Ja tam generalnie mam w głębokim poważaniu pomiary, dopóki słuchawki mi grają dobrze, to co mi po słabych pomiarach, to samo ze wzmakami lampowymi. 😉 A akurat K7XX są najbardziej zbalansowane/uniwersalne z serii 6 i 7 imo, i tylko te bym polecił. ;) Taksy są bardzo dobre szczególnie, gdy weźmiemy pod uwagę ich cenę, a w promo jak były za 650 zeta, to już w ogóle. 😎👍

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
15 minut temu, neonlight napisał:

Ja tam generalnie mam w głębokim poważaniu pomiary, dopóki słuchawki mi grają dobrze, to co mi po słabych pomiarach, to samo ze wzmakami lampowymi. 😉 A akurat K7XX są najbardziej zbalansowane/uniwersalne z serii 6 i 7 imo, i tylko te bym polecił. ;) Taksy są bardzo dobre szczególnie, gdy weźmiemy pod uwagę ich cenę, a w promo jak były za 650 zeta, to już w ogóle. 😎👍

Kwestia podejścia. Ja lubię mieć czysty dźwięk i jak niczego w paśmie mi nie brakuje, ani mnie nie kuje. Dlatego w zdecydowanej większości moje osobiste subiektywne odsłuchy pokrywają się z tym co mogę odczytać na wykresie. On nie mówi całej historii, ale szybko wskaże potencjalne problemy, a tych w K7XX jest dla mnie za dużo. Nie przeczę, że subiektywnie mogą się podobać. Może nawet ja bym w nich coś ciekawego usłyszał, ale na koniec dnia pewnie byłoby "meh..." i wróciłbym do jakiegoś pewniaka, a jest kilka takich modeli na rynku. :)

Edytowane przez MrBrainwash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
20 godzin temu, Wuja_ napisał:

A jak w porównaniu z polecanymi przez Was HF580 i  HE400se prezentowałyby się AKG 712 Pro?

HE-400se nie znam, ale mam dwie pary hifimanów o podobnej tonalności i właściwościach no i muszę powiedzieć, że po EQ to prawdziwe HiFi. :) ale czy się spodoba to zależy... HF580 mają inną prezentacje i grają trochę masywniejszym dźwiękiem, wszystkie mi się podobają, ale ja preferuje i tak dynamiki dlatego HF580 są na wylocie. Szkoda mi ich, ale dopóki nie wychoduje sobie więcej głów z uszami do słuchania to  chcę jakoś ograniczyć ilość par. Na moją decyzje wpływa też fakt, że nie mogłem do nich znaleźć presetów EQ. Gdybym takie znalazł to być może cofnąbym decyzję. :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
W dniu 14.07.2021 o 19:14, neonlight napisał:

Taksy są bardzo dobre szczególnie, gdy weźmiemy pod uwagę ich cenę, a w promo jak były za 650 zeta, to już w ogóle.

rozumiem że kiedyś tam była taka promocja na nie? Obecnie jest tysiak :P chyba że coś źle patrzę to daj jakiś tip jak to zobaczyć taką promocję :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
8 minut temu, kamil_jarmusik napisał:

rozumiem że kiedyś tam była taka promocja na nie? Obecnie jest tysiak :P chyba że coś źle patrzę to daj jakiś tip jak to zobaczyć taką promocję :D 

Używkę można dorwać taniej. ;)

 

A tak wracając. Suchałeś Sundar? Bardziej Ci się spodobały? Sundary można jakoś tam uznać za lepsze, ale też wyjdą dwa razy drożej, a różnica w dźwięku nie jest tak przepastna powiedziałbym, że dużo mniejsza niż dwókrotna lepszość, Taksom też w sumie nic nie brakuje i mogą się podobać. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
17 minut temu, kamil_jarmusik napisał:

rozumiem że kiedyś tam była taka promocja na nie? Obecnie jest tysiak :P chyba że coś źle patrzę to daj jakiś tip jak to zobaczyć taką promocję :D 

 

W dniu 14.07.2021 o 19:14, neonlight napisał:

 Taksy są bardzo dobre szczególnie, gdy weźmiemy pod uwagę ich cenę, a w promo jak były za 650 zeta, to już w ogóle.

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
41 minut temu, MrBrainwash napisał:

A tak wracając. Suchałeś Sundar? Bardziej Ci się spodobały? Sundary można jakoś tam uznać za lepsze, ale też wyjdą dwa razy drożej, a różnica w dźwięku nie jest tak przepastna powiedziałbym, że dużo mniejsza niż dwókrotna lepszość, Taksom też w sumie nic nie brakuje i mogą się podobać.

 

Takstary jak najbardziej mogą się podobać ale perspektywa noszenia przez 2-3h non stop 0,5 kg na głowie trochę mnie niepokoi.

Z HF 580 miałem wrażenie, że instrumentarium brzmi bardziej naturalnie, żywo. Wydaje się, że konstrukcja też bardziej na plus.

HiFiman 400se zyskiwało za to na wokalach i było wygodniejsze.

Sundara brzmiała jakby wyciągała z obydwu ww. sprzętów to co najlepsze - ale też akurat Sundarów słuchałem najkrócej.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

W tym tygodniu muszę ostatecznie zdecydować się, czy zostawiam Sundarę. Słuchawki bardzo mi się podobają, ale mam jeszcze trochę wątpliwości co do ich napędzania.

 

Czytałem, że Sundary rozwijają skrzydła przy dużej mocy wzmacniacza. Bez zabawy equalizerem IFI Zen Dac daje wg mnie radę, a już na pewno przy włączonym trybie "power match".

Przy jednak zastosowaniu equalizera (ustawienia oratory do harman target curve) i preampilfikacji na poziomie -5 do -7 DB wydaje się, że przydałoby się trochę więcej mocy, bo pokrętło DACA jest już ustawione na ok. 75% maksymalnej głośności.

 

Czy zmiana kabla słuchawkowego na zbalansowany i jednocześnie przeskok z 230 mW przy 32 Ohm; 3,3V przy 600 Ohm na 330 mW przy 32 Ohm; 6,6 V przy 600 Ohm da już odczuwalną różnicę?

 

A jeżeli to nadal byłoby za mało, to czy dorzucenie do tego zestawu IFI Zen Cana ostatecznie rozwiązałoby problem niedostatku mocy dla prawidłowego napędzenia i wysterowania słuchawek nawet przy equalizacji? (nie zamierzam wymieniać IFI Zen Daca na inny sprzęt).

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności