Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

jakie kolumny podłogowe do 10 tyś


czedo

Rekomendowane odpowiedzi

Zapytaj się na DIYaudio czy ktoś by Ci nie zrobił odpłatnie kolumn np. na sb satori. Takie kolumny jako nowe i od producenta by kosztowały z 20-30 tysi a tak będzie taniej i się zmieścisz w budżecie. Wzmacniacz też raczej do wymiany. 

 

Jeśli chodzi o Audio physici to ok ale nie za taką kasę. Tam siedzą taniutkie głośniki i nie gra to jakoś wybitnie za taką cenę za jaką ludzie to wystawiają. Tam marka i "legendy" z nią związane robią cenę. Tak samo jak w tannoyach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Oskar2905 napisał:

Jeśli chodzi o Audio physici to ok ale nie za taką kasę. Tam siedzą taniutkie głośniki i nie gra to jakoś wybitnie za taką cenę za jaką ludzie to wystawiają. Tam marka i "legendy" z nią związane robią cenę. Tak samo jak w tannoyach :)

 

AP to jedne z najładniejszych, najbardziej zgrabnych paczek na rynku, a to ma wpływ na cenę również na rynku wtórnym. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka droga do progresu. Najpierw kupujesz za dobre kolumny do słabszego wzmaka, potem zmieniasz wzmaka, potem wzmak za dobry do posiadanych kolumn, więc trzeba zmienić kolumny. Potem źródło ma coraz większe znaczenie itd, itd. ;) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@RotgutNie wiem skąd taką teorię wysnułeś ale jak dla mnie nie mona mieć za dobrego wzmaka do posiadanych kolumn. Po prostu istnieje tyle kombinacji, że wzmak za 20k do kolumn za 5k może grać dla kogoś idealnie i wcale tu nie będzie dla niego przesadą.

Tak samo jak wielu ludzi myśli że za mocny wzmacniacz może uszkodzić kolumny i nie powinno się dobierać zbyt mocnego wzmaka pod jakieś kolumny hehe.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Oskar2905 napisał:

czy ktoś by Ci nie zrobił odpłatnie kolumn np. na sb satori. Takie kolumny jako nowe i od producenta by kosztowały z 20-30 tysi 

Niekoniecznie;

http://www.bmn.com.pl/bmn.dane.tech.serii.b-m.html

Nie ma tu kilku nowszych modeli, ja sluchalem ich Beszele (góra-satori beryl; dół/środek- seas) kosztowały kole 8tysi, a za same wsadzone tam przetworniki trzeba dać w sklepie czwórkę. Gra toto na poziomie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

W dniu 16.07.2019 o 23:40, neonlight napisał:

No ba! Wierzymy! Na zdrowie..

A niby dlaczego miałyby dobrze nie grać? Nie trzeba wydawać 10000 zł żeby dobrze zagrało. A co do STX to można się zdziwić. Fakt, że prestiż żaden, a o niego w sumie w audiofilizmie chodzi. Jeśli jednak ktoś chce słuchać muzyki może brać. 

Jeśli chcesz lepsze kolumny, nowe od tych co masz to polecam QBA Elements AL.

Edytowane przez Rafacio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Aro91 napisał:

@RotgutNie wiem skąd taką teorię wysnułeś ale jak dla mnie nie mona mieć za dobrego wzmaka do posiadanych kolumn. Po prostu istnieje tyle kombinacji, że wzmak za 20k do kolumn za 5k może grać dla kogoś idealnie i wcale tu nie będzie dla niego przesadą.

Tak samo jak wielu ludzi myśli że za mocny wzmacniacz może uszkodzić kolumny i nie powinno się dobierać zbyt mocnego wzmaka pod jakieś kolumny hehe.

 

Aro, proszę cię... Wiem choćby z własnego doświadczenia. Nie chodzi mi o możliwości techniczne wysterowania kolumn, tylko o myśl, że wzmak ma taki potencjał, że jest ograniczany możliwościami (klasowymi, nie technicznymi) kolumn. Możesz znaleźć setki wpisów na forach typu, mam wzmacniacz X, kolumny Y, ale czuję, że można ze wzmacniacza wycisnąć więcej. Po paru wizytach na odsłuchach zwykle wiadomo, że aby wycisnąć, trzeba dołożyć kasy, bo sama zamiana elementów zestawu zmieni brzmienie całości, ale niekoniecznie polepszy. A mało kto wymienia od razu cały sprzęt na klasę lepszy. Mało kto też przy kolumnach za 5 tys. wciąż poprawia system, zmieniając tylko wzmak 5-8-12-15-20 tys...

Producent fajnych kolumn Audio Academy pisał swego czasu na forum Audiostereo, że podłączał Phoebe III (wtedy koszt ok. 3 tys. ) do iluś tam wzmacniaczy i skończył podajże na jakimś wysokim Krellu, ale jak napisał "wyżej to już nie ma sensu", czyli nie ma sensu podłączać lepszego wzmaka do Phoebe. Więc podłączyć można, ale gdzieś granica jest, granica rozsądku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Rotgut Oczywiście że tak, nie neguję tego. Ja w sumie wspomniałem głównie o dość częstym błędzie gdy ktoś wymienia kolumny na coraz to lepsze/droższe zaniedbując wzmacniacz, przynajmniej znam więcej takich przypadków niż kupowanie droższych wzmacniaczy od samych kolumn.

Czasem na forach idzie wyczytać niezadowolenia z kolumn Dynaudio contour czy Emit, a to bardzo możliwe, że nie zbyt dobry wzmacniacz nie wyrobił przy takich kolumnach.

No to tylko jeden z przykładów Koledzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, audionanik napisał:

Niekoniecznie;

http://www.bmn.com.pl/bmn.dane.tech.serii.b-m.html

Nie ma tu kilku nowszych modeli, ja sluchalem ich Beszele (góra-satori beryl; dół/środek- seas) kosztowały kole 8tysi, a za same wsadzone tam przetworniki trzeba dać w sklepie czwórkę. Gra toto na poziomie.

Cos za tanio aż jak na nowe i gotowe kolumny na berylu SBA... Jest gdzieś haczyk? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Rafacio napisał:

 

 

A niby dlaczego miałyby dobrze nie grać? Nie trzeba wydawać 10000 zł żeby dobrze zagrało. A co do STX to można się zdziwić. Fakt, że prestiż żaden, a o niego w sumie w audiofilizmie chodzi. Jeśli jednak ktoś chce słuchać muzyki może brać. 

Jeśli chcesz lepsze kolumny, nowe od tych co masz to polecam QBA Elements AL.

Tu masz odpowiedź na mój post.

W dniu 17.07.2019 o 13:14, Oskar2905 napisał:

To kto to odkopał? Ten troll z stx'a?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stx robi/robił (w niektórych przypadkach teraz przesadzaja z ceną) głośniki.  Ale one są dobre tylko w swojej cenie czyli w segmencie budżetowym i  nic ponadto. Słuchałem  kolumn podstawowych z tej serii qby. Nic specjalnego. Za taką cenę wolał bym chyba te bnsy. 

 

Tutaj są również ciekawe kolumny na satori http://yb-audio.pl/realizacje/bise/. W tym wypadku chociaż wiadomo kto to zrobił i że kolumny są zrobione poprawnie na bazie pomiarów a nie nie daj boże na ucho ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.07.2019 o 00:16, Oskar2905 napisał:

Tutaj są również ciekawe kolumny na satori http://yb-audio.pl/realizacje/bise/. W tym wypadku chociaż wiadomo kto to zrobił i że kolumny są zrobione poprawnie na bazie pomiarów a nie nie daj boże na ucho ;)


Za mam nadzieję długi czas, będę myślał nad czymś drogim i modele firmy YB audio fajne są, przynajmniej z wyglądu :P . Może kupię kiedyś jakieś używane z dostawą na palecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja i tak nie kupił bym "dziurawców". Po wielu zmianach kolumn dla mnie:

Nr1 > obudowa zamknięta z dużym głośnikiem na basie

Nr2 > membrana bierna

Nr3 > linia transmisyjna

Nr4 > głośniki szerokopasmowe od Tannoy 

Nr5 > bass refleks (ale i tak jeszcze nie trafiłem na model, który by u mnie zagrał dlatego omijam szerokim łukiem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nr 1 ma wiele zalet (min. łagodnie opadająca charakterystyka najniższych częstotliwości, ich kontrola), ale często martwą średnicę (przyduszoną) i no i bas barwą trochę przypomina odgłos nawalania grubym kawałem salcesonu w oparcie wersalki.

Numeru trzy jeszcze nikt poprawnie nie zrobił.

Nr 4 to coś dla audiofili-hipsterów (w dodatku baaardzo upartych i zatwardziałych w swych poglądach).

Edytowane przez audionanik
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nr1 zakochany jestem w Infinity Kappa 9 (uważam je za lepsze od nowszych i często chwalonych R90). Niestety żona ma inne zdanie, a nie mam dedykowanego pokoju pod audio. 

Nr3 T+A TMR 120 i hybryda z bass reflex refleks TB140 (niestety by to zagrało musiałem przestawić w pokoju wszystkie meble). 

Nr4 model Arden niestety nie moje i nie grały w moim pokoju ale do starego rocka i starej gitary rewelacja.

Nr1 i 3 napędzane przez kombo od Krell KSA200S i KRC3.

Obecnie moje paczki od 4, a może nawet i 5 lat to Thiel CS2.4 (zastąpiły CS2.2). Kolumny łatwo ustawne, nie wymagały u mnie przedstawiania mebli, kanapy. Postawiłem obok audio i grają tak jak należy. Moje marzenie to trafić z drugiej ręki model 2.7 (rzadkość gdyż nowe po rabatach były prawie w tej samej cenie co 3.7 i ludzie wybierali "tortownice" ). 

 

Odnośnie basu z starych Infinity. Gdy dostaną odpowiednią ilość prądu ten jest rewelacyjny. Gdy w jakimś kawałku np mamy uderzenie pioruna to można, że strachu podskoczyć.

Gdy gra kontrabas to słychać kontrabas. Nie ma tzw. buły basowej. Bas jest szybki i wielowymiarowy. Co dziwne grało to u mnie na dość niewielkiej przestrzeni bas się nie wzbudzał, nie buczał.

Dla mnie był to najlepszy dźwięk jaki miałem.

Edytowane przez waski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności