Skocz do zawartości

Muzyczne Zakupy


ignacy

Rekomendowane odpowiedzi

51 minut temu, vonBaron napisał(a):

A teraz czytam plotki o SP3000T 😋


Co tam piszą?

 

 

 

54 minuty temu, saudio napisał(a):

Może warto było poczekać na SP3000T ;) Gratki.

 

Może być ciekawie, mają już doświadczenie z 2000T (tutaj chyba narzekano na zakłócenia od wifi / brumy), ale z lampkami nie koniecznie dla mnie. Może kupię sobie jeszcze jeden….zamiast samolotu. 🤣

Edytowane przez lobuz1
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, lobuz1 napisał(a):


Co tam piszą?

 

 

 

 

Może być ciekawie, mają już doświadczenie z 2000T (tutaj chyba narzekano na zakłócenia od wifi / brumy), ale z lampkami nie koniecznie dla mnie. Może kupię sobie jeszcze jeden….zamiast samolotu. 🤣

Teraz to już tylko jeszcze Aura do kompletu:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, saudio napisał(a):

Teraz to już tylko jeszcze Aura do kompletu:)

No właśnie to może być kolejny krok, zaczynam o tym myśleć- szukanie wyczesanych iemów. Teraz słucham na Final A8000 i jest pięknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, lobuz1 napisał(a):

No właśnie to może być kolejny krok, zaczynam o tym myśleć- szukanie wyczesanych iemów. Teraz słucham na Final A8000 i jest pięknie.

Warto sprawdzić, jest mocna synergia, jak aię posłucha to ciężko wrócić do innych, choć nie są idealne, ale cóż jest….

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, lobuz1 napisał(a):

No właśnie to może być kolejny krok, zaczynam o tym myśleć- szukanie wyczesanych iemów. Teraz słucham na Final A8000 i jest pięknie.

 

Dużo osób, w tym @Palpatine, chwali połączenie z Mest MKII. Może warto spróbować? Używki nie są kosmicznie drogie, a będąc byłym posiadaczem Mestów przez ponad rok i wiedząc jak reagują na różne źródła, to sądząc po opisach jak gra SP3000 - musi to grać spektakularnie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na hedfaju wrzucili jakieś linki do dokumentacji SP3000T i testów wytrzymałościowych:

.https://fcc.report/FCC-ID/QDMPPF42/7132944.pdf

 

Tutaj wiecej 😊

https://www.head-fi.org/threads/astell-kern-a-ultima-sp3000.965000/page-248

6 minut temu, Dirian napisał(a):

 

Dużo osób, w tym @Palpatine, chwali połączenie z Mest MKII. Może warto spróbować? Używki nie są kosmicznie drogie, a będąc byłym posiadaczem Mestów przez ponad rok i wiedząc jak reagują na różne źródła, to sądząc po opisach jak gra SP3000 - musi to grać spektakularnie ;)

Tak słyszałem. Miałem Mest I i słuchałem też II, ale jeśli już to pójdę jeszcze wyżej.
Ostatnio posłuchałem trochę topowych czopków.

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, lobuz1 napisał(a):

 

Na hedfaju wrzucili jakieś linki do dokumentacji SP3000T i testów wytrzymałościowych:

Ja bym się trzymał od lampy w dapie tak daleko jak można. SP2000T był pomyłką konstruktorów. Na czułych dokach, a dzisiaj więszkość jest bardzo skuteczna słychać interferencje lampy.

Zresztą nie po to mamy SP3000 z fantastycznie czystym tłem, aby psuć to brumieniem i zniekształceniami.

Edytowane przez Palpatine
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, lobuz1 napisał(a):

Tak słyszałem. Miałem Mest I i słuchałem też II, ale jeśli już to pójdę jeszcze wyżej.
Ostatnio posłuchałem trochę topowych czopków.

 

Wyżej cenowo, ale czy lepiej dźwiękowo? Też słuchałem IEM-ów (choć tylko kilku) kosztujących po 3-4x tyle co Mest, ale czy grały faktycznie lepiej? No nie wiem, to wszystko jest górna półka i trzeba szukać po prostu czegoś co się najlepiej zgrywa z danym sprzętem, bo wydanie 5x takiej kwoty co używane Mest nie zawsze zapewni lepszy dźwięk ;) No ale jak znasz Mesty to pewnie wiesz czego się spodziewać. Jestem ciekawy co tam dobierzesz :)

Edytowane przez Dirian
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Palpatine napisał(a):

Ja bym się trzymał od lampy w dapie tak daleko jak można. SP2000T był pomyłką konstruktorów. Na czułych dokach, a dzisiaj więszkość jest bardzo skuteczna słychać interferencje lampy.

Zresztą nie po to mamy SP3000 z fantastycznie czystym tłem, aby psuć to brumieniem i zniekształceniami.

Zgadzam się z Tobą. Nię kręcą mnie specjalnie lampki- w szczególności w dapach bo to wszystko upchane i zawsze będzie jakiś kompromis. Co teraz kupujesz po Mestach bo chyba sprzedałeś?

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.02.2024 o 20:23, Dirian napisał(a):

 

Wyżej cenowo, ale czy lepiej dźwiękowo? Też słuchałem IEM-ów (choć tylko kilku) kosztujących po 3-4x tyle co Mest, ale czy grały faktycznie lepiej? No nie wiem, to wszystko jest górna półka i trzeba szukać po prostu czegoś co się najlepiej zgrywa z danym sprzętem, bo wydanie 5x takiej kwoty co używane Mest nie zawsze zapewni lepszy dźwięk ;) No ale jak znasz Mesty to pewnie wiesz czego się spodziewać. Jestem ciekawy co tam dobierzesz :)

Dam sobie trochę luzu na zapoznanie ze sprzętem. Mam teź Hugo, którego nie zamierzam sprzedawać. Final A8000 to wyczynowe iemy: szybkie, rozdzielcze, precyzyjne jak laser, ale nie kłują w tej konfiguracji, nie męczą, mają wypełnienie, przekazują nastrój nagrania i emocje (Laura Fygi kusi swoim pięknym wokalem i mruczy do moich spragnionych pięknych dźwięków uszu). To takie mini elektrostaty i słucham z wielką przyjemnością ich od wczoraj z  tym dapem (bo miałem demo Sp3K).

IMG_3926.jpeg

W dniu 26.02.2024 o 20:29, Palpatine napisał(a):

Posłuchałem takich i za 5, 10, 15k i nawet takich za 17,5k i wróciłem do Mest Mk2 

Myślałem, że niedawno je sprzedałeś bo był komentarz do transakcji.

Edytowane przez lobuz1
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, lobuz1 napisał(a):

Myślałem, że niedawno je sprzedałeś bo był komentarz do transakcji.

Sprzedałem swoje z kablem 3,5 mm i kupiłem z kablem 4,4 mm.

Kable aftermaretowe kompletnie mi nie grają z Mk2, więc łatwiej było zrobić taką roszadę.

Edytowane przez Palpatine
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Palpatine napisał(a):

Sprzedałem swoje z kablem 3,5 mm i kupiłem z kablem 4,4 mm.

Kable aftermaretowe kompletnie mi nie grają z Mk2, więc łatwiej było zrobić taką roszadę.

Aaa, Filip miał taki zestaw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Palpatine napisał(a):

 o co chodziło z tym samolotem? ;)

Kolega sobie zażartował, ale niestety budżet nie jest z gumy 😅.

 

6 godzin temu, HappyBlack napisał(a):

Nie, żebym podpuszczał, ale.. samolot jakiś masz?

 

(( :


 

Astell w SP3000 rzeczywiście dorzuca badziewne folie, ale okleiłem zawodowo 😊

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Palpatine napisał(a):

Ja planuje okleić plecki, aby w domu nie trzymać go w futerale.

Okleiłem też plecki, ale trzeba bardzo równo przykładać bo mało miejsca- jest rant (niestety tej folii nie da się przyłapać taśmą do boku, co zapewniałoby równą aplikację bo dali taki marginesik i trzeba ją najpierw odkleić i dopasowywać) żeby rogi nie odstawały. No i nie ma co się śpieszyć, pozbyć się kurzu i równo przykleić. U góry była folia, więc nie ruszałem. Okleiłem bez bąbelków ekran mojego ipada 12.9.

 

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, saudio napisał(a):

No powinni to fabrycznie oklejać, a dodatkowe dawać  w zestawie.

Też się dziwię dlaczego utrudniają życie ludziom- powinni to przykleić w jakimś clean roomie w fabryce 😊. Chyba tylko Hiby tak robi 👍.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, marco-polo napisał(a):

MOONDROP CHU II in-Ear Headphone High Performance Dynamic Driver IEMs Interchangeable Cable a wersja 1

Czym się różnią?

Dwójka ponoć brzmi gorzej tzn bardziej funowo niż jedynka

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności