Skocz do zawartości

Crossroads Mylarone X3


wojt_bb

Rekomendowane odpowiedzi

A ten UE fit kit też z jabena tak? Ile on kosztuje, bo w cenniku nie widzę... Co byście bardziej polecali XB czy X3?

ue fit kit zamawiam stąd => http://www.discountheadphones.com/, tylko kupuje od nich przez ebay. co do x3 vs xb to mi bardziej podeszly x3, tansze, grają neutralniej, bo z mniejszym basem, do tego ładniejsze ;)

 

czy niedostępność i egzotyczna przesyłka z Singapuru sprawia ich pożądanie.

huh? mam nadzieje że nikt nie podchodzi do tego w ten sposób... ja zdecydowanie wolałbym je kupować w polsce, mieć szybki serwis i dostępność dla każdego, przecież dalej grałyby rewelacyjnie, a to skąd są nie ma wg mnie najmniejszego znaczenia.

 

Co przemawia za wyższością X3 nad CX300. Czy są np. trwalsze, bardziej wygodne.

trwalsze nie są, a wygoda zależy wg mnei od tipsów, teraz do crossroads'ów dodają już lepsze tipsy i pewnie sa podobnej jakości do tych z sennhesier'a.

 

Pozdrawiam liderów tematu wojt_bb i KHRoN-a oraz wszystkich czytelników :rolleyes:

żaden ze mnie lider tematu, po prostu mam czas i możliwość pomocy przy zakupie bo nie każdy ma konto czy karte kredytową/internetową, póki nie zaczne (ostro ;)) studiować bede sie starał zaopatrywać was w te (caaałkiem niezłe wg mnie) słuchaweczki.

 

Na stronie Jabena pojawiły się też droższe słuchawki. Czy są lepsze od X3

kupić online można tylko to co jest na stronie, a tam królują crossroads'y :) pewnie chodzi ci o beyerdynamic'i ale nie sądze żeby grały lepiej, reszta to już nie doki.

 

CZy H3xx będzie jeszcze bardziej szumiał na X3.

zależy na czym słuchałeś wcześniej, bo na dokach bedzie słychać bardziej prace dysku niż sam szum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Ja sie zaczynam coraz bardziej przekonywac do tych sluchaweczek.

Tylko musze skombinowac jakies lepsze silikony do nich.

 

Bo nawet te najmniejsze sa dla mnie niewygodne. W EP-630 byly fajne waskie. Moze gdzies uda mi sie wyhaczyc ;]

 

No i kwestia szumu przy T60. Moze uda mi sie gdzies dorwac jakas druga czesc z regulatorem glosnosci od modulowych sluchawek.

 

Poki co jest ok ale tylko tak dlugo jak dlugo nie zaczne majstrowac przy Eq - wtedy szum rosnie.

 

Oczywiscie nie ma to nic wspolnego z tym konkretnymi sluchawkami tylko z dokami ogolnie ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i kwestia szumu przy T60. Moze uda mi sie gdzies dorwac jakas druga czesc z regulatorem glosnosci od modulowych sluchawek.

Poki co jest ok ale tylko tak dlugo jak dlugo nie zaczne majstrowac przy Eq - wtedy szum rosnie.

Oczywiscie nie ma to nic wspolnego z tym konkretnymi sluchawkami tylko z dokami ogolnie ;]

w kwestii szumu T60, to byłbym skłonny raczej stwierdzić, że to właśnie sam player szumi, a dobre słuchawki obnażają jego wadę(szum) :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ue fit kit zamawiam stąd => http://www.discountheadphones.com/, tylko kupuje od nich przez ebay. co do x3 vs xb to mi bardziej podeszly x3, tansze, grają neutralniej, bo z mniejszym basem, do tego ładniejsze ;)

 

A jak oceniasz przydał się czy mogłeś go sobie odpuścić - tylko szczerze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja UE Fit Kit odsprzedałem w całości. Po któtce:

- tipsy silikonowe - najwygodniejsze, dźwięk jaśniejszy niż końcówek Crossroads, anemiczny bas

- bi-flange - kompletnie nie dla mnie kształt, brak basu, ogólnie blado

- pianki comply - świetny bas i średnica, w ogóle najlepszy dźwięk pewnie dlatego, że uszy nie będą w nich tak zassane jak w końcówkach silikonowych. Niestety komfort tragiczny - szorstkie i gniątą krawędziami w uchu. Bilans przyjemności mimo dobrego dźwięku ujemny ze względu na wygodę noszenia

 

Za 27zł z przesyłką można zaryzykować z ebay'a, bo to kwestia budowy uszu. Ja używam stockowych S-ek CrossRoads, ale to zasysanie daje mi w kość coraz bardziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety komfort tragiczny - szorstkie i gniątą krawędziami w uchu. Bilans przyjemności mimo dobrego dźwięku ujemny ze względu na wygodę noszenia

 

Tu się zgodzić nie mogę,dla mnie pianki są bardzo wygodne więc wyraźnie zależy to od człowieka;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No.. mialem troche czasu by potestowac X3 ;]

 

Generalnie jesli chodzi o uzytek domowy to wole px100. X3 przy cichym sluchaniu (5/40) bardzo slabo odtwarzaja wysokie tony.. slychac glownie lekko zamulony srodek i malo energiczne uderzenia basu. Tak wiec do lozka czy w spokojnym domu wieczorem puszczenie ulubionej balldady czy spiewu wielorybow mija sie zupelnie z celem.

 

Za to gdy wyjdziemy na ulice i podkrecimy conajmniej do 12/40 sluchawki pokazuja zabki ;] Od razu gora staje sie bardziej wyrazista a srodek wylania sie smialo znad mulu ;] Poza tym mozemy wtedy juz podbic niskie tony nie bojac sie o szum z EQ i gdy mamy ochote porozkoszowac sie glebokim, ciezszym basem (cos co normalnie na t60 ciezko jest wyprodukowac), do tego ukazuje sie ciekawa srednica, mogaca konkurowac z ta z px100 no i izolacja. Generalnie jako sluchawki na miasto dla mnie idealne do t60.. mialem jednak nadzieje, ze bede mogl sprzedac teraz domowe px100 ale widze, ze niestety nie ma szans ;]

 

A i odkleila mi sie lewa sluchawka wzdluz kolorowego paska.. juz chcialem kleic ale zobaczylem ze starczy ja przykrecic ruchem obrotowym i trzyma sie mocno - tam gwint jest czy co? ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gwint?Może i jest,ja wolałem polać kropelką ;]

Co do XB-jak dla mnie za słabe detale,coś,co na HD 555 słychać głośno i wyraźnie,na xb jest bardzo stłumione,czasem nie słychać niektórych motywów lub są one bardzo ciche.Wiem jedno-jak mi crossroadsy padną to już się nie bawię w słuchawki do playera bo się tylko zawiodę,lepiej kupić sprzęt stacjonarny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No trzeba to przyznać, produkty firmy crossroads nie należą do najwytrzymalszych. W mojej lewej x3 przy próbie czyszczenia odkleiło się to srebrne kółeczko co jest po tipsem. Można to na jakimś kleju chwycić? Trzyma się jakoś, ale boję się, że w każdej chwili może wypaść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby sprzet przenosny, gral jak wysokiej klasy stacjonarny, to ten dugi stracilby sens istnienia ;]

Mi tam dzwiek X3 w pelni wystarcza na miasto- mam tylko nadzieje ze sie szybko nie rozpadna. W razieczego pozostaje Singapurska gwrancja ;]

ktora polega na mailu - "Shit Uncle wilson - my X3 broke today. I'm sending the broken pair for a replacement" i czekaniu :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

juz dawno nikomu niesprawnych nieodeslali, totez sadze ze sie uporali z tym problemem ... te najpierwsiejsze x3 chyba najlepsze ;p moje walcza ostro i nic sie im niedzieje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi dziś rano prawa słuchawka się rozkleiła. Ba, nawet zauważyłem że jest peknięta. Kupiłem w kiosku klej i w budzie ją skleiłem. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam te z "pierwszej serii" i właśnie dopadło mnie owe rozklejenie. Jakoś chwyciłem na tych resztkach kleju co tam był. Niestety coś czuję, że słuchawki nie grają z równą głośnością. Muszę poprosić kogoś, żeby mi pomógł w teście na ślepo. Chociaż ktoś tam kiedyś pisał, że możliwe jest nie równe granie słuchawek, więc już sam nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Carlos, spróbuj pomóc sobie w testowaniu "nierównego grania" tym:

http://blog.khron.net/2007/09/01/khron_z_a...preview_relase/

 

jak się uda dojść do jakiegoś wniosku to dobrze, jak się nie uda to napisz dlaczego mogło się nie udać - może zmodyfikuję jakoś ten test ;]

 

> możliwe jest nie równe granie słuchawek

 

z praktycznego punktu widzenia jest to możliwe, ale NIE JEST to stan normalny, oznacza to po prostu że są one uszkodzone/niesprawne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś w pociągu przy wyciąganiu lewej słuchawki średni tips z UE fit kita został mi głęboko w przewodzie słuchowym (czy jak to się nazywa).Z trudem wyciągnąłem tipsa ale musiałem sobie zadać spory ból i nadal mnie ucho boli.Sam nie wiem czy to wina słuchawek czy tipsów...wiem jedno-narazie olewam dokanałówki.

Druga sprawa-lewa słuchawka już się daje kręcić więc niedługo będę musiał ją skleić.Ogólnie crossroadsy to syf...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności