Skocz do zawartości
  • 0

Dokanałówki do 100zł


Feniu

Pytanie

Witam

Chciałbym prosić o polecenie jakiś słuchawek do 100zł max., które będą miały inną specyfikacje grania niz Panasy RP-HJE125. Te słuchawki są jak dla mnie za mocno nacechowane basem, który zasłania trochę inne partie, do tego tłuką nieznośną, wyraźną stopą bardzo punktowo, co nie pozwala słuchać muzyki na nieco wyższej głóśności. Bo właśnie lubie sobie czasem odkrecić muzykę nieco bardziej na smartfonie i słyszeć melodie nieco bardziej przeszywająco jak i wokal (słucham muzyki głównie elektronicznej, ale nie jestem basolubem) podsycaną basem, a nie odwrotnie jak w tych słuchawkach. To co opisałem to w zasadzie główne moje oczekiwania, co do wykonania itp. nie mam specjalnych. Trochę poczytałem i zwróciłem uwage na Superlux HD 387, Fiio F1 czy RHA MA 390.

Moglibyście określić, które mogłyby trafić w moje gusta, ew. coś od siebie polecić? 

Pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Blon BL-03 z Aliexpress powinien zaspokoić Twoje oczekiwania. 

Edytowane przez requal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

A nie chciałbyś dozbierać? Prędzej czy później będziesz chciał coś lepszego ;) odłóż zakup, myślę że w cenie do 250 zł kupisz słuchawki, które będą miażdżyć takie z podanego budżetu. Sam miałem wiele do 100 zł. W każdych niskie tony mniej czy bardziej zniekształcały wokal, który brzmiał jak spod kołdry (nie wiem jak to określić, nie jestem znawcą).  Już nie mówiąc o scenie, jakby ktoś założył worek foliowy na głośniki :). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Lub to Moondrop Spaceship https://allegro.pl/oferta/sluchawki-moondrop-spaceship-8301534652?utm_source=facebook&utm_medium=app_share&utm_campaign=AndroidShowitemShare

 

Wykres - zdecydowanie nie zalewa basem 

Spaceship.jpg

 

Edytowane przez requal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@Fijjo wątpliwe, raczej mam inne priorytety niż wydawanie takiej kasy na, słuchawki.

@Jaro54 nie ma żadnego info o tych słuchawkach za bardzo, a nie chciałbym downgrade z panasów które mam.

@requal wyglądają ciekawie, wezmę pod uwagę, dzięki

 

A możecie coś powiedzieć o Kz? Mają dobre opinie, ale nie wiem czy nie łupią za bardzo basowo.

Np. Kz ZSN. A jeszcze dodam, że na górnej górze mi nie zależy. W panasach słyszę dźwięki, których poprzednio nie słyszałem w Sony mdr ex 15 i wcale mi ich nie brakowalo tj. syki itp. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Poszukaj na forum, było sporo info o nich 

Edytowane przez Jaro54
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Kup Lypertek Mevi (99 zł) albo Final E1000 (119 zł) - dostępne w Polsce od ręki, zrównoważone granie na dobrym poziomie. O tym dziadowym basie z Panasów możesz zapomnieć (choć nie on jest w nich najgorszy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Na pewno nie bierz Lypertek Mevi, ja ostatnio po utracie swoich vjjb k4s postanowiłem zakupić coś nowego i sugerując się dobrymi opiniami na temat tych MEVI padło właśnie na nie, melomanem nie jestem ale nawet jak dla mnie to między vjjb k4s a MEVI jest przepaść, grają jak dla mnie bardzo słabo, basu malutko (a nie wymagam jakoś specjalnie wiele), ogólnie grają niesamowicie "płasko" z wyjątkiem niektórych wysokich tonów gdzie aż gryzą w uszy do tego stopnia że nie da się słuchać, drażnią tak mocno że w sumie ich nie używam... jak bym mógł to bym zwrócił, ale pudełko już rozpieczętowane... ogólnie nie polecam bardzo.

Edytowane przez Kleksx
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Godzinę temu, Kleksx napisał:

Na pewno nie bierz Lypertek Mevi, ja ostatnio po utracie swoich vjjb k4s postanowiłem zakupić coś nowego i sugerując się dobrymi opiniami na temat tych MEVI padło właśnie na nie, melomanem nie jestem ale nawet jak dla mnie to między vjjb k4s a MEVI jest przepaść, grają jak dla mnie bardzo słabo, basu malutko (a nie wymagam jakoś specjalnie wiele), ogólnie grają niesamowicie "płasko" z wyjątkiem niektórych wysokich tonów gdzie aż gryzą w uszy do tego stopnia że nie da się słuchać, drażnią tak mocno że w sumie ich nie używam... jak bym mógł to bym zwrócił, ale pudełko już rozpieczętowane... ogólnie nie polecam bardzo.

Czyli jak rzecze porzekadło Lyperteka omijaj z daleka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
7 minut temu, requal napisał:

Czyli jak rzecze porzekadło Lyperteka omijaj z daleka. 

Gdybym tylko słyszał to wcześniej... a tak stówka w plecy, nie rozumiem tylko tych zachwytów nad nimi w internecie bo na prawdę nie ma tu nic wartego uwagi.

Edytowane przez Kleksx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
27 minut temu, Kleksx napisał:

Gdybym tylko słyszał to wcześniej... a tak stówka w plecy, nie rozumiem tylko tych zachwytów nad nimi w internecie bo na prawdę nie ma tu nic wartego uwagi.

Ja miałem styczność z Bevi i komentarz zostawiłem dla siebie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
1 godzinę temu, Kleksx napisał:

basu malutko (a nie wymagam jakoś specjalnie wiele), ogólnie grają niesamowicie "płasko" z wyjątkiem niektórych wysokich tonów gdzie aż gryzą w uszy do tego stopnia że nie da się słuchać, drażnią tak mocno że w sumie ich nie używam

Opis taki, jakbyś miał bardzo duży problem z aplikacją słuchawek (może kwestia ułożenia w uchu, może gumki, a może po prostu niekompatybilne do Twojej budowy kanałów). Bo choć basu nadzwyczaj dużo nie ma (szczególnie w porównaniu do basowych K4s), to na pewno nie jest go malutko, tony wysokie łagodne, więc za bardzo nie ma co gryźć w uszy, a "płaskość", to jest co najwyżej w paśmie przenoszenia, bo jak na ten budżet są zaskakująco wyrównane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
8 minut temu, Inszy napisał:

Opis taki, jakbyś miał bardzo duży problem z aplikacją słuchawek (może kwestia ułożenia w uchu, może gumki, a może po prostu niekompatybilne do Twojej budowy kanałów). Bo choć basu nadzwyczaj dużo nie ma (szczególnie w porównaniu do basowych K4s), to na pewno nie jest go malutko, tony wysokie łagodne, więc za bardzo nie ma co gryźć w uszy, a "płaskość", to jest co najwyżej w paśmie przenoszenia, bo jak na ten budżet są zaskakująco wyrównane.

Mogę odpowiedzieć jedynie tyle że chyba mieliśmy okazję słuchać innych słuchawek albo moje są wyjątkowo nieudanym egzemplarzem, siedzą dobrze i są wygodne to jedyne do czego nie mogę się przyczepić, ogólnie mam wrażenie jak bym kupił słuchawki za 30zł ale może te vjjb przyzwyczaiły mnie do znacznie lepszej jakości.

Edytowane przez Kleksx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Może i tak, bo dobre oceny nie tylko w polskim internecie nie biorą się znikąd. Chyba że założymy, iż Lypertek przekupił wszystkich, by dobrze pisali o słuchawkach za 100 złotych ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
W dniu 6.11.2019 o 22:12, Rafore napisał:

Jakie miałeś słuchawki i jak je oceniasz? 

Modeli to już nie pamiętam, wszystkie nawet nie kosztowały po 80zl. JBL z 3 rodzaje, Philipsy te z napisem Pure Bass, Tracer Grade i m.in. Brainwavz Delta, które najlepiej wypadły w tym przedziale. Już to było zbyt dawno, by teraz uczciwie ocenić każdy dokładnie. Różnica w cenach nie bierze się z nikąd, jak raz się posłucha czegoś na troszkę lepszym sprzęcie, to już się wie czemu te poprzednie były "słabe" ;). 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności