Skocz do zawartości
czedo

jakie kolumny podłogowe do 10 tyś

Rekomendowane odpowiedzi

Jakie kolumny podlogowe w kwocie 6-11 tys zł były odpowiednie dla wzmacniacza Marantz 7005, rodzaj muzyki to rock klasyka ale inne także z wyjątkiem jazzu, pomieszczenie 20m2. Aktualnie mam Monitor Audio BX 6 bronze i jestem bardzo zadowolony, ale chciałbym bym jeszcze bardziej zadowolony i kupić coś lepszego ale nie spiepszyć tego co jest. Myślę o Monitor Audio silver 500 lub Bowers & Wilkins 704 2s, cz też focal aria 936.

Czy  ktoś w tej działce może pomóc

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W tym przedziale cenowym, to jeszcze Paradigm Studio, Monitor Audio Gold, Canton Vento itd. itp.. Pytanie, co chciałbyś polepszyć, czy jakość przy zachowaniu

charakteru obecnych MA BX6, czy może obie te rzeczy?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja polecam polskie kolumny Studio 16Hz - miałem monitor audio silver 6 i zmieniłem na produkt Pana Grzegorza. Na audiostereo wątek o tych kolumnach to chyba jest najdłuższy... przeszło 650 stron🤣

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
37 minut temu, Corvin74 napisał:

Na audiostereo wątek o tych kolumnach to chyba jest najdłuższy... przeszło 650 stron🤣

No.. cennik też jest konkret, jak na polskie realia. :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W tym przedziale cenowym obowiązkowo należy przesłuchać też Kef R500 \R700, Tannoy Revolution XT 6f  lub 8F.

Studio 16Hz jak najbardziej też.

• Like 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
8 godzin temu, neonlight napisał:

No.. cennik też jest konkret, jak na polskie realia. :rolleyes:

Można poszukać używanych Minas Anor.

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wiem.. wiem, tylko ogólnie ceny mają bardzo wysokie, jak na polską manufakturę. ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Za 11k będzie ciężko o jakoś grające podłogówki, przynajmniej o nowe. Z nowych ale podstawkowych to Cantony 9k, chyba najlepsze podstawki w tej cenie. Sporo taniej a nie dużo gorzej są nowe bowersy 606, podłogówki już grają standardowo jak na Bowersy, czyli kiepsko. 

Z używek to już kupisz coś grubszego.

• Haha 1
  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 13.01.2019 o 13:49, Szakovsky napisał:

Za 11k będzie ciężko o jakoś grające podłogówki, przynajmniej o nowe. Z nowych ale podstawkowych to Cantony 9k, chyba najlepsze podstawki w tej cenie. Sporo taniej a nie dużo gorzej są nowe bowersy 606, podłogówki już grają standardowo jak na Bowersy, czyli kiepsko. 

Z używek to już kupisz coś grubszego.

Bez przesady z tym " będzie ciężko o jakoś grające podłogówki," - w tej cenie można kupić całkiem przyzwoity sprzęt, odradzam kupowanie b.drogich kolumn na początek drogi audio - lepiej drogą ewolucji dochodzić do tego co się chce.

Z podłogówek może Audio Academy Rea - powinnny spełnić wszystkie wymagania a używane można kupić za 6-7 tys.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Czy ktoś odsłuchiwał kolumny marki Jean Marie Reynaud ( z wyglądu jakoś  ubogo) ale ponoć dobrze brzmią, w porównaniu do monitor audio silver 500, czy wzmacniacz marantz 7005 będzie odpowiedni dla tych kolumn

Edytowane przez czedo

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Słuchałem z dwa lata temu Offrande Suprême V2. Takie zwykłe granie. Jakoś mi w pamięć nie zapadło. Nie pamiętam nawet jak grały...

Edytowane przez Oskar2905

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
17 godzin temu, czedo napisał:

Czy ktoś odsłuchiwał kolumny marki Jean Marie Reynaud ( z wyglądu jakoś  ubogo) ale ponoć dobrze brzmią, w porównaniu do monitor audio silver 500, czy wzmacniacz marantz 7005 będzie odpowiedni dla tych kolumn

Dla mnie to tutaj wzmacniacz jest do wymiany. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Cytat

jaki wzmacnicz byłby sugerowany, byle nie cayin

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi