Jump to content

MTZcustom

Recommended Posts

Przedmiotem naprawy są słuchawki taty, otwarte Pillipsy z 2003 roku. Grają w sposób, który może się podobać i można je polecic jako entry level do hi-fi :)

Przypadłością tego modelu jest pałak z szajs-plastiku, który się łamie na potęgę. Ten pacjent byl owinięty grubą warstwą taśmy izolacyjnej 😛 Połówkę, którą się dało uratować zalałem doszczętnie 2 składnikowym JB Weld, a z drugiej strony to samo + zrobiłem rekonstrukcję kształtu z użyciem poxiliny. Trzyma się, nie łamie i zdaje egzamin. Słuchawki grają jak należy i są wygodne mimo unieruchomionego pivota, bo paski ze stali sprężynowej są wystarczająco elastyczne. Później szlif, polerka i czas na lakier!  Całość pomalowałem niezawodnym Bollem do zderzaków plastikowych nadając słuchawkom prawie że massdropowy sznyt 😛 wisienką na torcie są wybite w aluminiowych tabliczkach znamionowych (pamiątce z poprzedniej pracy) oznaczenia "lewa, prawa"

IMG_20200405_220033_561.jpg

IMG_20200405_220033_560.jpg

IMG_20200405_220033_559.jpg

IMG_20200405_220033_564.jpg

IMG_20200405_220033_612.jpg

IMG_20200405_220033_600.jpg

IMG_20200321_111419.jpg

• Like 5

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Similar Content

• By babicz99
      Cześć!
      Szybka akcja,
      Philips Fidelio X2HR
      Stan co najmniej bardzo dobry
      Mam do nich oryginalny kabel oraz przejście na duży jack, niestety bez pudła
      Cena: sold
      Foto robione na szybko smartfonem, więc jakość bez szału.
      Słuchawki mają jakieś dwa miesiące, przez ten czas przegrały nie więcej jak 10h. Wysyłam w dobrze zabezpieczonym kartonie z wypełnieniem.
      Wszelkie dodatkowe informacje na pw

• By konrad_a
      Od kilku lat używałem na codzień Ether C Flow z Hugo2 a ostatnio z DX220 Max.
      Otwartych potrzebowałem do biura, ale ostatnio ciągle pracuję z domu i w sumie otwarte byłyby tu akceptowalne, więc się za jakimiś rozglądam.
      Na razie słucham sobie właśnie Ether Flow 1.0 od @krzyhoo29, Arya od @walekkk i HE1000SE od @Glue.
      Myślę jeszcze o Meze Empyrean, Flow 1., może D8000?
      W graniu ważna jest dla mnie bogata średnica - dociążona, z mięskiem, zróżnicowaniem tonalnym. Wokale, akustyczny jazz. Lubię głęboką scenę, duże źródła i detale (lampy mi już przeszły). Nie lubię grania zbyt jasnego.
      Na razie słucham z DX220 Max, ale kiedyś pewnie dokupię do tego stacjonarkę - może Qutest + Burson Soloist, albo któryś Burson Conductor.
      Budżet na otwarte w okolicach 10 tyś.
      Co radzicie?
      ---
      Hugo2 + Ether Flow 1.0:
      plusy: wygodne, fajna tonalność, szersza scena od Ether C Flow 1.1
      minusy: bez moda 1.1 - lekki korzuszek w sosunku do ECF 1.1, scena i powietrze dużo poniżej HEkSE

Hugo2 + Arya:
      plusy: granie nie tak jasne jak HEkSE, więcej powietrza niż Flow 1.0, detale
      minusy: mniejsze zróżnicowanie tonalne niż Flow 1.0 i HEkSE.

Hugo2 + HEkSE:
      plusy: detale, powietrze, scena, zróżnicowanie tonalne
      minusy: ogólna tonalność ciut za jasna dla mnie, momentami za dużo powietrza a za mało wypełnienia, może dałoby się to skorygować jakimś ciepłym kablem? przekroczony budżet...
      Przykład: Florence and the Machines: No light, no light - robi się tu trochę krzykliwy jazgot; tak, ten kawałek trochę taki jest, ale nie każde słuchawki grają go tak ostro. Na moich starych Ether C Flow 1.1 ten ostry kawałek brzmi dużo strawniej.
    • By konrad_a
      Kupię HiFiMan HE1000, HE1000v2 lub HE1000SE ( HEk HEkV2 lub HEkSE) w dobrej cenie.
    • By kelt
      Hej, przy zdejmowaniu słuchawek z głowy pęknął mi element jak na zdjęciu.. prosiłbym o radę co z tym zrobić, słuchawki mają już z 5 lat albo więcej ale jestem z nich zadowolony mimo wszystko chciałbym z nimi zostać na dłużej, do obsługi klienta HyperX nie można napisać bo model już wycofany ze sprzedaży, co zresztą potwierdził mi agent na czacie, na FB nie odpowiadają.
      Czy można to gdzieś kupić ew. naprawić nie przepłacając? Może ktoś ma stare HyperX'y popsute i chciałby odsprzedać? Dokładny model to KHX-H3CL/WR.

• By Antoni01
      Cześć wszystkim, nie jestem zaawansowany w kwestiach audio i chciałbym prosić Was o radę w wyborze słuchawek nowych/używanych nausznych do max. 600 zł (tańsze też chętnie przyjmę). Słuchane wyłącznie stacjonarnie z DAC SMSL M2 podpiętego pod laptopa. Przeznaczenie: głównie muzyka klasyczna oraz etniczna (nordycka, bliski wschód), śpiewana typu Nick Cave/Tom Waits, więc nie zależy mi na mocnym basie. Czasem filmy/seriale.

Od 10 lat posiadam AKG K514 i jestem z nich ogólnie zadowolony (super stosunek jakość-cena), ale chcę się przesiąść na coś lepszego, co grałoby w podobnym profilu jak K514, ale o klasę wyżej.

Mam za sobą nieudane podejście - AKG M220 (Massdropowa edycja K240 MKII), do którego dokupiłem ten nieszczęsny SMSL M2 - niestety skusiłem się recenzjami i opiniami, że do tego rodzaju muzyki ten zestaw będzie spoko. Niestety, SMSL M2 chyba jest jednak za słaby na te słuchawki, ogólny efekt był zły, grały gorzej niż poczciwe K514. M220 na szczęście znalazły nabywcę.

Testowałem też ISK HD9999, ale do tej muzyki się nie nadawały, zbyt dudniący bas jak dla mnie. Niestety teraz wiem, że popełniłem błąd kupując SMSL M2, najpierw powinienem odsłuchać słuchawek w sklepie i dopiero pod to kupować źródło. Niestety przez pandemię odsłuchy w sklepie odpadają.

Pytanie - czy jest jakiś model, który możecie poradzić?

Zastanawiam się nad: Sennheiser HD 579 lub HD 599; Beyerdynamic DT770/ DT880/DT990 (oczywiście 32 Ohm, bo za słabe źródło na 250); Audio-Technica ATH-A550Z. Chętnie wezmę też pod uwagę inne modele, również tańsze, rzędu 400 zł. Brałem też pod uwagę AKG K550 (ale to ryzyko, bo musiałbym brać od razu używane, więc ewentualny zwrot odpada).

Czy dam radę w tym budżecie znaleźć coś, co będzie dobrze grało wymienione gatunki muzyczne pod SMSL M2? Czy też najlepiej go sprzedać i zaoszczędzić kasę na lepszy wzmacniacz/DAC?
  • Create New...

Important Information

Register to have access to community resources. Forum rules Terms of Use and privacy anc cookies policy Privacy Policy