Skocz do zawartości

Samsung Yp-z5


javacris

Rekomendowane odpowiedzi

na stronach w necie piszą że jest mtp, ale na anythingbutipod.com jest w zmianka o ums....

czy ktoś może mi powiedzieć czy ten model ma możliwość zmiany na ums?

 

//Edit

 

ok, wiem już ,że można zmienić na ums- pytanie czy da radę wymusić żeby pod windą zawsze był ums...?

i czy są jakieś rozróżnienia wersji FW- np. europejska, amerykańska lub w zależności od pamięci...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poczytaj, jest tego sporo, wszystko znajdziesz...

 

tak, da sie wgrac firmware ums do kazdego yp-z5 (niewazne czy z radiem czy bez - sa to softy uniwersalne czyli z5f wejdzie do z5), a soft? poprostu wgrywasz najnowszy i tyle, najnowszy teraz jest 2.47 "światowy" i 2.48 koreanski (to samo tylko pozniej wydany)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
ustawienia> i tam jest wymuś ums

jesli nie masz takiej opcji to musisz zaktualizować firmware do 2.48 lub 2.51

Nic to nie da. Sam mam podobną sytuacje, niezależnie czy miałem 2.41, 2.48 czy 2.51 to nie dodała mi się opcja zmiany z MTP/UMS. Lecz to żadna strata, grajek łączy się jako UMS ;)

 

@up: Po co dajesz linka do starego firmware? Tu jest aktualny - http://www.yepp.co.kr/support/support_file...8&seq_num=1 (niestety trzeba ściągać za pomocą Internet Explorera)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic to nie da. Sam mam podobną sytuacje, niezależnie czy miałem 2.41, 2.48 czy 2.51 to nie dodała mi się opcja zmiany z MTP/UMS. Lecz to żadna strata, grajek łączy się jako UMS ;)@up: Po co dajesz linka do starego firmware? Tu jest aktualny - http://www.yepp.co.kr/support/support_file...8&seq_num=1 (niestety trzeba ściągać za pomocą Internet Explorera)
No jak się łączy jako UMS, jak się nie łączy u mnie... kurczę to co mam zrobić żeby widać go było jako UMS? wszyscy pisali że jst UMS, a tu klapa. To zmianić ten FW czy nie i jeśli tak to na jaki?? :blink:
@Fruziajak podłączasz pod kompa to pokazuje Ci się dysk wymienny?? to jest właśnie ums... ja też nie mam takiej opcji do wyboru bo zniknęła ona wraz z zainstalowaniem nowego firmware... jeśli kupiłaś z5 niedawno to masz taki firmware, który od razu ma możliwość ums
No niestety nie widać go w "Mój komputer", są różne dyski, ale nie wymienny, albo samsung, nie wiem jak powinien się nazywać... :(

 

Może dodam jeszcze, że chcę aby pod Windą był UMS, a nie tylko pod innymi systemami. Pytałam o to na forum przed zakupem, wszyscy pisali że no problem, player jest UMS... i co teraz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sprawdzałam ale nie chcę wgrywać muzy przez WMP, więc co to za różnica?? jak podłączyłam playera pierwszy raz to się pojawił komunikat że wykryto nowy sprzęt masowej pamięci i że trzeba zrestartować kompa aby zapamiętać ustawienia i tak zrobiłam. I playera nie widać w mój komputer. :(:huh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm hm. Dziwne. U mnie pojawia się jako dysk wymienny normalnie w kilka sekund po podłączeniu.

 

Win XP?

 

Może tak spróbuj?

 

UMS mode allows the Z5 to interface to the computer as if it were a removable hard drive. You can then use Windows File Explorer to manage the files in the Z5.

 

To get into UMS mode, connect the Z5 to the USB port while simultaneously holding down the "return" button (the top of the square keypad) while connecting. This will put the player into UMS mode for that connection period only.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dobrze zrozumiałam to mam podłączyć playera trzymając przycisk "return" czyli tej zawiniętej strzałki na samej górze, ale to spowoduje że player będzie UMS tylko na czas "tej sesji".

A co dalej? Hmm, dziwne. Tak Winada XP, SP2, WPP ale nie wiem jaki.

Kurczę zła jestem jak osa przez to. Ale dzięki że się odezwałeś dobra duszo, czekam na dalsza pomoc online.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No kurczę bardzo bym chciała żeby działało:)) Nie za bardzo chyba teraz mogę sprawdzić, bo pomogło z tym przytrzymaniem return i właśnie chyba kopiują się pliki do playera. Kliknęłam nieopatrznie tą ikonkę bezpieczne usuwanie sprzętu ale pojawiło się tylko dosłownie to "bezpieczne usuwanie sprzętu" i nic więcej i na razie nie klikam bo player jest podłaczony.

 

Na początku jak wykryło sprzęt to był komunikat że wykryło coś tam pamięci masowej - jesli dobrze pamiętam.., no i zrobiłam restart tak jak "kazało" i oto efekt... kurka wodna...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Matuchno kochana... ale się naczołgałam pod biurkiem :)))) Otóż - zadziałało przytrzymanie return zaproponowane przez Wujka Staszka i tym oto sposobem wgrałam muzę - przynajmniej ją widzę w playerze, zaraz zobaczymy czy gra hehe.

 

Tofana, faktycznie jak podłaczyłam do portu z tyłu kompa (stąd to czołganie...) to widać playera jakokolejny dysk - dzieki ogromne, odetchnęłam.

 

Ale co jest z tymi portami z przodu kompa, że nie działają jak trzeba?? lipa normalnie...

 

No nic, ważne że jest sposób aby playerek faktycznie był ums:)

 

Bardzo dziękuję za pomoc - pozwolę sobie jeszcze zdublowac tą odpowiedź w podfolderze Samsung, aby tam domknąć wątek - pozdrawiam, do jutra :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic to nie da. Sam mam podobną sytuacje, niezależnie czy miałem 2.41, 2.48 czy 2.51 to nie dodała mi się opcja zmiany z MTP/UMS. Lecz to żadna strata, grajek łączy się jako UMS ;)

 

@up: Po co dajesz linka do starego firmware? Tu jest aktualny - http://www.yepp.co.kr/support/support_file...8&seq_num=1 (niestety trzeba ściągać za pomocą Internet Explorera)

 

Czy po upgradzie masz 2.51 czy 2.51 EU? Pytam, ponieważ miałem 2.48 EU, wgrałem 2.51 i EU zostało. No i obawiam się, że mam "obciętą" głośność... A do niższej wersji (np. 2.47 US) powrócić się nie da :(

A jak u innych z 2.51, EU czy nie? Głośno jest czy cicho?

Z góry dzięki za info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności