Skocz do zawartości
  • 0

Sluchawki nauszne do 1 000zl na prezent. Tragedia jakas..


Freezy

Pytanie

Czesc wszystkim,

 

Probuje kupic ojcu na swieta sluchawki nauszne, ale im wiecej czytam, tym bardziej czuje, ze zwariuje.

 

Priorytety: komfort, jakosc dzwieku.

 

 Sam zamowilem niedawno na probe 3 pary wokolusznych sluchawek bluetooth (Sony WH1000XM2, sennheiser HD4.50 i sony WHCH 700N), ale komfort terminczy byl tragiczny - uszy sie grzaly.

 

Do wyboru zostaja zatem sluchawki o konstrukcji otwartej.

 

Niestety nie moga byc normalne wokoluszne, takie jak moje Sennheisery HD 599, bo "za ciezkie i nie chce miec nic wokol uszu".

 

Szukam zatem otwartych, nausznych, komfortowych sluchawek do 1000zl z jak najlepsza scena i brzmieniem.

 

Bede wdzieczny za kazda propozycje, bo juz mialem zamawiac grado sr225, ale z recenzji wynika, ze miekkie gabki wrzynaja sie w uszy i komfort uzytkowania po godzinie jest marny (zreszta pamietam to zjawisko z moich sr 60, ktore graly cieplo i fajnie, ale faktycznie dosc szybko krzywdzily moje uszy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
3 godziny temu, Rafacio napisał:

Fakt. Tychj 58x nie słuchałem, ale wszystkie modele poniżej HD 700 to zamulacze. Nie ryzykowałbym. Zresztą 700-ki to najfajniejsze Sennheisery moim zdaniem.

12 godzin temu, Rafacio napisał:

Ale po co rozważać zamulone sennki?

 

Ale po co takie dyrdymały rozpowiadasz?

 

Ja rozumiem, że każdy ma inne preferencje dźwiękowe, nie mam z tym problemów, że dla Ciebie nawet AKG K701 są zamulone, ale nie pisz takich rzeczy jako prawd objawionych bo nieświadomie (a może z premedytacją?) wprowadzasz autora i innych czytających w błąd. Ani HD58X, ani HD660S nie są zamulone, a stwierdzenie, że wszystkie Sennki "poniżej" HD700 są jest totalnie z czapy, bo są jeszcze HD565, HD540... i prawdopodobnie dziesiątki innych par, których nie znam, a którym do zamulenia daleko. Co więcej, 540-tki grają bliżej w stronę AKG, lekkim, zwiewnym ale gładkim dźwiękiem.

 

A pewnie te "wszystkie" poniżej HD700 to HD650/600, co nie?

 

A autorowi polecę AKG K712 lub coś ze stajni Audio Technica. Sennki odradze, bo jeśli ma być szeroko, z dużą sceną to nie tędy droga.

Edytowane przez Karmazynowy
  • Like 2
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Też nie lubię, jak ktoś robi z siebie wyrocznię. Jeszcze, jakby napisał, że "moim zdaniem Sennki są zamulone", to ok, ale takie: "po co rozważać zamulone Sennki" to żadna porada, tylko wyrażenie własnej opinii w sposób mocno subiektywny. Z wyższych słuchałem tylko HD600 i moim zdaniem były za jasne. Już bardziej mi podpasowały 595/598, ale i tak wolę moje K530. Z kolei 555 są na pewno zamulone. Zresztą każdy ma swoje prywatne kryteria, a udzielając porad trzeba się starać być obiektywnym, a nie narzucać innym swoją rację.

A te K701, które wybrał Autor powinny pasować jego Ojcu. Moim zdaniem wokółuszne AKG są wygodniejsze niż wokółuszne Sennki.

Edytowane przez Bednaar
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności