Skocz do zawartości

Analiza Kosztów Systemu Ochrony Treści Windows Vista


.ksy

Rekomendowane odpowiedzi

no nie sądzę żebym kupił laptopa wcześniej niż z końcem roku... dlatego się nieco "boję"... :/

 

Jeżeli wystarczy Ci home to kup sobie teraz wersję OEM na Agito i niech leży na półce do tego czasu, aż będziesz miał na nowego laptopa.

 

A co do Ubuntu - to linux z serii "dużo nowego, ale niekoniecznie stabilnie"... Fakt, że to obecnie chyba najszybciej rozwijająca się dystrybucja, jednak nie jest wolna od wad. Windowsa wciąż warto mieć, bo czasem może się na prawdę przydać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to bym polecał Win Ser 2003 Enterprise. Jest duża różnica w stosunku do XP, i jak się włoży chwilkę pracy w system to można powyłączać denerwujące (zbyt duże) ograniczenia itp :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to bym polecał Win Ser 2003 Enterprise. Jest duża różnica w stosunku do XP, i jak się włoży chwilkę pracy w system to można powyłączać denerwujące (zbyt duże) ograniczenia itp :)

 

Nie zdziwiłbym się, że ograniczenia o których mówisz równie dobrze można powyłączać także w xpeku - również przy odrobinie pracy ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KHRoN: lapa z XP da się znaleźć, ale trzeba samemu znać model i domagać się jego sprowadzenia... Ostatnio jeden ze współlokatorów kupował komputer i owszem, wybór był duży, ale z Vistą Home Basic, z XP dosłownie dwa HP, jedna Toshiba i jedno droższe Lenovo (mowa o przedziale cenowym 2500-3000 zł), pomijając już bzdury opowiadane m.in. w Vobisie, że "ta Vista to taka fajna nowość, a XP nie warto się interesować, bo stare i nierozwijane"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno co jest pewne to to, że jest stare ;) .. nie rozwoje będzie za rok, może dwa? Więc coś w tym było co mówili ;)

 

Swoją drogą ze wszystkich rzeczy które stworzył M$ to trzeba przyznać, że XP to chyba najdoskonalszy system. Mało kto może się pochwalić systemem, który od 2001 roku do 2007 cały czas zachowywał by w pełni funkcjonalność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeczytaj łaskawie... przynajmniej podsumowanie któro ksy umieścił w pierwszym poście (albo wstep znajdujący się na pierwszej stronie artykułu)

 

mógłbym ci to wkleić, ale pewnie i tego nie chciało by ci się czytać...

 

Na przyszłosć mam prośbe, nie tylko do Ciebie ale do wszystkich. Daruj sobie takie posty, albo odpowiadasz, albo nie... I bez złośliwości, jeśli nie czytam tego to widocznie mam jakieś powody, a to co @ksy napisał w temacie dawno przeczytałem...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słowem: nikt nie może się pochwalić takim systemem. Obok XP sporą funkcjonalność zachowuje jeszcze win 2k. Większość dystrybucji linuxa wychodzi między 6-12 miesięcy ;)

Po prawdzie to winXP dopiero w momencie wydania SP2 przestał być "windows2000 z nowym interfejsem" (pierwotnie LUNA i procedury ją obsługujące były główną różnicą między tymi systemami). W2k jest podstawowym systemem korporacyjnym, i nie zanosi się na jego szybką wymianę w firmach. Vista przez wiele działów informatyki została oceniona jako "nie do przyjęcia" ... z różnych względów. Głównie chodzi o możliwość zdalnego ograniczenia funkcjonalności systemu (lub całkowitego zablokowania) na komputerach działających w sieci internet przez "osoby trzecie", ale nie tylko.

 

Wracając do tematu:

M$ nie wymyslił DRM :lol: chociaż miał w tym spory udział. Ja już dałem cytat który mówi jak to ma działać w przyszłości? no to jeszcze coś:

http://www.gnu.org/philosophy/freedom-or-copyright.pl.html

Nie całkiem dotyczy Visty, ale częściowo wyjaśnia jakim celom mają służyć wbudowane mechanizmy.

 

A teraz z innej beczki:

http://itbiznes.pl/art26373.html

:blink:

http://prawo.vagla.pl/node/7111

:P

Mały komentarz: sądy u nas działają tak jak działają ... ale zasada domniemania niewinności teoretycznie obowiązuje. Tak samo jak nie da się pozwać i skazać samochodu za złamanie przepisów (chociaż u nas często skazują właściciela jako "domyślny podmiot" bez udowodnienia jego udziału w przestępstwie, po czym skarb państwa płaci odszkodowania co cwańszym skazanym), tak samo nie można skazać "adresu IP" czy "mieszkania" za ściąganie / udostępnianie materiałów chronionych prawem autorskim (o czym nasze sądy "zapominają" do momentu wynajęcia sprytnego adwokata). Osoby samotne i nie urządzające imprez powinny szybko zmienić styl życia ;) chyba że nic nie ściągają z netu ... a zresztą nie! wystarczy udostępnić połączenie internetowe bezprzewodowo (bez zabezpieczeń - czyli domyślnie dla wielu routerów WiFi).

Bardziej w temacie:

http://prawo.vagla.pl/node/7035

 

Co to ja miałem napisać? Aaaa już wiem!

NIE używać! nie kupować!

itp.

Czego? tego co zawiera rozwiąznia związane z DRM, czyli m.in Windows Vista ;)

po co nam te problemy? niech się inni męczą, a za jakis czas - jak juz będzie wiadomo kto wygrał (koncerny czy konsumeci - czyli rynek) - można się zastanowić co dalej. Pamietajcie że zawsze pierwsi nabywcy nowych systemów M$ są tak naprawdę betatesterami :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o laptopy, niektórych firm takich jak toshiba to jest bardzo ciekawa sytuacja. Mój brat postanowił sobie zakupić nowego laptopa na studia, toshiba aktualnie promuje viste. Biedak myślał, że po zakupie szybciutko zamieni sobie system na xp a tu niemiła niespodzianka. Nigdzie nie można otrzymać sterowników do xp. Sama vista z tego co widziałem jest fatalna pochłania na wstępie ok 50% pamięci, więc jak w jego przypadku ma 1024 pamięci zostaje trochę więcej niż połowa. Ostatecznie wygląda to tak że pierwsza część half-life nie chodzi płynnie na sprzęcie za kupę kasy... i nic nie można z tym zrobić. Bić się tylko w pierś co się dzieje ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ma chłopak nieciekawie... Generalnie na rynku nie jest zbyt wiele laptopów, które będą w pełni kompatybilne z linuxem, a coraz mniej takich, które będą działać poprawnie z XP.

 

Tym bardziej, że linuxy dojdą do zadowalającego poziomu dopiero w przyszłym roku. Wtedy powinny już być dopracowane sterowniki do ATI (otworzone w tym tygodniu), porządna Java w repozytorium (Sun otworzył ją też w tym tygodniu) lepsza obsługa kart wi-fi, stabilne KDE4 i kilka pomniejszych udogodnień.

 

Słowem: straciłem szacunek do Toshiby. Taka firma powinna myśleć też nie tylko u użytkownikach linuxa, ale również tych, którzy pragną zostać przy XP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o laptopy, niektórych firm takich jak toshiba to jest bardzo ciekawa sytuacja. Mój brat postanowił sobie zakupić nowego laptopa na studia, toshiba aktualnie promuje viste. Biedak myślał, że po zakupie szybciutko zamieni sobie system na xp a tu niemiła niespodzianka. Nigdzie nie można otrzymać sterowników do xp. Sama vista z tego co widziałem jest fatalna pochłania na wstępie ok 50% pamięci, więc jak w jego przypadku ma 1024 pamięci zostaje trochę więcej niż połowa. Ostatecznie wygląda to tak że pierwsza część half-life nie chodzi płynnie na sprzęcie za kupę kasy... i nic nie można z tym zrobić. Bić się tylko w pierś co się dzieje ....

 

Niech dokupi sobie jeszcze RAM-u i bedzie spokój :)

 

PS: Moi rodzice właśnie kupili Toshibe z 1 GB RAM i choć na wstepie jest zużyte ok 50% to i tak chodzi dosyć sprawnie :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby poprawic wszystkim humor :)

 

Bill sprzedał 40 milionów licencji

Autor: SlawoyAMD, 2007-05-17 09:37:39 / www.in4.pl

 

(..) Twórca imperium Microsoft z dumą ogłosił podczas konferencji - Windows Hardware Engineering Conference (WinHEC), że przez pierwsze sto dni dystrybucji nowego systemu Windows Vista, liczba sprzedanych licencji sięgnęła 40 milionów sztuk. Jest to najlepiej sprzedający się system w historii firmy. Gates podsumował, że obecny poziom sprzedaży Visty jest dwukrotnie wyższy, niż poprzedni XP w początkowym okresie jego rozprowadzania. Z 40 milionów kopii, aż 78 procent to edycja Vista Premium, oferująca obsługę funkcji Aero. Na koniec Bill poinformował, że nowy system serwerowy, znany dotąd pod kodową nazwą Windows Server “Longhorn”, będzie nazywał się po prostu ... Windows Server 2008. Jak sam mówił, kombinowali z różnymi pomysłami, ale ta prosta nazwa zawiera w sobie wszystkie informacje, jakie klient potrzebuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszym dowodem na to, że vista jest do dupy jest.... Windows Server Codename Longhorn(dawna vista). Po przywróceniu usług graficznych, dźwiękowych i "odserwerowania", jest niemal identyczny jak vista... tylko chodzi 2 razy lepiej. Nie wiem jak M$ mógł tak idiotycznie to zrobić, ale różnica w szybkości między Longhorn Server a Vistą jest NAPRAWDĘ duża. W wystarczającym stopniu rekompensująca dodatkowe pół godziny na dostosowywanie do desktopa i brak ultimate extras.

 

edit: o, to jest właśnie ten server z końca posta @ksy. I jeszcze jedno: póki co jest jeszcze w wersji beta, aktualnie beta3 bodajże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności