Skocz do zawartości
  • 0

Słuchawki otwarte bez dudniącego basu do 600zł


Szczurov

Pytanie

Witam! 

Poszukuję słuchawek które mają dobry niski bas (czy to wogóle możliwe do uzyskania w otwartych słuchawkach?) Dobra, bliska średnica nawet kosztem sceny, wysokie niemęczące.

To co posiadam:

Fiio K5 Pro, Tidal Master

 

DT990 250Ohm - Za mało niskiego basu (pianino), mid bass (to ten punktowy, uderzający, dudniący?) przesłania średnicę i sprawia że przestaje skupiać się na tekście, zdecydowanie jest zbyt mocny., Zbyt ostre wysokie tony. 

 

Grado SR60 - Ogólnie coraz bardziej mi się podobają ale znowu  mało niskiego basu,. Niski komfort - po 1h nausznice uwierają, nigdy więcej tego typu padów. Ogólnie ideał słuchawki gdyby nie komfort, Przydałby się wariant wokółuszny jak DT990 - kupie odrazu. 

 

Akg k371 - Bardzo słaby komfort, nie do słuchania powyżej 30 minut. Dżwiękowo jest 9/10 ale trochę za dużo dudniącego basu, za mała scena, ŚWIETNA  ŚREDNICA. 

 

Planuje sprzedać Akg K371 i Fiio k5 pro na rzecz Ifi zen daca. Zastanawiam się nad sprzedażą Dt990 i kupieniem Dt880 ale nie wiem czy przeskok będzie duży. 

Ewentualnie sprzedać wszystko w pi*** i kupić sennki hd600/660 albo jakieś planary i do tego ifi zen daca + ew. zen cana. 

 

Sprawdzałem moje słuchawki na pc z płytą Msi b360m pro vd z realtekiem alc 887 i ten dżwięk bardzo mi sie podoba, bardziej niż ten z fiio k5 pro, jaki dac  dżwiękowo najbardziej jest do niej podobny? 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
8 godzin temu, Szczurov napisał:

Planuje sprzedać Akg K371 i Fiio k5 pro na rzecz Ifi zen daca

Lepiej posłuchaj przed zakupem, bo dla mnie Fiio jest lepsze od tego ifi, a poza tym bez posłuchania będziesz się miotał długo z tymi poszukiwaniami. Jak dla mnie wypróbuj K701/702 z elektroniką, którą już masz. Niekoniecznie ci podpasują, ale spróbować myślę warto.

Edytowane przez Rafacio
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jak Ci zależy na niskim basie, to HD600 i 660s możesz skreślić na starcie, DT880 są ogólnie w porządku, ale nie ma tam wypchniętej średnicy i wysokie też zaliczyłbym do tych pikantnych.

 

Ja bym poszedł w HD58X, ewentualnie coś starszego, typu HD545, 565, one grają pastelowo, przejrzyście i wyższy bas nie jest tak zaznaczony, jak w HD600.

 

HF580 również mogłyby Ci się spodobać, tylko problemem jest ich waga, dla mnie np. pod tym względem jest bardzo średnio.

 

Najpierw znajdź odpowiadające Tobie słuchawki, a później dobierz do nich tor, imo. ;)

 

 

8 minut temu, Robert73 napisał:

.. Dt880 i niski bas ? Zapomnij o tym , Dt990 mają go więcej .

No właśnie nie do końca, bo jest bardziej wyrównany i przez to subbas lepiej słychać. ;)

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

A Audio technica ad500x? 

 

 

Generalnie z tymi tonami to ja nie wiem czy do końca rozumiem. 

sub bas/wysoki bas czyli ten bliżej średnicy to ten uderzający, dudniący? A niski bas to ten mięsisty, fortepianowy? 

5 godzin temu, Rafacio napisał:

Lepiej posłuchaj przed zakupem, bo dla mnie Fiio jest lepsze od tego ifi, a poza tym bez posłuchania będziesz się miotał długo z tymi poszukiwaniami. Jak dla mnie wypróbuj K701/702 z elektroniką, którą już masz. Niekoniecznie ci podpasują, ale spróbować myślę warto.

Miałem je już kupować ale sie wyprzedały. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Subbas (niski bas) -> Midbas (środkowy) -> Wysoki bas -> przełom basu i średnicy -> niska średnica... itd. 

I teraz bardziej subiektywnie i empirycznie, bo muzycznego wykształcenia brak, w razie błędów poprawiajcie: Subbas raczej kojarzy mi się z odczuwaniem niż słyszeniem, budowaniem poczucia hmmm... "potęgi" i z pochodzeniem cyfrowym (albo przynajmniej tam jest go więcej objętościowo). Jak jest go za dużo, może dudnić (chociaż zależy to też bardzo od jakości samego sprzętu) Submarine - Kwizma, Billie Eilish - bad guy, utwory BLISS. Środkowy bas - to ten typowo łupiący bas. Jeżeli na źle nagłośnionej imprezie po uszach wali typowe *umcyk*, to właśnie to pasmo jest przewalone. Złej jakości może hmmm... buczeć. Im pełniejszy jest bas ulokowany bliżej średnicy, tym cieplej brzmią instrumenty, chociaż fortepian faktycznie potrafi zahaczyć i niżej. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
2 godziny temu, neonlight napisał:

Jak Ci zależy na niskim basie, to HD600 i 660s możesz skreślić na starcie, DT880 są ogólnie w porządku, ale nie ma tam wypchniętej średnicy i wysokie też zaliczyłbym do tych pikantnych.

 

Ja bym poszedł w HD58X, ewentualnie coś starszego, typu HD545, 565, one grają pastelowo, przejrzyście i wyższy bas nie jest tak zaznaczony, jak w HD600.

 

HF580 również mogłyby Ci się spodobać, tylko problemem jest ich waga, dla mnie np. pod tym względem jest bardzo średnio.

 

Najpierw znajdź odpowiadające Tobie słuchawki, a później dobierz do nich tor, imo. ;)

 

 

No właśnie nie do końca, bo jest bardziej wyrównany i przez to subbas lepiej słychać. ;)

Pod tym kątem to tak , zgoda , ale mocy to on nie ma dużej , drżenia membran  tam nie uświadczymy .

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
3 godziny temu, Szczurov napisał:

A Audio technica ad500x? 

 

 

Generalnie z tymi tonami to ja nie wiem czy do końca rozumiem. 

sub bas/wysoki bas czyli ten bliżej średnicy to ten uderzający, dudniący? A niski bas to ten mięsisty, fortepianowy? 

Miałem je już kupować ale sie wyprzedały. 

Audio Technica w półce cenowej do ~1000zł to zepsute słuchawki, grają twardo, surowo, płasko i nienaturalnie. Jak kiedyś kupiłem model (ad900x?) wychwalany pod niebiosa przez kolegę @Fatso, to się za głowę złapałem, bo nie mogłem uwierzyć, że to taki shit jest i nie wiem, czy pół godziny trwał odsłuch. ;)

 

Ja w sumie dzielę dane pasmo na dwie części, czyli niskie i wysokie, i np. subbas to najniższy bas, czyli ten często tworzący klimat w filmach i Hip Hop'ie zza oceanu. Midbas/wyższy bas to ten, który nadaje rytm muzyce i jeżeli jest go w nadmiarze, to nachodzi na niską średnicę, powodując jej podkolorowanie, pogrubienie.

 

Jednak zarówno niski bas, jak i ten wyższy, jeżeli jest go w nadmiarze powoduje tzw. efekt dudnienia, czyli dominuje ilościowo nad resztą pasma.

Edytowane przez neonlight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
10 minutes ago, neonlight said:

Audio Technica w półce cenowej do ~1000zł to zepsute słuchawki, grają twardo, surowo, płasko i nienaturalnie. Jak kiedyś kupiłem model (ad900x?) wychwalany pod niebiosa przez kolegę @Fatso, to się za głowę złapałem, bo nie mogłem uwierzyć, że to taki shit jest i nie wiem, czy pół godziny trwał odsłuch. ;)

Było ich nie podpinać pod telefon 😂

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
14 minut temu, Solid_Snake napisał:

Było ich nie podpinać pod telefon 😂

No właśnie sęk w tym, że wtedy byłem w posiadaniu mocnych sprzętów, LCP czy Cayin HA3, nie pamiętam dokładnie który, ale zapas był konkretny, puściłbym (chętnie!😆) z dymem te badziewne AT. 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
4 godziny temu, ForeseenQuasar napisał:

Subbas (niski bas) -> Midbas (środkowy) -> Wysoki bas -> przełom basu i średnicy -> niska średnica... itd. 

I teraz bardziej subiektywnie i empirycznie, bo muzycznego wykształcenia brak, w razie błędów poprawiajcie: Subbas raczej kojarzy mi się z odczuwaniem niż słyszeniem, budowaniem poczucia hmmm... "potęgi" i z pochodzeniem cyfrowym (albo przynajmniej tam jest go więcej objętościowo). Jak jest go za dużo, może dudnić (chociaż zależy to też bardzo od jakości samego sprzętu) Submarine - Kwizma, Billie Eilish - bad guy, utwory BLISS. Środkowy bas - to ten typowo łupiący bas. Jeżeli na źle nagłośnionej imprezie po uszach wali typowe *umcyk*, to właśnie to pasmo jest przewalone. Złej jakości może hmmm... buczeć. Im pełniejszy jest bas ulokowany bliżej średnicy, tym cieplej brzmią instrumenty, chociaż fortepian faktycznie potrafi zahaczyć i niżej. 

To ja właśnie lubie sub bas ale średniego basu aby było jak najmniej. 

1 minutę temu, Szczurov napisał:

To ja właśnie lubie sub bas ale średniego basu aby było jak najmniej. 

Ale w żadnym wypadku aby dudnił i przesłaniał reszte pasma. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

W otwartych nie znajdziesz za dużo niskiego basu, raczej musisz szukać zamkniętych. Ach, i może doprecyzuję - midbas to nie jest samo zło, to jest to basowe "mięso". A jak jest przesadzony, to właśnie jest *umcyk* ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
2 godziny temu, neonlight napisał:

(ad900x?) wychwalany pod niebiosa przez kolegę @Fatso, to się za głowę złapałem, bo nie mogłem uwierzyć, że to taki shit jest i nie wiem, czy pół godziny trwał odsłuch. ;)

Fakt. Dramat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Może szukaj okazji na he4xx (400i 2020) one mają dużo góry i niektórzy narzekają ale wystarczy włożyć foamy czy jakiej inne pianki co obetną górę i słuchawki robią się mega relaksujące. Na średni bas ludzie narzekają że mało ;) ale słuchawki są tak strojone że dla mnie jest w sam raz, przy tym średnica jest czytelniejsza i bardziej czysta przez to, dla mnie bomba... mają subbas! Jak to planary może stockowo nie popisuje się - w końcu to słuchawki otwarte, ale możesz go jeszcze łatwo podręcić EQ. 

 

Źródło do nich to kwestia preferencji ja ich mogę słuchać nawet z es100 z satysfakcją. Fakt nie chcę wprowadzać w błąd bo trochę wyżej trzeba ustawiać głośność ale nie jest aż tak źle. 

 

Choć nie mówię że to najlepsze słuchawki podsłońcem bo wiadomo swoje ograniczenia też mają, trzeba lubić ich prezentację ( ciężko ją opisać wszystko jest wyrażne i dobrze przedstawione ale bez podkreślania konturu obiektów słuchanych, ja je właśnie za to lubię, ale to coś innego niż np. beyera)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności