Skocz do zawartości

1.76 - Wreszcie W Updaterze


Rekomendowane odpowiedzi

@chilli

Czemu twierdzisz, że:

1. Masz głośniej

2. Masz głośniej o 3dB?

 

1. Moje subiektywne odczucie

2. Z tego co czytałem na tym forum firmware US jest o 3 dB głośniejszy od EU. Wynika to z prawa w Unii Europejskiej.

 

BTW: Ma ktoś ten changelog? ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 70
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

witam

 

wyczerpalem juz chyba wszystkie mozliwe sposoby na zmiane firmware do mojego T10 512mb US ... obecnia mam wersje 1.70 MTP a chcialbym zmienic na nowsza 1.76 UMS.. niby wszystko sie wgrywa do playerka ale on po restarcie nie chce robic upgrade tylko normalnie sie wlacza:/ w czym moze byc problem?

wgrywalem na rozne sposoby, zmienialem port usb i nic...

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Moje subiektywne odczucie

2. Z tego co czytałem na tym forum firmware US jest o 3 dB głośniejszy od EU. Wynika to z prawa w Unii Europejskiej.

 

Gdzie dokładnie czytałeś o tych dB? Byłby to ewenement, bo głośność zależy od skuteczności słuchawek - więc T10 musiałby rozpoznawać słuchawki i dostosowywać moc do nich. A ja nic takiego nie zauważyłem - na różnych słuchawkach mam różną głośność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. Z tego co czytałem na tym forum firmware US jest o 3 dB głośniejszy od EU. Wynika to z prawa w Unii Europejskiej.

 

to źle czytałeś - na papierze jest głośniejszy o 3mW na kanał, w praktyce o mniej niż 1dB na słuchawkach 16Ohm (a 1dB to najmniejsza odczuwalna różnica głośności dla typowego człowieka)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

These are the T10 firmware 1.76 update notes from www.iriverfans.com (translated from Chinese):

 

- bug fix: after setting display/scroll speed/type=horizontal, the first letter of the scrolling text cannot be displayed when auto scroll

- bug fix: certain OGG files cannot be played

- bug fix: for MELON lyric text, lyric text does not change when repeat

- bug fix: while playing the music, there is sound problem (skipping sound) when backlight goes OFF

- bug fix: when recording -> power off, timer recording does not work properly

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Firmwary z postu mgr.inż.Player powyzej rozwiazuje problem aktualizacji firmware poprzez Iriver Firmawere Updater, w przypadku gdy program ten nie rozpoznaje urzadzenia, komunikat "This utility does not support the connected device" o ktorym wspomiano kilka postow wczesniej.

 

http://img78.imageshack.us/img78/8026/t10bladgk2.jpg

 

Otoz sam mialem taki problem, po wgraniu jednego z firmware 1.76 ze strony http://nyaochi.sakura.ne.jp/iriverupdate/ w

wersji MTP, chcialem zaktualizowac za pomoca updatera do wesji UMS, nie udalo sie, (komunikat utilyty does not........), wgranie reczne ktoregos (odpowiedniego do paleyra) firmware UMS nie powodowalo upgrad'u.

 

Dopiero wspomniane CROSS FIRMWARE (wgrane recznie do katalogu DATA) rozwiazalo problem.

Osobiscie wgralem wersje T10_0x4102_0x1117_N_ENG_CROSS ----> dla wersji z radiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Tak dla pewnosci Chodzi o to z tym ze zostaje na UMS'ie??

 

http://www.iriver.com/html/support/downloa...mpSearchString=

 

 

bo kiedys cos mi sie powalilo jak mienialem sofcik i teraz juz tak niepewnie do tego podchodze bo mam uraz do tego ;)

Wiec moze ktos napisze jakie sa plusy po zmianie i czy sa jakies minus bo nie wiem czy warto.

Pozdrawiam i dzieki z góry.

 

Aaaaa jeszcze jedno pytanko, moze ktos bedzie wiedzia? cos na ten temat:

jak podlanczam T10 (1,70 UMS) do kompa to jak do tej pory normalnie go wykrywalo i mozna bylo zgrywac z onka do okna pliki, a ostatnimi czasy cos mi sie powalilo i jak podlanczam to pokazuje ikonke T10 ale nie moge wejsc w nia bo wyskakuje ze dysk jest niesformatowany i trzeba go sformatowac. Przy probie formatowania (naturalnie na FAT) wyskakuje ze nie moze ukonczyc formatowania. ale to tylko na moim kompie tak jest wiec moze ktos wie co zrobic (nie wliczajac formatowania) zeby komp normalnie go czytal ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj robilem up'a. Z v1.70 UMS, na najnowsza, bez zadnego problemu. Teraz mam v.1.76 UMS.

 

I pierwsze co zauwazylem, nie wiem czy slusznie, czy tylko takie wrazenie. Na SRS zglasnia sie ponad 35. Wczesniej 35-40 nie bylo zadnej roznicy...

 

PS> Zresetowaly mi sie ustawienia SRS...kurcze i nie pamietam jakie mialem ustawione. Co POLECACIE do AKG K26P i rocka? ;)

 

Zawsze uzywalem SRS a moze EQ lepszy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
2. Z tego co czytałem na tym forum firmware US jest o 3 dB głośniejszy od EU. Wynika to z prawa w Unii Europejskiej.

 

to źle czytałeś - na papierze jest głośniejszy o 3mW na kanał, w praktyce o mniej niż 1dB na słuchawkach 16Ohm (a 1dB to najmniejsza odczuwalna różnica głośności dla typowego człowieka)

 

My mistake - oczywiście masz rację:)

pozdrawiam

 

BTW: Ma ktoś w końcu changelog wersji 1.76? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. Z tego co czytałem na tym forum firmware US jest o 3 dB głośniejszy od EU. Wynika to z prawa w Unii Europejskiej.

 

to źle czytałeś - na papierze jest głośniejszy o 3mW na kanał, w praktyce o mniej niż 1dB na słuchawkach 16Ohm (a 1dB to najmniejsza odczuwalna różnica głośności dla typowego człowieka)

 

My mistake - oczywiście masz rację:)

pozdrawiam

 

BTW: Ma ktoś w końcu changelog wersji 1.76? :)

 

 

- bug fix: after setting display/scroll speed/type=horizontal, the first letter of the scrolling text cannot be displayed when auto scroll

- bug fix: certain OGG files cannot be played

- bug fix: for MELON lyric text, lyric text does not change when repeat

- bug fix: while playing the music, there is sound problem (skipping sound) when backlight goes OFF

- bug fix: when recording -> power off, timer recording does not work properly

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://nyaochi.sakura.ne.jp/iriverupdate/ - tu oczywiście.

 

Lecz jest haczyk, a nawet dwa. Tak jak to napisał Bill o numerku wersji firmware "czy to poprostu admin storny sie pomylił" niewiadoma jest wersja firmware, a po drugie nawet w nazwie ściągniętego pliku (tego zip) pisze "not known" (nie znane).

 

Ja wole tego nie testować ^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

ja wgralem v 1.76p UMS i co? Wydaje mi sie ze odtwarzacz ciszej chodzi..;/

Ustawilem wszystkie parametry odtwarzania ( zeby nie bylo watpliwosci).

Wczesniej sluchalem 15/40 teraz slucham 22/40, mam wrazliwy skuch takze by mnie bolaly uszy gdybym dal tak na starym firmware. Teraz jest niby dobrze, ale wole miec wiekszy zapas glosnosci na playerze....:)

 

:unsure: p.s.:

Dawniej w wersji MTP jak przewijalem kawalek, to przewijalo +/- o 20-30s w odtwarzaczu w 1 sekunde rzeczywista. Teraz zas przewija ~10s w 1 rzeczywista.

Maly szczegol dla mnie jest to wazne, bo jak sie przewija kawalek, ktory ma 120 minut, to zeby dojsc do srodka nagrania musze przewijac z 5 minut <_< <_< :blink: :blink: :blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności