Skocz do zawartości

1.76 - Wreszcie W Updaterze


Rekomendowane odpowiedzi

wchodzę sobie na http://nyaochi.sakura.ne.jp/iriverupdate/ i normalnie lol jak nie wiem, wszystkie wersje 1.76 na stronie sie nie mieszczą...

odpalam updatera, podłąnczam mijeno niebieskiego T10 i patrze :D aktualizuje do 1.76 a już myślałem, że iriver olał co poniektóych :)

ide badać co i jak sie zmieniło...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 70
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Wiesz co...ja chce miec odtwarzacz sprawny;) chociaz w sumie i tak gwarancji juz nie mam xD. Jedynie mam pytanie. Jak z UMS przejsc na MTP?? A i gdzies tam kiedys czytalem zej esli sie wrzuci na playera niewlasciwy plik .hex np nonpure na odtwarzacz pure to nic sie nie stanie odtwarzacz sie nie udpateuje. Czy to prawda na prawde?:P

 

 

Ok udalo sie zglaszam udany up do wersji 1.76 przy okazji MTP tak jak chcialem xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

a ja mam wlasnie problem z przekonwertowaniem :(

kupilem odtwarzacz t10 z wersja oprogramowania v.1.04 i nie moge go przekonwertowac :(

wszystko sie niby wgrywa , w odtwarzaczu daje upgrate odtwarzacz sie po chwili wylacza i jak go wlacze to jest od nowa to samo

nie chce sie wgrac nowy soft :(

czy ktos mi moze pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To teraz kilka zdań ode mnie w kwestii nowego firmware 1.76 do T 10:

Po pierwsze - dzięki za szybkie info, że takowy wyszedł i, co najwazniejsze, występuje oficjalnie w RiverFirmwareUpdaterze po podłączeniu odtwarzacza do pieca.

Po drugie - spokojnie - występuje też w wersji UMS. Ja mialem jeszcze kilkanaście minut temu UMS 1.70, podpiąłem T 10 pod USB, odpaliłem RiverFirmwareUpdater, rzeczywiście program poinformował, że występuje nowszy firmware (1.76), tak więc jąłem aktualizować. Tu uwaga: po restarcie i dokończeniu upgradeowania, i znów restarcie okazuje się, że mamy wersję MTP (w rootcie 3 katalogi: Playlists, Service: Audiobook i Voice. Pamiętając swe dawne kłopoty z rozpoznaniem T10 przez kompa na Windzie XP polskiej, przełączyłem na Windowsa XP (inna partycja) ze wszystkim co potrzebne w wersji ang., którego w tym celu wcześniej zassałem tylko do tego, żeby przekonwertować odtwarzacz. Znowu RiverFirmwareUpdater, tym razem z MTP 1.76 na UMS 1.76 (w rootcie, standardowo: Playlists, RECORD, Voice). Minutka i mamy UMS. Wszystko w RiverFirmwareUpdater. Powrót do polskiego Win XP. I oczywiście śmiga jak dawniej jako dysk przenośny.

Po trzecie: jedyną zmianą jaką zauważyłem, a na którą w skrytości serca liczyłem - brawo piszący firmware - jest to, że po odłączeniu T10 od USB zapamiętany jest typ odtwarzania (u mnie przeważnie wszystkie albumy po kolei i cykl całości powtarzany). W 1.70 po odłączeniu zawsze zmieniało się na A (góra wyświetlacza pośrodku).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja mam 1.75 i się tysz zmienia na 'A' tryb odtwarzania, ale na 1.76 już konwertować nie zamierzam tym bardziej, że po przekonwertowaniu najpierw na mtp tak jak mowi johnnylwaker miałbym jak sądzę problem ze zmianą z powrotem na ums 1.76 (illegalXP) więc tylko dla tego szczegółu zmieniać mi się nie chce. Jak ktoś inne zmiany wychwyci niech da od razu znac na forum :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem...po pierwszych testach dochodze do wniosku ze chyba jest glosniej :| Jak podglosnilem playera z SRS'em to zaczely mi drzec sluchawki i pojawilo sie pierdzenie?:| Nigdy wczesniej tego nie bylo. Glosnosc na SRSie wzrasta do 31-32 potem jest przerwa i od 35-36 znowu rosnie i jest niewiele ciszej niz na EQ normal:| Chyba ze to ja mam jakies "zwidy" xD Tak czy inaczej innych zmian nie zaobserwowalem poza tym zapamietywaniem kolejnosci odtwarzania i tej malej roznicy w glosnosciach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja mam 1.75 i się tysz zmienia na 'A' tryb odtwarzania, ale na 1.76 już konwertować nie zamierzam tym bardziej, że po przekonwertowaniu najpierw na mtp tak jak mowi johnnylwaker miałbym jak sądzę problem ze zmianą z powrotem na ums 1.76 (illegalXP) więc tylko dla tego szczegółu zmieniać mi się nie chce. Jak ktoś inne zmiany wychwyci niech da od razu znac na forum :)

 

bez obrazy... kolejny **** wierzący, że legalność ma coś do rzeczy... nie ma nic, ino trzeba mieć porządek w systemie... zresztą u mnie np program do komórek siemensa powoduje, że WMP nie widzi playera, ale da sie to obejść :)

 

co do zmian... głośniej niż na 1.70, pamiętanie trybu grania po podłączeniu do PC (gorzej, że dalej resetuje do A jak sie usunie coś z poziomu playera, z kompa jeszcze nie wiem), i na misticu coś piszą, że sa krótsze przerwy między piosenkami (trzeba obadać)

 

i rzeczywiście coś jest nakopane, bo czy dam w updaterze mtp->ums czu ums->ums to przerabia się na mtp (chyba nie ten firmware wrzucili dla ums, bo w obu zipach siedzi ums->mtp, ale myśle, że szybko to poprawią), ale mtp->ums działa, tez na początku sie zastanawiałem co jest grane :)

 

 

co do tego 1.04... było gdzieś na forum, że to trzeba zrobić na raty, ręcznie... => szukajka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie utwory szybciej przeskakuja:] Teraz mam wgrana muzyczke takze moge potestowac:) W sumie jest to roznica dosc minimalna aczkolwiek widoczna. Teraz pozostaje nam czekac na to az T10 zacznie sam spiewac i stepowac wraz z nadejsciem firmware'u w wersji 1.89999991 xD Czy da sie cos jeszcze w tym playerku poprawic?:P Niestety jednak po podlaczeniu odtwarzacza i zmiany zawartosci folderow nadal resetuje sie do A... :| Chcialbym zobaczyc changelog'a z tego firmware'u

 

Chcialem dodac jeszcze ze pliki zmieniaja sie na tyle szybko ze brzmi to niemal jak tak pozadany gapless :> To naprawde zaczyna sie robic coraz ciekawsze xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety jednak po podlaczeniu odtwarzacza i zmiany zawartosci folderow nadal resetuje sie do A... :| Chcialbym zobaczyc changelog'a z tego firmware'u

Szkoda. Miałem nadzieję, że zapamiętuje nawet po usunięciu czegoś w root'cie czy katalogach. Fakt - nie usuwałem, tylko widząc, że po odpięciu od USB zapamiętuje tryb, pomyślałem, że zmienili tę wadę.

 

Ciekawe jakie są inne nowości poza wymienionymi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po glebszej analizie dochodze do wniosku ze player ogolnie pracuje nieco szybciej. Przy pelnych 512 MB szybciej sie uruchamia i podczas chodzenia po katalogach wydaje mi sie ze praca jest ciut szybsza:)

Na moim 1GB UMS nie widzę żadnej różnicy. Może to kwestia bitrate'u?

 

Trochę mnie zdziwiło że po instalacji firmware'u (eu pure) z tej japońskiej strony odtwarzacz przekonwertował się na MTP. Ale to nic. Przy użyciu updatera bez większych problemów przywróciłem UMS. Ale jaki software został zainstalowany? Amerykański. :) No nic, skoro all zrobiłem legalnie, to 3dB głośniej nie zaszkodzi:)

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wziąłem woltomierz i zmierzyłem jaką to ma na prawdę moc... :D

Sygnał sinus 1kHz, max możliwa amplituda bez zniekształceń, ustawienie dźwięku normal, na pudełkowych Cresynach.

I wniosek jest taki, że jak serio jest głośniej, to wcześniej było ciszej niż powinno (na firmwarze US) ;)

Podaje pare wyników jakby kto był ciekawy + obrazek:

5 => 0,007mW

10 => 0,024mW

15 => 0,101mW

20 => 0,312mW

25 => 0,729mW

30 => 1,64mW

35 => 3,86mW

36 => 5,46mW

37 => 7,25mW

38 => 8,61mW

39 => 12,14mW

40 => 18,09mW

 

T10.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odpalam updatera, podłąnczam mijeno niebieskiego T10 i patrze :D aktualizuje do 1.76 a już myślałem, że iriver olał co poniektóych :)

 

W końcu się skusiłem i zrobiłem update z 1.73 na 1.76

Co ciekawe iRiver Plus 3 twierdził, że 1.73 to najnowszy firmware - updater już znalazł 1.76 i zaktualizował.

Jak na razie różnic nie zauważyłem - przydałby się change log.

 

Jeszcze co do głośności - na Normal IMO jest głośniej niż na wszystkich pozostałych ustawieniach.

Ale i tak na Spark Plugach nie wytrzymuję głośniej, niż 30

 

@chilli

Czemu twierdzisz, że:

1. Masz głośniej

2. Masz głośniej o 3dB?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bez obrazy... kolejny **** wierzący, że legalność ma coś do rzeczy... nie ma nic, ino trzeba mieć porządek w systemie... zresztą u mnie np program do komórek siemensa powoduje, że WMP nie widzi playera, ale da sie to obejść :)

 

Zgadzam się w 100%:) Ktoś pochopnie wyciągnął wnioski i stwierdził, że problemy z playerkiem mogą wynikać z nielegalności jego systemu:) Twierdzenie to urosło do rangi uniwersalnej prawdy na forum:) Gdyby to była prawda to statystycznie ponad 90% użytkowników playerka miałaby analogiczne problemy - a tak przecież nie jest:) A skoro problemy te występują sporadycznie to na jakiej podstawie może ktoś twierdzić, że legalność systemu ma tu coś do rzeczy:) Skoro mój xp nie wie, że jest nielegalny to skad może wiedzieć to playerek:) hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności