Skocz do zawartości
  • 0

Moondrop kanas pro vs BGVP DM6


wfmsiekierka

Pytanie

Za parę dni 11.11 na aliexpresie, przeznaczyłam ok. 600zł na nowe IEM, z najbardziej rekomendowanych znalazłem BGVP DM6, słucham najczęściej muzyki elektronicznej i mam trochę obawy czy dobrze się z nią zgrają, w trakcie moich poszukiwań znalazłem Moondrop Kanas pro, niestety jest w necie tylko jedna opinia(pozytywna) niemieckiego recenzenta, w przeciwieństwie do wielu opinii na temat BGVP DM6, co do budowy(mam na myśli wnętrze)obie pary różnią się bardzo, BGVP mają po 5 BA na słuchawkę, a Moondrop po jednej 10mm dynamicznej membranie z połączenia diamętu z Carbonem, cena w dniu 11.11 taka sama,po 160$ za sztukę.Jakieś sugestie?

 

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
13 minut temu, wfmsiekierka napisał:

 

Za parę dni 11.11 na aliexpresie, przeznaczyłam ok. 600zł na nowe IEM, z najbardziej rekomendowanych znalazłem BGVP DM6, słucham najczęściej muzyki elektronicznej i mam trochę obawy czy dobrze się z nią zgrają, w trakcie moich poszukiwań znalazłem Moondrop Kanas pro, niestety jest w necie tylko jedna opinia(pozytywna) niemieckiego recenzenta, w przeciwieństwie do wielu opinii na temat BGVP DM6, co do budowy(mam na myśli wnętrze)obie pary różnią się bardzo, BGVP mają po 5 BA na słuchawkę, a Moondrop po jednej 10mm dynamicznej membranie z połączenia diamętu z Carbonem, cena w dniu 11.11 taka sama,po 160$ za sztukę.Jakieś sugestie?

 

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Sam też się zastanawiam. Mam podobne preferencje muzyczne. Głównie rozważam DM6 i Oriolus Finschi, ale te Moondropy Pro też wyglądają na ciekawe, jakieś fragmentaryczne opinie na ich temat. Myślałem, żeby może napisać na grupie Penon. Później może to zrobię..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
3 minuty temu, wfmsiekierka napisał:

W kwestii komentarza co do Moondrop mogę jedynie dodać że taką membranę,10mm,diament+carbon, mają Campfire audio atlas które kosztują 5500zł,

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
 

Tak, wiem. :) Dlatego są też poniekąd na moim pasku zainteresowań. Po części liczę też, że może pojawi się więcej recenzji DM6 do 11.11. Tych Finschi też pozamawiało paru recenzentów, ale jakoś nie pojawiają się szczegółowe opisy..

 

Na te Moondropy podejrzewam, że można dostać rabat w AK Audio Store. Trzeba by zapytać @ryankgb czy sprzedawca coś obniży przed 11.11 (można by ominąć zawalone sortownie)

Edytowane przez requal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Niby tak i niby walą basem jak Camprifre Comet, co w sumie nie byłoby złe. Ale masz jeszcze reckę tutaj np. i tutaj jest to hype free https://www.head-fi.org/showcase/bgvp-dm6.23290/reviews

 

Apropo Kanasów i BadGuya.. hłe hłe :)

 

Krzysztof
Suggestions - Moondrop Kanas Pro
 

 

Bad Guy Good Audio Reviews
I think that may already be coming :)


 

 

 

Edytowane przez requal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jak na razie to rzeczywiście dopisują dobre opinie po ludziach, którzy je kupili. Moja intuicja mówi mi, żeby brać DM6, ale jeszcze z nią walczę :D  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

To tak jak u mnie, z rozsądku, opartego na opiniach o DM6, rozumiem że są pewniakiem, ale jakoś nie mogę się oprzeć Moondropom(intuicja) no i ten ich kosmiczny wygląd, kształt i blink blink, jeszcze parę dni do decyzji

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Twoja intuicja DM6, u mnie to rozsądek
Moja intuicja to Moondrop

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Mam pytanie, jak sądzisz, jest różnica w jakości dźwięku pomiędzy 2.5mm jack 3.5mm

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Piszesz o rozmiarze czy o 2,5 mm balance? Jak oba zbalansowane to różnicy nie ma. Jeśli 3,5 mm singleended to spora bo po balansie więcej prądu słuchawki dostają (często to 2x tyle) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Moondrop Kanas Pro ma przetwornik pokryty DLC (Diamond-like carbon). Podobnie zwykły Kanas, a także 1More Quad Driver,  JVC FD01 i FD02 (w obu combo DLC+CNT), CA Vega, CA Atlas, CA Solaris (we wszystkich Campfire amorficzny DLC, który nie musi być identyczny jak ten z Moondropów).

 

Kanas Pro to słuchawki, które mają uderzać w kierunku neutralności i nie mają powalającej ilości niskich tonów. Jeżeli w słuchanej elektronice mieszczą się gatunki typowo rozrywkowe, to może ci dołu trochę brakować. Recenzje pojawiły się też na azjatyckich stronach. Niemniej jednak, sam ani Moondropów, ani BGVP DM6 jeszcze nie słuchałem. Patrząc po opiniach nieco bardziej pasować mogą DM6, które mogą mieć nie tylko więcej dołu, ale i szybszy bas.

 

Poleciłbym Ci DUNU Falcon-C, które są szalenie uniwersalne, ale chyba ponad budżet wychodzą (z LZ A4, CA Comet czy 1More Quad Driver podobnie). iBasso IT01 i HiFiBoy OS V3 też się sprawdzą. Ciekawe pod EDM mogą być Whizzer Kylin A-HE03, ale musiałbyś poczekać parę dni na opinię. Podobnie jak Anew U1 czy Vsonic Ares z tego budżetu, ale tych nie miałem jeszcze okazji słuchać. Simgot EN700 Pro, Aune E1, Kinera IDUN czy FiiO F9 Pro to nie do końca propozycje dla osoby, która gustuje głównie w elektronice.

 

Ogólnie, fajnie gdybyś wziął Moondropy, ale niczego nie sugeruję :)

 

Balans 2,5 mm daje ci więcej prądu, co - pisząc najogólniej - poprawia dynamikę. Ma to tak kilka zalet, jak i kilka wad. Sam fanem wielkim nie jestem.

Edytowane przez Methuselah
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Tak, chodziło mi o zbalansowanego 2.5,no ale chyba nie muszę się martwić o jack 3.5 w słuchawkach za parę stów?
Przypomniały mi się słowa tego niemca(autorytet w tej dziedzinie) że względu na pewne niuanse moondrop nie sprawuje się dobrze z wiolączelą,itd,ale za to te niuanse powodują że są bardzo dobre dla muzyki elektronicznej tanecznej, no i jeszcze b/d dla vocalu

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Crinacle na head-fi ma dostać DM6 ale w sumie nie wiadomo kiedy:

 

Cytat

I've discussed that with Linsoul but they're currently waiting for production to catch up.

 

Czyli szanse przed 11.11 są, ale pewnie raczej niewielkie. Mimo to nie zaszkodzi obserwować jego wątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Może dodam jeszcze dla przyszłych właścicieli kanas pro, że po testach ponoć najlepiej wypadły z silikonami Spinfit CP145

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Tak znam ten wykres, szczerze mówiąc dla mnie jest tylko zrozumiałe że poprzednik, czyli Moondrop kanas grał bardziej basowo

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
36 minut temu, requal napisał:

 

Jak chcesz taką V-kę z dobrze rozciągniętą i bardziej agresywną, ale kontrolowaną górą, to Falcon-C :) Może okazać się, że skończysz poszukiwania. Test powinien pojawić się niebawem.

 

42 minuty temu, wfmsiekierka napisał:

Tak, chodziło mi o zbalansowanego 2.5,no ale chyba nie muszę się martwić o jack 3.5 w słuchawkach za parę stów?
Przypomniały mi się słowa tego niemca(autorytet w tej dziedzinie) że względu na pewne niuanse moondrop nie sprawuje się dobrze z wiolączelą,itd,ale za to te niuanse powodują że są bardzo dobre dla muzyki elektronicznej tanecznej, no i jeszcze b/d dla vocalu

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
 

 

Nie słuchałem. Tyle co na HeadFi czytałem o MKP i jakiejś chińskiej/japońskiej stronie. Możliwe, że się dobrze sprawdzi. W powyższym linku requal dodał link do komentarza, w którym porównano je z King Pro, które mają sporo basu.

 

31 minut temu, wfmsiekierka napisał:

Na mojej liście są Moondrop pro, BGVP DM6, BGVP DMG, HIFIBOY OSV3, Anew u1,
Co powiesz o Campfire audio comet? mam na myśli vs Moondrop pro, albo BGVP

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
 

 

https://zolyniak.gadzetomania.pl/60262,campfire-audio-comet-test-i-recenzja

 

Nie porównam z MKP i modelami BGVP, ponieważ ich nie słuchałem. Comet są naprawdę fajnie zestrojone, one radzą sobie w niemal każdym gatunku. Mają stosunkowo szybki bas, który przypomina nieco ten z dynamików, naprawdę nieźle prezentują wokale, a do tego mają żywą, ale nieagresywną górę (nie jest bardzo mocno rozciągnięta). Nie zdziwię się jednak, gdy DM6 czy Kanas Pro będą nieco lepsze technicznie.

 

DMG z tego co czytałem to typowo basowe słuchawki. Zwracają uwagę tym 2DD+4BA za nieduże pieniądze (podobnie jak np. Toneking TS5 swoim 1DD+4BA), ale na HeadFi pojawiają się opinie, że najmocniej wyeksponowany bas nie jest zbyt dobrze kontrolowany, ale i takie, które go bardzo chwalą za zwinność i szybkość. Kiedyś to sprawdzę.

10 minut temu, wfmsiekierka napisał:

Może dodam jeszcze dla przyszłych właścicieli kanas pro, że po testach ponoć najlepiej wypadły z silikonami Spinfit CP145

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
 

Tak znam ten wykres, szczerze mówiąc dla mnie jest tylko zrozumiałe że poprzednik, czyli Moondrop kanas grał bardziej basowo

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
 

 

Biorąc pod uwagę konstrukcję to jakoś nie dziwi. Z Kinera IDUN, LEAR Kaleido też najbardziej leżą mi CP-145. SpinFity nieco wyciągają bas do góry, więc mogą dopełniać brzmienie Moondropów.

Edytowane przez Methuselah
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Sprawdziłem Falcon C, opinia rewelacyjnycja,ale pozostanę pomiędzy Moondrop vs Bgvp, oczywiście nie kupuje się słuchawek ze względu na ich wygląd, przynajmniej ja, ale nie mogę kupić słuchawek których wygląd będzie mnie martwił za każdym razem gdy będę je zakładał. W każdym razie dziękuję

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
2 godziny temu, wfmsiekierka napisał:

Sprawdziłem Falcon C, opinia rewelacyjnycja,ale pozostanę pomiędzy Moondrop vs Bgvp, oczywiście nie kupuje się słuchawek ze względu na ich wygląd, przynajmniej ja, ale nie mogę kupić słuchawek których wygląd będzie mnie martwił za każdym razem gdy będę je zakładał. W każdym razie dziękuję emoji111.png

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
 

 

Martwił wygląd? Od gustach się nie dyskutuje, ale zaciekawiło mnie. Falcon-C nie musi być lepszy niż Moondrop Kanas Pro czy BGVP DM6. Tym bardziej nie muszą podobać Ci się bardziej niż wspomniane modele :) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Tutaj kolejne porównanie Kanasów (bez pro) z Ibasso IT01 i King Pro. Na załączonym przeze mnie wcześniej wykresie widać, że mają więcej basu i są też tańsze. Membrana tj. napisał @Methuselah takiej samej konstrukcji.

 

Tak sobie patrze, porównuję.. i chyba  wezmę jednak te Kanasy zwykłe jak będzie jeszcze lepsza cena  od Ak Audio store.. Najbardziej zbalansowane plus bas. Finschi wyglądają na przebasowione, tudzież Vkujące. DM6 i Kanas Pro za płaskie mogą być dla mnie. Poza tym dynamika.. dynamika w Kanas też in plus względem DM6.. :) Na minus wygląd żelazka..

finschi_fr.png?type=w800

Edytowane przez requal
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Tutaj kolejne porównanie Kanasów (bez pro) z Ibasso IT01 i King Pro. Na załączonym przeze mnie wcześniej wykresie widać, że mają więcej basu i są też tańsze. Membrana tj. napisał [mention=78049]Methuselah[/mention] takiej samej konstrukcji.
 
Tak sobie patrze, porównuję.. i chyba  wezmę jednak te Kanasy zwykłe jak będzie jeszcze lepsza cena  od Ak Audio store.. Najbardziej zbalansowane plus bas. Finschi wyglądają na przebasowione, tudzież Vkujące. DM6 i Kanas Pro za płaskie mogą być dla mnie. Poza tym dynamika.. dynamika w Kanas też in plus względem DM6.. Na minus wygląd żelazka..

finschi_fr.png?type=w800
Ale tylko o ok. 10$ różnicy, a w pro inny kabel(o ile się orientuje) i lubię efekt blinkblink, w pro mniej basów bo ludzie (użytkownicy) mówili że w pierwszej wersji jest ich za dużo


Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
1 minutę temu, wfmsiekierka napisał:

Ale tylko o ok. 10$ różnicy, a w pro inny kabel(o ile się orientuje) i lubię efekt blinkblink, w pro mniej basów bo ludzie (użytkownicy) mówili że w pierwszej wersji jest ich za dużo 


Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
 

Tylko pytanie jacy ludzie. Ja zdycham jak jest za mało :( Wrzuciłem raz sobie tuning płaski w FLC8s i to nie dla mnie.

Gość z linku pisze coś takiego, dla mnie brzmi dość interesująco:

"might i suggest the Moondrop Kanas for a more similar dynamic driver experience like the IT01, but with higher SQ and more similar to your signature preference (more balanced). it has less midbass bloom, more forward and snappier mids, and lots more detail in the treble than the king pro.

...
the Kanas present more details not because it is really bright, but because it has a great separation and stereo presentation. the T2 is a lot brighter than the Kanas. if i use the T2 with small bore modification, and the Kanas with wide bore, they're about the same treble volume. even like that the T2 has a more prickly treble than the Kanas

...
the Kanas Pro version has smoother sound presentation overall. "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Tylko pytanie jacy ludzie. Ja zdycham jak jest za mało Wrzuciłem raz sobie tuning płaski w FLC8s i to nie dla mnie.
Gość z linku pisze coś takiego, dla mnie brzmi dość interesująco:

"might i suggest the Moondrop Kanas for a more similar dynamic driver experience like the IT01, but with higher SQ and more similar to your signature preference (more balanced). it has less midbass bloom, more forward and snappier mids, and lots more detail in the treble than the king pro.

...
the Kanas present more details not because it is really bright, but because it has a great separation and stereo presentation. the T2 is a lot brighter than the Kanas. if i use the T2 with small bore modification, and the Kanas with wide bore, they're about the same treble volume. even like that the T2 has a more prickly treble than the Kanas

...
the Kanas Pro version has smoother sound presentation overall. "

Kolego mam link i kod gotowe od zaraz
Kanas 130$
Kanas pro 150$
DM6 110$



Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności