Skocz do zawartości

Hiby - funclub


bigmaras

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki, mogłoby być trochę więcej, ale jak blisko tych 15 godzin trzyma grają FLACzki, to powinno być git.

Btw. na head-fi ciekawy post się pojawił dotyczący resamplingu w Androidzie i dlaczego w pewnym obszarze nie jest taki straszny jak go malują:
https://www.head-fi.org/threads/hiby-digital-m300-android-digital-audio-player-the-gen-z-music-player-discussion-thread.970428/post-17816663

Generalnie póki nie idziemy w gęste pliczki powyżej 48 kHz to ten androidowy SRC nic tam krzywdzącego nie robi.

Ciekawe czy wizja bit-perfect w Androidzie 14 sprawi faktyczną poprawę. Może cień szansy na aktualizację (ale bardzo mały cień).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Palpatine napisał(a):

Hiby ze wszystkich Chińczyków ma najlepszy soft

 

Niekoniecznie się z tym zgadzam, jeśli chodzi o linię R2 i R3 - tutaj błędy software'owe są upierdliwe, a producent nie kwapi się do ich naprawy.

Do tego stopnia, że z generacji na generację przechodzą te same farfocle i upierdliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, HappyBlack napisał(a):

 

Niekoniecznie się z tym zgadzam, jeśli chodzi o linię R2 i R3 - tutaj błędy software'owe są upierdliwe, a producent nie kwapi się do ich naprawy.

Do tego stopnia, że z generacji na generację przechodzą te same farfocle i upierdliwości.

Też mi się tak wydaje. Niestety każdy Chinol ma mniejsze lub większe luki w oprogramowaniu, całe szczęście że na tyle różne od siebie, że coś tam dobrać można sobie.

Miałem R3 Pro i upierdliwości było względnie mało, choć w R3 MK2 czytałem, że trochę bugów jest do załatania. M300 to jakaś nowsza wersja HiByMusic, więc na start też można spodziewać się jakichś baboli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, HappyBlack napisał(a):

jeśli chodzi o linię R2 i R3 - tutaj błędy software'owe są upierdliwe, a producent nie kwapi się do ich naprawy.

Nie miałem tej wiedzy. Soft np. w RS6 działał świetnie, w poprzednim R6 też nienajgorzej. Najwidoczniej obniżyli loty. Z tego co wiem oni robią też soft dla kilu innych mniejszych firm więc mogliby zadbać lepiej o swój jako o produkt „flagowy”.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Nowszy bluetooth, nowszy HibyOS,  25% większa bateria, większa moc, pokrętło głośności, gniazdo 4.4 zamiast 2.5, wifi tylko 2.4Ghz-w nowym Gen II.

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, lobuz1 napisał(a):

Nowszy bluetooth, nowszy HibyOS,  25% większa bateria, większa moc, pokrętło głośności, gniazdo 4.4 zamiast 2.5, wifi tylko 2.4Ghz-w nowym Gen II.

Dziękuję za odpowiedź. Czyli granie takie samo i jak już kupować to wersję HiBy R3 II (Gen 2)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, lupo napisał(a):

Dziękuję za odpowiedź. Czyli granie takie samo i jak już kupować to wersję HiBy R3 II (Gen 2)?

Tak, lepiej kupić najnowszą wersję Gen Ii a zagra pewnie podobnie.

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Pokretlo glośnosci w r3 II to jakis niesmaczny zart ze strony producenta. Skrzypiace, piszczace kóleczko do regulacji vol. w urzadzeniu za ok 1000 zl jest dla mnie niedopuszczalne. Ciekawe czy w ogole to jest amelinium czy juz po prostu po taniosci umiescili plastykowe koleczko z zabkami. 
 

Niedawno mialem m0pro, tam pokretlo jest godne pozazdroszczenia ale jak dla mnie tylko ono 🙂

 

Obecnie posiadam r3 II i hiby digital m300. Tego niewielkiego, dobrze wykonanego grajka ze sprawnym androidem zostawie choc plany byly inne. 


Mimo naprawde najlepszego dzwieku wyfobywajacego sie z r3 II… Odrzucam go za wykonanie. 
 

Co do m300 digital to szybki i sprawnie dzialajacy android 13 z calkiem neutralnie grajacym cirrus logic 43131. 
 

Tidal, Apple music, Spotify, Hiby music wszystko dziala bez zajakniecia.
 

 

 

IMG_1016.jpeg

IMG_0963.jpeg

IMG_1021.jpeg

Edytowane przez Adrian2605
Literówki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak moge wrzucic dzwiek mojego pokretla na forum? 😂 Ja od samego poczatku bilem sie z myslami co do tego pokretla i stwierdzilem, ze tak pewnie musi byc. Calkiem mozliwe, ze mam wadliwa sztuke ale jednak juz w tym momencie nie bede w stanie wskazac Ci gdzie czytalem o tym na zagranicznym forum Pamietam, ze rzucilo mi sie w oczy piszczace pokretlo ale wtedy jeszcze o nim nie wiedzialem gdyz samego urzadzenia jeszcze nie mialem😂
 

Operujesz pokretlem jednym palcem (kciukiem) czy dwoma? Bo jesli dwoma to moze nie byc slychac. Jak na przykład steruje kciukiem to wydaje takie piszczace dzwieki. Nie masz wrazenia, ze pokretlo jest wykonane z plastyku?
 

Na m0pro pokretlo jest duzo lepiej wykonane, ladniej osadzone.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Najner napisał(a):

Łap mój egzemplarz - nie jest to pokrętło z Astella za 10k, ale ja nie narzekam ;) czy jest wykonane z plastiku - chyba tak.

 

https://photos.app.goo.gl/PVKb86BMkyuyoSLq6

Moze smaru powinienem tam zakropic 😂 Twoje pokretlo brzmi jak nówka. Moje nieco gorzej :) u mnie to sie jeszcze jakos dzienie rusza na boki, u Ciebie tego nie zauwazylem. 

https://mega.nz/file/8zVHnYLC#6mir9Rk50joa4uaErZ5hRGqA7yNwlMaPWVdXxMANRbU

Edytowane przez Adrian2605
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Adrian2605 napisał(a):

Twoje pokretlo brzmi jak nówka. Moje nieco gorzej :)

 

Jeśli nie każdy egzemplarz R3 II pracuje jak nówka, to ja już nie wiem, co mówić nt. jakiejkolwiek kontroli jakości, nawet w nieco bardziej poważanej firmie jak HiBy.

 

Przecież ten model jest na rynku 4-5 miesięcy.

Gdzie tu mówić o zmęczeniu materiałów..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

1 godzinę temu, HappyBlack napisał(a):

 

Jeśli nie każdy egzemplarz R3 II pracuje jak nówka, to ja już nie wiem, co mówić nt. jakiejkolwiek kontroli jakości, nawet w nieco bardziej poważanej firmie jak HiBy.

 

Przecież ten model jest na rynku 4-5 miesięcy.

Gdzie tu mówić o zmęczeniu materiałów..

 

Pewnie jak się nim zahaczy / upadnie to coś może się stać. W polskiej dystrybucji jeszcze nie było przypadku problemów z pokrętłem, raczej na świecie też za wiele nie można spotkać. 

Edytowane przez Mayster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Adrian2605 napisał(a):

Pokretlo glośnosci w r3 II to jakis niesmaczny zart ze strony producenta. Skrzypiace, piszczace kóleczko do regulacji vol. w urzadzeniu za ok 1000 zl jest dla mnie niedopuszczalne. Ciekawe czy w ogole to jest amelinium czy juz po prostu po taniosci umiescili plastykowe koleczko z zabkami. 
 

Niedawno mialem m0pro, tam pokretlo jest godne pozazdroszczenia ale jak dla mnie tylko ono 🙂

 

Obecnie posiadam r3 II i hiby digital m300. Tego niewielkiego, dobrze wykonanego grajka ze sprawnym androidem zostawie choc plany byly inne. 


Mimo naprawde najlepszego dzwieku wyfobywajacego sie z r3 II… Odrzucam go za wykonanie. 
 

Co do m300 digital to szybki i sprawnie dzialajacy android 13 z calkiem neutralnie grajacym cirrus logic 43131. 
 

Tidal, Apple music, Spotify, Hiby music wszystko dziala bez zajakniecia.
 

 

 

IMG_1016.jpeg

IMG_0963.jpeg

IMG_1021.jpeg

Ten M300 względem R3 II pomijając moc to dźwiękowo jakoś istotnie się różni?
Z jednej strony skręcam w Bluetooth, z drugiej lubię mieć oddzielne urządzenie z muzyką, żeby nie wiązać się ze smartfonem na smyczy, i jakiś jack by się przydał. LG V30 na co dzień z deka za duży na drugie urządzenie w kieszeni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

R3 II nic sie nie stalo, nie spadl ani nie zaczepil sie o szlufke od spodni. Po wyjeciu z pudelka od razu skrzypialo pokretlo. Audeos-przez allegro.

 

Dodałem filmik z dzialania pokretła w r3 II.

 

https://mega.nz/file/JjE1lKoC#KNmlS7SgnT8mhgABbgXu_oetzJ8Xmnbp028DgzbxXOE

 

4 godziny temu, kubachim napisał(a):

Ten M300 względem R3 II pomijając moc to dźwiękowo jakoś istotnie się różni?
Z jednej strony skręcam w Bluetooth, z drugiej lubię mieć oddzielne urządzenie z muzyką, żeby nie wiązać się ze smartfonem na smyczy, i jakiś jack by się przydał. LG V30 na co dzień z deka za duży na drugie urządzenie w kieszeni.

Wg mnie gra bardziej neutralnie niz r3 II. Do dokanalowych kz zs10pro X w zupelnosci wystarcza. M300 jest wyzszy od r3 II ale wygodniej trzyma sie go w dloni. Co do androida wyjetego prosto z pudelka to wiem o tym, ze zawzze ladnie i bez zaciec pracuje. Zobaczymy jak bedzie dzialal gdy minie troche czasu :)
 

Edytowane przez Adrian2605
Dodany filmik z dzialania pokretla
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Od jakiegoś czasu posiadam R6III i pokrętło głośności to masakra jest szczególnie w tym plastikowym pokrowcu. Strasznie niewygodnie się zmienia głośność. Już lepiej jak by było z boku. A tak przy okazji, czy tylko ja tak mam, że podczas zmieniania głośności o 1% czasami przeskakuje o 2%?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności