Skocz do zawartości

Iemy Do 800zł


Nomyzs19

Rekomendowane odpowiedzi

Po 2 latach słuchania na moich senchach i techniksach ( R.I.P.) mój głód zaczął narastac... głównie za sprawa techiksow gdzie detale i wysokie tony wbijaly mnie w ziemie.

 

Niestety nie mam wielkiego doświadczenia w tej dziedzinie i bedzie to mój 1 naprawde poważny zakup.

 

Słucham metalu, rocka, klasyki + troche popularniejszych ******łek. Pomimo tego nie jestem fanem jakiegos super ciezkiego brzmienia.

 

Słuchaweczek uzywam wszedzie praktycznie gdzie moge. Zreszta siedzac przed kompem bez nich chwilowo mam uczucie dziwnego swedzenie, ze czegos mi brakuje na uszach :).

 

Od pewnego czasu wczytuje sie w roznego rodzaju recenzje, spostrzezenia itp., szukajac modelu który mnie zadowoli. Docelowo jestem zainteresowny iemami : UE 5 pro, shure 4, um2 ( no niestety te troche za bardzo przekraczaja moj budzet, zdarzyc by sie musial cud zeby cena spadla), nowa linia shurkow se 310. No i narazie na mysl nie przychodzi mi nic innego do główki. Niestety e500 i um3 ktore powinny byc w kwietniu to juz niestety za duzo jak na mnie.

 

Problemem stanowi transport danego produktu do mojej siedziby w najmniejszym wojewodztwie w Polsce :). Myslalem nad zakupami e e - bayu lub earphonesolutions.

 

Wszelka pomoc bedzie mile widziana :rolleyes: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale i tak nie ma sensu kupować na earphonesolutions bo na e-bayu jest dużo taniej.

Tak, np UM1: na ebay 109$, na ear... 109$ :lol:

Inne produkty mają gwarancje, której na Ebayu nie dostaniesz...

Więc nie uważam, że na Ebayu jest dużo taniej. Większość ludzi (patrząc po Head-fi) woli dopłacić i NIE brać z ebaya...

Psi Core, czemu shurkow nie wysyłają?

Polityka firmy, nie wysyłają tam, gdzie mają już swojego lokalnego dystrybutora.

Bierz UE 5 pro lub UM2 (jak trafisz na okazję)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, np UM1: na ebay 109$, na ear... 109$

Inne produkty mają gwarancje, której na Ebayu nie dostaniesz...

Więc nie uważam, że na Ebayu jest dużo taniej. Większość ludzi (patrząc po Head-fi) woli dopłacić i NIE brać z ebaya...

 

W pełni podpinam się pod tą wypowiedzią.

 

shit, zawsze jak cos juz sprzedam do pojawia sie ktoś kto by kupił bez schodzenia z ceny

tak było z Karmą, i teraz z UM2..

 

Zważ jednak na to że ja nie jestem jeszcze zdecydowany. Tak po za tym, widze ze miałeś kiedyś ue 5, może się wypowiesz na ich temat - przyrównanie do um 1,2 lub e500 ( chociaz to iemy już innej klasy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Techniksy były jedynymi "lepszymi" słuchawkami, które miałem okazje słuchac dłuższy okres czasu. Przez to że były jakie były przerzuciłem się na lżejszą, łagodniejszą muzykę, żeby je wpełni docenic.

 

Shurki e4 będą zapewne takim "dużo lepszym" rozwinięciem techniksow. Ale czy będą dobre do muzyki jakiej słucham? Nie wiem.

 

UE 5 maja wiecej i głębszy bas ( z tego co czytałem) i 4 przetworniki, podobnie jak Um2, które słyną ze swego ciepła.

Obie opcje ciągną nie ukrywam mnie bardziej niż shurki. Ciekaw jednak jestem nowych se 310...

 

Bump, for more opinions.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UE 5 maja wiecej i głębszy bas ( z tego co czytałem) i 4 przetworniki, podobnie jak Um2, które słyną ze swego ciepła.
Cztery przetworniki mają, ale obie słuchawki łącznie. ;) UE5 i UM2 to dual-driver. Chyba, że myślimy o czymś innym.

 

Z tego co wiem, to jednak UM2 nie nadają się zdaniem wielu to wszystkich gatunków muzyki (recenzję znajdziesz w dziale testów i bardzo łatwo zdecydujesz czy się nadadzą). Co do UE5 to one bez lekkiej modyfikacji kabla sterczą z ucha niemiłosiernie. Dlatego wykreśliłem je na dobre z listy Most Wanted IEMs. Trochę dałem ciała, że nie zdecydowałem się na UM2, które sprzedawał Radzique (może jeszcze będzie jakaś okazjyjna oferta w dziale Komis). Tak czy inaczej ja bym chyba rekomendował UM2, sporo o nich się naczytałem i to są całkiem fajne słuchawki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Techniksy były jedynymi "lepszymi" słuchawkami, które miałem okazje słuchac dłuższy okres czasu. Przez to że były jakie były przerzuciłem się na lżejszą, łagodniejszą muzykę, żeby je wpełni docenic.

 

Shurki e4 będą zapewne takim "dużo lepszym" rozwinięciem techniksow. Ale czy będą dobre do muzyki jakiej słucham? Nie wiem.

 

UE 5 maja wiecej i głębszy bas ( z tego co czytałem) i 4 przetworniki, podobnie jak Um2, które słyną ze swego ciepła.

Obie opcje ciągną nie ukrywam mnie bardziej niż shurki. Ciekaw jednak jestem nowych se 310...

 

Bump, for more opinions.

Na wybór pomiędzy E 4 a UE 5 nie patrz w kategoriach większego lub mniejszego basu

- bo Shure E4 to nie Etymotici i wbrew pozorom mają go zupełnie sporo.

 

Także na to ile przetworników mają IEM-y nie ma co zważać - uwierz że w Shure E5

90 % dzwięku produkuje większy przetwornik - który zresztą gra dzwięki z całego

zakresu pasma przenoszenia od 50 Hz do 16 kHz , a mniejszy pracujący w przeciwfazie

najwyżej bardziej uwypukla tak zwaną prezencję wokalną - 2kHz-4 kHz.

 

Różnica leży w sposobie prezentacji dzwieku przez E 4 i UE 5 -> te pierwsze

oferują dzwięk czystszy , lepiej dystylowany , słuchany - powiedzmy z 20 rzędu.

 

Ultimate Ears - sa zdecydowanie bardziej bezpośrednie , cieplejsze , ale już znacznie

mniej precyzyjne (> zwłaszcza wysoki srodek i góra- bas trochę muli w obydwu słuchawkach )

- czyli jest to perspektywa słuchania z miejsca w 1 rzędzie .

 

Czy to lepiej czy gorzej trudno powiedzieć ;) - jest oczywiście wiecej emocji , ale do słuchania

taka "perspektywa uczestnicząca " nie zawsze jest najlepsza . Zauważ że sami muzycy najczęściej

nie sa w stanie powiedziec jak naprawde grali - dobrze czy zle :D

 

Jedno jednak warto zauważyć - słuchawkom z 3 przetwornikami > czyli Shure E 500 i UE 10 Superfi Pro

jest trochę blizej brzmieniowo do Shure E 4 niż do wszystkich dual-driver > czyli UE5 Superfi Pro , UM2 czy E 5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja słucham głównie rocka/metalu/hardcore'a i UM2 idealnie nadają się do ciężkiej muzyki (choć są to moje pierwsze IEMy, więc dużego porównania nie mam). Mają power, wystarczającą szczegółowość (ja się nie skarżę ;) ), choć może faktycznie scena mogłaby być ciut szersza (ale to "wada", która rzuciła mi się w uszy przez zbyty wiele tutejszych recenzji :P ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bump,

 

Dzieki za info o kablu Blink, z tego co wycztyłam to się skarzyli jedynie na to ze ma kiepska wytrzymałośc, ale ponoc niedawno to zmienili.

 

Bump, o tych przetwornikach akurat wiem, chociaz wiedzy nigdy nie zamało , zastanawiam sie getz czy własnie tego info nie czytałem od ciebie kiedyś wcześniej ;). I tak na boku czy przetworniki maja wpływ na soundstage czy to bardziej indywidulna cecha kazdych słuchawek?

 

No właśnie to coś napisał Getz jest niewatpliwie prawdziwe co sie tyczy obu modeli, a ja to tak nieudolnie streścilem w temacie basu. Czyli kwestia gustu bedzie rozstrzygac, chociaz niewatpliwie bardziej audiofilowskim standardom jest blizej shure, niz ue 5.

 

Czytałem juz kiedys recke Oliego o Um2, ale cena troche odstraszala, chociaz na napliłem sie na nie mocno, dlatego myslalem na powazniej o Ue5 niz shure e4. A teraz mam conajmniej delikatny mętlik w głowie.

 

Dobrze by było jescze usłyszec opinie Radziqa na temat Ue5 i um2. Pozostaje jescze opcja se 310, jako ze moga laczyc najlepsze z obu swiatow.

 

Puscilem maila do erphonesolutions i odpowiedzieli mi ze nie dostarczaja swoihc produktow na teraz polski. Jasio czy uzyles jakiegos tajnego triku ze ci odpowiedzieli pozytywnie ;) ?

 

TO niewatpliwie troche komplikuje sprawe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności