Skocz do zawartości

Fanklub słuchawek bezprzewodowych (wireless)


Lord Rayden

Rekomendowane odpowiedzi

Problem JVC też polega na tym, że praktycznie nie reagują na EQ, nie da się w nich pozbyć stłumionego, skompresowanego i bez śladu wysokich tonów brzmienia, w przeciwieństwie do AZ60, których SQ mocno wzrasta po equalizacji i da się z nich wyciągnąć wiele.

Edytowane przez neonlight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyny minus JVC to, to że są to TWSy "kanapowe" nie nadają się do słuchania w intensywnym ruchu. Za to ANC i tryb przezroczystosci oraz rozmowy w trybie "maseczki" są bardzo dobre. Wg mnie tylko ciekawszy tryb ANC/Przezroczystosci ma Klipsch T5 II ANC. 

Teraz, neonlight napisał(a):

Problem JVC też polega na tym, że praktycznie nie reagują na EQ, nie da się w nich pozbyć stłumionego, skompresowanego i bez śladu wysokich tonów brzmienia, w przeciwieństwie do AZ60, których SQ mocno wzrasta po equalizacji i da się z nich wyciągnąć wiele.

Braki w wysokich tonach? Włączyłeś K2 w swoich? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Jaro54 napisał(a):

Jedyny minus JVC to, to że są to TWSy "kanapowe" nie nadają się do słuchania w intensywnym ruchu. 

AZ60 też raczej do sportu się nie nadają, bo mi np. wypadają z uszu przy lekkiej gimnastyce. ;)

2 minuty temu, Jaro54 napisał(a):

Braki w wysokich tonach? Włączyłeś K2 w swoich? 

Tak, wykorzystałem wszystkie możliwe opcje, jak już miałem drugą parę nowych JVC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Trauma napisał(a):

AZ60 to jeden z gorszych wyborów jeśli chodzi o TWS w tych pieniądzach, no chyba że ktoś lubi płaskie granie bez wyrazu i kartonowy bas

 

Jeśli nie JVC to te Klipsche będą o niebo lepszym wyborem niż Technics

 

Miałeś bez filtrów na przetworniku, a wiem bo je od Ciebie kupiłem. Poza tym tipsy też były nieoryginalne a fabryczne mają specjalną gąbkę, która jest kolejnym filtrem. Porównywałem je z "pełnowartościowymi" AZ60, grały inaczej.

Edytowane przez Karmazynowy
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, jaras1966 napisał(a):

Witam, które słuchawki wybrać? JVC HAFW1000T  Nura True Pro Naurl Next 1  Klipch T5 McLaren Technics AZ 80 a może coś innego polecicie. Zależy mi na dobrym brzmieniu, dobry bas (nie dudniący), średnica dobra nie wycofana, wysokie wyraźne ale nie kłujące w uszy. Powinny mieć dobre anc ale nie koniecznie, jeśli będzie dobre tłumienie pasywne to też ok. Do tej pory miałem technicsy AZ 60.

Czytam wasze posty (bardzo dziękuję za odpowiedź) i nadal nic nie wiem, które wybrać! A może Denon Pearl albo Denon Pearl pro, chociaż te drugie mają kodek aptx losness a smartfony Samsunga go nie obsługują.

Edytowane przez jaras1966
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, które słuchawki wybrać? JVC HAFW1000T  Nura True Pro Naurl Next 1  Klipch T5 McLaren Technics AZ 80 a może coś innego polecicie. Zależy mi na dobrym brzmieniu, dobry bas (nie dudniący), średnica dobra nie wycofana, wysokie wyraźne ale nie kłujące w uszy. Powinny mieć dobre anc ale nie koniecznie, jeśli będzie dobre tłumienie pasywne to też ok. Do tej pory miałem technicsy AZ 60.


Moja rada, nie ma co kombinować. Miałeś i lubiłeś AZ60? Będziesz zachwycony AZ80.
JVC i Nuarl to fajne twsy, ale specyficzne, Nura wg mnie słabiutkie.
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.01.2024 o 11:04, all999 napisał(a):

 


Moja rada, nie ma co kombinować. Miałeś i lubiłeś AZ60? Będziesz zachwycony AZ80.
JVC i Nuarl to fajne twsy, ale specyficzne, Nura wg mnie słabiutkie.

 

Nury sa swietne dla bassheadow, nie sa takie zle, niestety tez nie mialem okazji posluchac ich na aptx lossless.Wole jednak AZ80, zdecydowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem BT-W5 głównie dla adaptive-LL gdzie mogę grać we wszystko bez podpięcia kabla, ale zaskoczyło mnie jedno.

Faktycznie w trybie Adaptive HQ jest odczuwalnie lepiej niż w APTX-HD. Powiedziałbym, że różnica między kablem, a wireless w trybie adaptive HQ jest jeszcze mniejsza niż w przypadku APTX-HD, ale nadal odczuwalna. Testowane na Px7 s2e.

 

Dlaczego? Może dlatego, że za Adaptive przemawiają THD i SNR:

image.png

Edytowane przez Luqart
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby kogos interesowalo px7s2 vs px7s2e. Na pewno jedne i drugie jasniejsze od px8. Zonie mojej ewidentnie bardziej podobaja sie te z 'e', mi zalezy od utworu. S2 maja wezsza scene, wszystko blizej, bas jakby bardziej rozlozysty ale z mniejszym impactem, ze wzgledu na tuning i ta bliskosc bywa ze lepiej slysze pewne detale. Px7s2e graja szerszej, nieco dale ale co ciekawe wyrazniej zaznaczaja bas - impact, wokale, sa jakby "wyrazniejsze" wysuniete, ktos w jakiejs recenzji napisal jakby nagrania na nich byly po remasteringu i to trafia w sedno. Jedne i drugie sluchawki w swojej cenie "rządzą".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, kopaczmopa napisał(a):

Jakby kogos interesowalo px7s2 vs px7s2e. Na pewno jedne i drugie jasniejsze od px8. Zonie mojej ewidentnie bardziej podobaja sie te z 'e', mi zalezy od utworu. S2 maja wezsza scene, wszystko blizej, bas jakby bardziej rozlozysty ale z mniejszym impactem, ze wzgledu na tuning i ta bliskosc bywa ze lepiej slysze pewne detale. Px7s2e graja szerszej, nieco dale ale co ciekawe wyrazniej zaznaczaja bas - impact, wokale, sa jakby "wyrazniejsze" wysuniete, ktos w jakiejs recenzji napisal jakby nagrania na nich byly po remasteringu i to trafia w sedno. Jedne i drugie sluchawki w swojej cenie "rządzą".

W Białymstoku mogłem posłuchać Px8 i nie spodobały mi się. Po prostu Px7 s2e bardziej mi pasują. Chciałem się przekonać do Px8, ale no po prostu nie mogę. Dla mnie to za ciemne granie.

 

Czyli do elektroniki Px7 s2e będą lepsze. Dzięki za opinie. Ja słucham głównie takiego typu muzyki.

 

Edytowane przez Luqart
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Luqart napisał(a):

W Białymstoku mogłem posłuchać Px8 i nie spodobały mi się. Po prostu Px7 s2e bardziej mi pasują. Chciałem się przekonać do Px8, ale no po prostu nie mogę. Dla mnie to za ciemne granie.

 

Czyli do elektroniki Px7 s2e będą lepsze. Dzięki za opinie. Ja słucham głównie takiego typu muzyki.

 

Dla mnie nawet zwykle px7s2 sa lepsze od px8. Oczywiscie px8 sa swietnie wykonane ale mialem klopot by je regulowac eq a px7 tych z e czy bez e regulowac nie musze (ewentualnie moge). Tak jak piszesz px8 za cieplo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, kopaczmopa napisał(a):

Dla mnie nawet zwykle px7s2 sa lepsze od px8. Oczywiscie px8 sa swietnie wykonane ale mialem klopot by je regulowac eq a px7 tych z e czy bez e regulowac nie musze (ewentualnie moge). Tak jak piszesz px8 za cieplo.

Posłuchałem wczoraj dłużej Px7 s2.

Według mnie Px7 s2e to połączenie, taki pomost pomierzy Px8 i Px7 s2.

Podstawa grania to Px7 s2, ale z Px8 została wzięta szersza scena, mocniejszy bas i inne mniejsze detale.

Według mojego gustu muzycznego Px7 s2e bardziej pasują. Ale Px7 s2 również wymiatają.

 

Podstawa przy takich słuchawkach mieć źródło z BT 5.2 i APTX-HD jako takie minimum. Optymalnie kodek Adaptive-HQ, który mimo mniejszego bitrate według mnie gra odczuwalnie (to są detale, ale jednak słychać zmianę) lepiej od APTX-HD w tych słuchawkach.

W przypadku 1000xm3-1000XM5 mogłem przełączać na każdy kodek i praktycznie żadnych zmian nie byłem w stanie wyłapać. Jedynie LDAC ustawiony sztywno na 990kbps wprowadzał jakieś tam zmiany.

Edytowane przez Luqart
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Luqart napisał(a):

Posłuchałem wczoraj dłużej Px7 s2.

Według mnie Px7 s2e to połączenie, taki pomost pomierzy Px8 i Px7 s2.

Podstawa grania to Px7 s2, ale z Px8 została wzięta szersza scena, mocniejszy bas i inne mniejsze detale.

Według mojego gustu muzycznego Px7 s2e bardziej pasują. Ale Px7 s2 również wymiatają.

 

Podstawa przy takich słuchawkach mieć źródło z BT 5.2 i APTX-HD jako takie minimum. Optymalnie kodek Adaptive-HQ, który mimo mniejszego bitrate według mnie gra odczuwalnie (to są detale, ale jednak słychać zmianę) lepiej od APTX-HD w tych słuchawkach.

W przypadku 1000xm3-1000XM5 mogłem przełączać na każdy kodek i praktycznie żadnych zmian nie byłem w stanie wyłapać. Jedynie LDAC ustawiony sztywno na 990kbps wprowadzał jakieś tam zmiany.

18 godzin temu, Luqart napisał(a):

 

Tak, przy xm5 dopiero ldac 990kbps daje wyrazna pozytywna zmiane. Przy czym te sluchawki sa troche niedocenione bo kazdy ocenia je fabrycznie bez eq. Niemniej px7s2 w obecnej cenie wymiataja. Px7s2e jak piszesz sa ich rozwinieciem, z wyrazniej zaznaczonym basem, wokalem, lepsza dynamika i szersza scena. Ogolnie chyba najlepsze sluchawki bowersa z linii bt, px8 tuning nie trafia w moje zapotrzebowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, kopaczmopa napisał(a):

Tak, przy xm5 dopiero ldac 990kbps daje wyrazna pozytywna zmiane. Przy czym te sluchawki sa troche niedocenione bo kazdy ocenia je fabrycznie bez eq. Niemniej px7s2 w obecnej cenie wymiataja. Px7s2e jak piszesz sa ich rozwinieciem, z wyrazniej zaznaczonym basem, wokalem, lepsza dynamika i szersza scena. Ogolnie chyba najlepsze sluchawki bowersa z linii bt, px8 tuning nie trafia w moje zapotrzebowanie.

Wytłumaczenie jest proste. LDAC na 660 kbps i poniżej wypada gorzej na wykresach od SBC. LDAC jedynie w 990 kbps broni się i jest topowym kodekiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Luqart napisał(a):

Wytłumaczenie jest proste. LDAC na 660 kbps i poniżej wypada gorzej na wykresach od SBC. LDAC jedynie w 990 kbps broni się i jest topowym kodekiem.

U mnie w AZ60 nie ma praktycznie różnicy pomiędzy 990kbps a 660kbps. Dodatkowo 990kbps jest bardziej podatny na zrywanie sygnału.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, neonlight napisał(a):

U mnie w AZ60 nie ma praktycznie różnicy pomiędzy 990kbps a 660kbps. Dodatkowo 990kbps jest bardziej podatny na zrywanie sygnału.

990kbps jest z natury podatny, bo potrzebuje całego pasma na taką ilość informacji. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yamaha TW-E3B. Użytkowo słabo, ale dźwięk bajka. Bez ANC, przyciski fizyczne stawiają lekki opór, obsługa tylko kilka podstawowych funkcji, aplikacja na telefon kiepska. Za to dźwięk :) Neutralne, wyrównane bez faworyzowania konkretnego pasma, z dobrym basem, ale bez przesady. Wysokie dobrej jakości, nie kłują, nie drażnią. Detaliczne, szczegółowe, scena węższa, ale głęboka. Nie grają nachalnie prosto w twarz, dzięki czemu można ich słuchać godzinami. Super wygodne, nic nie ważą... 5g sztuka. Jak ktoś lubi słuchać głośno, to nie dla niego. Grają po prostu cicho. 

Na zdjęciu z AZ80, proporcje mylą, w rzeczywistości są praktycznie identyczne jeżeli chodzi o rozmiar.  

IMG_1080.jpeg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś ma Huawei Freebuds 5 to polecam te nakladki. Teraz nawet gwałtowne ruchy głowy nie ruszają ich. A dźwięk jest na wysokim poziomie a nawet ANC działa i sporo wycina hałasu. Rozmowy też na najwyższym poziomie. I coś na co zwracałem uwagę, a nie spotkałem się by słuchawki TWS przy połączeniu dwóch urządzeń korzystały z LDAC. Te które mam lub znam przy połączeniu multipoint schodzą najniższy kodek :AAC lub aptX. Niestety nie da się sensownie słuchać przy 990kbps bo rwie połączenie (mowa o połączeniu multipoint) trzeba zejść na 660kbps. Ale nadal dźwięk jest na wysokim poziomie i nie brak żadnego pasma. Nawet subbas jak na konstrukcje słuchawek jest nad wyraz słusznej ilości. Przestrzeń i holografia też adekwatna do ceny. 

20240113_205118~2.jpg

Edytowane przez Jaro54
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dongle Fiio tak mają (pisze jako właściciel BTR 1/3/5/7) co innego TWSy. Freebuds 5 też mogą. Ale nawet BTRy nie wydolą na 990kbps przy 2 podłączonych urzadzeniach

Edytowane przez Jaro54
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności