Skocz do zawartości

Sony Ericsson K750i Vs Ipod Shuffle 1gen


maba

Rekomendowane odpowiedzi

beginning

 

Niedawno przyszła mi do głowy myśl, aby bezpośrednio porównać odtwarzacz przenośny z odtwarzaczem umieszczonym w telefonie.

Jak wiadomo, funkcja odtwarzania muzyki w telefonie wciąż uznawana jest jako "dodatek do reszty bajerów".

Ale czy rzeczywiście jest to tylko mało znaczący dodatek, który od razu odrzucamy twierdząc, że jest bezużyteczny?

 

Po przeciwnych stronach porównania stanęły dwa urządzenia:

  • Sony Ericsson K750i - telefon który dzięki swojej cenie, a przy tym bardzo dobrym wbudowanym aparacie z AF czy też świetnej baterii stał się popularny. Ale czy tylko dzięki aparatowi warto go kupić?

  • iPod Shuffle 1gen - znany wszystkim, potocznie nazwany "szufelką" odtwarzacz firmy Apple. Mały, ładny i tani, tak można go w trzech słowach opisać. Szufelka nie posiada wyświetlacza, ale rekompensuje świetnym brzmieniem, przez większość uważany jako najładniej grający iPod, a na pewno zupełnie inaczej..

superficial comparison

Chciałem, naprawdę.. Uwierzcie, że chciałem obiektywnie porównać te dwa różne 'odtwarzacze'.

Niestety, brak odpowiednich słuchawek oraz (przede wszystkim) świetnego słuchu nie pozwolił mi konstruktywnie ocenić, dlatego będzie to czysto subiektywna ocena.

 

K750i gra odrobinę inaczej od Szufelki, i to jest ‘namacalne’ od razu. Ma gorszą, mniej czystą górę i minimalnie inną barwę. Wydaje mi się, że shuffle lepiej oddaje przestrzeń i głębię.

Ipod w tym wypadku jest bardziej muzykalny, ciepły i bardziej bezpośredni od wbudowanego odtwarzacza w telefon.

 

Szum w Szufelce jest mniej uciążliwy. W przypadku K750i cała elektronika skupia się w niesamowicie małej obudowie - pamiętajmy, że to trzy urządzenia w jednym, tak więc nie ma możliwości żeby nic nie szumiało.

Szum ten słychać, ale dla mniej wprawionego ucha będzie on raczej trudny do ‘namacania’ 

 

Natomiast EQ w "słuchawce" przydaje się niesamowicie, i co najważniejsze - działa!

Po minimalnym podbiciu dołu i góry pasma dźwięk staje się pełniejszy i co najważniejsze, przyjemniejszy.

W sumie mamy pięć standardowych ustawień EQ (z czego najfajniejszym wydaje się być funkcja Mega Bass) oraz jedno swoje, ustawione według własnych potrzeb.

 

Shuffle jest wyraźnie głośniejszy od K750i, ale to chyba oczywiste, w końcu to jeden z najgłośniejszych odtwarzaczy flashowych na rynku.

 

Niestety, po wejściu na scenę większej ilości instrumentów SE wyraźnie zaczyna się gubić, dźwięk zlewa się.

Uważam to za największą różnice pomiędzy tymi odtwarzaczami, oraz wadę którą od razu wyczujemy słuchając szczególnie muzyki elektronicznej. Dla niektórych może być to niedopuszczalne, dlatego też nie polubią odtwarzacza w K750i. Jednak przypominam ciągle, że to tylko (a może ‘ażâ€™ ;) ) telefon.

 

summary

Podsumowując, miło zaskoczyłem się dźwiękiem wydobywającym się z K750i. Biorąc pod uwagę iż to tylko telefon, można rzecz, że gra świetnie!

Śmiem twierdzić, że dźwięk w K750i jest ciekawszy i przyjemniejszy niżeli w budżetowych odtwarzaczach Sandiska, a już na pewno Creative!

 

k750i as alternative source

 

Uważam, że opisane przeze mnie drobne różnice dźwiękowe, w głośnym otoczeniu nie będą tak dokuczliwe a nawet nie będą słyszalne!

Skłony jestem napisać, że odtwarzacz w SE będzie się idealnie spisywał jako alternatywa.

Szczególnie docenimy go wtedy, kiedy będziemy woleli zabrać ze sobą jedno urządzenie zamiast dwóch.

 

SE K750i nie tylko świetnie się sprawdza jako telefon i aparat, ale także jako odtwarzacz, tam gdzie na pierwszym miejscu stoi wielkość a nie jakość :D

 

Zaznaczam raz jeszcze, że cała opinia jest czysto subiektywna.

DSC00858.JPG

DSC00860.JPG

DSC00861.JPG

DSC00863.JPG

DSC00868.JPG

DSC00870.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

radio?

 

Generalnie radio w K750i działa.. Nie będę ukrywał iż to tylko zbędny dodatek.

 

Porównałem je z radiem z ifp 795. Chociaż warto dodać, że miejsce w którym je testowałem najlepsze pod względem odbioru radia nie są, dlatego też nie będzie do końca obiektywny.

 

Odbiornik z SE wyszukał cztery stacje, kiedy ifp znalazł ich sześć.

Z dodatkową anteną było odrobinę lepiej - w telefonie było już sześć stacji, w ifpie było ich osiem.

 

Radio w 750tce gra poprawnie, lecz bez większych rewelacji. Bardzo mocno szumi co skutecznie uniemożliwia czerpanie przyjemności ze słuchania audycji.

Raczej nie gubi fali. Warto dodać, że radio posiada funkcję AF, a więc automatycznie przełącza się na inną częstotliwość przy słabym sygnale, jak to działa? Niestety nie było mi dane tego nigdy sprawdzić.

 

Podsumowując, radio z K750i w porównaniu do ifpka gra źle. Znajduje mniej fal, i nawet przy siedzeniu często szumi.

Całkiem możliwe, że na mieście, gdzie sygnał jest lepszy będzie odbierać znacznie lepiej.

Jednakże dalej uważam, że w telefonie to zbędny dodatek i wolałbym zamiast tego radia lepsze słuchawki albo 1,2mp więcej w aparacie ;)

radio.JPG

radio2.JPG

radio3.JPG

radio4.JPG

radio5.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsumowując, miło zaskoczyłem się dźwiękiem wydobywającym się z K750i. Biorąc pod uwagę iż to tylko telefon, można rzecz, że gra świetnie!

Śmiem twierdzić, że dźwięk w K750i jest ciekawszy i przyjemniejszy niżeli w budżetowych odtwarzaczach Sandiska, a już na pewno Creative!

 

Oj trochę przesadzasz: dla mnie lepszy dźwięk jest w Sansie (testowane na mx400).

Telefon nie jest zły ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj trochę przesadzasz:) Miałem 3 miesiące K750i i dla lepszy dźwięk jest w Sansie (testowane na mx400).

Telefon nie jest zły ale i tak sie go pozbyłem;)

Dźwięk Sansy kompletnie mi się nie podoba. Zresztą zaznaczyłem, że to czysto subiektywna ocena :)

 

A jakiej przejściówki używasz do słuchawek? Większość tego na allgro jest tylko mono...

Niestety mam jakąś z allegro za trzy złote.. oryginalnej nie znalazłem nigdzie. Ale jest to stereo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez bym go nie stawial dzwiekowo nad sansa :)

Ale zgadzam sie ze telefon jest niczego sobie, oferuje calkiem spore "mozliwosci". Oczywiscie jesli ktos lubi takie multimedialne ustrojstwo ;)

 

@White Haven Moze miales pecha i trafiles akurat na mono. Moj kolega kupil najtansza jaka byla dostepna na allegro i dawala dzwiek w stereo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację z tą alternatywą. Przyzwoicie grające telefony można z powodzeniem używać w mieście (autobusy, tramwaje, spacer do szkoły/pracy przez ruchliwe, głośne miasto), czyli tam gdzie nie zależy nam na jak najlepszej jakości (ale bez przesady w drugą stronę), ponieważ i tak jej nie dostrzeżemy (w takich warunkach za bardzo na muzyce się nie skupiamy). Ponoć nieźle k750 gra na epkach.

A do tego mniej wypchane kieszenie :)

 

Oczywiście w zaciszu domowym czy spokojniejszym miejscu wyjdą braki dźwiękowe telefonu, no ale tam to powinno już na nas czekać inne źródło dźwięku :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Epy mają zbyt dużo basu. Możliwe, że wystąpiłby problem z jego zmniejszeniem.

Pozatym epy wcale nie grają ładniej od cresynów. Poza większym basem i lepszym tłumieniem, nie mają nic ciekawego do zaprezentowania, IMHO ;)

 

Uważam, że k750i z lepszymi słuchawkami zagrałby jeszcze lepszym i pełniejszym dźwiękiem ^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna recenzja ;). Czytając ją widzę, że mamy bardzo podobne odczucia, dotyczące tego telefonu. Właściwie nie ma tam zdania, z którym bym się nie zgodził- SE brzmi (IMO) zdecydowanie lepiej od Creativa (MuVo TX, Zen V) a nawet od Sansy (M240, C140- tylko tych miałem okazję słuchać).

Co do radia, to jest tak jak opisał mamba- jest raczej słabe. Mieszkam w Warszawie, a mimo to podczas np. jazdy autobusem pojawiają się mocne szumy.

Obsługa odtwarzacza jest wygodna- możemy bez problemu nim sterować, nie wyjmując telefonu z kieszeni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W prawym boku są dwa przyciski do głośności. W trybie muzyki przytrzymany jeden z nich przechodzi do kolejnego/poprzedniego utworu. Po drugiej stronie jest play/pause. W łatwy sposób można zatrzymać/wznowić muzykę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uzywam SE k610 i moge powiedziec, ze jako odtwarzacz mp3 tez daje rade. Przed chwila porownywalem go bezposrednio z T10 na tych samych utworach i te roznice, ktore wylapalem wzgledem irivera to wyeksponowana srednica, mniej szczegolowa gora i gorsza przestrzen. Kolega kupil tydzien temu k750 to w najblizszym czasie sprawdze czy sa jakies roznice w brzmieniu. Generalnie telefonik zjada takiego muvo pod wzgledem dzwieku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Porównojac odtwarzacz w K750i (wgrane sterowniki dzwieku od W800i - podobno cos daja) z Sansa E130 na sluchawkach sennheiser HD201 powiem tak:

 

Wg mnie sansa gra lepiej i fajniej sie tego slucha. W k750i na pierwszy plan wyeksponowana jest gora i dol brakuje srodka, dziwiek mi sie nie podoba zbytnio. Góra jest zbyt metaliczna.

Sansa zas w porownaniu do ww odtwarzacza gra bardziej stonowanym dzwiekiem jest mniej sopranu zas wiecej srodka, mi np to bardziej odpowiada bo dziwek wydaje sie naturalniejszy i lepiej wpada w ucho.

 

A po zabawie EQ to juz w ogóle wygrywa sandisk... Takie jest moje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy gdzieś w Polsce można kupić oryginalną przejściówkę słuchawkową Sony Ericsson (bez zestawu słuchawkowego)?

 

Drugie pytanie: Które zestawy słuchawkowe z tej kategorii są oryginalne: http://allegro.pl/4877_sony_ericsson.html ?

Pewnie więcej niż kilka aukcji się nie znajdzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Oj ;) nie znacie sie widze na mocy muzycznej K750. Jest tyle modyfikowanych sterowników co w połączeniu z podbitymi korektorami daje dużo lepszy dźwięk nawet na przejściówce stereo za 3 zł ;D Ale i tak nadaje sie tylko na alternatywe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności