Skocz do zawartości

Muzyczne Zakupy


ignacy

Rekomendowane odpowiedzi

W Onkyo nazywa się to AccuEQ. Robili to w kinie domowym od wielu lat i miałem w stereo TX-8390, ale nie używałem.

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, dj1978 napisał(a):

Oprócz przełożenia na brzmienie, wychodzi świetna zabawa, robiąc pomiary integrujesz się z pomieszczeniem😀

Jeśli będę kiedyś szukał wzmaka, to będzie właśnie SA30. Puki co A39 spełnia moje oczekiwania, dostał nie dawno do kompletu Aresa II i nie ma do czego się przyczepić.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, jd1210 napisał(a):

Jeśli będę kiedyś szukał wzmaka, to będzie właśnie SA30. Puki co A39 spełnia moje oczekiwania, dostał nie dawno do kompletu Aresa II i nie ma do czego się przyczepić.

Pewnie, że tak - A39 to jak najbardziej rasowy AMP.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, bakus1233 napisał(a):

Lepsze od ie200?

Kontinum Ulim? Nie słyszałem nigdy IE200, jedynie miałem do czynienia z IE600. Inne granie.

Ulimom nic nie brakuje, nic nie gryzie, szelszczy, wylewa się czy muli. Poziom detali jest zacny, dobrze rozciągnięta scena - używam ich też do oglądania filmów i seriali - czasami mam wrażenie, że słucham na jakimś systemie surround, kule świstają dookoła głowy.

Genialne IMHO, w tej cenie mało konkurencji mają.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Tommy66 napisał(a):

Dziękuję bardzo @BearPL za możliwość kompleksowego odsłuchy na własnym torze :win:.

Ja również bardzo dziękuję za miłe spotkanie :) Gratuluję zakupu świetnych słuchawek.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, docentore napisał(a):

Kontinum Ulim? Nie słyszałem nigdy IE200, jedynie miałem do czynienia z IE600. Inne granie.

Ulimom nic nie brakuje, nic nie gryzie, szelszczy, wylewa się czy muli. Poziom detali jest zacny, dobrze rozciągnięta scena - używam ich też do oglądania filmów i seriali - czasami mam wrażenie, że słucham na jakimś systemie surround, kule świstają dookoła głowy.

Genialne IMHO, w tej cenie mało konkurencji mają.

Dawno nie słuchałem IE200 - moje są do wyrzucenia, bo mają inbalans, natomiast z pamięci - są bardziej ciemne, granie jest gęstsze i mają gorsze technikalia w porównaniu do Ulimów. I potwierdzam słowa @docentore - Ulimy maja fajne 3D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Nazar70 napisał(a):

Dawno nie słuchałem IE200 - moje są do wyrzucenia, bo mają inbalans

Mają inbalans na częstotliwości czy generalnie? Można w apce sobie ustawić, np. UAPP:

SmartSelect_20240327_093830_USB Audio Player PRO.jpg

 

Albo na cały system, np. Poweramp Equalizer czy nawet ustawienia systemowe.

 Screenshot_20240327_094028_Poweramp Equalizer.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Najner napisał(a):

Mają inbalans na częstotliwości czy generalnie? Można w apce sobie ustawić, np. UAPP:

 

 

Albo na cały system, np. Poweramp Equalizer czy nawet ustawienia systemowe.

 

Maja generalnie i korygowałem w Powerampie ale generlanie lekko mnie to wq coś tam coś tam :) Lubię po prostu podpiąć sluchawy pod DAPa albo przez dongielka i słuchać muzy. Jestem zawsze z daleka od wszelakiego EQ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drugi dzień bawię się Sony A45 ot średni grajek, po wgraniu mu mrwalkmana  miłe zaskoczenie, sprawdziłem te sygnatury i tuningi i mam już podobną sygnaturę do zx1 ale zx1 dalej gra wyraźnie lepiej z większa dynamika sceną ale i rozdzielczością wyraźnie brak A45 powera,co mu jeszcze można tam poprawić aby nabrał wigoru ? 😉

IMG_20240327_164326432.jpg

  • Like 5
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, BearPL napisał(a):

Dwa kabelki - Słuchawkowy srebro litz 6N XLR i AES/EBU Oyaide srebro 5N do połączenia transportu CD i DAC. 

Temat okablowania zamknięty.

 

20240328_101634.jpg

20240328_101708.jpg

20240328_102031.jpg

Gratulacje. Mógłbym mieć ten Oyaide, ale cena okrutna. Gdzie kupiłeś?

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, lobuz1 napisał(a):

Gratulacje. Mógłbym mieć ten Oyaide, ale cena okrutna. Gdzie kupiłeś?

Dzięki. Kupiłem od kolegi, nie z forum. Porównywałem z moim szklanym optykiem QED Refference i zmiana jest wyraźnie na plus jeśli chodzi o walory sceniczne i swobodę wybrzmiewania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, BearPL napisał(a):

Dzięki. Kupiłem od kolegi, nie z forum. Porównywałem z moim szklanym optykiem QED Refference i zmiana jest wyraźnie na plus jeśli chodzi o walory sceniczne i swobodę wybrzmiewania.

Też mam tego optyka. AES może być generalnie lepsze od optyka nawet najlepszego- tak jest u mnie.

Edytowane przez lobuz1
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.03.2024 o 11:00, Najner napisał(a):

Mogę odkupić takie popsute sennik w uczciwej cenie i zobaczyć, czy u mnie mobilnie by się nie sprawdziły ;)

Jest jeden desperat, który chce do nich zajrzeć :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Play napisał(a):

Dlaczego?

Chyba z lenistwa ;) A poważnie staram się tak dobrać tor muzyczny, żeby skupiac sie nie na jego poprawianiu a na słuchaniu. Mam wyjątek - w swoich TWS-ach Technicsach na stałe ustawilem EQ obniżając subbasy.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.03.2024 o 21:30, neonlight napisał(a):

Póki co, sama fotka, a na niej: ;)

Soundcore Liberty 3 Pro 

Samsung Galaxy Buds Live

Beyerdynamic Free Bird

Denon Pearl Pro

IMG_20240325_192707.jpg

Jak już porównasz to napisz jak wrażenia.  Jestem w posiadaniu jednych z nich.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności