Jump to content

Recommended Posts

Lepszy od UTWS1 i LC-BT2?

FiiO UTWS3 to nowy adapter Bluetooth typu True Wireless Stereo, który posiada interfejs Bluetooth 5.0 z obsługą kodeków AAC i aptX, wydajne etui ładujące oraz giętkie zausznice. Producent obiecuje wysoką funkcjonalność i czysty dźwięk.

Przetestowałem i doceniłem pierwszą wersję adaptera TWS od FiiO, czyli model UTWS1. Byłem zadowolony z jego możliwości, stabilnego działania i przede wszystkim dobrego brzmienia – zrównoważonego, bezpośredniego i w wysokiej rozdzielczości. Adapter okazał się być sukcesem, stanowiąc mocną alternatywę dla zewnętrznych urządzeń typu FiiO BTR3K czy EarStudio ES100. Nawet w połączeniu z tańszymi słuchawkami umożliwiał stworzenie zestawu o znacznie wyższej jakości dźwięku od typowych słuchawek TWS...

https://kropka.audio/test/wzmacniacze/fiio-utws3-recenzja/

spacer.png

• Like 3
  • Thanks 1

Bardzo dziękuję za recenzję. Zabrakło mi wrażeń z działania mikrofonów w zastosowaniu typowego prowadzenia rozmowy i oceny jakości przesyłanego dźwięku. Może warto się nad tym tematem pochylić skoro taka funkcja jest dostępna. Albo chociaż nagrać próbki, czego się można spodziewać?

Pozdrawiam

KiiT

• Like 1
16 godzin temu, KiiT napisał:

Bardzo dziękuję za recenzję. Zabrakło mi wrażeń z działania mikrofonów w zastosowaniu typowego prowadzenia rozmowy i oceny jakości przesyłanego dźwięku. Może warto się nad tym tematem pochylić skoro taka funkcja jest dostępna. Albo chociaż nagrać próbki, czego się można spodziewać?

Pozdrawiam

KiiT

Wspomniałem o tym krótko: Jakość połączeń jest dobra – słyszałem rozmówców bez zarzutu, a i oni nie narzekali na przekaz mojego głosu. Szkoda tylko, że w trakcie rozmów brakuje nasłuchu, nasz głos jest stłumiony, więc lepiej rozmawia się za pomocą tylko jednego modułu.

Właściwie nie miałem powodów do narzekania, dopytywałem rozmówców o przekaz mojego głosu i nie było zastrzeżeń, a często w przypadku zwykłych słuchawek TWS słyszę: "brzmisz cicho" czy "jak ze studni". Dało się też dogadać w trochę głośniejszych warunkach, otoczenie nie przeszkadzało. Tylko brak nasłuchu może być problemem, ale to też będzie zależało od tego, jak bardzo uszczelniają same dokanałówki. Nie każdy będzie narzekał, ale ja nie lubię rozmawiać, gdy kiepsko słyszę siebie/słyszę jedynie dudnienie spowodowane przewodzeniem kostnym.

Szkoda, że w aplikacji nie można aktywować nasłuchu, a znając FiiO to wsparcie jest raczej słabe i nie ma co oczekiwać nowych funkcji. Obawiam się, że tego ręcznego korektora też możemy nie zobaczyć, bo UTWS3 wyszedł już jakiś czas temu, a ja miałem go u siebie dość długo.

Edited by maciux

Dziękuję Maćku za test ! 

Zgadzam się z tym co piszesz. 

Na wielki plus UTWS3 zaliczam aptX. Stara rzecz ale jak widać w nawet drogich TWS nieobecna. Ja rozumiem strojenie i inne zabiegi. Ale używając tylko SBC i AAC czuję się jakbym zmuszany był do odsłuchu mp3 a nie flac (a kasa spora) i jakbym był podporządkowany Apple, które z uporem lansuje niską jakość dźwięku AAC choć było pionierem popularyzacji przenośnej muzyki ( iPody Video, Nano, Touch).

Skoro mały Hagibis X2 ma aptX HD to chyba Fiio UTWS5 :) powinno mieć to samo. Może ktoś napisze to na FB Fiio po angielsku lub ...chińsku :).

Jakiego Qualcomma powinny mieć wtedy adaptery ?

Edited by Lord Rayden
  • Like 2

Nie łudź się Lordzie, następnie będzie pewnie aptX adaptive lub jak chińskie firmy podejmą walkę z Hameryką HWA :)

• Sad 1
  • 2 weeks later...
W dniu 17.02.2021 o 09:43, maciux napisał:

Właściwie nie miałem powodów do narzekania, dopytywałem rozmówców o przekaz mojego głosu i nie było zastrzeżeń, a często w przypadku zwykłych słuchawek TWS słyszę: "brzmisz cicho" czy "jak ze studni". Dało się też dogadać w trochę głośniejszych warunkach, otoczenie nie przeszkadzało. Tylko brak nasłuchu może być problemem, ale to też będzie zależało od tego, jak bardzo uszczelniają same dokanałówki. Nie każdy będzie narzekał, ale ja nie lubię rozmawiać, gdy kiepsko słyszę siebie/słyszę jedynie dudnienie spowodowane przewodzeniem kostnym.

Szczerze mówiąc mnie brak nałluchu nie przeszkadza. Pierwsza rzecz jaką wyłączam w słuchawkach różnego pochodzenia. Czyli to chyba bardzo indywidualna kwestia, niemniej w ruchu na pewno zwiększająca bezpieczeństwo wiec warta promowania.

Bawię się już UTWS3 od jakiegoś czasu. Dziś doszedł mój prywatny set. To co mogę dodać w temacie pracy mikrofonów w trakcie połączenia to zgadam się z Twoimi wnioskami, jedyne co mogę dodać od siebie,  to że jednak sporo zbierają (w połączeniu z iPhone) odgłosów z tła. Pomimo podwojenia mikrofonów w stosunku do poprzedniego modelu, wiele nie dało. Moim punktem odniesienia jest praca mikrofonu w Poly 5200, Poly Focus, Logitech Zone Wireless Plus (ostatnio testuje). Wiem, że wszystkie te rozwiązania mają matryce mikrofonowe (i to na pałąku) ale generalnie pokazują co jest możliwe. Niemniej względem UTWS1 jest postęp, ale oczekiwałem większego progresu.

Ale głos jest czysty i dźwięczny.

Edited by KiiT