Skocz do zawartości

Drogie, audiofilskie IEMy - gdzie używamy?


Play

Rekomendowane odpowiedzi

19 minut temu, Nicodem napisał:

A skoro @Spawn wywołany do tablicy - kiedy porównanie z KSE? :)

 

10378992_thumb.jpg%22%20alt=%2220191019_

 

Shury KSE są nieporównywalne do Empire Ears. Zupełnie inne cechy i wyznawane wartości. Legend X już recenzja była https://www.audionervosa.pl/2019/11/empire-ears-legend-x-recenzja-basowe.html z szybkim porównaniem do Vantage i Nemesis bo dość podobne.

 

Phantom inne są od powyższych z mniejszą ilością basu ale za to bardziej zdyscyplinowanego, bardziej rozdzielczego i o znacznie lepszej definicji. Razem z basem fenomenalna niska średnica fantastycznie oddająca gitary elektryczne i męskie wokale. Wyższa średnica mocno zgaszona, słabo zdefiniowana, a nawet tępa. Co nie zmienia faktu że są bardzo szczegółowe oraz z dużą wagą każdego elementu. Specyficzne i unikatowe brzmienie. Nie znam drugi takich słuchawek

 

EVR to strojenie w stylu etymotic ale troche mniej surowe, a bardziej al dente. Gładsze, grubsze ale też nie tak przejrzyste jak Ety.

 

Bravado - dość standardowa v-ka. Nie rzucają na kolana ale dają dość obfity wycinek szkoły grania Empire Ears w stosunkowo dość przystępnej cenie. Nie słuchałem ich jakość szczególnie długo ale odebrałem je jako fajne bez jakichś szczególnych wad.

 

Valkyrie będzie recenzja to nie będe spoilerował ;)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Spawn napisał:

 

Shury KSE są nieporównywalne do Empire Ears. Zupełnie inne cechy i wyznawane wartości. Legend X już recenzja była https://www.audionervosa.pl/2019/11/empire-ears-legend-x-recenzja-basowe.html z szybkim porównaniem do Vantage i Nemesis bo dość podobne.

 

Phantom inne są od powyższych z mniejszą ilością basu ale za to bardziej zdyscyplinowanego, bardziej rozdzielczego i o znacznie lepszej definicji. Razem z basem fenomenalna niska średnica fantastycznie oddająca gitary elektryczne i męskie wokale. Wyższa średnica mocno zgaszona, słabo zdefiniowana, a nawet tępa. Co nie zmienia faktu że są bardzo szczegółowe oraz z dużą wagą każdego elementu. Specyficzne i unikatowe brzmienie. Nie znam drugi takich słuchawek

 

EVR to strojenie w stylu etymotic ale troche mniej surowe, a bardziej al dente. Gładsze, grubsze ale też nie tak przejrzyste jak Ety.

 

Bravado - dość standardowa v-ka. Nie rzucają na kolana ale dają dość obfity wycinek szkoły grania Empire Ears w stosunkowo dość przystępnej cenie. Nie słuchałem ich jakość szczególnie długo ale odebrałem je jako fajne bez jakichś szczególnych wad.

 

Valkyrie będzie recenzja to nie będe spoilerował ;)

 

ESR - te mnie ujęły przekazem od momentu założenia. Nawet na miedzianym kablu Effect Audio. Słuchałem pozostałych na AVS, ale jakoś nie wxbudziły zachwytu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
W dniu 18.11.2019 o 12:30, Spawn napisał:

 

Shury KSE są nieporównywalne do Empire Ears. Zupełnie inne cechy i wyznawane wartości. Legend X już recenzja była https://www.audionervosa.pl/2019/11/empire-ears-legend-x-recenzja-basowe.html z szybkim porównaniem do Vantage i Nemesis bo dość podobne.

 

Phantom inne są od powyższych z mniejszą ilością basu ale za to bardziej zdyscyplinowanego, bardziej rozdzielczego i o znacznie lepszej definicji. Razem z basem fenomenalna niska średnica fantastycznie oddająca gitary elektryczne i męskie wokale. Wyższa średnica mocno zgaszona, słabo zdefiniowana, a nawet tępa. Co nie zmienia faktu że są bardzo szczegółowe oraz z dużą wagą każdego elementu. Specyficzne i unikatowe brzmienie. Nie znam drugi takich słuchawek

 

EVR to strojenie w stylu etymotic ale troche mniej surowe, a bardziej al dente. Gładsze, grubsze ale też nie tak przejrzyste jak Ety.

 

Bravado - dość standardowa v-ka. Nie rzucają na kolana ale dają dość obfity wycinek szkoły grania Empire Ears w stosunkowo dość przystępnej cenie. Nie słuchałem ich jakość szczególnie długo ale odebrałem je jako fajne bez jakichś szczególnych wad.

 

Valkyrie będzie recenzja to nie będe spoilerował ;)

Tylko wiesz, że seria X nie gra z WM1A po single-end? :D Nawet nie ma sensu próbować takiego połączenia, bo zwyczajnie Soniak nie ma dość mocy, żeby je poprawnie napędzić i wysterować, mordując tym samym kontrolę basu, dynamikę, rozdzielczość itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Vaiet napisał:

Tylko wiesz, że seria X nie gra z WM1A po single-end? :D Nawet nie ma sensu próbować takiego połączenia, bo zwyczajnie Soniak nie ma dość mocy, żeby je poprawnie napędzić i wysterować, mordując tym samym kontrolę basu, dynamikę, rozdzielczość itd.

 

Niewiem czy prąd czy kompletny brak synergii ale rzeczywiscie niespecjalnie to razem grało. Całe szczęście miałem rózne kabelki, źródła i wzmacniacze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Spawn napisał:

 

Niewiem czy prąd czy kompletny brak synergii ale rzeczywiscie niespecjalnie to razem grało. Całe szczęście miałem rózne kabelki, źródła i wzmacniacze :)

To spoko. A jakie są Twoje wrażenia z używania EE z innymi kablami, niż Ares II?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Vaiet napisał:

To spoko. A jakie są Twoje wrażenia z używania EE z innymi kablami, niż Ares II?

 

Wrażenia są takie jak opisałem w recenzjach bo to zawsze jakaś tam średnia i motyw przewodni jak dany sprzęt gra bo wszystkich konfiguracji i połączeń i tak nie da się sprawdzić. Nie pamiętam już co dokładnie z czym łączyłem bo to było kilka miesięcy temu, a trochę się u mnie sprzętu przewija. Tak czy inaczej ja i tak nie jestem specjalnym wyznawcą kabelkowania. Tak słyszę różnicę między kablami ale wprowadzane zmiany nie są dla mnie diametralne i często nie są warte poniesionych kosztów. Można się bawić ale to już musi być ostateczne dopieszczanie docelowych słuchawek niż naprawianie ich wad czy chęć kompletnej zmiany brzmienia. Jak mam kupić kabel za 3tys do słuchawek za 5tys żeby uwolnić ich potencjał to może lepiej kupić słuchawki za 8tys do których zresztą też można dokupić kabel i tak się można bawić bez końca :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Mam  tylko jedną parę iemów więc używam ich praktycznie wszędzie 

Gdy uprawiam sport (rower bieganie ) biorę ze sobą  Bluetooth TWS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności