Skocz do zawartości

Upgrade po Dragonfly Red


Jarek1986

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

podpowiedzcie jakie combo dac/amp (najlepiej jeszcze z obsługą MQA) dobrze zagra z Audioquest Nightowl. Do tej pory korzystałem z  Dragonfly Red, ale część ułamanej wtyczki 3.5mm utknęła w gnieździe i nie nadaje się do użytku. Czy możecie zaproponować rozwiązanie, które brzmieniowo będzie podobne lub lepsze od REDa? Nie musi być przenośne.

Dodam, że jack będzie wymieniony na balans 4.4mm i dodatkowo do tego adapter na 3.5mm przez znanego Drutmistrza ;). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poleciłem ostatnio komuś kto miał red'a Sonata HD Pro. Dostałem taki feedback: "Moim zdaniem technicznie gra to lepiej niż Dragonfly Red tyle że dosyć jasno." 

 

Jeśli chcesz słuchać po 4.4 to któryś z nowych ibasso jest na tym samym dac'u tyle że podwójnym. Myślę, że też dobra opcja. No i cenowo dalej atrakcyjna propozycja. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



DC03 masz 3,5
DC04 masz 4,4 

Ten cirrus jest naprawdę fajny bo w nim większość obwodu jest w chipsecie i dzięki temu zyskuje stałe wysokie parametry przy mało skomplikowanej aplikacji. Jeśli ibasso celowo czegoś nie zepsuło to powinno to grać na podobnym poziomie co sonata i byś miał do kupienia w Polsce. Oczywiście Sonatę dalej polecam. Może gra "jasno" w porównaniu do reda  (choć myślę, że to tylko subiektywne odczucie, z powodu większej czystości i większej liniowości), ale ogólnie daje bardzo dobry czysty sygnał bez wyostrzenia. 

Jeśli masz Zen DACa to po co Ci drugie źródło jeśli nie musi być przenośne? I jaki masz budżet? Ogólnie  mógłbyś napisać więcej czego oczekujesz. Choć zapewne szukasz czegoś pod synergię, ale to najlepiej i tak samodzielnie sprawdzić. Teraz dużo sprzętów gra świetnie i różnice nie są jakieś kolosalne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Rafacio napisał:

Nie szkoda pieniędzy na coś co i tak zepsujesz? Bo skoro ułamałeś wtyczkę...

Przecież umyślnie jej nie złamałem., nie szarpałem, itd. Dziwnym zrządzeniem losu dwa tygodnie po wygaśnięciu gwarancji połowa wtyczki została w DF.

38 minut temu, MrBrainwash napisał:



DC03 masz 3,5
DC04 masz 4,4 

Ten cirrus jest naprawdę fajny bo w nim większość obwodu jest w chipsecie i dzięki temu zyskuje stałe wysokie parametry przy mało skomplikowanej aplikacji. Jeśli ibasso celowo czegoś nie zepsuło to powinno to grać na podobnym poziomie co sonata i byś miał do kupienia w Polsce. Oczywiście Sonatę dalej polecam. Może gra "jasno" w porównaniu do reda  (choć myślę, że to tylko subiektywne odczucie, z powodu większej czystości i większej liniowości), ale ogólnie daje bardzo dobry czysty sygnał bez wyostrzenia. 

Jeśli masz Zen DACa to po co Ci drugie źródło jeśli nie musi być przenośne? I jaki masz budżet? Ogólnie  mógłbyś napisać więcej czego oczekujesz. Choć zapewne szukasz czegoś pod synergię, ale to najlepiej i tak samodzielnie sprawdzić. Teraz dużo sprzętów gra świetnie i różnice nie są jakieś kolosalne. 

OK, sprawdziłem wątek i ten DC04 sprawia dobre wrażenie. 

Tak jak napisałeś, rozglądam się za czymś co zapewni synergię. Z tego co czytałem DFR był strojony pod Owle. Generalnie czegoś z dobrą sceną, separacją i detalem.
Budżet do 1600, mogą być używki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wejdź sobie tu: https://hifigo.com/collections/portable-1 i coś wybierz. I Sonata HD to raczej zły pomysł (miałem, to wiem). Do kupienia w komisie jest jeszcze Lotoo S1 w kilku cenach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

S1 to dość kiepski pomysł do AQ, do Lotoo raczej warto dobrać coś pokroju TH610.

DC04 bardziej się wpisuje graniem w NightOwle i bliżej mu strojeniem do Reda.

 

A jak nie musi być dongielek, to xDuoo XD-05 Plus albo Aune BU1 i już. Nie mają balansu, ale w AQ nie jest on specjalnie potrzebny, a liczy się dopasowanie źródła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aune z tego chyba będzie najlepszy. Ja w dongle iBasso nie wierzę, bo już nie raz się naciąłem na ich produktach. Ostatnim dobrym produktem iB był DX90, a potem już równia pochyła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności