Skocz do zawartości

Karta Dzwiekowa


bylyuser

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 188
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

A jak sprawa się ma z kartami Hercules Fortissimo? Gra przyzwoicie, czy raczej jakaś niskobudżetowa sieczka?

Chcę narazie wymienić stareńkiego SB Live! na coś przyzwoicie grającego, ale nie zamierzam szaleć kwotami powyżej stu złotych. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolej na mnie. Panowie, co byście wybrali z tej o to listy ? ( pc't jest moim jedynym źródłem dźwięku)

 

1. Audiotrak Prodigy HD2 + op-amp

2. E-MU 1212M PCI

3. M-AUDIO Audiophile 192

 

Z tej trójki najbardziej interesuje mnie HD2 - możliwość zmiany wzmacniaczy operacyjnych, przyzwoity wzmacniacz słuchawkowy (będzie służył mi do momentu kupna jakiegoś lampowca)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1212M, jeżeli jest w dobrej cenie (tzn. mniej-więcej tyle, co za HD2)

Wymiane opampów w 1212M zawsze możesz komuś zlecić ;)

P.S. - jest aukcja na allegro BCM - koleś spokojnie puści Ci ją za 350 od ręki - sam chciałem, ale wycofałem się w ostatnniej chwili - wolę się poczaić na okazje na niemieckim ebay ;)

 

@Kfazzi

Cześć Cviek ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Live 24bit jest dużo lepszy od resztu Live'ów, ale np. Turtle Beach Montego II (Vortex 2) zjada go od razu ;)

Wlasnie Franek.. Czemu słuchasz na Live24, zamiast na tym Diamondzie ?

Bo jakos nie jestem w stanie uwierzyc w to, ze ten Diamond moglby byc lepszy :P

Poza tym creative lepiej sprawuje sie grach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam sie nad kupnem karty dzwiekowej.zalezy mi tylko na dzwieku stereo do muzyki,reszta bajerow jest mi nie potrzebna.moje typy to Audigy 2ZS Gold i X-fi XtremeMusic Gold.Roznica w cenia nie mala bo 100zl.chcialbym wydac nie wiecej niz 200zl ale jak bedzie trzeba to troche doloze.Co proponujecie kupic??Czy roznica w dzwieku miedzy tymi dwiema kartami bedzie slyszalna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

X-Fi nie robi wewnętrznego resamplingu do 48kHz lipnej jakości -> X-Fi lepsze. Pytanie tylko czy warto inwestować w taki crap.

Istotnie, 2ZS oprócz tego "szczegółu" nie ustępuje prawie Xtreme music, ale idąc tym tropem, można powiedzieć, że bardziej opłaca się kupić live 24bit... A jak wynikło z testów, także ze ślepych 24bit (przetworniki te same co w 2ZS i Xtreme Music) grał wyrażnie gorzej od Turtle Beach Montego II na Vortexie 2... ;d

Ja bym dołożył i łyknął np. http://www.allegro.pl/item313385097_creati..._emu_24bit.html , albo Prodigy HD2.

Wiem, że łatwo powiedzeć, ale wpakowałem się kiedyś w parę kart za ~200zł i uwierz mi, było to tylko marnotrastwo czasu i pieniędzy ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi, jak się ma Audigy LS do tanich kart, które można kupić na allegro? Coś do wyrwania za około 50pln'ów. Jakaś stara Yamaha? Chodzi mi tylko o dźwięk w stereo.

 

Do 50 zł wyrwiesz niezłego Live!a 5.1, jednak bardzo dobrze radzi sobie również z stereo. Jedyny minus to nie nowa już konstrukcja i brak nowszych efektow do gier. To mi jednak nie przeszkadza ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawiązując do mojego wcześniejszego posta. Właśnie wpadła mi w ręce karta oparta na chipie YMF-274 Yamahy. Trochę o niej poczytałem i poza kłopotami ze sterownikami jest sporo skrajnych opinii o jej dźwięku. Według niektórych kasuje wszystkie SoundBlastery, za to inni jeszcze twierdzą, że jest gorsza niż współczesne zintegrowane układy. Mój egzemplarz jest raczej niewiadomego pochodzenia, tzn. nie ma informacji o producencie karty. W takim razie może trafiła mi się oryginalna Yamaha? :D Zainstalowałem oryginalne sterowniki Yamahy i zaczynam pierwsze odsłuchy. Do tej pory jechałem na SB Audigy LS.

 

Według pomiarów RMAA karta jest cienka: http://www.anpo.republika.pl/ymf724/DS-XG-SPDIF-16-44.htm

 

Foto:

Sorry za jakość, ale to tylko mój telefon.

DSC00701.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pwlj: bo wolalbym ta kase przeznaczyc na cdplayer. nierzadko mozna wyhaczyc za taka kase cedeka z wyzszej polki.

Za tę kasę można też kupić kartę z wyższej pólki, która dźwiękowo nie odbiega znacząco od najdroższych studyjnych rozwiązań - kart przy użyciu których nagrywa się tę muzykę. Wątpię by w studiu używali rozwiązań gorszych niż jakiś stary (ale wiadomo, dobry) CD z niegdysiejszego hi-end ;]

Ja nie neguję CD jako źródła, sam mam zamiar w to zainwestować, tylko, że profesjonalna karta dźwiękowa to rozwiązanie nie gorsze niż stacjonarka ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności