Skocz do zawartości

Słuchawki Cx 300


soboliero

Rekomendowane odpowiedzi

mam te słuchawki i mam z nimi koszmarny problem. Wypadają mi z uszu. Na początku miałem średnie, czyli te które dostałem w zestawie, potem założyłem największe i znowu to samo...Czy jak załoze najmniejsze zmieni się coś w tym zakresie?

Jak wy nosicie wsze słuchawki douszne czy jak sie one nazywają?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Creative EP-630, konstrukcyjnie identyczne, również mi wypadają z uszu :( Niezależnie od rodzaju nakładek, po pewnym czasie kanał słuchowy ulega natłuszczeniu (może niekoniecznie dobre określenie) przez co słuchawki się wysuwają (tak jest przynajmniej w moim przypadku) :/ LUB słuchawki wypadają same pod wpływem ruchu głowy, co jest niezwykle irytujące w przypadku prawdopodobnie większości słuchawek dokanałowych wyposażonych w silikonowe (gumowe) nakładki (dzieje się u mnie tak z Sony EX-71 i Creative Aurvana) :(

 

 

PS:

 

Czy mi się wydaje, czy nie działa mi licznik postów??? O_o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie kumam chłopaki.

Ja pierwsze dokanałówki kupiłem właśnie dlatego, że w przeciwieństwie do pchełek nie wypadają mi z uszu.

Może za płytko wkładacie ?, dobrą metodą (oprócz ślinienia :) ) jest pociągniecie ucha do tyłu, co powoduje że kanał słuchowy

układa sie inaczej i ep-ki wchodzą głębiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może za płytko wkładacie ?, dobrą metodą (oprócz ślinienia :) ) jest pociągniecie ucha do tyłu, co powoduje że kanał słuchowy
Sliniłeś tipsy przed włożeniem ich do ucha?! Sick... Dude ;)

 

stary, to jest standardowa procedura ;),

szczególnie teraz z dual flangle. Zresztą myśle ze sam bedziesz swoje UM 56 nieźle "zwilżał" :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się wciska Aurvany do kanału, to odczuwam bardzo nieprzyjemne zjawisko zatykania ucha, które u mnie ma z pewnością dodatkowo coś wspólnego z błędnikiem bo aż zaburza równowagę :// A i tak się nie trzymają dobrze i często muszę je poprawiać...

Kontynuuję wywód, może ciut OT, ale to HP ;)

...Po ich wciśnięciu często również mam wrażenie kompletnego zatkania ucha, które powoduje nieprzyjemne odczucie w głowie. Zauważyłem, że można je ominąć poprzez odpowiednie jakby 'odpowietrzanie' kanału słuchowego poprzez naciśnięcie gumowej nakładki...

Ehhh strasznie nieprzyjemne są te Aurvany w użyciu, ale jestem w stanie się trochę poświęcić, bo jak dla mnie to te słuchawki grają dźwiękiem dojrzalszym niż popularne na forum zwykłe dokanałówki... A w ogóle to poza odpowiadającą mi średnicą ce****ą się nie schodzącym nisko basem, nieprzyjemnym wzmocnieniem twardego wysokie basu i mizerną górą... ehh :/ koniec OT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Się zobaczy, mam nadzieję, że będą spełniały swoją rolę bez rutuałów tego typu. Ale będę to wiedział niestety dopiero po świętach.

 

Ja tam zawsze zakładałem dokanałowe na śrubkę, tzn. wkręcałem je do kanału. Nigdy nie było z tym problemów.

 

Publius_Enigma - no ale czego się spodziewałeś? Jak można odizolować ucho od dźwięków z otoczenia bez jego zatykania? Tego już nie rozumiem. :blink: Błędnika do tego nie mieszaj, bo to zupełnie inna część ucha (pani robiąc mi w tamtym tygodniu wycisk z kanału opowiedziała pokazała na obrazku jak to wszystko wygląda, z tego miejsca chciałbym ją serdecznie pozdrowić) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, masz rację,błędnika nie należy do tego mieszać. Ale nie zmienia to faktu że przy wkładaniu powodują niewielkie zachwianie równowagi :) Aaaaale Aurvanki mi zatykają uszy ale w sposób specyficznie nieprzyjemny. Natomiast z EPkami nic podobnego się u mnie nie dzieje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nienawidzę IEM-ów które się zasysają, wolę "po prostu dokanałówki" - moje uszu nie tolerują zasysania, bolą i dźwięk jest wtedy stłumiony...

 

a co do doboru odpowiedniej wielkości końcówek, to już jest to sprawa indywidualna - chyba nikt nie założył poprawnie dokanałówek już pierwszego dnia... a końcówki trzeba dobierać aż do skutku, czasem dwie różne (uszy nie są przecież symetryczne)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może za płytko wkładacie ?, dobrą metodą (oprócz ślinienia :) ) jest pociągniecie ucha do tyłu, co powoduje że kanał słuchowy
Sliniłeś tipsy przed włożeniem ich do ucha?! Sick... Dude ;)

 

stary, to jest standardowa procedura ;),

szczególnie teraz z dual flangle. Zresztą myśle ze sam bedziesz swoje UM 56 nieźle "zwilżał" :D

 

Bez ślinienia męczyłbym się dwa razy dłużej i chyba prędzej szlag by mnie trafił. A tak sekunda/dwie na włożenie, przekręcenie i kabel za uszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nienawidzę IEM-ów które się zasysają, wolę "po prostu dokanałówki" - moje uszu nie tolerują zasysania, bolą i dźwięk jest wtedy stłumiony...

 

O to mi właśnie KHRoN'ie chodziło. Dokładnie o to!!! :) Ja ten ból określam po prostu jako ból głowy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

głowy? to jest ból uszu w okropnej postaci - ja bym najpierw ześwirował, potem ogłuchł a na koniec dostał ropienia ucha (albo w innej kolejności ;p )

 

moim zdaniem taka sytuacja jest nieakceptowalna, a jako że pianek nie uznaję (na co wpływa anatomia mojego ucha i złe przejścia z The Plug którymi to się pokaleczyłem O_o ) to zostają mi tylko odlewy... ale znów mam obawę, żeby nie powodowały one kompresji/zwiększonego ciśnienia (jak tłok) w czasie wkładania do ucha (czyli odwrotnie jak silikonki normalnych IEM-ów)

 

coraz bardziej przekonany jestem do kupna HD595. HD5800 albo HD600 (te ostatnie raczej są w sferze snów na jawie ;] )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest właśnie fajne rozwiązanie - kupić HD580. Tylko że jakoś sceptycznie podchodzę do zakupu używanych słuchawek... Świadomość, że ktoś przede mną nakładał codziennie te słuchawki na swoje (brudne) uszy/głowę niezbyt mnie zachęca :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności