Jump to content
BitWolf

Wciśnięty driver w TWSach

Recommended Posts

Pacjent: Lypertek Tevi

Chciałem je wyczyścić przed sprzedażą, więc zabrałem się za to jak z poprzednimi parami tj. Tin Audio T2 i Moondrop Kanas Pro.
Niestety Tevi są o tyle oryginalne że driver siedzi cholernie blisko filtrów, a filtrem jest guma która najpierw się wciska do środka by móc ją potem wyciągnąć.
Wcisnąłem driver, jest mocny channel imbalance.
Coś da radę jeszcze z tym zrobić czy już raczej do śmieci?

image.png

• Sad 1

A słychać że coś jest nie tak?
Jak nie zostaw bo można bardziej zepsuć.

- Tapatalk

20 minut temu, BitWolf napisał:

Pacjent: Lypertek Tevi

Chciałem je wyczyścić przed sprzedażą, więc zabrałem się za to jak z poprzednimi parami tj. Tin Audio T2 i Moondrop Kanas Pro.
Niestety Tevi są o tyle oryginalne że driver siedzi cholernie blisko filtrów, a filtrem jest guma która najpierw się wciska do środka by móc ją potem wyciągnąć.
Wcisnąłem driver, jest mocny channel imbalance.
Coś da radę jeszcze z tym zrobić czy już raczej do śmieci?

image.png

Spróbuj przez słomkę szczelnie delikatnie zassać i dmuchnąć. U mnie taka operacja zawsze działa.

10 minut temu, retter napisał:

A słychać że coś jest nie tak?
Jak nie zostaw bo można bardziej zepsuć.

- Tapatalk

Oj słychać i to cholernie mocno.

Nic nie zdziałasz bez rozebrania słuchawek i dostania się do samego drivera. Jak już by ci się to udało to pozostaje mikroskop i chirurgiczna zabawa - samo podniesienie membrany to najmniejszy problem. Większy problem to prostowanie "żeber" membrany. Podsumowując bez wprawy w doświadczeniu w takiej zabawie to finał. Rozbieranie słuchawek napewno zostawi ślady. 

Edited by ALTON

45 minut temu, ALTON napisał:

Podsumowując bez wprawy w doświadczeniu w takiej zabawie to finał. Rozbieranie słuchawek napewno zostawi ślady. 

Dałem sobie spokój, w ogóle nie jestem w DIY, nawet w przeszłości z lutowaniem kabla miałem ogromne problemy.
Puściłem je dalej, komuś kto możliwe, że będzie w stanie zrobić z nimi coś pożytecznego.

Człowiek uczy się na błędach, wiadomo.
Ja natomiast chyba TWSy odpuszczę i przerzucę się na coś pokroju UTWS1,
ale to w przyszłości, jak wreszcie zacznę zarabiać jakiekolwiek pieniądze.

• Like 1

Znam ten ból, kiedyś przy robieniu zdjęcia do sprzedaży swoich pchełek urwałem oryginalny kabel i zostały ze mną do dzisiaj;)