Jump to content
  • 0
Sign in to follow this  
Freezy

Sluchawki nauszne do 1 000zl na prezent. Tragedia jakas..

Question

Czesc wszystkim,

Probuje kupic ojcu na swieta sluchawki nauszne, ale im wiecej czytam, tym bardziej czuje, ze zwariuje.

Priorytety: komfort, jakosc dzwieku.

Sam zamowilem niedawno na probe 3 pary wokolusznych sluchawek bluetooth (Sony WH1000XM2, sennheiser HD4.50 i sony WHCH 700N), ale komfort terminczy byl tragiczny - uszy sie grzaly.

Do wyboru zostaja zatem sluchawki o konstrukcji otwartej.

Niestety nie moga byc normalne wokoluszne, takie jak moje Sennheisery HD 599, bo "za ciezkie i nie chce miec nic wokol uszu".

Szukam zatem otwartych, nausznych, komfortowych sluchawek do 1000zl z jak najlepsza scena i brzmieniem.

Bede wdzieczny za kazda propozycje, bo juz mialem zamawiac grado sr225, ale z recenzji wynika, ze miekkie gabki wrzynaja sie w uszy i komfort uzytkowania po godzinie jest marny (zreszta pamietam to zjawisko z moich sr 60, ktore graly cieplo i fajnie, ale faktycznie dosc szybko krzywdzily moje uszy)

Recommended Posts

• 0

K701/702 - Jest dużo recenzji w internecie. Główne cechy to duża scena i wg. mnie dobre brzmienie. Są otwarte i mają welurowe pady.

• 0
Godzinę temu, Freezy napisał:

Niestety nie moga byc normalne wokoluszne, takie jak moje Sennheisery HD 599, bo "za ciezkie i nie chce miec nic wokol uszu".

Godzinę temu, Freezy napisał:

Szukam zatem otwartych, nausznych, komfortowych sluchawek do 1000zl z jak najlepsza scena i brzmieniem.

Może nie ma co za bardzo kombinować i spróbować po prostu Koss PortaPro? Nieduże, lekkie. Może nie będą z tą najlepszą sceną, ale bardzo przyjemne, ciepłe, muzykalne granie. Jest też ostatnio wersja bluetooth Koss Porta Pro Wireless za 333 zł. https://www.audiofanatyk.pl/recenzja-sluchawek-bezprzewodowych-koss-porta-pro-wireless/

• 0

Jeżeli ktos zaproponował KPP, to może lepiej Grado SR60?

Posiadam KPP (nawet rekablowane Conducfilem)  i dla osoby wymagającej wobec dźwięku mogą być niewystarczające (znaczne niedomagania w przestrzeni i rozdzielczości - mam bezpośrednie porównanie z AKG K530LTD).

• 0
11 godzin temu, LoCzekk napisał:

K701/702 - Jest dużo recenzji w internecie. Główne cechy to duża scena i wg. mnie dobre brzmienie. Są otwarte i mają welurowe pady.

Tak, patrzylem na K701, ale ojciec koniecznie chce cos nausznego, a nie wokolusznego, czyli sluchawki wymiarow Grado SR60 - siedzace na uszach, a nie otulajace uszy

I tu sie robia schody, bo nagle 90% sluchawek odpada ;/

11 godzin temu, neonlight napisał:

1. Do czego będą podłączane?

2. Jakiej muzyki słucha Twój ojciec?

Yamaha Piano Craft.

Ojciec slucha muzyki orkiestrowej/choralnej, stad zapotrzebowanie na szeroka scene dzwiekowa.

I tak, zdaje sobie sprawe, ze sluchawki nauszne dadza praktycznie zawsze szersza scene niz nauszne, ale jak pisalem wyzej, ojciec nie chce wokolusznych.

1 godzinę temu, Bednaar napisał:

Posiadam KPP (nawet rekablowane Conducfilem)  i dla osoby wymagającej wobec dźwięku mogą być niewystarczające (znaczne niedomagania w przestrzeni i rozdzielczości - mam bezpośrednie porównanie z AKG K530LTD).

Koss Porta Pro niestety jak znam wymagania mojego ojca beda wygladaly za tanio/nieprezentowo, stad chcialbym cos wygladajacego z klasa.

Grado SR60 - mialem te sluchawki i wszystko byloby super, gdyby nie te poduszki, ktore byly tak miekkie, ze po godzinie sluchania przetwornik bolesnie wbijal mi sie w uszy ;/.

Myslalem o Grado SR225 wlasnie, ale tu problem jest ten sam.

Chyba, ze ktos opracowal sensownie wspolpracujace z SR225 poduszki o wiekszym komforcie uzywania

• 0
1 godzinę temu, Bednaar napisał:

Używam KPP na co dzień, głównie do komputera. Mam też wiele innych słuchawek, z którymi nie ma co porównywać, ale nie jest tak źle jak piszesz, kwestia jeszcze źródła i co się komu podoba. Polecam podpiąć pod coś lepszego, np. DF Red, to dodaje przestrzeni. 

Tu mają być otwarte nauszne. Skoro nie nie mogą być wokółuszne, a Grado odpadły już wyżej, za dużo możliwości nie będzie. 

Z innych mogą być jeszcze Creative Soundblaster https://www.audiofanatyk.pl/recenzja-sluchawek-creative-sound-blaster-jam/ ale mniej wygodne od KPP.

• 0

poszukaj starych wpisow na forum odnosnie KPP - mam wrazenie ze ktos (Roland?) pisal, iz z pianocrafta graja bardzo dobrze. moge sie mylic, acz posiadaczy takiego combo jest tu chyba wiecej.

odnosnie sluchawek nausznych, a nie wokolusznych, komfort bedzie bardzo czesto problemem - malzowiny moga bolec przy dluzszym (czasem wcale nie tak dlugim) odsluchu. KPP sa pod tym wzgledem bardzo dobre i ciezko bedzie znalezc cos wygodniejszego (korzystam z ustawienia light).

a co do wygladu, coz. edycja anniversary pozbyla sie niebieskiego koloru (dla mnie wada, ale niektorzy wola anniversary w tym wzgledzie), ma solidniejszy kabel (zdecydowanie plus), i generalnie nie nazwalbym ich "tanimi" - to bardziej retro :) w koncu, ten design ma swoje lata (skads sie edycja anniversary wziela). sam ich uzywam naprzemiennie z iSK, iSK podlaczone do PC, KPP do smartfona - i w ciagu ostatnich tygodni widzialem KPP przynajmniej raz u pewnej przedstawicielki plci pieknej podczas podrozy PKP. tak wiec, nie mylmy retro z tandeta.

a jesli nie KPP, to rozgladalbym sie raczej za czyms z podobna konstrukcja "padow" - czyli plaska gabka zamiast pierscienia. niestety, takich sluchawek jest niewiele. w przypadku KPP natomiast, jezeli z pianocraftem zgrywaja sie ponadprzecietnie, unikalbym wersji wireless - opcji odsluchu "na kablu" w niej brak.

• 0
49 minut temu, Freezy napisał:

Koss Porta Pro niestety jak znam wymagania mojego ojca beda wygladaly za tanio/nieprezentowo, stad chcialbym cos wygladajacego z klasa.

To ponadczasowy klasyczny wygląd. :)

Ale skoro mają wyglądać bardziej ekskluzywnie to szukaj coś obszytego skórą w stylu Philips Fidelio L2, jeśli znajdziesz. I czy nie będą już za duże.

https://www.amazon.de/Philips-L2BO-Kopfhörer-High-Definition-Neodym-Geräuschisolierung-Schwarz-Orange/dp/B00F4P7NG0/ref=pd_sbs_23_7?_encoding=UTF8&pd_rd_i=B00F4P7NG0&pd_rd_r=cf664754-fe08-11e8-9e63-29c5e7eebe40&pd_rd_w=fbWrw&pd_rd_wg=CEvvD&pf_rd_p=51bcaa00-4765-4e8f-a690-5db3c9ed1b31&pf_rd_r=C7CKMHR9ZFP0N39SSMKZ&psc=1&refRID=C7CKMHR9ZFP0N39SSMKZ

Fidelio M2 są mniejsze ale zamknięte.

Niestety z Philipsa widzę są już niedostępne, jedynie jeszcze na amazonie.

Chociaż podstawowa kwestia jak znasz ojca - co słucha, do czego podłączy te słuchawki i jakie ma wymagania co do brzmienia.

No i zastosowanie - do domu czy także mobilnie. Małe słuchawki są dzisiaj produkowane głównie z myślą o mobilności, a wtedy są zamknięte bo muszą lepiej izolować.

Takim wyjątkiem są właśnie KPP, bo to model produkowany w niezmienionym kształcie od lat 80-tych.

Edited by Bernie

• 0

Ok, udalo mi sie przekonac ojca :).

Szukamy sluchawek wokolusznych otwartych do 800zl, o raczej niskiej impendacji

K701 z tego co widze ma dobre notowania.

• 0
4 minuty temu, Yamdit napisał:

Sennheiser HD 600 ale one ~1100

300Ohm'ow impendacji. Musialbym dokupic stacjonarny wzmacniacz sluchawkowy

6 minut temu, neonlight napisał:

Jeszcze dopytam o model Pianocrafta, bo one znacznie różniły się wydajnością gniazda słuchawkowego.

Wydaje mi sie, ze to ten model https://www.tophifi.pl/systemy-mini-150/systemy-mini/yamaha-pianocraft-mcr-n670-bw-686s2.html , tylko z B&W w bialym kolorze

• 0

Niestety nie znam tych nowych płaskich modeli, ale ze specyfikacji wynika, że nie jest tak wydajny, jak poprzednie, też dwusegmentowe.

Do takiej muzyki polecę K701, ale czy zagrają z tej Yamaha-y i czy brzmieniowo będą się podobać, to nie mam zielonego pojęcia. ;)

Edited by neonlight

• 0

Ja bym wziął jeszcze pod uwagę ath ad700x: wielka scena, lekkie, dla mnie wygodniejsze niż k/q7xx. Jedyny minus to cena w polskiej dystrybucji. 😜

• Like 1

• 0

Dobra, zamawiam AKG K701 w takim razie. dzieki wszystkim za pomoc :)

BTW: Wy tez tak macie, ze przed napisaniem KAZDEGO posta musicie resetowac haslo, bo pokazuje rzekomy blad zlego hasla? Krew mnie od tego zalewa doslownie...

• 0
8 minut temu, Freezy napisał:

Wy tez tak macie, ze przed napisaniem KAZDEGO posta musicie resetowac haslo, bo pokazuje rzekomy blad zlego hasla?

Nie, musisz coś mieć nie tak. Spróbuj zaznaczyć "zapamiętaj hasło".

• 0
3 godziny temu, unic0rn napisał:

poszukaj starych wpisow na forum odnosnie KPP - mam wrazenie ze ktos (Roland?) pisal, iz z pianocrafta graja bardzo dobrze. moge sie mylic, acz posiadaczy takiego combo jest tu chyba wiecej.

Ano własnie mam dość podobnie, bo obecnie podpinam KPP pod Marantza M-CR503 - czyli odpowiednik PianoCrafta. Sam Marantz gra od PianoCrafta bardziej miękko, KPP też zaokrąglają - zbyt słodko się robi. K530LTD mają zgoła odmienny sposób prezentacji i lepiej się zgrywają z Marantzem. Moja krytyka wobec KPP dotyczy przede wszystkim jednak przestrzeni - to tylko jakieś 5-10% tego, co oferują AKG - po prostu przepaść, a dla mnie wrażenia przestrzenne są bardzo istotne podczas słuchania.

Niedługo bedzie u mnie SMSL sAp-II - zobacze, w jakim stopniu zmieni się dźwięk.

2 godziny temu, Freezy napisał:

O i to bardzo dobry wybór, sam mam budżetowy odpowiednik tych świetnych słuchawek (niestety nie na moją kieszeń).

Miałem je na głowie - bajecznie wygodne:)

• 0
2 hours ago, Freezy said:

Tylko nie kupuj wersji Austriackiej, bo wypustki w taśmie nagłownej będą się wżynać w głowę. Ale, teraz chyba wszystkie są Made in China, czy tam Slovakia.. ;)

Edited by neonlight

• 0
4 godziny temu, Freezy napisał:

Dobra, zamawiam AKG K701 w takim razie.

Po ponad dwóch latach ciągłego używania stwierdzam, że jednak są troszeczkę zamulone. Grado tego defektu nie ma, a wygoda to kwestia indywidualna. SR 225 mają inne nauszniki niż 60-ki.

• 0

@neonlight - mam wersję austriacką K701 i nic mi się nie wżyna, no chyba, że jesteś łysy... ;)

• 0

@sna4e - to, że Tobie to nie przeszkadza, nie znaczy, że nie przeszkadza wszystkim pozostałym użytkownikom. A skoro temat był wielokrotnie poruszany i sam producent zastosował się do informacji płynących od niezadowolonych klientów, to chyba o czymś to świadczy i nie wziąłem sobie tego z księżyca?! ;)

Ps

Nie, nie jestem jeszcze łysy, ale może autor tego tematu jest i co wtedy?! ;)

Edited by neonlight

• 0
15 godzin temu, neonlight napisał:

Nie, nie jestem jeszcze łysy, ale może autor tego tematu jest i co wtedy?! ;)

Autor jak autor, ale słuchawki mają być dla jego Ojca :)

• Haha 1

• 0

Już kupiłeś ? Rozważ jeszcze Senki HD 58x.  

Edited by Yamdit