Skocz do zawartości

Muzyczne Zakupy


ignacy

Rekomendowane odpowiedzi

11 minut temu, kuman napisał(a):

 

Ja się ma do takiego Toppinga G5 ?

 

Topping jest trochę lepszy technicznie, ma nieco szerszą scenę i gra bardziej neutralnie - UA4 ma podbity bas i jest nieco cieplejszy, bardziej muzykalny, "wesoły". Świetna implementacja ESS - taka skręcająca trochę w kierunku AKM, ale bez tego gładkiego "velvet sound" które nie do końca lubię w AKM ;) Z tego powodu pożegnałem się chociażby z Lotoo S2.

 

UA4 brzmi też delikatnie bardziej "cyfrowo", ale nie jest to coś co mocno rzuca się w uszy.

 

Kwestia gustu, oba sprzęty są bardzo dobre ale grają inaczej. Topping lepiej też napędzi wymagające nauszniaki, no ale to wiadomo kawał klocka ze swoją baterią. Na razie słucham UA4 z FiiO FT5 i radzi sobie bardzo dobrze, ale je dość łatwo wysterować.

 

Przy obecnej cenie i sytuacji na rynku, gdzie wszystko kosztuje coraz potężniejszą kasę, UA4 to według mnie absolutny killer i jak ktoś nie szuka dongla wybitnego technicznie, ale po prostu dającego frajdę ze słuchania, to polecam cieplutko.

Edytowane przez Dirian
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyje się zhajpowany i to podwójnie.......
raz na xduoo 05 plus 2 - bo akm, bo podobał mi się colofrly cda 1mp
dwa na shanling ua4 - bo sabre własnie i twoja rekomendacja
Właśnie miałem napisać coś podobnego - czyli trzeba jakiś sklep odwiedzić
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Dirian napisał(a):

Topping jest trochę lepszy technicznie, ma nieco szerszą scenę i gra bardziej neutralnie - UA4 ma podbity bas i jest nieco cieplejszy, bardziej muzykalny, "wesoły". Świetna implementacja ESS - taka skręcająca trochę w kierunku AKM, ale bez tego gładkiego "velvet sound" które nie do końca lubię w AKM ;) Z tego powodu pożegnałem się chociażby z Lotoo S2.

 

UA4 brzmi też delikatnie bardziej "cyfrowo", ale nie jest to coś co mocno rzuca się w uszy.

 

Kwestia gustu, oba sprzęty są bardzo dobre ale grają inaczej. Topping lepiej też napędzi wymagające nauszniaki, no ale to wiadomo kawał klocka ze swoją baterią. Na razie słucham UA4 z FiiO FT5 i radzi sobie bardzo dobrze, ale je dość łatwo wysterować.

 

Przy obecnej cenie i sytuacji na rynku, gdzie wszystko kosztuje coraz potężniejszą kasę, UA4 to według mnie absolutny killer i jak ktoś nie szuka dongla wybitnego technicznie, ale po prostu dającego frajdę ze słuchania, to polecam cieplutko.

Czy UA4 zapamiętuje wszystkie ustawienia w swojej pamięci (volume, gain, filtr), tak jak ma to miejsce w Lotoo Paw S1/2?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Birken napisał(a):

Chyba @x86 swego czasu bawił się w mierzenie dongli przydałby się porządny pomiar 😉

Bawiłem się i wyniki naprawdę wychodziły różne. Shanling UA2 słynął chyba z niechlubnej czołówki pod względem największego poboru prądu ale za to grał moim zdaniem super :) 

 

W koszyku na Ali zbieram nowe fanty i m.in. zakupię sobie taki mierniczek :
https://www.aliexpress.com/item/1005006430525240.html

 

W porównaniu do starszej, podstawowej wersji ma już wtyk USB-C czyli bez żadnych adapterów można wpiąć się w kul(smart)fona, więcej info i szerszy zakres pomiarów napięcia (max 9V vs 30V) i prądu (max 3A vs 12A) co mi się przyda w przyszłości jak wejdę w posiadanie XD05 Pro i podłączę go do własnego zasilacza liniowego. Generalnie dobrze wiedzieć jaki jest realny pobór urządzenia i czy przypadkiem nie pobiera wartości u szczytu możliwości źródła :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Birken napisał(a):

zaraz zaraz to za 18 zł można mieć już kompletne urządzenie pomiarowe?

Si. Za paczkę fajek urządzenie "mast hew" w każdym (nie tylko audiofilskim) domu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Birken napisał(a):

Ostrzyłem sobie na tego Shanliga zęby od kiedy się o nim dowiedziałem. @Dirian jak u niego z poborem prądu? 

 

 

Tego nie wiem, szczerze mówiąc nie zwracam za bardzo na to uwagi bo jak słucham z telefonu, to z reguły godzinkę-dwie max w jednej sesji. Więc ile by nie brał - mi wystarczy baterii ;)

 

28 minut temu, Akustik napisał(a):

Czy UA4 zapamiętuje wszystkie ustawienia w swojej pamięci (volume, gain, filtr), tak jak ma to miejsce w Lotoo Paw S1/2?

 

Tak, jak się go odłączy i podłączy to wszystko zostaje jak było.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, wfmsiekierka napisał(a):

Coś źle robię czy czytnik nie działa prawidłowo?

Co podłączyłeś do miernika z drugiej strony ? Jeżeli nic to lipa, jeżeli urządzenie pobierające te 0.25A to wsio OK. Specyfikacja USB 3.0 przewiduje udostępnienie max. wartości prądu w okolicach 0.9A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakupy muzyczne z minionych tygodni. Mam ostatnio słabość do niszowych kompilacji.

 

image.png

  • Like 8
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj @marco-polojak go odbierasz. Ja od roku używam i nie korci mnie by zmieniać DAP. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Jaro54 napisał(a):

Daj @marco-polojak go odbierasz. Ja od roku używam i nie korci mnie by zmieniać DAP. 

Jedno co mnie zadowala to pojemność baterii, jakbym cegłę miał. Jeszcze nie testowałem tego daca z pośród wielu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności