Skocz do zawartości
  • 0

Koss Porta Pro vs Superlux HD668b


Alkazz

Pytanie

Tak jak w temacie - które z tych słuchawek uważacie za lepsze i dlaczego? Nie zagłębiając się w to do jakiej muzyki będę ich używał, ponieważ słucham dosłownie wszystkiego. Padły mi moje Takstary HD6000 i chcę zaopatrzyć się w jakieś słuchawki zanim znajdę czas na przeciągnięcie nowych kabelków. Interesują mnie te dwa modele, ponieważ nigdy nie miałem słuchawek otwartych i chciałbym zobaczyć z czym to się je 🙂.

Edytowane przez Alkazz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Chyba hd668b? Nie słyszałem 668b, ale to chyba dwa różne światy.


Portki pro to ergonomiczny pasztet i nikomu nie polecam chociażby z tego względu. Strojone na ulicę, niby przenośne, ale ich konstrukcja powoduje, że nie nadają się na ulicę ...może na cichą polanę, ale tam to lepiej posłuchać odgłosów natury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jak chcesz otwarte to z tanich często polecane są somic v2. Możesz też sprawdzić koss ur40 (chyba mało basu mają, przynajmniej w sklepie go nie słyszałem za bardzo).
Superluxy są półotwarte, a portki pro to dziwolągi.

Edytowane przez bob2000
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Co do użytkowania, swoisty sposób regulacji pałąka i w efekcie mnie "łapały" za włosy. Irytujące. 

 

Dźwiękowo lubię, średnicowe, miękkie dość granie, niemęczące. Detalicznie te słuchawki na pewno nie są.

Finansowo duży plus: jak kupisz nowe np. w Top Hifi, masz dożywotnią gwarancję. W praktyce, jak kabel zacznie przerywać, dostaniesz nowe. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Godzinę temu, Alkazz napisał:

A poza kontrowersyjnym wyglądem coś jeszcze jest nie tak z tymi Portkami? Na wyglądzie tak bardzo mi nie zależy, ponieważ raczej nigdy nie opuszczą one mojego domu

Łupią bułowatym basem, co kto lubi, mi to nie odpowiada. I nie chodzi o wygląd tylko o to jak irytujące są w użytkowaniu ze względu na swoją konstrukcję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@Alkazz ale problem właśnie jest przy moichkrótkich włosach, jak tam czupryna się poharacze trochę. ;) Moje przejęła żona, która ma długie włosy, i absolutnie nie narzeka, używa na co dzień, również w komunikacji i nie chce słyszeć o żadnych zamkniętych nausznych, bo źle się w takich czuje.

A muzycznie to są dobre do klasycznego rocka i okolic, gitary są mocno nasycone. Pewnie przypominają słuchawki Marshalla trochę. Do techno pewnie nie bardzo. 

Edytowane przez Rotgut
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
2 godziny temu, adamos80 napisał:

ISK hf2010

Też polecam, zwłaszcza użytkowo względem KPP to spory upgrade.

 

KPP z modem obniżającym bas brzmieniowo imo genialne słuchawki "do wszystkiego" (z tych niedrogich oczywiście).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
15 minut temu, Alkazz napisał:

Co macie na myśli pisząc, że ISK HF2010 to spory upgrade względem KPP?

No użytkowo - sporo wygodniejsze.

 

15 minut temu, Alkazz napisał:

I o jakim modzie do KPP mowa?

A taki wymyśliłem i zrobiłem https://pokazywarka.pl/kpp_mod/

Tylko niestety z czasem (i to stosunkowo niedługim, bo kilka dni) plastry się odklejają i cała misterna robota "w pi..." - będę musiał jakieś inne przytrzymywacze gąbek wymyślić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ciekawy pomysł. Zamiast plastrów może spróbuj użyć taśmy M3. Prawie wszystko, co nią kleiłem wytrzymywało na lata. Albo zaszalej i kup samoprzylepną gąbkę akustyczną, też powinna się dość dobrze trzymać. Dobrze, dziękuję wam wszystkim za pomoc, teraz muszę trochę podumać nad wyborem. Dam znać co kupiłem, a jak już będę miał konkretne słuchawki to opiszę swoje wrażenia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Porta Pro przyjemniejsze brzmienie, ale 668b dużo lepsza jakość. ISK mi zupełnie nie podeszły, myślałem, że podobne do hi2050 ale to inne granie. Otwarte czy półotwarte to ja bym na to nie patrzył. 668b są półotwarte ale bliżej im do otwartych, zresztą wszystkie superluxy są tak podatne na mody że możesz z nich zrobić całkowicie otwarte i zamknięte, kwestia wytłumienia, gąbek, padów. Do 150zł jak masz coś lepszego od integry to zastanowiłbym się nad superlux hd330.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

To forum lubi teatralne określenia :D 

 

To co na forum jest bułą, powoduje wymioty, jest niestrawne lub po prostu ma poziom koopy, w realu dla wielu osób jest całkiem Ok :) 

 

Dlatego polecam odsłuch osobisty 👍

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
12 godzin temu, Alkazz napisał:

Zamiast plastrów może spróbuj użyć taśmy M3. Prawie wszystko, co nią kleiłem wytrzymywało na lata. Albo zaszalej i kup samoprzylepną gąbkę akustyczną, też powinna się dość dobrze trzymać.

Tu nie chodzi o to żeby całkowicie zakleić te otwory, tylko żeby je gąbką przytłumić, stąd rozwiązania samoprzylepne odpadają.

Do całkowitego zaklejenia ta taśma, której użyłem, tylko bez gąbki, jak najbardziej się nadaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności