Skocz do zawartości

Muzyczne Zakupy


ignacy

Rekomendowane odpowiedzi

7 minut temu, RadekBe napisał(a):

Lewa, góra - co to?

I jak nowe na Susvarsch? 

 


To są Caldera Thick, po prawo hybrydy Universe, na dole fabryka Susvary. A założyłem Suede i nie ma ich na zdjęciu, są nieco grubsze od fabrycznych, co u mnie poprawia wygodę bo ucho nie opiera mi się już o siateczkę wewnętrzną, te Thick są jeszcze grubsze, ale je planuję do Staxów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, saudio napisał(a):


To są Caldera Thick, po prawo hybrydy Universe, na dole fabryka Susvary. A założyłem Suede i nie ma ich na zdjęciu, są nieco grubsze od fabrycznych, co u mnie poprawia wygodę bo ucho nie opiera mi się już o siateczkę wewnętrzną, te Thick są jeszcze grubsze, ale je planuję do Staxów.

 

Git. Dzięki za info. Wygoda to jedna sprawa, ja osobiście zdecydowanie wolę stock w porównaniu do tych testowanych ZMFowych. A jak dzwiękowo?

Edytowane przez RadekBe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, RadekBe napisał(a):

 

Git. Dzięki za info. Wygoda to jedna sprawa, ja osobiście zdecydowanie wolę stock w porównaniu do tych testowanych ZMFowyxh. A jak dzwiękowo?

Różnice nie są duże, w tych Universe brakowało mi trochę swobody z fabrycznych, pewnie ze względu na przesłonięcie drivera, bo jednak ten owalny kształt trochę wpływa na akustykę, w welurowych Calderach już jest znacznie lepiej, jest nieco większa scena, to takie na razie wstępne wnioski, ale muszę dłużej posłuchać, trochę zmiana kabelka też nie pomaga bo dużo zmian jednocześnie.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.07.2023 o 12:26, greg_jg napisał(a):

Po skromnych odsłuchach doszedłem do wniosku, że chyba nie ma dla mnie sensu sięgać „wyżej” w torze słuchawkowym.

Ale nie ma tego „złego”…


Ahoj przygodo! :P Powoli przychodzi czas na nowy kierunek... Skumulowane zakupy z lipca.

 

Winyle.jpg

Rękawiczki.jpg

Szacun za Kruder & Dorfmejster!

Aż dziw, że dziś jeszcze ktoś tego słucha.

Jak lubisz te klimaty, to polecam jeszcze Tosca i Peace Orchestra.

  • Thanks 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Compton napisał(a):

Szacun za Kruder & Dorfmejster!

Aż dziw, że dziś jeszcze ktoś tego słucha.

Jak lubisz te klimaty, to polecam jeszcze Tosca i Peace Orchestra.

 

Dzięki ;)

 

Myślę, że dla wielu, którzy obracają się w tych nurtach, jest to już niemal legendarny album.

 

Tak, Tosca i Peace Orchestra znam. Z Tosca mam 2 LP (Suzuki i Dehli9). Chętnie kupiłbym jeszcze J.A.C., ale używki w dobrym stanie są drogie (liczę, że na 25-lecie będzie jakieś wznowienie). Na Peace Orchestra też bym się skusił, ale tam ceny dobrze zachowanych egzemplarzy są jeszcze wyższe, niestety.

 

Jeśli lubisz tego typu klimaty, to polecam kolejny duet z Austrii, czyli dZihan & Kamien, zwłaszcza album Gran Riserva.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, greg_jg napisał(a):

Jeśli lubisz tego typu klimaty, to polecam kolejny duet z Austrii, czyli dZihan & Kamien, zwłaszcza album Gran Riserva

No prosze, myslem, ze tylko ja ich slucham hehe. Zaczalem ich sluchac jak Niedzwiecki zaprezentowal niektore utwory z ich pierwszego albumu ponad 20 lat temu w 3ce (jak ten czas polecial)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowiutkie D-Jays oraz J-Jays z 2009 roku prosto od producenta ze Szwecji :D 

 

IMG_0193.jpeg
 

No i przy okazji iPhone 14 Pro Max jako nowe źródło dźwięku pod BT, teraz tylko jakiś DAC z odbiornikiem BT i można się pozbywać powoli ukochanego Xduoo X3 II :D 

Edytowane przez ryankgb
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, lobuz1 napisał(a):

IMG_1830.jpeg

IMG_1831.jpeg

IMG_1832.jpeg

IMG_1833.jpeg

IMG_1836.jpeg

Piękne. A lepsze dźwiękowo od KSC75? Pytanie nie jest ani złośliwe, ani retoryczne. A może nie tyle lepsze tylko jak bardzo inne? Bo moim zdaniem ciężko orzec jednoznaczną lepszość wobec w/w Koss-ów.

O. I cena normalna.

Edytowane przez Rafacio
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Rafacio napisał(a):

Piękne. A lepsze dźwiękowo od KSC75? Pytanie nie jest ani złośliwe, ani retoryczne. A może nie tyle lepsze tylko jak bardzo inne? Bo moim zdaniem ciężko orzec jednoznaczną lepszość wobec w/w Koss-ów.

Ciężko powiedzieć bo ich nie znam. Z Koss mam jedynie KPP i to zupełne inne granie- grają jaśniej z bardziej rozciągniętą górą, z lepszą separacją, klarownością, swobodą i lekkością a średnica jest gładka i bezpośrednia. Bas występuje, ale ńie ma go zbyt dużo i jest taki bardziej punktowy i dobrze kontrolowany. Kupiłem je tak bardziej z kaprysu bo są właśnie piękne. Lepiej dogadują się z cieplejszym grajkiem oferującym bardziej gęste i nasycone brzmienie.

Jeśli chcesz posłuchać to wpadnij do mnie jutro do Domu Muzyka.

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, tilt napisał(a):

No prosze, myslem, ze tylko ja ich slucham hehe. Zaczalem ich sluchac jak Niedzwiecki zaprezentowal niektore utwory z ich pierwszego albumu ponad 20 lat temu w 3ce (jak ten czas polecial)...

 

Trójki kiedyś też słuchałem i to przez wiele lat, ale nigdy ich tam nie usłyszałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę konstrukcję tych słuchawek nie ma co liczyć, że zagrają potężną ścianą dźwięku z basiskiem. To dosyć jasne, zwiewne i klarowne granie. Jak ktoś lubi takie AWKT to może je też polubić. Tak jak pisałem zalecany grajek, który daje przeciwwagę i trochę więcej ciała.

IMG_1838.jpeg

Edytowane przez lobuz1
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, lobuz1 napisał(a):

Biorąc pod uwagę konstrukcję tych słuchawek nie ma co liczyć, że zagrają potężną ścianą dźwięku z basiskiem. To dosyć jasne, zwiewne i klarowne granie. Jak ktoś lubi takie AWKT to może je też polubić. Tak jak pisałem zalecany grajek, który daje przeciwwagę i trochę więcej ciała.

IMG_1838.jpeg

Fajne słuchaweczki, grają tak jak piszesz, miałem je 8 lat temu.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, lobuz1 napisał(a):

Biorąc pod uwagę konstrukcję tych słuchawek nie ma co liczyć, że zagrają potężną ścianą dźwięku z basiskiem. To dosyć jasne, zwiewne i klarowne granie. Jak ktoś lubi takie AWKT to może je też polubić. Tak jak pisałem zalecany grajek, który daje przeciwwagę i trochę więcej ciała.

IMG_1838.jpeg

Spróbuj KSC75, kasa śmieszna, a dźwiękowo są na prawdę przyzwoite, tylko nie tak ładne, jak AT. 😉

Edytowane przez neonlight
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, neonlight napisał(a):

Spróbuj KSC75, kasa śmieszna, a dźwiękowo są na prawdę przyzwoite, tylko nie tak ładne, jak AT. 😉

Dzięki, ale mi właśnie chodzi o te drewienka.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Rafacio napisał(a):

A jeszcze w temacie tych ath. Wyglądają solidnie i w ogóle. Nie są ciężkie?

Nie są ciężkie. Trochę trzeba przyzwyczaić się do tych zauszników.

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności