Jump to content
Shakhal

Tidal, Deezer czy Qobuz?

Recommended Posts

Mnie dziś Deezer zaskoczył - po przedłużeniu subskrypcji HiFi, zachęca do subskrypcji, żeby wykorzystać pełen potencjał. Oczywiście w wersji Premium.

Screenshot_20200118-194039_Deezer.thumb.jpg.691618b78f9c24ac64bb1a4cf6b5c402.jpg

zainstalowalem deezer na 3 probny w wersji 320 kb, cholera fajnie gra..... musze z tidalem porownac.

Ja raczej zostanę z Tidal, choć Deezer mi jakoś chyba lepiej podchodzi, lecz ta różnica na korzyść master niektórych albumów jest tak kusząca, ze chyba przeważy za wyborem.

Z tym mam problem szczerze pisząc. Bo kiedy podepnę mojo albo irdaca do androidowego fona to luz, idzie hires. Ale z fona zwykle słucham po poly, więc kupa, mamy downsampling, a do irdaca na stałe mam podpiętego docka z lightningiem, bo wygodnie - no a apple to wiadomo.
Więc właśnie rezygnuję z Tidala znowu :)

Czy Wam też nie działają przyciski nawigacyjne w Deezer? :huh:

Przechwytywanie.JPG

Tak dla ciekawości osób mówiących o małej bibliotece Tidala.

Przetransportowałem sobie zawartość na Deezera i pojawił mi się komunikat, że nie odnaleziono 14 albumów.. ;)

W dniu 19.01.2020 o 12:27, hammerh34d napisał:

Z tym mam problem szczerze pisząc. Bo kiedy podepnę mojo albo irdaca do androidowego fona to luz, idzie hires. Ale z fona zwykle słucham po poly, więc kupa, mamy downsampling, a do irdaca na stałe mam podpiętego docka z lightningiem, bo wygodnie - no a apple to wiadomo.
Więc właśnie rezygnuję z Tidala znowu :)

Można słuchać z Tidala plików hi-res na smartfonach LG. To był główny powód, dla którego kupiłem LG V30.

Można słuchać z Tidala plików hi-res na smartfonach LG. To był główny powód, dla którego kupiłem LG V30.
A co mi po tym, jak z mojego v30 tidal mqa brzmi gorzej, niż stabdard po mojo? Zwłaszcza jak podepnę beyery, ale w60 też?...

A słuchałeś z czegoś innego? default_smile.png

Edit: Słuchałem hd600 pod v30, miałem je kilka lat. Sorry, ale one potrzebują więcej żeby pokazać co potrafią. Naprawdę

Mogliby zrobić wszystkie platformy w jednej, coś podobnego jak klient poczty który ma kilka kont w jednym.

Apropo Tidal i moich ostatnich odsłuchów, świetna rzecz ale jak posłucham tidala 2dni z rzędu i potem przejde na foobar i moje pliki to jest jak przejście z malucha na golfa.

U mnie test predkosci internetu pokazuje 20megabitow/s, a co chwile mi streaming na Tidalu przerywa, co jest kurna? I co z tym zrobić?

Edited by pabloj

Mogliby zrobić wszystkie platformy w jednej, coś podobnego jak klient poczty który ma kilka kont w jednym.

Są takie programy, które spełniają to częściowo - Audirvana, Roon. Jest Qobuz i Tidal oraz granie z biblioteki z serwera i pamięci wewn. Co do innych serwisów, to np. Spotify raczej nie wykazuje chęci współpracy z twórcami takich programów, bo w innym wypadku byłaby zaimplementowana jego obsługa tu i ówdzie.

Na andku jest USB Audio Player oraz Bubble UPnP.

• Like 4

Nazwałbym to raczej środowiskiem i tak, jest to typowo domowe zastosowanie. Nie używam Roona mobilnie, chociaż jest taka możliwość w granicach sieci domowej. Na zewnątrz jednak lepiej sprawdzi się UAPP. I fakt, rzeczywiście swoje kosztuje. Ale integracja bibliotek z serwisów z własną w jedno to spory plus. Chociaż w swoim ampli mam obsługę Tidala i Spotify Connect, to nie wiedziałem wcześniej, jak sensownie w domu skorzystać z Qobuza. Okazało się jednak, że mój odtwarzacz Oppo można użyć jako końcówkę dla Roona. Z Audirvaną również współpracuje.

• Like 1

16 godzin temu, deftones9 napisał:

Jest to możliwe za pomocą Logitech Media Server. Odtwarzać można przez Foobara lub przesłać strumień na zewnętrzny odtwarzacz DLNA/UPnP.

LMS.png

• Like 3

Mi Tidal jakoś modem wywala, nie wiem czemu. Na Qobuz czasami dźwięk tez znika, jedynie Deezer jakoś działa bez zarzutów. Sprawdzałem na dwóch laptopach i dwóch sieciach.

Jak do tego wszystkiego ma się Amazon music HD?

Macie sposób na płatność w qobuz. Próbowałem wszystkiego. Udało mi się via vpn zalozyc konto USA. Ale płatność juz nie przechodzi ani przez revolut ani przez paypal. Krzyczy że kraj pochodzenia karty niezgodny z krajem konta.
Wychodzi mi na to że.potrzeba mi karty debetowej USA. Jakieś sugestie?

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

Ja wybrałem rejon UK właśnie dlatego, że miałem zamiar płacić Revolutem. Dlatego póki co nie miałem żadnych problemów z płatnościami. Ale fakt, wychodzi najdrożej bo £.

Wkurzyłem się na deezera właśnie.

Korzystam z niego bardziej aktywnie od jakiegoś czasu, więc myślałem, że zacznie robić lepsse playlisty. A tymczasem w playliscie inspirowanej niby toolem...

Ja pierdzielę, Deezer, porąbało cię? Gdybym chciał słuchać ****a, to bym poszedł do szamba... default_sad.pngb4b7821bb7e51fa9f5e60b92bf0f27f1.jpg77d5a52136e946cb6f246a20e21352a8.jpg

O, kolejny kwiatek:

1c0975522c24bfa48ac7cfd2566d52e7.jpg4675b1b22257c200f78657a7533e22ae.jpg

Kuźwa - co jakaś daria ma wspólnego ze Slayerem? default_sad.png

Ostatni edit: Tidal wcale nie był lepszy. Spotify rulez w tej sprawie, bezapelacyjnie.

• Like 1

Ja wybrałem rejon UK właśnie dlatego, że miałem zamiar płacić Revolutem. Dlatego póki co nie miałem żadnych problemów z płatnościami. Ale fakt, wychodzi najdrożej bo £.
Doszeedlem do ściany. Kontakt z paypal nic nie pomógł. Bye bye . Napisalem do qobuz czego nie lubią mojej karty revolut. Marne szanse. Szkoda.:(

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

W dniu 20.01.2020 o 19:52, pabloj napisał:

U mnie test predkosci internetu pokazuje 20megabitow/s, a co chwile mi streaming na Tidalu przerywa, co jest kurna? I co z tym zrobić?

U mnie pomogła aktualizacja windowsa 10, jesli naturalnie grasz z windy.

Testy pokazują prędkość średnią, a przy streamingu ważna jest prędkość minimalna. Znalazłem jedną apkę Network Analyzer Pro, która pokazuje też prędkość minimalną. Przy średniej prędkości 200Mbps, to minimalna potrafi zwolnić do 80Mbps.

@kuman A jak mam Win 7? :D