Skocz do zawartości
  • 0

Słuchawki kupno


januszmuzy

Pytanie

Siema,

 

na dniach zamierzam kupić sobie jakieś fajne słuchawki.

 

Po wstępnej analizie wytypowałem:

 

Audeze LCD-1

Sennheiser 660S

AQ Nightowl

ATH-AD900X

 

jestem w posiadaniu DragonFly Cobalt. Które najlepiej połączą się z tym urządzeniem ? Słucham raczej każdego rodzaju muzyki, najczęściej z kompa - Tidal.

 

Z góry dziękuję za pomoc :))

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

@Jot R Zgadzam się w większości przypadków (w sensie z większością źródeł/ampów) Nighthawki i Owle nie są uniwersalne, ale z DragonFly Redem świetnie są zestrojone, a kolega ma Cobatla, jak mniemam to rozwinięcie Reda, więc powinno być równie dobrze, a nawet i lepiej.

 

Btw. też miałem kiedyś zestaw Aune T1 + DT990 i dla mnie to było nieporozumienie :D Za bułowato, za pulchny bas, taka sobie scena. Dużo bardziej podobały mi się tańsze Bosshifi B8 z tym Aune.

Edytowane przez pabloj
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dla mnie takimi allrounderami są właśnie TH-610. Słucham na nich od klasyki i muzyki filmowej, przez elektronikę po grindowe czy death metalowe kawałki i we wszystkim się sprawdzają. Ale na pewno w tym pomaga im Twelve, z którym się świetnie zgrywają.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
3 godziny temu, Kuba_622 napisał:

 

To akurat bzdura z tym zaprojektowaniem "zgodnie ze współczesnym stanem wiedzy" - przetwornik z 10-cio letnich K550 i dopasowanie do krzywej Harmana - żadna rewelacja ani cud techniki... K371 to niezłe słuchawki zamknięte, do tego lekkie, łatwe do napędzenia i wygodne (K361 jednak dźwiękowo sporo gorsze, miałem obydwa modele). Natomiast jak budżet pozwala kupić coś z serii HD660/650/600 czy choćby Sundary czy DT1990, to interesowanie się K371 nie ma większego sensu. A AD900X już tym bardziej, bo to 2 klasy niższa jakość dźwięku za absurdalną cenę.

 

@pabloj Analityczne? Przecież te słuchawki w ogóle nie mają precyzji, rozdzielczość gorsza niż w Superlux za 70 zł. Te słuchawki to żart wynikający z różnic cenowo/zarobkowych między Japonią a Polską :) Przy cenach za DT880 czy nawet K701, to AD900X są warte maksymalnie 250 zł i to też raczej za wykonanie, niż dźwięk :)

No dobrze, to twoje zdanie, ja tylko proponuję. Poza tym co to za różnica, jaki jest przetwornik? Liczy się docelowe FR. Dam ci przetwornik z orfeuszy, albo shangri-la i spróbuj doprowadzić FR do harmana :) K371 oferuje bardziej zbalansowany dźwięk, niż orfeusze za $55k i to jest fakt. Takie rzeczy nie zdarzają się często. Mam HD600, miałem HD800s i tak, K371 są bardziej naturalne moim zdaniem.

Edytowane przez Pioj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dla mnie K371 grają na pewno w wyższej lidze niż cena jaką za nie wołają. Ale autor ma do wydania więcej więc dobrą opcją wydają się być TH610 lub HD600/650 jak z otwartych, z tym, że te drugie nie zagrają z Cobalta na maksa swoich możliwości, ale można np. kombinować z wpięciem wzmacniacza pomiędzy Sennki a Cobalta. 

 

HF580 zagrają z Cobalta płasko - będzie brakowało pary a co za tym idzie wypełnienia w dźwięku.

 

Ja bym wziął Fostexy.

Edytowane przez Karmazynowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Sluchalem hd650 na cobalt ale wrazenie slabe raczej. 

 

Panowie Fostex-th610? Tyle ze kosztuja one nowe prawie 2,5k...

 

Z racji tego ze mam aq cobalt chyba najbardziej sklaniam sie ku nightowl lub nighthawk ale obie wersje do kupienia widze jedynie carbon (przynajmnie na sklepie top hifi). Ktos ma z nimi dosiwadczenie na cobalcie ? z redem ponoc zgrywaja sie bardzo fajnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
2 godziny temu, Kuba_622 napisał:

A co kupiłeś zamiast 990-tek? 

 

Mam jeszcze Meze 99 Noir (wersja Drop). W obecnej sytuacji staram się ograniczyć stan posiadania (wszystkiego), więc jedne trafiły na bazarek. Padło na BD :( 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
34 minuty temu, neonlight napisał:

Podejrzewam, że T60RP mają lepsze wypełnienie na średnicy i są łagodniejsze na górze.

https://versus.com/en/fostex-t60rp-vs-fostex-th610

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
2 godziny temu, marco-polo napisał:

Podobno TH610 gorsze od T60RP

 

54 minuty temu, neonlight napisał:

Podejrzewam, że T60RP mają lepsze wypełnienie na średnicy i są łagodniejsze na górze.

Tak sobie podobno/podejrzewasz czy masz ku temu jakieś podstawy? Dla mnie w TH-610 średnica jest pełna (lepsza niż w TH-900), a i góra jest w sam raz.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
7 minut temu, Jot R napisał:

Tak sobie podobno/podejrzewasz czy masz ku temu jakieś podstawy? Dla mnie w TH-610 średnica jest pełna (lepsza niż w TH-900), a i góra jest w sam raz.

Tak, jak napisałem "podejrzewam". Owszem, w 610'kach jest pełniejsza, niż w 900'kach, ale nieznacznie, dla mnie i tak jest za chuda, a góra za ostra w obu przypadkach. ;)

Edytowane przez neonlight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
5 minut temu, Jot R napisał:

 

Tak sobie podobno/podejrzewasz czy masz ku temu jakieś podstawy? Dla mnie w TH-610 średnica jest pełna (lepsza niż w TH-900), a i góra jest w sam raz.

Ogólnie we wszystkich modelach to najchętniej polecają do modowania T50rp  a do słuchania za przystępną cenę t60rp. Mówią że Sundara ale ile tej chińszczyzny można mieć w domu. monoprice,hifiman. Trzeba jakieś zmiany wprowadzić. Wiadomo KLIPSCH HP3 ale cena zabija.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
  • 0
1 minutę temu, LuQi napisał:


Zdecydowanie źródło też robi swoje :) 

 

3 minuty temu, Jot R napisał:

Mogę podejrzewać ;) że źródło tu może robić różnicę w odbiorze. Choć pewnie i preferencje mają wpływ na ocenę.

Zgadza się, jednak słuchałem ich na dwóch, albo trzech źródłach i efekt był ten sam, zresztą już się spotkałem z podobnymi opiniami o obu modelach, więc coś jest na rzeczy. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Teraz, LuQi napisał:


Zdecydowanie źródło też robi swoje :) 

O tak i to zdecydowanie. Kiedy podłączyłem ten kawałek Godsmack - Drum Battle HD - Sully Erna vs Shannon Larkin - Batalla De Los Tambores (HD) na Bursonie z lampkami z różnymi słuchawkami wczoraj testowałem to miałem odczucie że w jednych jakby grał ktoś daleko w kącie, drugie jakby wszystko grało w jednej linii ale słyszysz wszystkie instrumenty, trzecie to jakbym był w domu i słuchał live, czwarte to bardziej jakby ktoś mi nad uchem gadał. Pewnie nazywacie te niektóre efekty które słuchałem na tych samych źródłach to ciemne,jasne i inne rodzaje słuchawek. Testowałem na otwartych, półotwartych i zamkniętych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności