Skocz do zawartości

Bluedio T4s - naprawiać samemu czy odsyłać do Chin?


Friq

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

posiadam słuchawki Bluedio T4s sprowadzone z Chin, u których pojawiła się wada osłabienia głośności dźwięku lub jego całkowity zanik w jednej ze słuchawek. Wada typowa i zazwyczaj chodzi o uszkodzony kabel. Problem jednak tutaj jest taki, że w tych słuchawkach kabel jest odpinany, dlatego wymieniłem go na nowy, a problem pozostał. O dziwo po odpowiednim poruszeniu kabla przy wejściu USB-C lub dociśnięciu z boku niedziałającej słuchawki problem znika, więc wnioskuję, że coś nie tak jest z tym wejściem USB-C w słuchawkach lub elementem z nim połączonym.

I tu pytanie - mogę spróbować to jakoś sam naprawić, szukać fachowca (opłacalne?) czy odsyłać słuchawki na gwarancję do Chin (z wiadomych przyczyn czekanie kilku miesięcy na naprawę nie jest kuszącą opcją :/)?

Są to również słuchawki Bluetooth i przy korzystaniu z tej opcji tego problemu nie ma. Jest natomiast inny - słuchawki szumią (wada jest od początku zakupu ale i tak korzystałem z kabla to ją zignorowałem). Dodatkowo poduszki słuchawek zaczęły się rwać od spodu i nie wiem, czy nie zdyskwalifikuje mnie to z gwarancji (pomimo, że doszło do tego samoistnie).

IMG_20190121_213522.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysyłka to około 70 pln więc raczej napisać do sklepu i dogadać się. Może oddadzą ci cześć pieniądzy i doliczajac koszty wysyłki, albo kupisz w Polsce za 199 pln nowe lub zajmiesz się naprawą 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy słuchawki mają niecały rok chyba, dlatego pieniędzy już mi za nie raczej nie oddadzą, jak już to za wysyłkę + naprawa przez wiele tygodni ale napiszę do sklepu, spróbować zawsze warto 😕 Pomyślałem, że ktoś może miał podobną usterkę i by kojarzył co tu może być problemem (wiem, że pewnie wiele rzeczy może być uszkodzonych ale może są jakieś częstsze przypadki), bo prawdę powiedziawszy nigdy nie rozkręcałem słuchawek i nie wiem czego się tam dokładnie spodziewać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swoje T4s mam przeszło rok i jak na razie wszystko w porządku 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze możesz zmierzyć średnicę padów i kupić nowe ;). Ja polecam ten sklep, sam kupiłem w nim pady do m.in. AKG N60nc oraz Maxell Retro DJ, i jestem bardzo zadowolony. Tu masz przykładowe pady dedykowane dla Bluedio T4 :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze możesz rozkręcić i sprawdzić czy jakiś kabelek w słuchawce nie jest luźny albo źle przylutowany, jeśli nie ma żadnej plomby, rozkręcenie ich nie powinno cię nic kosztować (po ponownym skręceniu, nie powinno być żadnych dowodów sekcji ;)). Jak już @Jaro54 napisał, wysyłka do Chin nie wydaje się zbyt opłacalna (w czasie wyprzedaży nowe słuchawki kupisz za niewiele więcej), więc raczej pozostaje ci częściowy refund i ew. próba naprawy na własną rękę.

 

btw. Jak zdecydujesz się rozkręcić uszkodzoną słuchawkę, to fajnie by było jakbyś wrzucił zdjęcie tej słuchawki od wenątrz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności