Skocz do zawartości

Tak Wiele Za Tak Niewiele - Pentagram Vanquish R Touch


NimnuL

Rekomendowane odpowiedzi

Ten playerek będzie miał też test w najbliższym CD-Action i jest porównany z VTec PRO P640 i z tego co wiem jednak ten drugi wygrywa ;)

 

Przy okazji dodam też, że w czerwcu / lipcu MPMan będzie też wprowadzać ten model do swojej oferty (pod nazwą TK24). A co ciekawe wiem, że jedna z firm w Polsce wprowadzi ten ten model.. ale już nieco nowszy czyli w wersji z głośnikiem :)

 

Wiec generalnie rynek low-endu się nam rozwija. Ale i tak jakoś tam się ciesze, że produkty teclasto-podobne trafiają do nas także w niezmienionej formie dzięki VTec PRO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie konczy sie zywotnosc mojej sansy e130(pada kolko od glosnosci), po przeczytaniu recki na TwojePC chcialem wciagac tego Pentagrama. Ale zazyles mnie Ksy z tym Vtec'iem - ze specyfikacji sprzecik lepszy od tego pentagrama.

NimnuL skoluj go od dystrybutora i wrzuc druga recke na TwojePC bo nie wiem czy go brac czy tego pentagrama czy Vtec :)

 

Dzwiek ktory daje sansa e130 ze sluchawkami Sony MDR-EX71SL w zupelnosoci mnie zadowala, powiedzcie ze po podlaczeniu tych sonek do Pentagrama lub Vteca moge sie spodziewac czegos podobnego lub lepszego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te dwa odtwarzacze różnią się czymś oprócz nazwą firmy?

Tak

 

VTec PRO P640 to oryginalny Teclast T29 , oparty o koreanski chipset Telechipsa

TCC770 ( identyczny jest w Cowonie U3 lub Samsungu K5) i DAC/codec brytyjskiego

Wolfsona >> http://forum.mp3store.pl/index.php?showtop...t=0&start=0

 

A Pentagram Vanquish R Touch to "budżetowa " wersja tego playera

oferowana przez Teclasta jako produkt OEM różnym pomniejszym sprzedawcom -

Zamiast importowanych chipów , zastosowano w nim tańszy chiński

mikrokontroler Rockchips RK-2008. ( jest to jeden zintegrowany chip razem DAC-iem

i wzmacniaczem słuchawkowym )

 

Dlatego VTec PRO P640 oprócz tego że oferuje lepszą jakość dzwięku niż

Pentagram Vanquish R Touch obsługuje też FLAC , ogg i ma nawet

lepszą autonomię przy takiej samej baterii- SoC Telechipsa jest po prostu

mniej prądożerny

 

Można więc powiedzieć że jedyna rzecz identyczna w obu playerach to obudowa

i ekran LCD , hardware i platforma software`owa na której oba te odtwarzacze

pracują jest zupełnie odmienna

 

Blizniaczym playerem Pentagram Vanquish R Touch będzie natomiast

także sprzedawany w mp3store MPMan CS200 - to tez jest wersja

OEM T29 oparta o ten sam co w Pentagramie chipset Rockchipsa .

Różnice pomiedzy MPMan CS200 a R Touch są więc pewnie kosmetyczne

i ograniczają się na przykład do nieco zmienionego wyglądu menu

, czy braku " arabesek" wokół joya . :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te dwa odtwarzacze różnią się czymś oprócz nazwą firmy?

Można więc powiedzieć że jedyna rzecz identyczna w obu playerach to obudowa

i ekran LCD , hardware i platforma software`owa na której oba te odtwarzacze

pracują jest zupełnie odmienna

 

Blizniaczym playerem Pentagram Vanquish R Touch będzie natomiast

także sprzedawany w mp3store MPMan CS200 - to tez jest wersja

OEM T29 oparta o ten sam co w Pentagramie chipset Rockchipsa .

Różnice pomiedzy MPMan CS200 a R Touch są więc pewnie kosmetyczne

i ograniczają się na przykład do nieco zmienionego wyglądu menu

, czy braku " arabesek" wokół joya . :)

 

Tu się trochę mylisz. Zarówno Teclast T29 jak i OEMowy mpman cs200 mają ekranik 2". Pentagram R touch to już natomiast Teclast C260(nie jestem pewien czy ten model w ogóle jest robiony na podzespołach Telechipsa, czy istnieje tylko jedna wersja na Rockchipsie.), z większym 2,4" ekranem i brakiem nie tylko "arabesek" ale też samego joy'a. Z tego co Ksy wrzucał na forum pod marką mpmana też ma się pojawić ten model, bodajże jako TK24.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu się trochę mylisz. Zarówno Teclast T29 jak i OEMowy mpman cs200 mają ekranik 2". Pentagram R touch to już natomiast Teclast C260(nie jestem pewien czy ten model w ogóle jest robiony na podzespołach Telechipsa, czy istnieje tylko jedna wersja na Rockchipsie.), z większym 2,4" ekranem i brakiem nie tylko "arabesek" ale też samego joy'a. Z tego co Ksy wrzucał na forum pod marką mpmana też ma się pojawić ten model, bodajże jako TK24.

 

Masz rację @Wtd - mój błąd :)

 

Pentagram R Touch to nie OEM-owy Teclast T29 jak MPMan CS200

, tylko OEM-owy Teclast T-260 - który istotnie od początku miał tylko

jedną wersję opartą o SoC Rockchipsa RK2608 .

 

( jest też odmiana Teclast T-280 ten sam SoC Rockchipsa RK2608A ale

z dodanym codeciem Wolfsona WM8750 )

 

T 260 ma oprócz większego ekranu dodany slot MicroSD ( Pentagram R Touch

ma go oczywiscie również ) .Z kolei w T 280 na slot kart pamięci po rozbudowaniu

playera o dodatkowy codec Wolfsona zabrakło już miejsca

 

Reasumując rodzina Teclasta i pochodnych playerów OEM wygląda tak:

 

Teclast T 29 > Telechips TCC770 + Wolfson WM 8750S /ekran 2 cale > sprzedawny w polsce jako VTec PROP640

MPMan CS200 > wersja OEM Teclasta T 29 > Rockchips RK2008 /ekran LCD 2 cale

Teclast T 260 > Rockchips RK2008 / ekran 2.4 cala/ micro SD > sprzedawany w Polsce jako Pentagram R Touch

Teclast T 280 > Rockchips RK2008A + Wolfson WM 8750S /ekran 2.4 i > w Polsce nie sprzedawany

Teclast T 39 > Telechips TCC 8200 + Wolfson WM8978G/ 2.6 calowy touch screen >

w Polsce bedzie go sprzedawał pod swoją marką VTec PRO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reasumując rodzina Teclasta i pochodnych playerów OEM wygląda tak:

 

Teclast T 29 > Telechips TCC770 + Wolfson WM 8750S /ekran 2 cale > sprzedawny w polsce jako VTec PROP640

MPMan CS200 > wersja OEM Teclasta T 29 > Rockchips RK2008 /ekran LCD 2 cale

Teclast T 260 > Rockchips RK2008 / ekran 2.4 cala/ micro SD > sprzedawany w Polsce jako Pentagram R Touch

Teclast T 280 > Rockchips RK2008A + Wolfson WM 8750S /ekran 2.4 i > w Polsce nie sprzedawany

Teclast T 39 > Telechips TCC 8200 + Wolfson WM8978G/ 2.6 calowy touch screen >

w Polsce bedzie go sprzedawał pod swoją marką VTec PRO.

 

Hymm czyli ten VTEC PRO MP640

http://www.vtec.com.pl/content.php?mod=vie...ang=pl&p=p1

To nie jest prawdyiwz Vtec Pro ?

 

Nie orientujesz sie kiedy bedzie dostepna wersja z 2,6 cala ekranem i najlepsza jakoscia dzwieku (wedlug The pGo) ? Jak ona sie bedzie nazywala? Samo Vtec Pro ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O! Zaskoczyliście mnie tak dużą ilością odpowiedzi.

 

furius - VTec-a powinienem mieć niebawem, KSY mi obiecał :-)

Według mnie dźwięk będzie zbliżony do tego z Sansy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teclast T260 "budżetowy" tylko bez logo Pentagramu to można kupić i na allegro i nie wiem czy nie taniej.

 

Dokładnie ta sama budżetowa wersja pojawi się też w ramach MPMana. I będzie to dokładnie to samo tylko z logiem MPMana a nie Pentagramu.

 

A trzeci to będzie VTec z serii (nie)PRO ;) tyle, że VTec wprowadzi nowszą wersje z budowanym głośniczkiem i lekko poprawionym działaniem menu :)

 

 

 

NimnuL > staram sie właśnie załatwić, żebym Ci mógł wysłać jako MP3store i VTeca i mCODY :)

 

 

furius > z tego co pisał Bulbbo z temacie o T39, to pod marką VTec ma się on pojawić pod koniec czerwca. Może w połowie. A zwać się będzie V39 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teclast T260 "budżetowy" tylko bez logo Pentagramu to można kupić i na allegro i nie wiem czy nie taniej.

 

Dokładnie ta sama budżetowa wersja pojawi się też w ramach MPMana. I będzie to dokładnie to samo tylko z logiem MPMana a nie Pentagramu.

 

A trzeci to będzie VTec z serii (nie)PRO ;) tyle, że VTec wprowadzi nowszą wersje z budowanym głośniczkiem i lekko poprawionym działaniem menu :)

 

 

 

NimnuL > staram sie właśnie załatwić, żebym Ci mógł wysłać jako MP3store i VTeca i mCODY :)

 

 

furius > z tego co pisał Bulbbo z temacie o T39, to pod marką VTec ma się on pojawić pod koniec czerwca. Może w połowie. A zwać się będzie V39 :)

 

Potwierdzam VTec PRO V39 dostepny będzie pod koniec czerwca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teclast T260 "budżetowy" tylko bez logo Pentagramu to można kupić i na allegro i nie wiem czy nie taniej.

 

Dokładnie ta sama budżetowa wersja pojawi się też w ramach MPMana. I będzie to dokładnie to samo tylko z logiem MPMana a nie Pentagramu.

 

A trzeci to będzie VTec z serii (nie)PRO ;) tyle, że VTec wprowadzi nowszą wersje z budowanym głośniczkiem i lekko poprawionym działaniem menu :)

 

 

 

NimnuL > staram sie właśnie załatwić, żebym Ci mógł wysłać jako MP3store i VTeca i mCODY :)

 

 

furius > z tego co pisał Bulbbo z temacie o T39, to pod marką VTec ma się on pojawić pod koniec czerwca. Może w połowie. A zwać się będzie V39 :)

 

 

Poczekam na tego t39, ekranik 2,6 cala to jednak sporo wieksza powierzchnia niz 2 cale. Bedzie mi sluzyl takze do czytania, moze nawet jakis film sie od czasu do czasu w podrozy obejrzy :) Milo ze ma byc juz w czercu i milo ze dzwiek jakosci sansy. Ciekawe jaka bedzie cena 2 i 4 gb wersji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wracając do tematu, to jedno trzeba przyznać Pentagramowi, cały czas wmawia wszystkim, że mają dobre produkty (nie świetne, ale dobre) i bazują na tym co wypracowali sobie na innych produktach.

 

A realia są takie, że jeszcze żaden z ich odtwarzaczy, nie był produkowany przez nich :) A co lepsze, bawiłem się dwoma iiii.. daleko zero rewelacji. A "VIDEO" to szczerze nie polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności